PDA

Pogledaj cijelu verziju : Molim vašu pomoć oko izrade weba!



stiiipa
10-08-2009, 14:55
E ovako, trebao bi napraviti web za CoD klan i pošto neznam skoro ništa o izradi weba, molio bih nekoga tko ima više iskustva ili poznaje neki dobar tutorial, da mi da savjet, link ili nešto više bio bih vam vječno zahvalan! Hvala! :thumbs2:

Markecgrad
10-08-2009, 15:03
http://www.webs.com/

Jednostavno,lijepo i besplatno :)

TutBlut
10-08-2009, 16:48
OK, posto igras cod vjerojatno bi htio web baziran na webspellu, znaci odi na stranicu webspell.org i imas tamo downloads, skini najnoviji webspell, a to je 4.2.0. Znaci webspell ti je samo baza nekog weba, template ces morati skinuti takodjer, znaci webspell ti je osnova, a template ti je dizajn weba, znaci kako izgleda. Kada si skinio webspell sada si nadji neki template koji ti odgovara. Imas ih tu dosta: http://www.gamer-designs.de/index.php?s ... etemplates (http://www.gamer-designs.de/index.php?site=freetemplates)S, samo da ti napomenem kada budes skidao neki template obrati paznju jesu li templati za webspell 4.2.0 ili za stariju verziju, sve ti pise. Kada si skinio template, registriraj se na neki freehost, tipa funpic.org. Napravi si svoj webprostor preko toga i na to ces uplodati svoj web, od programa ce ti trebati flashFXP ili fillezilla, ovisi sta odaberes, kada se registriras na funpic na mail ces dobiti sve podatke (host name i sve ostalo) i s tim podatcima ces se logirati na flashFXP ili nesto drugo, kada si se logirao prebaci sve filove iz mape webspell (NE SMIJES UPLODATI MAPU NEGO UDJES U MAPU OD WEBSPELLA I ZAOKRUZIS SVE FILOVE I STAVIS U FLASHFXP), kada si to prebacio stisni da se krene prebacivat, mislim da moras stisnut neku kvacicu ili cak pise GO, i ako si to dobro napravio trebalo bi se prebacivati, kada si prebacio kompletni webspell isto to ces napraviti sa templatom weba, i kada krenes prebacivati pitat ce te oces zamijeniti neke filove, moras stisnuti da oces i sve ce se uredno prebacit. Kada se prebacilo upisat ces svoje ime weba koje si odabro, npr. ajaba.aj.funpic.org (morat ces upisati svoje ime hosta) i na kraju svega stavi /install, znaci trebalo bi ici ovako : ajaba.aj.funpic.org/install i onda ce se pokrenuti instalacija mysql baze, klikci sve continue dok ne dodjes to upisivanja nekih podataka, tu ces morati upisati svoje mysql podatke koje si dobio preko maila, ALI prvo ces morati otici na control panel od funpica kako bi registrirao mysql database, neka ti ovo neko drugi objasni ako nisi shvatio, ja sada nemam zivaca. Znaci tijekom te instalacije ces sve morati upisati i kada si sve ispravno napisao otici ces na continue i ako valja pisat ce ti da obrises /install folder koji si uplodao zajedno sa webspellom i kada ga obrises odes na continue i ako si sve napravio kako sam napisao prespojit ce te na tvoj web.

Ako te nesto zanima pitaj. Ovo ti je sve sto trebas napravit, samo sto to nisam bas detaljnije opiso, probaj nesto shvatit sam ako nesto nisi shvatio.
Jos ce ti trebati photoshop CS3 ili CS4 za obradu slika, ne zelis da ti na headeru pise ClanName, nadam se da imas nekakvog iskustva u photoshopu, pa ces morati uci u mapu od templata, naci ces psd mapu i tamo ti se nalazi header.psd, to otvori u photoshopu i preuredi, onda sejvaj tu sliku u 2 formata, jedan neka bude .jpg i drugi .psd, psd stavi u mapu odakle si ga naso i zamjeni ga s originalnim, a ovaj .jpg stavi u mapu images ili gdje su vec sve ostale slike i isto tako ce te pitati jel zelis zamjeniti tu sliku.

Evo ovako ti izgleda jedan webspell template www.blindgamers.org (http://www.blindgamers.org)

SkunK
10-08-2009, 18:15
I ja bi ti preporučio u tom slučaju neki CMS a ne samostalno programiranje svoje web stranice... nije to kikiriki i ne uči se to preko noći.

Joomla, Mambo ali i WebSpell su svakako dobro rješenje za jedan amaterski klan.

thonchek
10-08-2009, 21:41
Ja bih mu preporučio WebSpell, jer smo mi u par navrata imali problema sa webom koji je bio napravljen u Joomli..

TutBlut
10-08-2009, 23:06
Ma webspell je najbolji sto se tice toga za klanove, jednostavan za rad na njemu, a ima sve sto treba za jedan gaming klan.

thonchek
11-08-2009, 01:35
Samo za amaterske klanove je dobar..Ali ako je klan ozbiljniji..hm..onda bas i ne..

TutBlut
11-08-2009, 10:53
Pa naravno ako je neki ozbiljniji klan da ce napraviti web preko flasha ili nesto drugo, al webspell je cisto ok, nista mu ne fali.

thonchek
11-08-2009, 12:09
Ja sam probao nest malo na FlashFXP-u radit, i radio sam sve po ovim tvojim uputama..Ali ne kuzim ono sta znaci loginat se na FlashFXP..Rego sam se na funpic.org i sve, al ovo ne kužim..Jel bi meni i jos nekima koji mozda to ne kuze mogao malo to pojasniti :)

TutBlut
11-08-2009, 13:53
Moras se spojit na svoj host preko tog programa, imas tamo quick login i tamo upises link od tog hosta, username i pw i na kraju port koji je 21 i trebalo bi te spojit.

stiiipa
11-08-2009, 17:58
Ljudovi hvala vam ja sam uspio nešto napravit preko webspella, kasnije vam posaljem link od weba :thumbs2:

SkunK
11-08-2009, 19:37
Ljudovi hvala vam ja sam uspio nešto napravit preko webspella, kasnije vam posaljem link od weba :thumbs2:


Poslati ćeš nam sve linkove koji postoje na Internetu? :)

stiiipa
11-08-2009, 20:29
Hehe me ne, svog weba sto sam napravio... Evo upravo sam sad sve instaliro, sad je na redu Photoshop! :thumbs2: http://justdoiteam.ju.funpic.org/