PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nokia 5800 Xpress Music



Human m0nst3r
09-08-2009, 09:17
Evo obecao sam da cu negdje napisat pokoju rijec o mobitelu koji mi je dospio u ruke prije 2 tjedna. Pa da krenemo nekim redom. Prvo sto me ugodno iznenadilo je sam izgled mobitela. Prema slikama sam mislio da je lijep, ali mobitel je prokleto lijep. Zapamtite ovo. Nadalje na prvi dodir mi djeluje puno ljepse nego iphone, a i ljepse lezi u ruci, sto zbog oblika sto zbog vise stvari na njemu, tocnije tipki. Npr za razliku od iphone only touch, uz ovaj mobitel se dobije i olovcica koja po meni uvelike pomogne. I sta je tako specijalno na njemu. Pa eto upalimo ga i otkrijmo ^^. Prvo sto ce vas docekat je tipican nokijin uvod, prvo logo, pa dvije rucice. Kad se upali prestaje svaka slicnost sa blackberryem i iphoneom. Ekran je 3.2", sto i je malo manje od konkurenata, ali mobitelu u sebi sadrzi nHD rezoluciju ekrana, te uz 16 milijuna boja koliko ga krasi ima puno zivlji izgled slike od iphone-a i blackberrya. Nadalje sto je bolje u odnosu na iphone i blackberry je upravo olovcica, koja smanjuje uvelike mazanje ekrana masnim prstima i sl. Jos nesto mi je odmah upalo u oko pri koristenju sva 3 mobitela, a to je nacin na koji detektira dodir. Tipa iphone ima isto opciju da prvo dodete na slovo i onda ga stisnete kao i blackberry, ali BB mi se jako urezao radi svog ekrana na dodir koji fakat treba kretenski stisnut da bi prihvatio nesto. Tipkanje na nokiji je uvelike pojednostavljeno u odnosu na iphone i BB koji non stop nude onu qwery tipkovnicu. Ok mozda se to ljudima svida jer se osjecaju kao da tipkaju po kompu, ali mislim da neki koji imaju malo vece prste ce ipak preferirat jos neke opcije. Tu je nokija otisla dalje od njih. 4 nacina tipkanja: Alfanumericka tipkovnica, mini qwerty tipkovnica, qwerty preko cijelog zaslona, te rukopis (koji usput odlicno prepoznaje). Sta je posebno kod ovog svega? Ono prvo. Upravo ono prvo, sto se vidi i iz prilozenih slika:
http://www.imagesforme.com/out.php/t629385_DSC00315.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/629385_DSC00315.JPG)http://www.imagesforme.com/out.php/t629384_DSC00314.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/629384_DSC00314.JPG)http://www.imagesforme.com/out.php/t629383_DSC00313.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/629383_DSC00313.JPG)
Zaista plus za tipkanje. Sto me jos odusevilo. Prihvat dodira. Znaci nece odmah reagirat ako se nesto stisne nego se prvi put oznaci, te tek onda klikne za otvorit. Ono sto je dobro je da nema ostre rubove, a i to sto nema nekakav cudan oblik odostraga. Kamera je mogla bit bolja, no i 3.2mgpx je sasvim solidno sa obzirom da se video snima u 30fps-a. Filmove na njemu je super gledat, nema stekanja, zvuk je odlican, pogotovo dva zvucnika koja su ugradeni na njega i koji ne sume kao kod ostalih mobitela kad se pojaca do kraja. Znaci plus ide i za zvuk, no ono ste me ipak malo razocaralo je snaga slusalica. Naime kad se na najjace pojaca, kod nekih pjesama opet dopru zvukovi izvana, sto sam rijesio prikopcavanjem sony-evih slusalica na doticni adapter/daljinski, koji je u odnosu na prijasnje verzije puno bolje izveden i ima napokon sve tipke : stop, pause/play, naprijed/nazad i odvojeno tipku za javljanje na mob. Sa strane su jos pojacavanje zvuka i zakljucavanje daljinca. Od multimedije i kablova se dobije mini dvd sa novim suiteom za nokiju koji se zove ovi suite i 10x je bolji od pc-suite-a. Ljepse sucelje, vise opcija i najvaznije ne zabloka. ^^. Kablovinja kao uvijek ima, te se dobije punjac, slusalice, stalak, uputstva, baterija (puna ne bi vjerovali), kablovi za spajanje na televiziju i sl. Ugl mobitel pljeni izgledom, pregrstom opcija, A-GPSom koji blago receno nade satelite za 20sec, te je odlican za navigaciju pogotovo uz garmin mobile XT, a i nokia maps koji su sasvim solidni. Odredivanje lokacije radi odlicno, makar mu malo treba da se stabilizira, ali kad se stabilizira pokazat ce vam tocnu nadmorsku visinu, poziciju u stupnjevima, pa i brzinu hoda kojom se krecete. Igre su zabavne, pogotovo trkace, koje vozite tako da naginjete mobitel (PS3 controler anyone?). Na mobitel jednostavno nemam prigovora, jedino je cijena malo veca, 2999kn u mobis electronicu, ali eto ovaj put sam isao na sigurno. Ugl jos cu vjerojatno dodat kad ga u potpunosti istrazim pa do sljedeceg javljanja jos jedna slikica moba :)
http://www.imagesforme.com/out.php/t629393_DSC00312.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/629393_DSC00312.JPG)

blood4me
09-08-2009, 17:22
E a koji je OS na tom mobu?
MOzda ga kupim al neznaam.....

Niko Bellic
09-08-2009, 17:41
Human m0nst3r welcome to the club of Nokia 5800 XpressMusic proud owners! Enjoy it!

R@pt0r
09-08-2009, 19:09
E a koji je OS na tom mobu?
MOzda ga kupim al neznaam.....
Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5

Toxic
10-08-2009, 00:13
Jos jedan ponosni vlasnik 5800-ice ovdje :).
Po meni, jedina mana (koja i nije direktno mana moba ) su slusalice koje dodju uz nju...ali se nadam da cu uskoro nabaviti kakve malo bolje jer me ove znaju prcati sto se bassa tice =).

Ostalo sve :thumbs2:

Mrsko mi sad' pisat' vise...

Human m0nst3r
10-08-2009, 16:30
To sam bas i naveo slusalice :)

Niko Bellic
10-08-2009, 16:41
Jeste li otkacili na olovkicu. Ja ju otkad sam se privikao ne ispustam iz ruku. Jedna od najvecih mana navedenog mobitela je to da se prikaz na ekranu ne moze rucno nariktati pa ovisis o onom retajnom senzoru zbog kojeg moram fon drzati pod kutem koji njemu pase, a ne pod onim koji meni pase. Jebo takav senzor automatski, da ga sekso!

bezimeni
10-08-2009, 19:58
dobivam taj mob uskoro kao službeni ...zamijeniti će trenutnu nokiu 5300 xpressmusic .Nadam se da je manje bugovita nego trenutna..

blood4me
11-08-2009, 22:24
Kak ide surfanje na tom mobu?
Yay, symbian, like it :D

Niko Bellic
11-08-2009, 22:37
Kak ide surfanje na tom mobu?
Carski... :pray:

blood4me
11-08-2009, 22:47
Jel to ko na ajfonu iliii, bas idem vidit na youtube... Jel mobitel spor ili je brz ili nije nit spor nit brz? xD koje pitanje
Btw. sta je to multitouch?
Sad sam vidio na video, nekak mi se mobitel cini spor malo.... Jel mi se to cini ili to jest tako? xD

Niko Bellic
11-08-2009, 23:02
Bičeš zadovoljan! :thumbs2:

blood4me
11-08-2009, 23:06
Nadam se :D
Yay, jedva cekam da odem u Zg pa daa kupim to cudo tehnike xP

Niko Bellic
11-08-2009, 23:13
Za te pare bolje neces naci. Ofkors, tu mislim na 1500 kuna koliko sam ga ja platio...

Insert
12-08-2009, 00:43
Spor je relativan pojam, ali u usporedbi s konkurentima, 5800 XM je spor mobitel.

Niko Bellic
12-08-2009, 08:21
Kada se naviknem na mobitel svaki mi postane spor. Na N81 nakon 14 mjeseci sve (meni bitne) izbornike znam napamet pa niti ne gledam u ekran osim onda kad je to stvarno potrebno. Jedna velika mana touchscreen mobitela je to sto morate ako zelite biti sigurni da ste sve pritisnuli kako treba stalno blejati u ekran, a to u kombinaciji s rotiranjem istog ovisno o kutu pod kojim drzite mobitel ponekad zna toliko iritirati da pozelite naruciti hladno Velebitsko makar bili kilometrima od najblizeg kafe bara...

Don Kihot
12-08-2009, 08:51
Inače, gdje je sad najjeftiniji 5800xm za kupiti?

Ili predlažete nešto slično? :D

Prodao sam drugu N95, sad mi fali jedan mob, pa bi kupio ili novu ili polovnu 5800xm.

Don Kihot
15-08-2009, 18:10
Koliko vam drži baterija na 5800xm, kad surfate?
Ono, max dana koliko izdrži?

Niko Bellic
15-08-2009, 18:43
Ja surfam dok ne crkne, a onda stavim da se puni i surfam s N81 dok se 5800 XpressMusic ne napuni...

Web surfin' all night long... :cry:

Dobar odgovor na to pitanje ti NITKO ne moze dati, jer ovisi o tome slusas li muziku dok surfas pa onda i o tome kojim intenzitetom surfas, primas li pozive dok surfas i o gomili drugih stvari i tko god da ti da neki podatak on nece biti tocan. Neki moj netocan podatak je cca 5 sati harkor surfanja u komadu...

Dobra je baterija... :thumbs2:

Don Kihot
15-08-2009, 18:47
Pa to je super, moja N95 MAX 4 sata hardcore surfanja i slušanje muzike.

A ovako MAX MAXeva 2 dana izdrži da samo telefoniram i SMS-am.

Niko Bellic
15-08-2009, 19:04
Ja ti tu bas nisam pouzdan za te informacije, jer nisam prosjecni korisnik. Kad mi u jednom mobitelu baterija crkne samo karticu presaltam u drugi, a sa sobom uvijek imam AC-5 koji puni bateriju do 100% kapaciteta za nekih 90 minuta...

Human m0nst3r
16-08-2009, 15:40
Insert, mob nema sporosti bar meni. Probaj update firmwire-a, ako ne nosi u nokiju. Meni fakat i nakrcan radi jebeno. Mjuze sam fakat nakrcao. Ugl prezadovoljan. Necu ni pricat kako filmovi rade glatko. :)))

Niko Bellic
16-08-2009, 16:30
Jel cesto koristis olovčicu ili su ti i čevapi dovoljni?

Bartuc
16-08-2009, 16:54
Meni je mob sexy baš zbog stylusa. Jel se može kupiti stylus veće kvalitete baš za 5800xm (da stane u utor u mobu)?

Don Kihot
16-08-2009, 17:17
Jel zna netko koliko košta dekodiranje 5800xm?
Ili bar turbo sim koji radi na Tele2?

Imam priliku upecati 5800xm za 1500kn, ali je VIP only. :(

Niko Bellic
16-08-2009, 19:27
Ajde ak saznas za onu foliju koja ide ispod SIM kartice javi. Kartica se stavlja na malo neuobicajen nacin pa me zanima dal radi. Nemoj dekodirati 5800 XpressMusic! Ne bih volio biti na tvom mjestu ako ti se slucajno pokvari, a garancije nema. Morat ces prodati shiny armor da platis repair...

Don Kihot
16-08-2009, 23:53
Aj baš ću negdje nažicati turbo sim, pa isprobati kod kolegice da vidim šljaka li.

Koliko sam čuo sa nekim firmewareom ne radi, pa je jako riskantno...

Mislim updateam firmeware, a turbo sim ne radi.. Jaooo...

blood4me
17-08-2009, 21:23
pogodite na kojem mobitelu sada ovo pišem.
Mobitel owna...

Don Kihot
17-08-2009, 21:28
Jučer sam ga 2 sata koristio kod kolegice.
Odličan uređaj.

Slika, touch, zvuk, sve...

Kamera suxa balls, ali bolja je od iŠit 3G.
Al mnooogooo lošija od N95/N95/N82/N85/N97.

Niko Bellic
17-08-2009, 21:37
Kako stvari napredjuju bit ce nas uskoro za fan klab osnovat. Dajte napisite Vi vrli 5800 XpressMusic juzeri koju mrezu koristite, cisto radi statist'ke.

Don Kihot
17-08-2009, 21:45
Ja sam skori 5800xm user... Recimo da sam Symbian user...
Sad ću uz N95 imati i 5800xm, ako me zadovolji dovoljno, onda N95 ide poklon sestrični.

Mrežu koristim Tele2 otkad je došao.
Al prije je bio bolji (dok je bio partner VIP-u), bio je malo jeftiniji nego sad,
tj. imao je bolje pakete tarifa.

blood4me
17-08-2009, 22:01
Pisem sa netbooka sada :D
Fotke su jako dobre kada se gledaju s kompa il nekog drugog moba... bar meni...
Platio sam ga 1400kn u temobajlu..
Puno mi je lakse pisat stilusom nego prstima :)
Ima tko kakvu preporuku za symbian programe neke?
btw. mob je dosta brz

Don Kihot
17-08-2009, 22:06
Gdje je taj temobajl? :D

Jel otključan na sve mreže?

Jel se može naručivati po puzećem?

JAVIII!!

PS - Imaš na symbianfreak forumu sve moguće i nemoguće, i na portalu.

I u software zoni imaš temu sa programima! :thumbs2:

blood4me
17-08-2009, 22:10
ma to je moja mama uzimala neki flex ili team ili nes, neam pojma....
U Rijec(ili k)i...
Fala na oovj preporuci...
Pojma neam jel otkljucan :D
Mi moze dat link netko na neke programe\igre koje cesto igra, tesko mi se snac na onom sajtu na netbooku :O

Don Kihot
17-08-2009, 22:36
Ah onda ništa, ja bi bez pretplate! :D

gamer5494
19-08-2009, 01:19
Ja sam ponosni vlasnik Nokie 5800.
I nemam neki primjedba na mobitel.
Svakako preporučam.

Insert
23-08-2009, 19:51
Insert, mob nema sporosti bar meni. Probaj update firmwire-a, ako ne nosi u nokiju. Meni fakat i nakrcan radi jebeno. Mjuze sam fakat nakrcao. Ugl prezadovoljan. Necu ni pricat kako filmovi rade glatko. :)))

Rekao sam da je ta sporost relativna. Nemam ja 5800 XM nego E63, ali sad preko ljeta radim u trgovini koja između ostalog prodaje mobitele pa ih mogu na miru detaljno uspoređivati s drugim modelima. Plus toga, čekaj da ju malo softverski središ (hakiranje i instalacija raznih potencijalno štetnih aplikacija) pa ćeš vidjet veselja.

Inače, mobitel je vgg.

bezimeni
24-08-2009, 13:54
Dobio ja dans u firmi svoju 5800 kao zamjenu za 5300...ono , besplatna je pa nema smisla da prigovaram puno ...valjda bum se priviknuo nakon par dana .Malo mi fali klasična tipkovnica , ovako mi na prvi pogled djeluje sve skupa nepotrebno zakomplicirano.

Niko Bellic
24-08-2009, 15:29
Ajde dobrodosao u klub druze bezimeni!

Enivej, lets get bek tu d pojnt...

THE mobitel ima svojih prednosti i mana. Mane su sto je drugaciji, ali to su mu ujedno i prednosti, ak kuzis na sto mislim (a kuzis 99%)?

Zaboravio sam pitati najvazniji fakt. Koja mreza i koja boja?

Kod mene je Vip i siva boja, ali planiram ako mi uskoro umre moja 14 mjeseci stara N81 kupit jos jednu 5800 XpressMusic pa da uvijek imam gdje punit bateriju i da imam rezervne dijelove...

Ipak je ovo THE mobitel i PRVA touchskrin njoka i kad vec neam prvi model njoke imacu prvu touchskrin njoku makar crko ne...

Human m0nst3r pliz daj stavi neku anketu u temu. Ipak si mod ođe...

Pozdrav svim 5800 XpressMusic klaberima!

Insert
24-08-2009, 16:49
Human m0nst3r pliz daj stavi neku anketu u temu. Ipak si mod ođe...



nije u ovom podforumu...

Niko Bellic
24-08-2009, 16:57
Pa nek ga stave za global moda. Aktivan je na forumu dosta. Čao ragaci!

bezimeni
24-08-2009, 18:14
Ma mob je odličan i sve mi se više sviđa ali lagano me nerviraju najosnovnije radnje...ako imaš prste poput čevapa kao ja onda imaš problema .Zna mi se otipkati pogrešni broj ili me nekada ne sluša onaj slajdar kada treba pomicati ekran gore- dolje ...A upotreba one "olovke " mi je gej.Mreža je narvno T-mobile a boja je crna.

blood4me
24-08-2009, 23:15
Trzalica ftw :D
Ja uopce nis ne radim s prstima, trzalica mi je ftw, stylus sam odlucio ne koristiti otkad sam shvatio da ga gubim 3x dnevno i svaki dan izgubim po sat-dva :O
Mob je po meni za sada savrsen... :)

Niko Bellic
25-08-2009, 08:05
Ti ocito prek moba ne slusas mjuzu. Trzalica ti se inace malo zesce tljape u znjoru od headphones...

Baj d vej, kupio sam mega slusalice new. Sony MDR-EX52 FTW. Preporuka masvi! Najbolje sluske za mob koje san dosad proba, a proba san ih masu...

Ergonomija im je 10/10! :thumbs2:

bruno98
25-08-2009, 11:37
To je lijep mobitel ali :pray: preskup je za mene :D

Niko Bellic
25-08-2009, 14:01
Kriza je. Odreci se hrane. THE mobitel je must hev! 8)

bezimeni
25-08-2009, 14:39
Evo samo da nadodam da trzalica riješava sve probleme nas sa čevapima od prstiju.Olovka je gej ali trzalica je bogom dana.Od kako ju koristim sve radi kao podmazano.

Niko Bellic
25-08-2009, 15:02
Meni nije zgodna ona znjora od trzalice. Kaci se na suprotnu stranu od utora za slusalice pa je nezgodno za stavljat i vadit iz dzepa...

bezimeni
25-08-2009, 15:40
Moram pohvaliti bateriju...jučer sam ga napunio do vrha i intenzivno ga koristim sve od tada a crtica koja označava kapacitet je i dalje na max. :thumbs2: .

Niko Bellic
25-08-2009, 15:55
Hoces mi prodat onu rezervnu olovkicu? Ja sam svoju uspio nekak strgat pa sam sad ostao samo s jednom, a ak tu strgam ili izgubim onda sam mega fasovao...

Kakvu si memorijsku karticu dobio uz mob? Ja u N81 imam Nokia 8 GB microSD koju san posebno kupija u Mobisa, ali ova koju san dobija u 5800 XpressMusic nije uopce slicna toj i ono OMFG nigdje na kartici ne pise Nokia pa mi je to malo cudno. Hm?

bezimeni
25-08-2009, 17:16
Ne dam olovku ( nisam dobio nikakvu rezervnu , samo onu zataknutu u mob :? ) .

Dobio sam 8 gb a sad koja je nemam pojma .Ne da mi se vaditi karticu.

Niko Bellic
25-08-2009, 17:24
Ajde pogledaj. To je sekunda posla. Zanima me jesam li jedini ili su to u svim 5800 XpressMusic "original" Nokia microSD kartice?

Daj olovku! :killyou:

bezimeni
25-08-2009, 17:26
Kak se vadi ta kartica ? Treba sila ili se pritisne nekaj da iskoči ( znam da je ispod onog malog poklopca sa strane ) .

Niko Bellic
25-08-2009, 17:29
Samo se pikne malo (olovkom) i iskoci vanka sama. Evo ja cu sad uslikat svoju pa usporedi...

bezimeni
25-08-2009, 17:32
JE ide tak....ja ju skoro na silu čupao ...

piše micro sd HC co8g Japan

Niko Bellic
25-08-2009, 17:48
To je onda neka muljaza za nas balkanci, jer kod mene pise egzaktli d sejm. Aj dont gedit, imaju svoje microSD karticu u ponudi, ali ne oni opet muljaza & co ftw lalala nisu normalni IMHO i ono fakat kaj to delaju pri nami...

Aj ako nadjes nekakav program koji otvara PDF dokumente, a da se da instalirat na nase telefone stisni pp i posalji ime/link da si ga i ja instaliram...

Insert
25-08-2009, 19:59
Hoćeš li dobiti karticu i koju ćeš dobiti često zavisi od mrežnog operatera. T-mobile uz skoro sve modele mobitela daje i karticu u paketu dok je u tele 2 to rijedak slučaj.

Trenutno tele 2 sa nekim LG-jevima ne daje nikakvu dodatnu opremu osim punjača (nema slušalica, USB kabla, cd softvera, kartice, itd...), a tu su opremu prije davali s tim modelima.
Čak su u jednom modelu (SHINE, mislim) zamijenili carl zeiss optiku nekom jeftinijom. Tako da ćete na starijim serijama naći carl zeiss leću, a na novijim nećete.

Cijene su, naravno, ostale iste.

Niko Bellic
25-08-2009, 22:09
Disiz vaj aj dont lajk teledva. Vip iz mač bedr. Djud kom on, đest imeđin 10240 megabajts of internet TM trefik for đest 195,50 kunas. Detz de kul ofr vič nider teledva and nider d ti-mobajl hev...

Jea! :o

pimp
26-08-2009, 10:52
Kada se naviknem na mobitel svaki mi postane spor. Na N81 nakon 14 mjeseci sve (meni bitne) izbornike znam napamet pa niti ne gledam u ekran osim onda kad je to stvarno potrebno. Jedna velika mana touchscreen mobitela je to sto morate ako zelite biti sigurni da ste sve pritisnuli kako treba stalno blejati u ekran, a to u kombinaciji s rotiranjem istog ovisno o kutu pod kojim drzite mobitel ponekad zna toliko iritirati da pozelite naruciti hladno Velebitsko makar bili kilometrima od najblizeg kafe bara...


pa u opcijama iskljuci senzore i voila , to sam prvo napravio kad sam si uzeo mob , za sada nemam prigovora , koristim trzalicu jer mi se olovka neda vaditi stalno , imam svijetlo plavi 5800 od kraja 6 mjeseca...

Niko Bellic
26-08-2009, 13:15
Ti-mobajl sigurno koristis. Jesi ti isto dobio kao i bezimeni i ja "original" Nokia microSD karticu? Nije mi jasno kak mozete spremit u dzep mobitel i kak vam ta trzalica ne smeta u dzepu...

pimp
26-08-2009, 18:45
yep , tmobile , micro SD HC 8 gb japan mi je kartica , mob držim u futroli od bugatija pa mi ne smeta trzalica ,


i jos mi recite , koji besplatni softver i odakle da si nabavim za navigaciju za po hrvatskoj trenutno? cijelo vrijeme sam bio na moru bez neta pa nisam nista konkretno saznao , a za koji dan idem u zg i gps bi mi bio od velike pomoci , glavno da je for free i da ima sve ulice ili bar vecinu po hrvatskoj

Niko Bellic
26-08-2009, 19:03
Ja ti ne koristim navigaciju tak da ti tu nemrem pomoc. Daj uslikaj tu futrolu. Bas me zanima kak zgleda.

pimp
26-08-2009, 19:58
http://i.pricerunner.com/prod/7_16_6_17_i505082401s/105x140/product.jpeg

ovakva , samo imas pun k modela , imas posebno za nokie , cak i za modele posebno , od nokia n serije , preko xm pa do E serije , imas i za SE , blackberry itd.

bruno98
26-08-2009, 20:14
Kriza je. Odreci se hrane. THE mobitel je must hev! 8)




haha iovak nis ne jedem samo pijem mlijeko! :D

Niko Bellic
26-08-2009, 20:16
http://i.pricerunner.com/prod/7_16_6_17_i505082401s/105x140/product.jpeg

ovakva , samo imas pun k modela , imas posebno za nokie , cak i za modele posebno , od nokia n serije , preko xm pa do E serije , imas i za SE , blackberry itd.
Nesto si zaboravio spomenuti. Gdje si ju kupio???

pimp
27-08-2009, 19:32
neka trgovina sa mobovima u weizu kraj graza...austrija

blood4me
27-08-2009, 22:05
U Vipu se dobije i stalak i ona torbica i rezervna olofka i jos nesta, rajt?
To se prije dobivalo u temobajlu pa su ukinuli, pederi...
I, da slusam mjuzu prek moba, mogu reci da mi jedino za to i sluzi oism za zvanje, dobro i za fotkanje mi sluzi nekad...
Imam SE walkman sluske 3 para(Sestra i brat mi imaju SE W705 i 3x w580i(2 su krepala, nepitajte kako, oso ekran, i to joj je 2x poslo za rukom pa je dobila novi mob od temobajla..) pa me to ne brine...

Niko Bellic
27-08-2009, 22:19
Vec imam jednu, a Vip mi nudi da si uzmem jos jednu za 991,00 kn (produzenje ugovora na jos 24 mjeseca) ili 1291,00 kn (produzenje ugovora na jos 12 mjeseci). Sta da radim? :?

bezimeni
27-08-2009, 22:26
Ja svoju imam već tri dana ali nisam se udostoji na nju staviti ni jednu jedinu pjesmu ...nekak mi se neda .Istina probao sam sluške za razgovor i super se čuje na njih :D .

Niko Bellic
27-08-2009, 22:30
Meni su te slusalice koma. Uzeo sam si Sony MDR-EX52LP i miran sam...

Toxic
27-08-2009, 23:32
Koje postavke u music playeru/power mp3-u/nekom trecem playeru koristite? Mislim na equalizer i loudness/stereo widening.
Bas me zanima :)

Niko Bellic
29-08-2009, 13:25
Sve ukljucim i stavim na normalni ikvalajzer... 8)

pimp
29-08-2009, 14:38
moze preporuka gps navigacije?

Don Kihot
29-08-2009, 15:35
moze preporuka gps navigacije?

Garmin XT Mobile + Adria Rute.

JohnDoe
29-08-2009, 16:54
Danas sam malo čačkao po njemu, ima ga kolega s posla i mob mi je strava.
Čak bi rekao da je bolji od LG KP502 Cookie, Samsung Omnie, iPhone-a (prvog jer sam samo njega koristio) i Samsung S8300 UltraTOUCH što se tiče jednostavnosti upotrebe, funkcionalnosti i (IMHO) izgleda.

BTW, te mobove sam izvukao jer su to touch phone-i koje sam osobno isprobao.

Niko Bellic
29-08-2009, 17:04
Pa normalno da je bolji. Jedino nakon nekog vremena vidis mikroskopske ogrebotine od olovcice na ekrancicu. IMHO jebes to, lako se promijeni ekran...

bezimeni
29-08-2009, 17:38
Malo svi skupa pretjerujete.Mob nije niš posebno .Funkcionalnost mu je lošija od nekog klasičnog mobitela sa tipkama .Za precizno tipkanje moraš koristiti ili olovku ili trzalicu dok sa ovim istim ćevapima od prstiju najnormalnije tipkam i po mini mobitelima.Veći je od klasičnog mobitela pa smeta u džepu , surfanje na njemu je pak smijurija jer za takvo nešto ima pre mali ekran...sve u svemu šminkerski mobitel koji nema ama baš ni jednu prednost u odnosu na klasični mobitel .MP3 player ? Za te novce si kupiš zvječinu od playera koji će ti potrajati deset godina a ne kao ovaj mob koji će grantirano u smeće nakon dvije-tri godine kao i svaki drugi.

Na prvu loptu je vauuuu ali na drugu može izazvati skračenje života za deset godina jer najosnovnije radnje kao što su telefoniranje izvodiš duplo teže i duže nego na klasičnom mobu sa klasičnim tipkama .Da ga nisam dobio besplatno bio bih i daleko stroži u dojmovima.Ovako , nije loš za preseravanje.

Don Kihot
29-08-2009, 17:57
Meni je sasvim super osim dvije stvari:
- Kamera suxa
- Olofčica nakon nekog vremena počinje ispadati (bar je tako da ovom kojeg koristim 5-6 dana).

Sve drugo je za 5. S mojim ćevapima tipkam normalno. Display se može tipkati
i s noktima (za razliku od recimo svih navi sustava koji nokad ne prepoznaje, i još nekih mobitela).
A ti olakšava stvar djevojkama, koje mogu tipkati noktima, i njima je to super.
Čak razmišljam da pustim nokat na lijevom palcu, jer je tako tipkanje odlično za sms-anje! :D

bezimeni
29-08-2009, 18:02
Hebiga ja imam naviku gristi nokte tako da ništa od puštanja...ali ni nema šanse da pustim nokat kao Pešalov :hangin: .

Don Kihot
29-08-2009, 18:06
Jebiga, ja ih ne grizem, ali se istroše dok radim.
Tako da ih i visoko siječem.

Al zašto su pobogu stavili tako lošu optiku?
Suxa big time. :thumbs1:

bezimeni
29-08-2009, 18:09
Nemam pojma , nisam opalio još ni jednu sliku...ima za takve stvari foto aparat i kameru za snimanje filmova a ne igračku poput mobitela koji želi biti Katica za sve.

Don Kihot
29-08-2009, 18:13
Čuj, nisam ni ja rob da nosim 2 laptopa, 3 fotića i 6 mobitela sa sobom u svako doba dana. :D

U desnom džepu primarna N95 -> get the job done.
U lijevom džepu 5800xm -> get the surf done.
U lijevom guznom džepu -> novčanik, pare, kartice... + ključevi.
U desnom guznom džepu -> kutija waltera i zippo.

Niko Bellic
29-08-2009, 18:15
Kae? Kamera je oke? Koji vam je falus? :|

pimp
29-08-2009, 18:35
po noci bas i nije...

a kakvu besplatnu navigaciju preporucate? samo privremeno mi treba , tj. potrebnije su mi mape , gradovi s ulicama itd.

bezimeni
29-08-2009, 18:41
Ha... pa niste valjda mislili sa tom "kamerom" snimati najdraže životne trenutke. Po meni ona je tu za nuždu..ako te ne daj bože lupi auto pa poslikaš oštećenja ili na plaži po skrivečki uloviš komada u kadar kada misli da joj nitko ne vidi kupaće koje su se usjekle u guzu i sl. :D .Za takve stvari je sasvim solidna kamera.

pimp
29-08-2009, 18:53
istina , a uostalom , s tim mobom se cilja na mladež , a sta ce njima bolja kamera , dosta im da mogu napraviti 879 slika i staviti na fejsbuk

Don Kihot
29-08-2009, 19:49
Pimpač, N95 i N82 daju bolje fotke od mnogih fotića. ;)
Jest da je "samo" 5mpixela, ali kvaliteta je "jtb braaaa"! :D

A za navigaciju mi se javi na PM, da ti javim kako hackati mob i instalirati navi sustav.

ivesha
29-08-2009, 20:42
imam priliku kupit je za 1000 kuna od prijatelja koji je dobio dva komada , pa se želi riješit jednog.
Pitanje je : da ili ne ?

JohnDoe
29-08-2009, 20:59
IMHO, da!

Niko Bellic
29-08-2009, 23:31
Kupi kukija. Nokija je smeče. :yuck:

Don Kihot
30-08-2009, 01:47
imam priliku kupit je za 1000 kuna od prijatelja koji je dobio dva komada , pa se želi riješit jednog.
Pitanje je : da ili ne ?

Javi prijatelju da ja uzimam. :thumbs2:

Nek mi se javi na PM da dogovorimo primopredaju.

bezimeni
31-08-2009, 13:45
Počeli prvi bugovi...danas sam morao vaditi bateriju i sim karticu jer je mobitel uporno pokazivao 0 % jačinu signala...uopće nije prepoznavao mrežu dok mi je drugi mob odmah pored njega na stolu imao 100 % signala na istoj mreži :( .

pimp
31-08-2009, 15:01
Počeli prvi bugovi...danas sam morao vaditi bateriju i sim karticu jer je mobitel uporno pokazivao 0 % jačinu signala...uopće nije prepoznavao mrežu dok mi je drugi mob odmah pored njega na stolu imao 100 % signala na istoj mreži :( .


i meni je danas srao isto , nije bilo signala i nije htio ni jednu poruku isporuciti , proslo nakon nekog vremena samo od sebe

Niko Bellic
31-08-2009, 16:15
To vas vas Ti Mobajl seksa u paksu eee dok meni Vipče radi kao metak! Ouou jeije...

bezimeni
31-08-2009, 16:28
Da...i baš me prestao sexati t-mobile u trenutku kada sam resetirao mob .Koja podudarnost dostojna dosjea X.

Niko Bellic
31-08-2009, 16:58
Mene Vipče nikada ne seksa. To je veza puna lijubavi...

UPGRADE FIRMWARE!

ivesha
31-08-2009, 18:27
evo kupio danas za 900 kn, sutra moram omogućit svojoj SIM kartici da radi na njemu i to je to

Insert
31-08-2009, 20:32
koliko košta 5800 u slobodnoj prodaji?

ivesha
31-08-2009, 20:41
mislim da je 2100 kn u t mobile-u sami uređaj, na pretplati je oko 1300

Ivan_87
31-08-2009, 20:58
mislim da je 2100 kn u t mobile-u sami uređaj, na pretplati je oko 1300

+

http://www.mobis.hr/MobilePhoneDetails/ ... rna.wshtml (http://www.mobis.hr/MobilePhoneDetails/19477/lang/HR/Nokia-5800-XpressMusic--crno-srebrna.wshtml)

Insert
31-08-2009, 21:32
da, zanimao me slobodni uređaj. hvala :thumbs2:

Niko Bellic
31-08-2009, 21:39
Ja ti ga kupim u Mobisu za 2500 kuna... ;)

Insert
31-08-2009, 23:05
zanima me samo usporedbe radi. danas ju je moja sestra uzela u tele 2

Don Kihot
31-08-2009, 23:09
zanima me samo usporedbe radi. danas ju je moja sestra uzela u tele 2
Tele2 dobio 5800XM?
Prepaid ili postpaid?

Insert
31-08-2009, 23:13
pretplata. odavno ga imaju.

Nodakim
31-08-2009, 23:19
Kupi kukija. Nokija je smeče. :yuck:


Oda,LG je najbolja tvrtka na svijetu...

bezimeni
01-09-2009, 09:27
OK.sada sam već definitivno lud.Hebo dan kada sam uzeo ovo govno .Mogao sam birati mob a izaberem drek.Mobitel pokazuje puni signal a kada me netko zove javlja isključen mobitel ( jedino što pomaže je gašanje pa paljnje moba , nakon toga radi ali ptanje je koliko dugo .). A koristim ga za posao :-x . Išao sam nadograditi softver ali kaže da imam 210025 i da nema noviji ...hebo taj dan kada sam se polakomio za ovim šminkerskim neupotrebljivim sranjem sa kojim ću imati samo problema .A ako nešto mrzim iz dna duše onda je to hodanje po servisima :( .

Niko Bellic
01-09-2009, 10:01
Ja opet ponavljam da NIJE DO MOBITELA i da je kriv MUTAVI T-MOBILE. Imam isti takav mob kao i gomila drugih ljudi i ono fakat nemam nikakvih problema. Takodjer mrzim hodanje po servisima i kad me zajebava mobitel pozelim ga zalansirati Dolores Lambasi u pizdu. Evo ti jedne moje price o dozivljajima koje sam imao s N81 da te utjesim malo...

Jednog dana poceo mi je brutalno kenjati mob. Slajd je brejkao i prcao me u mozak divljacki, a memorija od telefona bila je puna bez obzira na to sto sam obrisao sve. Mislio sam otici u Mobis i kampirati ispred njega dok mi moga moba ne poprave, no ipak nije mi se to dalo radit. Jednog sam dana nakon mnogo jahanja po guglu kodom za resetiranje Nokia mobova (*#neke brojke# ili nesto slicno) resetirao mob, a slajd je s vremenom opet profunkcionirao jebacki. Sad ti s tog moba pisem ovo i evo cak i dan danas nakon padanja i raznoraznih tortura jos uvijek radi mega dobro...

Symbian mobitel je zivo bice poput tebe, mene i susjeda Jovice pa je isto tako sklon i bolestima od kojih se uz pravilan tretman (a nekad i sam od sebe) oporavi i opet je onaj stari...

T-Mobile smrdi!

bezimeni
01-09-2009, 11:32
Pa zar T-mobile odašilje različiti signal prilagođen za svaki mobitel posebno ? Ponavljam da imam u kući nekoliko mobitela i svi smo na istoj mreži i uvijek smo dostupni.Kako to da t-mobile prestane zajebavati baš nakon što zagasim/upalim mobitel...pa nekoj logici da je problem u signalu problem bi ostao nakon paljenja/gašenja .Evo sad već nekoliko sati radi uredno.Probao sam ga zvati x puta i svaki puta je zazvonio.I samo paljenje mobitela zna zaštekati....ostane na onoj pozdravnoj poruci i tu stoji...pa ga moram ponovno gasi /pali . Hebo ja tu današnju tehniku.Prije si kupio telefon na brojčanik i radio bi ti 40 godina bez i jednog problema.Eventualno bi morao promijeniti vrpcu između slušalice i aparata jer se podere i vozi dalje.



EDIT:

Isključio sam 3G mrežu i upali GSM .Za sada radi normalno.Možda i je nešto do T-Mobajla sa 3G mrežom ovih dana .

bezimeni
01-09-2009, 12:34
EDIT:

Isključio sam 3G mrežu i upali GSM .Za sada radi normalno.Možda i je nešto do T-Mobajla sa 3G mrežom ovih dana .

Niko Bellic
01-09-2009, 12:42
Kasnim s porukom, al vat d fak. Krenuh ti poslati ovo...

"Onda valjda imas defektan primjerak za sto opet krivim T-Mobile jerbo zato sto ih mrzim i zato sto sam cuo i citao po netu da bas 5800-tke kupljene kod njih imaju problema s delanjem oukej. Nigdje nisam procitao da netko tko ih je kupio u Vipče centru ili Mobis trgovin'ci imade slicnijeh probljema. Kud uze 5800-tku za poslovni mobitel. Ja ne bi istu ni uzima da nimam jos jednog old skul moba s tipkama sa strane. Mijenjaj se s W3DR4N-om za ajfon, mozda pristane..."

bezimeni
01-09-2009, 13:24
Telefon i je iz Mobisa .

Don Kihot
01-09-2009, 13:32
Također je bilo nekih smetnji u okolici Petrinje sa T-Mobile korisnicima,
dok su VIP i Tele2 korisnici imali nesmetani signal (čak i Tele2 korisnici koji se prebacuju iz Tele2 u T-Mobile mrežu).

Ako će T-Mobile biti kao VIP, dat će korisnicima 1 dan free razgovora (kao što je to dao VIP kad su imali smetnje).

Inače im negine pad popularnosti.

Niko Bellic
01-09-2009, 13:40
Da, iz Mobisa je tvoja 5800-tka bezimeni, ali ju T-Mobile prilagodjava za svoje potrebe i drkaju mu po softveru. Uzmi za primjer web'n'walk npr. dok Vipče to ne radi i njihova 5800-tka je identicna onom slobodnom uredjaju koji kupis u Mobisu i ofkors NIJE ZAKLJUCANA NA MREZU kao tvoja...

T-Mobile sakes...

Don Kihot
01-09-2009, 13:43
A VIP-ovi uređaji nisu ni brandirani, osim ako su u korporaciji za Vodaphoneom.
Inače ih ni ne brandiraju...

T-Mobile brandira. Tele2 samo neke jeftine 100kn uređaje.
Tomato (VIP) živo zaboli, moglo bi pisati i Cigla, njih briga! :D

Niko Bellic
01-09-2009, 13:52
Poceo sam koristiti trzalicu i posjeduje! Olovcica je na godisnjem do daljnjeg...

Don Kihot
01-09-2009, 13:53
Jel i kod tebe olovčica nakon nekog vremena olabavi u ležištu pa ispada sama od sebe?

Ne znam dali je stvar samo kod mene, jer kod niko drugog se to ne dešava.

Ili je rupa za olofku preraširena, ili sam izlizao olofku! xD

Sad ću na vrh staviti 1mm sloj uhu silokonskog lijepka,
da dobije olofka zadebljanje pa neće ispadati...

Niko Bellic
01-09-2009, 14:17
Jednu sam strgao, a drugu lagano savijem tak da nigdje ne mrda. Ispada ti od preceste penetracije u zadnju masku. Meni zasad ne ispada, ali malo se ponekad pomakne...

Koje su ti boje ona bocna pruga i trzalica?

Don Kihot
01-09-2009, 14:19
Plavo-plavo.

ivesha
01-09-2009, 20:23
evo ga držim u ruci , sad ga tek treba napunit aplikacijama i sl. imate kakvih preporuka ? i ako trebam promijenit što u postavkama isto mi recite

Insert
02-09-2009, 14:16
koji browser koristite sa 5800? pitam zato što za njega ne postoji opera mini, a defaultni ždere promet (ako nisi spojen na wlan).

Niko Bellic
02-09-2009, 14:25
Ma kak nema? Ja imam na svojoj 5800-tki Operu Mini, ali navikao sam na onaj default browser tak da ju skoro nikad ne koristim. Pogledam ti sad koju verziju imam pa ti javim...

EDIT:

Imam verziju 4.2.14881...

Insert
02-09-2009, 19:57
i ja koristim operu mini, ali mislio sam da ne postoji za 5800.

kako je prilagođena tuochscreenu?

Niko Bellic
02-09-2009, 20:27
Radi najnormalnije. Sta svi gledate na taj touchscreen kao na nesto ekstra specijalno...

Toxic
02-09-2009, 20:28
evo ga držim u ruci , sad ga tek treba napunit aplikacijama i sl. imate kakvih preporuka ? i ako trebam promijenit što u postavkama isto mi recite
Cestitke :).
Za pocetak pogledaj na :
http://symbianworld.org/s60-5th-edition-freeware-downloads-for-nokia-5800-n97/
http://dailymobile.se/category/applications-s60v5/

Tu su neke izdvojene aplikacije, k'o fol oni preporucuju.

Za vise aplikacija pogledaj na dotsis-u (http://www.dotsis.com/mobile_phone/forumdisplay.php?f=190), opet dailymobile, ali opsirnije (http://forum.dailymobile.se/index.php/board,54.0.html).
To mi trenutno pada na pamet, skidao sam ih masu sa drugih stranica samo se ne mogu sjetiti sada, uglavnom mislim da ce ti one sa preporukama pomoci ;).


-Nego, je li se kome desilo ono maderfaking njesra da nestanu shortcuti, da ne mozete koristiti dialer, kontakte i call key?
Meni treci put, v20 fw mi je trenutno ali nema nikakve veze s tim kako sam citao, jednostavno moze biti na svakom :(...jednostavno baksuzluk.
Ako se kome desi, hard reset majka =|. Sreca da se od v20 fw-a hard reset moze raditi tako sto drzite zelenu,crvenu i tipku od kamere dok ga palite. Cas posla.
Ali opet sada hocu da ga hackujem, nasao sam i brzi fix koji se moze uraditi samo na hackovanom mobu a meni je dopizdilo vise da ga resetujem i nerviram se hoce li mi se desiti poslije svakog spajanja sa kompom ili upotrebe garmina (Cak mi se i tada desilo, nisam mogao vjerovati :) )

-Kad sam se vec raspisao, da jos pomenem i garmin, nije bilo komplikovano za instalirati, najteze je bilo skinuti sve jer sam na starom provideru opet XD...ostalo - cas posla i radi k'o podmazan ;). Odlican je

-Vezano za browser: Navikao sam na default browser ali probao sam i digia browser (http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,10201.0.html)S(sorry ako je problem sto sam linkao na drugi forum iako nije iste tematike =)) i nije los, beta je i dalje mislim. Ko hoce nek' proba ;)

EDIT: ivesha pogledaj i na http://betalabs.nokia.com. Tamo ces naci veoma zanimljive i korisne aplikacije tipa photo browser i handwriting calculator ;)

ivesha
02-09-2009, 21:24
Hvala ti puno za ovo , koristit će mi sigurno !!!........ kad riješim problem sa PHONE PARENT, nikako da mi komp očita mob preko usb-a. Pokušavam nać neke solucije na netu, vidim da su mnogi imali problema s timesa nekim drugim modelima nokie

Niko Bellic
02-09-2009, 21:29
Instaliraj Nokia PC Suite i neces imat nikakvih problema... :thumbs2:

Human m0nst3r
05-09-2009, 08:12
Inace za nokiu 5800 xpress music je puno bolji ovi suite. Nadalje takoder garmin radi kao podmazan. Moze meni netko dat link do te opere. Inace net na mobu preko tele2 ftw.

Wizard
05-09-2009, 08:50
Isa ga i ja neki dan kupit kad mi kaze nestalno, cini se da je mob dosta popularan

Human m0nst3r
05-09-2009, 10:29
Da je, kad se software updejta do kraja odlican je. Gps je predobar, opcenito mobitel rula. Nikakvih problema nemam sa njime i nadam se da ce tako ostat.

ivesha
05-09-2009, 13:34
jbt zašto mi je neki jučer pojeo cijeli bon od 50 kn u par minuta. nije valjda da se nešto uključilo na internet. imam i onaj program SPORTS TRACKER ili tako nekako i mjerio ja koliko mi ima do teretane i slične stvari. Nije valjda da se to sve plaća?!? dajte mi koji savjet što se toga tiče, kakve postavke da isključim. Prvi put da se srećem sa ovakvim mobitelom pa mi i nisu sve stvari baš jasne. jeli taj garmin omogućava sve ovo besplatno ili?

Human m0nst3r
05-09-2009, 13:47
Garmin jedine pare koje ce ti potrosit ako je to su one kojima platis adria route. Nadalje ako mob ima A-GPS kao npr. 5800 xpress music mobitel ce par sekundi koristit kombinirano GPS i GPRS za bolje nalazenje i brze lockanje signala gpsa. To je jedino sto se garmin na mobitelu oce spojit na net.

Niko Bellic
05-09-2009, 13:54
Reci koja si mreza pa cu ti reci kako da ubijes net i kako ga ponovno aktivirati ako ti zatreba. Budi sretan da nemas pretplatu bez podatkovnog paketa, jer bi vrlo vjerojatno bilo mnogo vise od 50 kuna...

Nokia 5730 XpressMusic FTW! Ou jea...

Human m0nst3r
05-09-2009, 16:08
Imam tele2, nije pretplata, imam onu foru 100kb 10lipa. Visim na msnu na mobu po citave dane i drek. A i jubito i to mi nije neki problem.

pimp
05-09-2009, 17:17
koji firewire koristite? neki dan sam si stavio v30 i mobitel je 2x bolji , puno brži , mogu koristiti i prednju kameru , ima rijecnik , strava ,

Niko Bellic
05-09-2009, 20:36
jbt zašto mi je neki jučer pojeo cijeli bon od 50 kn u par minuta. nije valjda da se nešto uključilo na internet. imam i onaj program SPORTS TRACKER ili tako nekako i mjerio ja koliko mi ima do teretane i slične stvari. Nije valjda da se to sve plaća?!? dajte mi koji savjet što se toga tiče, kakve postavke da isključim. Prvi put da se srećem sa ovakvim mobitelom pa mi i nisu sve stvari baš jasne. jeli taj garmin omogućava sve ovo besplatno ili?
Reci koja si mreza pa cu ti reci kako da ubijes net i kako ga ponovno aktivirati ako ti zatreba. Budi sretan da nemas pretplatu bez podatkovnog paketa, jer bi vrlo vjerojatno bilo mnogo vise od 50 kuna...

Nokia 5730 XpressMusic FTW! Ou jea...


...neki dan sam si stavio v30...
???

Niko Bellic
05-09-2009, 20:38
FAIL

ivesha
05-09-2009, 20:40
t-mobile sam

Niko Bellic
05-09-2009, 20:48
Obrisi postavke za spajanje na net u Settings -> Connectivity -> Destinations -> Internet, a kada se budes stvarno htio spojiti na net zovi sluzbu za korisnike da ti SMS-om posalju postavke pomocu kojih se spajas i nakon sto zavrsis lijepo ih obrisi. Najjednostavnije i najsigurnije rijesenje. Radi 100%!

pimp
11-09-2009, 16:07
...neki dan sam si stavio v30...
???


inačicu softvera V 30.0.011


btw. kako se instalira aplikacija na mob? pokušavam ga haknuti i sad trebam na mob instalirati HelloOX2 aplikaciju , kak da to napravim?

pimp
11-09-2009, 19:45
nvm , zanemarite ovo gore , zaboravio sam na pc suite

Wizard
11-09-2009, 19:56
Nabavia sam ga i ja, malo me odma zajebava, nije se tia isprve upalit, al dobro je sad, vec sam mislia vratit se u tele2

al dobar je nako, nekako mi malo izgleda ekran, bas sam ga u trgovini usporedjiva s samsungom galaxy, al ipak nokia je nokia, ona olovkica je prefora, opce prste i ne koristim, trzalicu jos nisam isproba al doc ce i ona na red, zasad sam zadovoljan, samo je kamera mal losa, al u 5 godina nisam s mobom 20 slika uslika tak da :)

pimp
11-09-2009, 21:13
evo ti kako poboljšati kameru

ofc trebas imati haknut mob

Procitajte prije nego ista napravite:
1. Sve radite na vlastitu odgovornost i ja ne odgovaram nizasto, ako se nesto dogodi vasem mobitelu. Vjerojatno se nece nista dogoditi, al opet.
2. Povecat ce se velicna slika koje uslikate, ali vjerujte da vrijedi.
3. Mod se moze lako obrisati.
4. Poboljsanje kvalitete slika ce te uociti tek kada zumirate vasu sliku (NAKON STO USLIKATE, NE PRIJE SLIKANJA).
5. Usporedite sliku koju ste slikali prije stavljanja i nakon stavljanja moda na PC-u

Instrukcije:
1. Download-ajte file-ove na vas PC (Linkovi su na dnu tutorijala i svaki mobitel ima posebne file-ove).
2. Raspakirajte to sto ste skinuli i prebacite na mobitela (NEMOJTE ZABORAVITI GDJE STE SPREMILI).
3. Pokrenite Rom Patcher na vasem mobitelu, odaberite patch Open4All, zatim opcije i onda disable caps. Kada to napravite izadite iz Rom Patchera.
4. Otovorite Y-Browser ili X-Plore-er (ako ih nemate, na dnu tutorijala imate linkove gdje ih mozete download-ati).
5. Nadite file koji ste prebacili sa PC-a i kopirajte ga (zove se 10282EDC.txt).
6. Odite u C:/Private i zalijepite ga u mapu 10202be9.
7. Izadite iz Y-Browser-a/X-Plore-era.
8. Ugasite mobitel i zatim ga ponovo upalite.
9. Otvorite Y-Browser ili X-Plore-er.
10. Odite u C:/Private/10202be9 i vidite je file 10282EDC.txt unutra. Ako je, uspjesno ste instalirali mod za kameru!

ovo je za 5800xm link
http://www.box.net/shared/e8d59j3onv

zerica
16-10-2009, 17:42
Imam ovo malo čudo od danas i zadovoljan sam.
Za 1500 kuna je dobra kupovina,a onaj Stylus je jednostavno super.

zerica
17-10-2009, 11:01
Koji je zadnji firmware i kako da updateam mob?
Meni javlja da ima zadnji firmware,a to je 2.nešto nešto.

m0dkayZ
17-10-2009, 11:53
Dje vi to njih kupujete za 1500kn? Oc si ija ipiknit jednu :P

zerica
17-10-2009, 12:34
VIP,pretplata na 12 mjeseci.

m0dkayZ
17-10-2009, 12:43
VIP,pretplata na 12 mjeseci.
60kn?

zerica
17-10-2009, 12:48
Ne sjećam se,pogledaj sam.

Stranger
17-10-2009, 22:37
Da li vam se ikad dogodilo da vam jednostavno zasteka? (mislim na nokiju xm 5800)

Meni se vec par puta dogodilo da se ekran samo zacrni, ne da se ugasi nego kao da se u fullscreen stavi crna slika. Sve tri tipke svijetle i nista se nemože napraviti. Držim tipku za iskljucivanje, ništa, držim crvenu, pa zelenu, pa bijelu, ništa. Probao sam sve i na kraju sam trebao izvaditi bateriju da bi se vratio u normalu.

A nekad jednostavno zasteka. Stisnem na nesto i ne otvara, moram po par puta stisnut da bi se odazvao.

Ima li tko sličnih problema?


Mobitel mi ima svije mane.

1.
Ovisno da li pjesme saljem bluetoothom ili preko USB-a one se save-aju u razlicite mape. Kad saljem bluetoothom one su u glazbi, a kad USB-om moram ici pod programi->upravlajnje datotekama i tamo ih nađem.
Našao sam način kako imati sve na jednom mjestu, a to je opcija Pretraživanje: Internet i Moji sadržaji.Ali to je dosta nepregledno.

2.
Imam puno pjesama i teško je naći pojedine pjesme jer trebam scroll-ati i onda često odem previše dolje ili gore. A kako mi u tim pretraživanjima nije ništa po nekom redosljedu teško se je snaći.

Niko Bellic
17-10-2009, 22:51
Upisuj ID tagove i imat ćeš sve pregledno. Mobitel ima svojih mana, ali imaju i drugi. 8)

Stranger
17-10-2009, 23:30
Upisuj ID tagove i imat ćeš sve pregledno. Mobitel ima svojih mana, ali imaju i drugi. 8)

A što su točno ID tagovi?

Niko Bellic
17-10-2009, 23:40
http://www.id3.org/

An ID3 tag is a data container within an MP3 audio file stored in a prescribed format. This data commonly contains the Artist name, Song title, Year and Genre of the current audio file.

blood4me
12-05-2010, 21:13
/revive :D
Stigla moja nokia sa popravka... cak su mi i polirali ekran cini mi se, ne osjete sve vise ogrebotine na ekranu ko prije.. gg Mobis..
vidim stigla verzija 40.0 firmwarea, moram apgrejdat, imam sad 21... :D
Nego, su izisle neke korisne aplikacije?

vjever_masni
13-05-2010, 18:55
Ne sjećam se,pogledaj sam.

ne sjecas se kolka ti je pretplata, n1