PDA

Pogledaj cijelu verziju : King Arthur



W3DR4N
10-08-2009, 23:09
http://icons.wegame.com/game/king_arthurbox.png

Mađarski tim Neocoregames, predstavio je novi projekt, strategiju King Arthur.

Radi se o Fantasy RTS-u koji je veliki uzor pronašao u Total War serijalu.

Naigled grafički odličan, vodič na linku prikazuje da možemo očekivati zbilja odličnu igru, koja će nas maknuti od precizne povijesne točnosti s kojom nas je upoznao već spomenuti serijal

teaser
http://www.gametrailers.com/video/in-ga ... thur/42600 (http://www.gametrailers.com/video/in-game-flythrough-king-arthur/42600)

vodič kroz igru
http://www.gametrailers.com/video/intro ... thur/54024 (http://www.gametrailers.com/video/introduction-developer-king-arthur/54024)

službeni web
http://www.kingarthurthewargame.com/main.html

Mišljenja?

Raz
10-08-2009, 23:17
Zvuči i izgleda odlično, ako će ideja bit dobro realizirana Total War serijal će napokon dobit konkurenta... ovaj put u fantasy inačici. Jedva čekam vidjeti dali će ispast šta od ovog.

str1k3r
10-08-2009, 23:19
Fantasy Total War? Respect. Možda se na njih ugledaju i u taktičkom smislu, jer je to duša TW-a, u svakom slučaju totalno podržavam, samo naprijed. izgleda odlično, i opet.... samo da ne zaseru nešto. Crusader's: Thy Kingdom Come je totalno loš ispljuvak i loša trećerazredna kopija TW-a, nadam se da ovo neće tako završiti.

Hellboy
10-08-2009, 23:20
Razbacivanje vojnika munjama? Ogromni tipovi sa maljevima? Ok, prodano.

Wishmaster
11-08-2009, 00:12
UUUUUuuuuuuuuuu...ovo odlično zgleda.
Nikad nisam ozbiljno zagrizel u Total War ali ovo moram odigrati.
Kad to otprilike dolazi? 2010. ili čak još ove godine?

W3DR4N
11-08-2009, 00:15
Mene su kupili kad sam skužio da se producent zove Zoltan Varga.

ZOLTAN VARGA :pray:

Deadwalker
11-08-2009, 08:43
Da, ime je bas...hehe :D
Glede igre, vrlo ugodno iznenađen. Prvi puta cujem sada za naslov i prema ovim materjalima mi se cini dosta kvalitetnim. U biti, neka mjesavina HoMM i Total War serijala. Me like :) Graficki bas prekrasno(kampanjska mapa bas odise nekakvom mistikom, kao u Heroes 3), pa mjesavina u biti rpg-a i rts-a te jos igra ima pricu u kojoj ima vise pravaca, ovisno o odlukama kakve se donose. Vrlo, vrlo obecavajuce, nadam se da ce developer biti u stanju to sve isporucit sta su i prikazali

Grim
11-08-2009, 08:52
ZOLTAN VARGA :pray:

Igra se čini jako dobra, grafika prekrasna, mjesavina RPG-a i RTS-a, čudo da nisam već prije za ovu igru čuo.
Odigrat ću je sigurno, jako, jako me zanima kako će ispast, nadam se da je neće zeznut.

Rang€r
11-08-2009, 14:57
več ima tema... mislim da sam tamo u podužem postu opiso kolko mi super igra izgleda

mravojed20
22-10-2009, 10:55
Opširni video o herojima u igri:
http://www.gametrailers.com/video/exten ... thur/57955 (http://www.gametrailers.com/video/extended-heroes-king-arthur/57955)

Tsaя
22-10-2009, 11:20
Igra izgleda predobro, super šta je rađena po TW-u !!! Ovo ću morat kupit.

Aral
22-10-2009, 11:48
Mene su kupili kad sam skužio da se producent zove Zoltan Varga.

ZOLTAN VARGA :pray:
Bas to :pray: Di si ti nestao s foruma inace? :D

A igra izgleda bas bolesno dobro, moglo bi ovo bit zanimljivo :thumbs2:

edit: btw lik na kraju kaze: "the biggest f**k ever" :rotfl: bar mislim hehe

Rang€r
22-10-2009, 13:24
nadam se da će izač do 2012. i da ču ga moč vrtit bar na medium :)

Raz
28-10-2009, 23:26
Igra navodno već izlazi 12. studenog. Jedva čekam :pray: :pray:

keko
19-11-2009, 22:22
Odgođen na 24., nadam se da više neće odgađati.

Tsaя
20-11-2009, 11:45
Taman neki dobar RTS prije NTW-a !!!

vex
20-11-2009, 17:31
Inače nisam fan rts igara no moram priznati da ovo izgleda impresivno.
Dati ću igri šansu zbog primamljivog izgleda :P

Aral
21-11-2009, 22:25
Pa, ako se ne varam igra dolazi 24.11. Baš me zanima kakva će bit.

Raz
21-11-2009, 22:40
Ovo jednostavno nesmije ispast loše. Total War se u fantasy settingu ipak ne viđa svaki dan. :)

Herr Schnitzel
21-11-2009, 22:46
Ovo jednostavno nesmije ispast loše. Total War se u fantasy settingu ipak ne viđa svaki dan. :)
O rly? (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=253976)

Raz
21-11-2009, 22:51
Ovo jednostavno nesmije ispast loše. Total War se u fantasy settingu ipak ne viđa svaki dan. :)
O rly? (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=253976)
Mislio sam kao samostalna igra :)

Tsaя
21-11-2009, 22:52
Ovo jednostavno nesmije ispast loše. Total War se u fantasy settingu ipak ne viđa svaki dan. :)
O rly? (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=253976)

To je mod za M2TW koji je već svima dobro poznat, ali ovo King Arthur je potpuno nova stvar, i baš se zato čini zanimljivim.

Herr Schnitzel
21-11-2009, 23:12
Aha, hvala na informaciji.

W3DR4N
22-11-2009, 00:00
Svi volimo biti malo sarkastični, no švedski Illwinter je u zadnjih osam godina izdao kompletnu Dominions trilogiju.
Sa stajališta kompleksnosti strateškog plana, igra nadilazi Total War serijal, no nema tu ljepotu jednostavnosti i kvalitetu prezentacije.

Herr Schnitzel
22-11-2009, 00:15
Dominions i TW. Interesantna usporedba, ali Dominions je više koncentriran na strateški dio, dok je TW na taktički. Mislim da bismo dobili ultimativnu strategiju stoljeća kad bi se ova dva serijala spojila.

Praetorian
23-11-2009, 11:09
Autori ove igre su skroz fulali setting igre :-x , nadam se da je vecina gledala film sa Clive Owenom King Arthur pa ce znat o cemu pricam.

Aral
23-11-2009, 11:12
Pa i nije baš, kako tko voli. Iskreno, ako tehnička stran i izvedba ispadnu kako treba baš me briga za setting.

Praetorian
23-11-2009, 11:15
A hebiga ja zbog settinga naj vjerojatnije propustam igru.

Aral
23-11-2009, 11:16
Ma, možda ispadne i blesavo, tko zna. Nemam niš protiv tog settinga, svakako je raznolikije od onih silnih rimljanja, amerikanaca i engleza ili čega već u TW serijalu.

W3DR4N
23-11-2009, 11:17
Autori ove igre su skroz fulali setting igre :-x , nadam se da je vecina gledala film sa Clive Owenom King Arthur pa ce znat o cemu pricam.

Ja mislim da su baš pogodili. Da su "furali" realnost, dobili bi infantilni Medieval: Total War. Tek bi to bilo promašeno.

Praetorian
23-11-2009, 11:22
A zast se igra zove King Arthur ? gledam trailere i jedino sto igru povezuje sa kingom Arthurom je okrugli stol.

W3DR4N
23-11-2009, 11:28
Psihološka osnova. Ljudi su upoznati s mitom Kralja Arthura, što odmah razvije interes za igrom.
Većina povijesnih zapisa o kralju su i tako mitovi, te se priča može interpretirati na bezbroj načina.

Bolje da se zove tako, nego još jedan Blood Rage, Battle for Crown, Knights With Melee Weapons ili nekako.

Aral
23-11-2009, 12:46
I ne zaboravimo da tu ima fantasya još...mislim da će bit zanimljivo.

Herr Schnitzel
23-11-2009, 13:22
Autori ove igre su skroz fulali setting igre :-x , nadam se da je vecina gledala film sa Clive Owenom King Arthur pa ce znat o cemu pricam.
Ako ćemo tako, i taj film je promašio setting mita o kralju Arthuru (odnosno, ne toliko setting, koliko su silovali povijesnu autentičnost).

The Boz
23-11-2009, 13:28
Knights With Melee Weapons
Mislim da bi ova igra bila pretendent za naslov godine. Već vidim Psychonauts-like igru u srednjevijekovnom settingu, sa montipajtonovskom dozetinom veseloče.

Durin
24-11-2009, 11:56
Danas izašlo na Steamu. Baš me zanima kakve će ocjene dobiti i kako će na kraju ispasti. Uh, ako ispuni očekivanja...

Aral
24-11-2009, 13:19
Yep, to definitivno nabavljam, nadam se da će dobro ispast :thumbs2:

Durin
24-11-2009, 23:51
Iz mojih pustolovina po netu u potrazi za dojmovima igra je dobro ispala iako ima par glupih propusta. Po Steamu, mađarska igra je dobila 92 ocjenu u Gamestaru, mađarskom časopisu. Optimizacija je vrlo dobra (x1950 pro, E4500, 2gig rama ide na med-high). Propust je to što vojnici ne znaju bježati već se gotovo bore do posljednjeg čovjeka i nemaju osjećaj za "ajme, već su pobili 90% vojske, bježim da me ne ubiju".

Aral
24-11-2009, 23:53
Da, tak sam i ja pročitao. Ovaj mali propust mogu i prežvakat, bitno da igra dobro ispadne s tehničke strane i da ne zajebe na nekim totalno banalnim stvarima...vidjet ćemo, javim dojmove kad odigram.

mravojed20
25-11-2009, 00:57
Iz mojih pustolovina po netu u potrazi za dojmovima igra je dobro ispala iako ima par glupih propusta. Po Steamu, mađarska igra je dobila 92 ocjenu u Gamestaru, mađarskom časopisu. Optimizacija je vrlo dobra (x1950 pro, E4500, 2gig rama ide na med-high). Propust je to što vojnici ne znaju bježati već se gotovo bore do posljednjeg čovjeka i nemaju osjećaj za "ajme, već su pobili 90% vojske, bježim da me ne ubiju".


OMG meni se to baš sviđa. :D Nema mi goreg nego da mi vojska bježi kad im pukne. Bježat će kad mene bude 'strah' da ne popušim, znači u King Arthuru ću to moć izvest. :D

Tsaя
25-11-2009, 07:27
Iz mojih pustolovina po netu u potrazi za dojmovima igra je dobro ispala iako ima par glupih propusta. Po Steamu, mađarska igra je dobila 92 ocjenu u Gamestaru, mađarskom časopisu. Optimizacija je vrlo dobra (x1950 pro, E4500, 2gig rama ide na med-high). Propust je to što vojnici ne znaju bježati već se gotovo bore do posljednjeg čovjeka i nemaju osjećaj za "ajme, već su pobili 90% vojske, bježim da me ne ubiju".

to je super. mene u TW-u baš živcira kad bježe.

Praetorian
25-11-2009, 10:16
I men je dobro sto ne bjeze.

Insert
25-11-2009, 14:24
Želite reći da vojnici ne bježe nikako ili bježe kasno?

Moral mi je jedna od najboljih stvari u TW serijalu. Daje ti dosta taktičkih mogućnosti. TW serijal bi bio prokleto retardiran da nema bježanja. Doduše, mogli su to malo bolje izvest jer ne daju nikakav otpor dok bježe, konjica ih bez ikakve opasnosti pregazi.

Tsaя
25-11-2009, 15:12
Glupo mi je ak je još pola grupe živo, a oni idu bježat i još k tome nedaju nikakav otpor, užas !!!

Vjerovatno ak ne danas, sutra ću imati priliku isprobati ovu igru, pa javim dojmove.

Insert
25-11-2009, 15:23
Logično je da bježe ako vide da gube i da će najvjerojatnije izginut, ali je malo glupavo što tijekom tog bježanja imaju slab instinkt za preživljavanje.

Aral
25-11-2009, 15:32
Da, a inače je AI vrlo sofisticirana stvar u današnje vrijeme, koja ući na greškama i evoluira :roll:

W3DR4N
25-11-2009, 16:54
Probao tko? Dojmovi?

Inače, bježanje je za pičkice. Mi Staljinovski nastrojeni stratezi to ne možemo dopustiti.
Jednostavno mi fali opcija iz Age of Empiresa u novim igrama, gdje su gadovi mogli pasti mrtvi pritiskom na Del.

Aral
25-11-2009, 17:18
Joj da, to je bilo predivno. Samo delete i bok ^^ Nisam još probao al budem :)

Aral
26-11-2009, 10:19
Evo pokrenuo ovo čudo, igrao sam samo 15-20min pa nemogu puno sudit al po ovom kaj vidim igra je ok, ima neku neopisivu atmosferu, glavna mapa je predivna, bitke također...ima ono nešto. Kad još malo više probam javim...

Deadwalker
26-11-2009, 10:22
To bum sigurno isprobal, al ne jos neko vrijeme. Imam trenutno previse obveza

Grim
26-11-2009, 10:31
Ja ću isto isprobat, mislim da će mi se sviđat, ali sada nemam vremena, a i igram Dragon Age: Origins. :D

Tsaя
26-11-2009, 13:09
Daj postajte malo ss-ova, vi koji imate igru.

Aral
26-11-2009, 14:59
Malo dojmovi...

Pa evo ovako, bitke su skoro pa iste kao u TW serijalu, barem koncept. Da se mene pita mape su puno ljepše, sa većom dubinom, većom atmosferom te dodatnim side questovima koje možete obavljati direktno na mapi u borbi, zanimljiv dodatak.

Turnovi se endaju po godišnjim dobima, pa je tako proljeće najbolje za počet avanturu, ljeto isto to, jesen je pomalo tmurna a zimi znamo svi šta nas čeka. Glavna strategy mapa je predivno napravljena, kad je proljeće ili ljeto onda je obasjana sunce, kad je jesen onda sunca više nema toliko i tmurnije je. Predivno, kao i sama grafika uostalom, nije razočarala.

Tko god da je igrao bilo kakav TW bit će upoznat sa konceptom bitki. Streličari, footmeni, konjica...sve je tu. Imate i heroje koji imaju posebne mogućnost, kao npr. Fog of Avalon - neprijateljskim archerima je vidljivost smanjena 50%. Naravno, i svaka grupa jedinica ima isto svoj ability, kao npr dodge, protiv arcer napada ali zato imaju 20% manji defens u meleu kad napadnu itd.

Još jedna zanimljiva stvar što se tiče kamapnje i questova; naime možete birat questove koji su vam ponuđeni i oni će se granat na taj način; npr. možete pomoć jednom kralju pa dobit +1 Righteous i njegovu vosjku ili ga ubiti pa ćete dobit +1Tyrant, novce te neko oružje, to nas dovodi do toga da možete bit ili dobrica ili čete haračit zemljom kao naš popularni hrvatski harač. I imat veće koristi od toga o ovom slučaju ^^

To je zasad to, ss nisam stavio al sve ono kaj ima na netu tak je i ovdje. Zasad sam zadovoljan sa igrom, nisam puno prešao al mislim da nas čeka sve i svašta ^^

Praetorian
26-11-2009, 15:01
Jel borba fluidna?

Aral
26-11-2009, 15:04
Neznam kaj točno misliš pod ovime al mogu ti reć da nisam baš bitke u TW serijalu, ovdje je sasvim druga priča. AI lijepo napada, bježi ak je brojčano slabiji, uvijek se nešto događa. Prošao sam tek dvije tri borbe pa nemogu puno sudit al prema ovome kaj vidim vrlo dobro je sve odrađeno.

Praetorian
26-11-2009, 15:05
Budem ju zaigro kad uhvatim vremenena, cini se dobra, s kim se sve moze igrat.

Aral
26-11-2009, 15:11
Nemožeš birat s kim ćeš igrat, imaš samo Arthura ^^

Inače, sad sam dobio mali info popup; godišnja doba igraju jako veliku ulogu u igri. Pa tako proljeće je najbolje za ić u avanturu, ljeto najbolje za bitke, jesen je doba spremanja hrane te pripreme za zimu i zadnja šansa za riješit ako imate kakve bitke.

Zima je pak zanimljiva; po zimi nemožete micat vojsku nego ona sama napravi kamp u kojem prezimi i ako ima dovoljno xp-a, onda napreduje jedan lvl ili više, ovisno o xp-u. Također, cijela vojska i heroji tada "treniraju" svoje skillove i vještinu i pripremaju se za novu godinu, odnosno novo godišnje doba - proljeće. I tako sve ispočetka. Fora stvar, nema šta.

Damn, još nešto; kad jedinice napreduju lvl, znači ne samo heroji nego baš svaka grupa jedinica, onda sami možete alocirat koje ćete atribute povećat a na 5. i 10. lvl određujete po jedan novi skill. Isto tako, imate i detaljan unit summary screen, gdje možete vidjeti popriličan info o njima. Sick.

Aral
26-11-2009, 15:27
Kolko novosti, issss. Ovako, imate morality bar, koji bap i nije tako jednostavna stvarčica. Postoje četiri strane kojim možete krenuti, ovisno o tome da li ste dobri ili zli takve ćete skillovi i abilitye dobivati.

A taj cijeli chart se dijeli još na spells, units i general, kolko mogućnosti :shock: Ovo je previše i da opišem 10% svega ovdje. Igra je megaepic :pray:

Nemoram ni pričat kako tyrant dobro izgleda, nešto slično ko chaos marines u warhammeru :D Al za ovaj put biram put dobrote ^^

edit: Imate čak i Okrugli stol, sa svim svojim vitezovima :) Fora je kaj vas igra odmah ne bombardira sa svime, nego se otvara postepeno kako igrate.
edit2: Oz objectivse, možete i birat dodatne questove. Barem zasad, kolko vidim, nema gradnje po gradovima. Velim, zasad...a ako i nema nije zgorega, sve te stvari se mogu već sada administrirati kako treba. Javim ak se kaj promijeni xD

Tsaя
26-11-2009, 16:34
Kako jebena igra, jedva čekam da ju dobim. samo da nebude bolja od TW-a. Nadam se da će ju NTW bacit na koljena.

Deadwalker
26-11-2009, 16:39
Kako jebena igra, jedva čekam da ju dobim. samo da nebude bolja od TW-a.SNadam se da će ju NTW bacit na koljena.

Zasto?? :?

Duke of Earl
26-11-2009, 16:54
To se i ja pitam :?

Aral
26-11-2009, 17:19
Neznam za vas al meni je ovo bolje od TW serijala. Al opet, TW nisam nikad pretjerano volio. Inače, možete upravljat pokrajinama, a ne gradovima, dodijeljivat viteze koji će upravljati njima(neki bolje, neki lošije, to ovisi o vama), održavat tournamente i sl. Inače, malo sam se preduhitrio i spljugao sam prvu bitku ^^

Durin
26-11-2009, 21:08
Evo i ja probah igru i šteka kao ludo na high, možda jer nije optimizirano za laptope. Campaign mapa je predobro napravljena i za sada idem dalje testirati igru. Jedino su kontrole vanzemaljske.

Grim
26-11-2009, 21:11
Jedva čekam da zaigram, toliko sam se nahajpao da ću pauzirat DA:O. :D

Aral
26-11-2009, 21:26
Evo moram osvojit Londom kao stronghold, imam četiri viteza i nije baš tak lagano, moraš obavljat questovi i pazit koga napadaš inače te samo tak sliste ^^

Tsaя
27-11-2009, 16:38
Odigrao sam 10-ak turnova i mogu reći da igra nije ništa posebno. Iako nudi objectivs (to mi je super) i adventures (to brzo dosadi, ali se ima koristi od toga) način vođenja bitke i kamera i bitki mi je grozno. Nesviđa mi se kako vojnici nekako prekruto idu te napadaju, a kamera u bitki nevalja nikako. Igra na campaign mapi i nije tako loša, ali Total War mi je bolji, ima nekak bolji managment svega toga, ovdje je to sve dosta zbunjujuće, treba se naviknuti, a neke stvari su i glupe.
Još mi se jedna stvar nesviđa, al to je stvar ukusa, a to je to što je igra fantasy, i nevolim ta čudovišta, čarolije i slične gluposti, pa mi to potpuno kvari ugođaj u igri, pogotova kad je tako nerealno.

Dajem ocijenu 5/10.

Insert
27-11-2009, 17:02
Dajem ocijenu 5/10.
Ono, ocjenjuješ igru nakon prvog isprobavanja :thumbs2:

Aral
27-11-2009, 17:22
Plus, još je fan TW-a :) Kao prvo, igru se uopće ne bi trebalo uspoređivat sa TW serijalom, ovo je sasivim nešto novo i drugačije. Fantasy svakako nije loša strana, u biti to može biti veliki plus kod mnogih igrača. Ne velim da nema mana al stvarno se isplati igrat.

Tsaя
27-11-2009, 19:36
Istina igra se nemože uspoređivati sa TW-om jer nisu uopće iste, a i ima malo sličnosti.

Krivo sam procijenio igru i dat ću joj šansu. Igram ju samo na campaign mapi jer mi je tak dobra, a bitke mi se gade, i nemogu ih igrati.

Praetorian
27-11-2009, 20:04
Isprobao sam igru i nije mi bas nesto. Uber Tsar je dobro rekao za bitke, prekrute su nekak, ali karta izgleda stvarno savrseno, puna je detalja i lijepo izgleda smjena godisnjih doba. Ali sama igra me nije privukla da ju igram dalje. Nisam razocaran jer nisam puno ni ocekivao.

Aral
08-10-2010, 18:54
Evo slične igre od istog developera King Artura, pod nazivom Lionheart: Kings' Crusade (http://www.paradoxplaza.com/press/2010/10/lionheart-kings-crusade-released-today).

Official site (http://www.lionheartthegame.com/)

Igra je vani, ako netko proba neka nabaci pokoji komentar. Ja ću još razmislit kaj s tom igrom.

Rang€r
08-10-2010, 21:27
lol nisam još ni artura odigro, ak je to ona igra koja mislim da je, nešto ko tw u fantasyu.

sickpetey
08-10-2010, 22:16
Daj bogte to doslo..moram probati O.O sto prije

Aral
09-10-2010, 08:28
Nije fantasy nego je normalno, al u globalu mi igra i nije nešto. Onaj tko voli TW serijal, ovdje bude našao nešto za sebe. Imate vojsku, kupujete, upgradeate, trenirate itd. Sve je na svom mjestu al ja nisam baš fan takvih igara.

Arbiter of Change
25-05-2011, 10:13
Ubodite sve King Arthur na Steamu u pola cijene.
http://store.steampowered.com/app/24470/

sickpetey
25-05-2011, 13:00
Neznam sam izgled armora i maceva me odbio od kupnje ove igre i mislim da nisam puno pogrijesio.

DJ Not Nice
25-05-2011, 13:07
Glup razlog moram priznati.

.
25-05-2011, 14:02
bio probo igru... bleh je i dosadna