PDA

Pogledaj cijelu verziju : K800 preporuke



Kid A
11-08-2009, 18:12
Mislim uskoro uzimati ovaj telefon,pa koja su vas iskustva s njim?Jel ga posjeduje neko od forumasa?I u cemu se razlikuje k800i od k800?

Toxic
11-08-2009, 18:29
Imao sam ga ja skoro 3 godine. Zbog njegove starosti sam bio "prisiljen" da uzmem novi.
k800i mi je ostao u srcu i dalje dzaba je :).
Samo jedne mane se mogu sjetiti sada...to je takozvani "operation failed" error koji se desava nekim baksuzima kao sto sam ja, to ti je samo stvar srece. Taj operation failed problem ti zapravo ne da da koristis aplikacije niti igre, a meni se pojavio odjednom jednog dana :(. Neki su to rijesili jednostavnim update-om firmware-a, neki flashovanjem. Update meni nije pomogao a bio sam prelijen za ovo drugo. Sve u svemu ako imas srece nece ti se dogoditi a i ako se ne daj Boze dogodi moze se popraviti (mislim :P).
Razlike izmedju k800 i k800i nema. Kod SE to "i" oznacava samo kojem trzistu pripada a ne kao kod npr. samsunga ili nokie/nokije (kako hosh' :)) da je neka upgradeana verzija. Znaci k800i je k800 za europsko trziste.
Ako imas kakva pitanja trudicu se da pomognem. Trenutno mi ne pada na pamet nista vise :).

Kid A
11-08-2009, 19:12
Realno,kolike su sanse da se desi taj "operation failed" error?O cemu ovisi?

Bartuc
11-08-2009, 19:22
Ja sam imao 2 godine K800i i mobitel je sasvim dobar. Do prije Symbiana mi je bio fenomenalan, ali nakon Symbiana izgubiš sav respect prema Javi, tako da je sada samo dobar.


Mobitel puca odlične slike, može komotno zamijeniti fotoaparat za neke manje važne događaje. Software je brz i odazivan, joystick mi je nakon 2 godine radio gotovo savršeno kao i prvoga dana, a i sada starome radi bez ikakvih problema tako da tu nemaš straha. Čak nisam niti taj "operation failed" error nikada vidio. Svega mi se par puta zablokirao što nije loše s obzirom da nikada ne gasim mobitel.


Najveća mana mu je zapravo Java i to što nema 3,5mm jack za slušalice. Mrzio sam takav tip slušalica što se stavljaju u istu rupu gdje se mob puni, katastrofa. Ostalo je do jaja. Čak sam imao parsto igri za njega, ima dobrih naslova, iako nisu na razini GBA, N-Gage i sl. perverzija što na Symbianu vrtim :P

Kid A
11-08-2009, 19:43
A mp3....tj.kakav je zvuk sa slusalicama...mislim uzeti i neku karticu uz njega pa da mi bude svojevrsni mp3 player "on the go"

Bartuc
11-08-2009, 19:48
Dobar je zvuk, dobiješ sasvim dobre slušalice sa mobitelom, ali nemaš tako širok spektar kod kupnje novih slušalica (ako zatrebaju) zbog nedostatka 3,5mm jacka. Jedino da si kupiš i onaj dodatak, konverter baza u 3,5mm pa onda možeš staviti i klasične 3,5mm slušalice.

Toxic
11-08-2009, 19:56
Realno,kolike su sanse da se desi taj "operation failed" error?O cemu ovisi?
Male, mislim. Moras biti baksuz kao ja da ti se desi. Ne znam o cemu ovisi, jednostavno se desi samo od sebe. Moj drug je htio pokrenuti jednu igru i pojavilo mu se to. Od tada me prcalo. Mislim da se ne moras brinuti.

Zvuk na slusalicama je relativno dobar, ja sam sredio nove acoustic drivere za svoj (sam postupak sam zaboravio, to progooglaj malko) jer mi po defaultu nije bio preprepreglasan =P.
Mislim da se neces pokajati s tog aspekta jer je meni posluzio fino uz 2 GB karticu od cega je najvise otislo na muziku =).

@Bartuc: Ja sam dobio punjac koji i sa donje strane ima onaj konektor tako da naknadno mozes ukljuciti slusalice u njega dok se puni. A i za 3.5 mm jack ima lijeka - walkman slusalice koje dodju sa adapterom ako se ne varam. Treba izdvojiti nesto para za to ali opet...makar postoji lijek :P

Polu-edit: Vidjoh da si napisao to za adapter ali mi se ne da mijenjati :)

Insert
11-08-2009, 22:07
Walkman slušalice s adapterom dođu 100 kuna. ali su odlične tako da ćeš vjerojatno njih koristit.

Samo ne znam kakve su glazbene mogućnosti mobitela tj. može li razvrstavati muziku po albumima/izvođačima/žanrovima itd... jer na primjer k750i te mogućnosti nije imao dok mobiteli iz W serije mogu sve navedeno.

Gwin
12-08-2009, 06:55
nažalost nema.. kompletna K serije je cijepljena protiv ikakve inteligencije u media playeru..
možeš si složit playlistu i to je to.
nažalost, za razliku od K750 kojeg se moglo flashat u W800 (hvala ekipi na PCE, radi besprijekorno), K800 se može flashat samo u K810

a što se tiče zvuka, ubacit mu nove Blizzard ili Avalon audio drajvere i investirat 200-250kn u SE HPM-82 ili HPM-90 sluške. oba seta imaju media kontroler na žici (90-ka ima display) pa nema potrebe držat mob u ruci. sluške imaju 3.5mm adapter ako nekom baš treba, ali sony zna napravit audio periferiju.

Don Kihot
12-08-2009, 08:49
Ja sam imao 2 godine K800i i mobitel je sasvim dobar.SDo prije Symbiana mi je bio fenomenalan, ali nakon Symbiana izgubiš sav respect prema Javi, tako da je sada samo dobar.S


Mobitel puca odlične slike, može komotno zamijeniti fotoaparat za neke manje važne događaje. Software je brz i odazivan, joystick mi je nakon 2 godine radio gotovo savršeno kao i prvoga dana, a i sada starome radi bez ikakvih problema tako da tu nemaš straha. Čak nisam niti taj "operation failed" error nikada vidio. Svega mi se par puta zablokirao što nije loše s obzirom da nikada ne gasim mobitel.


Najveća mana mu je zapravo Java i to što nema 3,5mm jack za slušalice. Mrzio sam takav tip slušalica što se stavljaju u istu rupu gdje se mob puni, katastrofa. Ostalo je do jaja. Čak sam imao parsto igri za njega, ima dobrih naslova, iako nisu na razini GBA, N-Gage i sl. perverzija što na Symbianu vrtim :P


Aj ne kenjaj, poslije Symbiana je sve igračka, i svaki mobitel bez Symbiana ili Android/Windows platforme izgleda kao onaj dječji s placa koji pšta zvukove kad stisneš tipke. ;)

To je ebena najveća mana Nokie! Kupiš si jednu, i poslije toga sve druge mobove možeš zaboraviti.

Ono, dođe frend, i viče: "Fakjea, imam novi Sony, baš je ebeno dobar, ima neku stvar kad ga okreneš onda fotić zna kad je okrenut, i možeš prebacivati pjesme kad zatreseš mob!!!!"

Ja: "Da i? N95 je proizvedena 2006. i ima to. A to se zove accelerometar. I da, Nokijin je bolji, prati i rotira sliku, fotke,
možeš prebacivati pjesme, slike, video etc... Služi kao pedometar (sprava za mjerenje koliko koraka prehodate/pretrčite),
kao distance metar u suradnji sa GPS-om itd..."

On: "Oh... Fucuukkkk..."

Don Kihot
12-08-2009, 08:50
nažalost nema.. kompletna K serije je cijepljena protiv ikakve inteligencije u media playeru..
možeš si složit playlistu i to je to.
nažalost, za razliku od K750 kojeg se moglo flashat u W800 (hvala ekipi na PCE, radi besprijekorno),SK800 se može flashat samo u K810

a što se tiče zvuka, ubacit mu nove Blizzard ili Avalon audio drajvere i investirat 200-250kn u SE HPM-82 ili HPM-90 sluške. oba seta imaju media kontroler na žici (90-ka ima display) pa nema potrebe držat mob u ruci. sluške imaju 3.5mm adapter ako nekom baš treba, ali sony zna napravit audio periferiju.


Zapravo reci hvala teamu sa MobilCaffea koji su preveli tut,a PCE ekipa samo Copy/Paste. :thumbs2:

Gwin
12-08-2009, 09:38
nah.. znam kaj sam rekao..

prijevod ili ne, Razer je bio taj koji je visio na chatu i davao mi savjete.. :P

Don Kihot
12-08-2009, 09:41
Ahaaaaa :p

Lega Razer. ;)

A dobro, mislio sam da si radio po copy/paste tutu.

Anyway, najbolja stvar su modani driveri, zvuk postane XXX puta bolji...

Kid A
12-08-2009, 15:48
nažalost, za razliku od K750 kojeg se moglo flashat u W800 (hvala ekipi na PCE, radi besprijekorno), K800 se može flashat samo u K810

a što se tiče zvuka, ubacit mu nove Blizzard ili Avalon audio drajvere i investirat 200-250kn u SE HPM-82 ili HPM-90 sluške. oba seta imaju media kontroler na žici (90-ka ima display) pa nema potrebe držat mob u ruci. sluške imaju 3.5mm adapter ako nekom baš treba, ali sony zna napravit audio periferiju.
Mozes li mi pojasniti ove dijelove malo detaljnije,molim te.Zasto je sad bitno sto se moze flashat samo u k810?Sta dobijam s tim?Kakvi su to Blizzard i Avalon drajveri?

Don Kihot
12-08-2009, 16:09
Mozes li mi pojasniti ove dijelove malo detaljnije,molim te.Zasto je sad bitno sto se moze flashat samo u k810?Sta dobijam s tim?Kakvi su to Blizzard i Avalon drajveri?

Dobiješ malo drugačiji meni, ništa posebno...

K750 je bio i ostao najbolji mob za modanje.
Zašto? Ima isti hardware kao i W800, samo što još ima autofokus, kojeg W800 nema.
Tako da je W800 najgora moguća kupnja.

Kupiš si sajberšot K750 i modaš si ga u vokmena W800 i miran si.

Gwin
12-08-2009, 16:43
xarabas.. za razliku od k750 koji je flashanjem postao w800 i dobio brdo drugih funkcija te postao bolji od dosta skupljeg telefona, k800 se može flashat u k810 i ne dobiješ ništa.

a Avalon i Blizzard su custom-modded audio drajveri za SE telefone koji drastično podižu kvalitetu zvuka. osobno koristim WOW drajvere, ali nisu za sve modele slušalica

Insert
12-08-2009, 17:38
k800 ionako odavno nije u prodaji na hrvatskom tržištu

Kid A
12-08-2009, 17:40
A pa dobro...ovde je uvijek na prodaju :)

Gwin
12-08-2009, 19:47
k800 ionako odavno nije u prodaji na hrvatskom tržištu
kak nije.. ako ga tele2 ima u svojim paketima ??

Insert
12-08-2009, 19:59
možda ga imaju u katalozima, ali ga je jako teško naći u trgovinama.

jesi li vidio da ga negdje prodaju u zadnje vrijeme?

Gwin
12-08-2009, 20:05
svijet medija u zagrebačkoj dubravi.
prije nekih tjedan do deset dana

Kid A
13-08-2009, 17:59
Sorry sto opet gnjavim...drug mi je skoro pokazao k630,dosta je slican k800(bar mislim) pa me zanima u cemu su razlike,jel losiji/bolji od k800 itd...

Insert
13-08-2009, 20:40
k630 je nešto noviji model nego k800. najveća mu je prednost to što je kompaktniji (manja masa i dimenzije) i ljepši (kako kome) od k800. memorija u k630 je proširiva do 4GB, a u k800 do 2GB, ali k800 ima osjetno bolju kameru.

i još jedna sitnica, k630 nema speakerphone...

Bartuc
13-08-2009, 20:43
I K630 ima daleko nižu rezoluciju ekrana tako da daje relativno odvratnu sliku. 320x240 daje kristalno jasnu sliku, dok 176x220 daje pixelastu sliku na kojoj gotovo ne razaznaješ face uslikanih ljudi.


Nemoj uzeti mobitel ispod 320x240, to je minimalna rezolucija da bi uživao u displayu.

Kid A
13-08-2009, 20:44
Pretpostavljam da k800 ima 320x240 rezoluciju?

Insert
13-08-2009, 20:46
da, 176x220 je rezolucija za mobitele s manjim ekranom tipa k750. slažem se da bi loše izgledalo na 2" displayu kakvog ima k630


EDIT:

da, k800 ima 240x320 rezoluciju

Bartuc brlja 240x320 i 320x240 zato što njegov mobitel rotira sliku po potrebi

Bartuc
13-08-2009, 20:51
Da, sorry :D

RIDER32
14-08-2009, 02:12
Uf ovaj postić moram napisati da se mogu opustiti nakon proslog posta kojeg sam postao sa mrznjom iz dna duše u iPhone temi. :)

Rjec je o K800i? :oops:
To je najfenomenalniji najljepši mobitel koji sam ikada imao i držao u ruci (subjektivno misljenje)!
Mobitel je dosta brzi od K750 i ima neusporedivi vecu i ljepšu sliku od njega (znam jer sam ta 2 mobotela kupio u jednom paketu pa sam ih oma uspoređivao). I nisam ja kriv što Gwin i ekipa ima fetiš na modanje i gubljenje garancije :P
Jos uvjek kuca pored mene (monitor>volume potenciometar>miš>K800i> i iPhone ZADNJI kad je smece).
Jednostavno ga moram kadkada uzet u ruku i divit mu se i cackati po njemu kao u stare dane kada ga nisam puštao iz ruke.

Nazalost imao sam onaj problem sa Aplikacijama ali se nisam dao previse zamarati sa time i prihvatio sam ga bez toga.

SE K800i :oops: :pray: :oops: :pray: :oops: :pray:


e sad cu ipak moci mirno spavati^^

Don Kihot
14-08-2009, 07:44
To je najfenomenalniji najljepši mobitel koji sam ikada imao i držao u ruci (subjektivno misljenje)!


E pa nisi onda držao Nokiu 3210. :P

http://www.gsmarena.com/nokia_3210-6.php

Meni osobno najlijepši mobač ikad! :D
Jedina mana mu je šta nema vibro, sve drugo je odlično.
(naslijednik 3310 ima vibro, al je ružniji)

Inače to je prvi mobić koji sam si sam kupio od vlastitih zarađenih para...
To je bilo negdje 1998-1999.
Poslije SP 1998 u Francuskoj.

Prije njega sam imao ciglu Philipsa, kojem je cjela kartica išla u njega.
Ne samo sim chip već i sva ona plastika.
Onda si zamislite koliko je velik.

Čak ga nema na GSM areni:
http://www.gsmarena.com/philips-phones-f-11-0-p4.php

U principu je bio predhodnik ovoga:
http://www.avtozvuk.com/az/1999/12/Phone/Philips.jpg
Koristili su istu bateriju, ali je imao manji display...

Našao sam mu bateriju, sad da još njega nađem pa uslikam! :D
http://www.avtozvuk.com/az/1999/12/p94_98.htm

Bartuc
14-08-2009, 10:04
Pre strašno, kako ti može biti najljepše nešto što izgleda kao cigla, sa 5-linijskim monokromatskim ekranom itd. :D


Meni je HTC Touch HD jednostavno najljepši i najelegantniji uređaj na tržištu.


http://img.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-touch-hd-02.jpgShttp://img.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-touch-hd-03.jpg

Kid A
29-08-2009, 13:41
E raja uzeo sam juce telefon,sve radi super,imam garanciju...
Uzeo sam i neku pratecu opremu za njega i tako to...
Ima li neko od bivsih korisnika dobre aplikacije da mi preporuci?

Bartuc
29-08-2009, 13:45
To je faking java, snimi igre i gotovo xD Za Javu nemaš kvalitetnih programa koji bi mogli biti korisni. Možda Opera Mini za internet i Java Office Reader ako ti treba za otvaranje office datoteka.

Kid A
29-08-2009, 13:51
Evo skinuo sam Operu mini i eBuddy usput.....dodje ti kao msn na telefonu.

Toxic
29-08-2009, 18:06
Cestitke na uzimanju, da ti potraje duuugo :).
Za aplikacije googlaj torch for k800 (crveno svjetlo ti posluzi kao lampa, nije kao dual led ali pomogne u apsolutnom mraku, ksenon blic se naravno ne moze koristiti za to =) )
Meni trenutno pada na pamet samo ona...posluzila je fino dok me nije zadesilo "ono" al' jbg :)

Kid A
03-09-2009, 22:07
Cuo sam da se na ovaj telefon moze napraviti da pdrzava flash teme,a i vidio sam ih hrpu na netu-sve pise da je za K800.Jel to neki piratski fazon i gubim li garanciju ako to uradim,ima li odredjeni rizik od kvara?