PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sporo ucitavanje



Zica
09-08-2009, 14:39
Znaci kad se pali comp i loadira windowse tj onaj boot screen ide dosta sporo i treba mu vremena da to ucita. Kako da ja to vratim kako je bilo i prije a ne da je ovako sporo. Comp je star par mjeseci i dosta je jak pa ne kuzim zasto se odjednom pocelo sporo to ucitavati. Ako preporucate neke programe nemojte da mi taj program obrise pola stvari koje imam u compu i pogorsa situaciju XD
Hvala unaprijed.

josip_kraš
09-08-2009, 20:18
my computer- desni klik-manage-device manager-ide/ata controllers-na svaki koji ti se otvori pritisni properties pa advanced settings pogledaj da li ti je pod transfer mode postavljen pio ako je promijeni u dma.

ako to nije onda defregmentacija diska, chekdisk...

Zica
09-08-2009, 20:59
Tamo je sve dma, defregmentaciju sam napravio, a sad cu viditi taj check disk

edit: check disk je napravljen al opet isto :(

Zica
10-08-2009, 12:24
Ljudi pomagajte sto prije jer sam zajebo stvar. Znaci sa bootvis sam isao optimize system i kad se restartao comp pisalo je optimizing system ali to je trajalo 3-4 sata pa sam ugasio to i comp jer mi se nije dalo cekati da to zavrsi. Kada sam ga opet upalio izbacilo mi je ono start windows in safe mod, start windows normal i to ali sta god odaberem opet se vrati na to isto di pise za safe mode, normal i to...
Sta da radim hito je???

Zica
10-08-2009, 16:09
Zaboravite sve gore napisano...Dali ima koji program koji stavim na cd i tako udem u comp nekako i da si sacuvam nesto sa C diska i zatim cu restart windowse

josip_kraš
11-08-2009, 20:15
ima.

zove se "stavi hard u drugi komp i izvuci podatke"

Zica
11-08-2009, 20:35
restartao sam windowse i sacuvao D...sad je sve ok