PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp se ne dize



azuregos
10-08-2009, 10:22
Dakle do sinoc je kompic uredno radia...

Maloprije ga palim kad mi se pojavi poruka "boot from cd...." zatim dobijem poruku "system cannot boot ...."
nista nisam prcka po biosu itd... boot prio ide HDD -> cd -> floppy u biosu.

Pokusa sam formatirat hdd al mi javi poruku da nije pronaden niti jedan instalirani hdd.
Zatim sam skuzia da mi neradi ni tipkovnica (izbornik nacin pokretanja windowsa, safe mode itd).

Stavia sam stari hdd ali taman kad dode na windows loading screen na pola sekunde se pojavi plavi ekran te se resetira kompic.

Sad neznan jel tu crklo napajanje, maticna ili procesor?

napajanje ne chieftec 750W, maticna je gigabyte EP43-DS3L, proc je intel quad core 4x2.4ghz, gfx 260gtx 896mb, hdd je sata seagate 500gb. (starost komponenti je 6-8 miseci)

Molim za pomoc!

mravojed20
10-08-2009, 10:26
Da je napajanje ne bi ga mogao ni upaliti.

Sad čekaj eksperte da skuže di je točno problem. :D

azuregos
10-08-2009, 10:30
A ono tipkovnica ne radi, ne pali npr lampica za num lock i caps lock pa moguce da je dio napajanja neman pojma ni sam.

Deadwalker
10-08-2009, 11:46
Najvjerojatnije maticna...valjda je problem u vezi maticne i harda. Najbolje da odneses komp na servis...

zoky
10-08-2009, 15:07
Imao sam sličan problem! Ja sam izvadio bateriju i nakon toga nije više bilo toga!

Probaj i ti izvaditi bateriju! i otvori kučište i pogledaj dal je se u redu s kablovima!

azuregos
11-08-2009, 16:01
Izvadia san bateriju al nista, samo se resetalo vrime i datum u biosu.

Servis u vemila radi do 3 tako da sutra ga nosim... inace prijatelju je bia slican problem, hd je mora slat u Zg te ga nije dobia natrag cca misec dana.

azuregos
14-08-2009, 10:36
Prijateljev hd san usteka i sve u redu radi, svoj san odnia kod njega, usteka i dobia isti problem.

Sad samo triban cekat da mi daju novi, blazena garancija.