PDA

Pogledaj cijelu verziju : Termalna pasta na grafički i obični ram bez hladnjaka?



marijanovic
11-08-2009, 08:48
Neš sam si razmišljao; termalna pasta služi boljem provođenju/odvođenju topline, a time i boljem hlađenju.
Što bi bilo kad bih ju samo nanio na hlađenjem ne pokrivenu memoriju na nekoj grafi? Ili na sistemski ram?

Ivan_87
11-08-2009, 10:26
dobio bi razmazane čipove .. nikako manje temperature :)

pasta služi da prenese toplinu iz čipa na pasivac ( tj da se bolje zaljepi za navedeni pasivac i da ispuni minimalne neravnine između cpu-a/gpu-a i hladnjaka ) time i dobivaš manje temperature

marijanovic
11-08-2009, 10:28
time ništa nebi dobio :)

Kako nebi; dobio bih zamazane rame na koje bi se ljepila prašina, ali ne na čip pa se on nebi toliko grijao.
Ima logike nema smisla.

Ivan_87
11-08-2009, 10:29
editiro sam post gore ..

marijanovic
11-08-2009, 10:36
A što bi bilo kad bih namazao memorijske čipove pastom i stavio na to sloj aluminijske folije?
Nešto kao primitivni heatsink pasivno hlađenje. Jel bi to šljakalo?

11-08-2009, 11:55
A što bi bilo kad bih namazao memorijske čipove pastom i stavio na to sloj aluminijske folije?
Nešto kao primitivni heatsink pasivno hlađenje. Jel bi to šljakalo?

Hlađenje ram memorije? Mora da si jedan od onih koji vjeruju u taj crap.

OC-al sam sa svakakvim živim i mrtvim ramima i nikadbaš nikad nisam dolazio na ovako glupu ideju.

Rami su sami po sebi izdržljivi,a kad se iz njih cijedi mast i traži fakat maksimala onda se nabave potovi za ram memoriju,tekuci dusik i udri.

marijanovic
11-08-2009, 12:30
Ma mislim na v-ram.
Što ih hlade ak ne treba hladiti?

11-08-2009, 13:23
Jel se mozda grije u razini usba?Dakle slabo? A hlade ih iz razloga da prodaju neku glupost nekome tko ne zna?