PDA

Pogledaj cijelu verziju : Euphoria Engine



1GBRAM
14-08-2009, 05:11
ljudi nećete mi vjerovat,ali našao sam igre koje će pogoniti Euphoria Engine!

PES10
Red Head Redemption
Max Payne 3


meni je to pomalo čudno...i kakav je taj Euphoria Engine?jel jači od Unreal 3 enginea?

Deadwalker
14-08-2009, 10:39
Euphoria engine nije samostalni engine nego samo jedan tip "fizikalnog" engine-a, koji stvara razlicite animacije likova u prostoru, ovisno o informacijama koje mu pruza drugi fizikalni engine kao sto je recimo Havok. Kolko sam ja cuo, do sada je koristen u svega dvije igre: Star Wars The Force Unleashed te GTA 4. Rijec je dosta novoj tehnologiji koja zahtjeva dosta procesorske snage. Glede Max Payne-a, ne cudim se, jer ce Rockstar najvjerojatnije koristiti isti Rage engine(gdje je Euphoria dio tog engine-a) koji je koristen u GTA 4. Nadam se da ce u toj igri ipak malo bolje biti optimiziran, a i do tada ce vec dosta ljudi preci na quadove. Da ce PES 10 koristiti Euphoriu, well, ovo mi je prva vijest. Ako stvarno bude to, super, iako ce onda igra postati dosta zahtjevna.

Arbiter of Change
14-08-2009, 11:13
I još čekamo da vidimo kako će se The Force Unleashed ponašati na kompu, igra kojoj je jedna od glavnih marketinških strategija bila Euphoria.

Deadwalker
14-08-2009, 12:46
Ne samo Euphoria, nego cak 3 povezana fizikalna engine-a. Ta igra ce zahtjevati fakat mrcinu od procesora. Mozda one spike kad je igra dolazila na konzole da PC to nece moci probaviti su i imale nekog smisla. Kolko sam vidio na trailerima i gameplay videima, ta igra ima fakat najbolju fiziku do sada. E sad, drugo pitanje je je opet kako su uspjeli to sve prilagodit za kantu od konzole kao sto je xbox 360? :roll:

1GBRAM
14-08-2009, 18:09
što se tiče Euphoria Enginea,čak mislim da je nešto napredniji od Havoka iz Red Faction Guerille,a za PES10 bumo svi popizdili kada vidimo zahtjeve...Rockstar zapravo uopće nije optimizirao GTA IV,tako se nadam za Maxa...

Praetorian
14-08-2009, 18:14
Ma rockstaru se zivo fucka za pc gamere nabiju zahtjeve i tek nakon patcheva igre su im igrive sto je zalosno nek se ugledaju na CAPCOM.

1GBRAM
14-08-2009, 18:37
Capcom je od svih njih bolji...to još jednom dokazuje da se uz veliki trud može dobiti veliki respect...našao sam još jednu igru koju bi trebao pogoniti Euphoria Engine...zove se BAckBreaker,simulacija američkog nogometa gdje bi taj engine trebao simulirati realna oduzimanja lopti,padove,trčanje...čak bi PES10 mogao biti zvjersko dobra igra ako se bude taj engine odlično optimizirao...a za Max Paynea se ne nadam da će ispast nešto vraški optimizirano...opet će dobiti veliku ocjenu zbog igrivosti,grafike...i to budu igrali na konzolaškim verzijama,a na PC verzijama bi dobilo katastrofa ocjenu...bolje neka se oni prebace izradi igara za konzole...a Capcom je meni jedan od najdražih izdavača,stvarno znaju odradit svoj posao na visokom nivou...

Srle
14-08-2009, 19:32
Čisto sumljam da je GTA neoptimizovan čisto zbog euphorie...
Mada kad sam je prvi put vidio na djelu...bila je ljubav na prvi pogled, stormtrooperi na gredi padaju i hvataju se međusobno...milina. Naravno od svega ovog me najviše zanima TFU i Max, nadaju ći se da ću moć glatko igrat oo prvo (valjda moj quad može podnjeti)

Praetorian
14-08-2009, 20:33
Nije gta IV neoptimiziran zbog euphoria engina vec zbog nemara u rockstaru, igra radi dobro tek nakon patcheva sto je jadno igra je trebala radit dobro i bez njih, pa neradi rockstar igre od juce :-x

1GBRAM
14-08-2009, 21:12
Nije gta IV neoptimiziran zbog euphoria engina vec zbog nemara u rockstaru, igra radi dobro tek nakon patcheva sto je jadno igra je trebala radit dobro i bez njih, pa neradi rockstar igre od juce :-x

dobro zboriš...