PDA

Pogledaj cijelu verziju : C# & XNA



Mihael
07-08-2009, 20:39
Ovako htio bih praviti igre u skoroj budućnosti, malo sam gledao kodove raznih pong-ova na wiki i najrazumlljiviji kod mi je bio od C# & XNA pa sam u tu svrhu krenuo učiti C# imam nešto iskustva sa C++ i u Q-Basicu, nebi želio nastaviti C++ bar ne još sad to mislim krenuti malo kasnije dok napravim neki pong u C#, učim, ako mi nešto neće biti jasno obratiti ću vam se nadam se da netko s ovog podforuma programira u C#, pa će mi moći pomoći, hvala! :wink:

Luka
07-08-2009, 20:58
Ok, samo polako. Kad zapneš samo pitaj : )

Mihael
07-08-2009, 21:02
Evo nikud ne žurim minimalistički provjeravam svaki detalj nebi li bolje naučio vježbam iako sam za sad riješio samo jedan primjer (Hello World) ali imam dosta vježbi samo tog koda i svaki put ga pišem od nule i pokušavam razumjeti a ne samo napamet naučiti taj kod

Amon88
07-08-2009, 22:39
Tako i treba, mi smo se učili programiranje u školi, i najvažnie ti je da razumiješ kod, dakle logiku po kojoj stvar funkcionira. Od samog štrebanja nećeš imati skoro ništa. Funkcije ti ništa ne znača ako ih znaš napamet, a nemaš pojma kako funkcioniraju, kojoj svrsi služe, kad ih upotrijebiti itd. Samo polaku, korak po korak, i bude nekaj XD

Mihael
09-08-2009, 15:03
Može li tko preporučiti iz čega da učim, preferiram free ali može nešto dobro s amazona, svatko može progooglati, ali molim da ako j es amazona da mi kažete neku dobru tako da znam što kupujem a ne da nešto što nema ni glave ni repa

Luka
09-08-2009, 16:52
C#? Hmm.. pa zasad će ti biti dovoljni online tutovi. "C# for kids" (ili tako nešto naziv) je besplatan ebook dostupan na MSovim stranicama. Da, nije najbolji naziv ali pokriva sve bitnije dijelove.

Mihael
09-08-2009, 19:02
Ok to sam skinuo evo počenjem vježbati sutra, danas još imam posla :D

CSharp for Sharp Kids :wink:

Luka
09-08-2009, 21:23
Eh, to. Bio sam pročitao par uvodnih poglavlja, dobro je što forsiraju OOP u samom početku (iako neznam koliko je to dobro za početnika...).

DragonSoul
10-08-2009, 00:58
Ja sam radio po ovome:
http://www.freewebs.com/campelmxna/tutorials.htm
Čini mi se da mi je Luka preporučio te tutoriale. Ugl, moja preporuka.

Mihael
10-08-2009, 09:30
@DragonSoul kad riješim "knjigu" bacam se na to

tnx obojici :wink:

Luka
10-08-2009, 16:19
@ds - moguće, poznata mi je stranica

Mihael
11-08-2009, 10:07
E ova knjiga je super, sve je objašnjeno razumljivo, knjiga daje primjere iz stvarnog života, prikazuje kako računalo "misli" o tome što smo mi napisali, dobro su razjašnjena polja te kako ih koristiti, još nisam došao do praktičnih zadataka sa objektima ali ću ubrzo pokušavam redom shvatiti kako sve funkcionira,

iako mi je posve strano objektno programiranje, imam osjećaj da ću uspjeti jer su dobra objašnjenja svega!

thx još jednom Luka, čim završim ovu knjigu bacam se na onaj game-tutorial koji mi je preporučio DragonSoul, i da znam da neću moći odmah raditi igre, ali korak po korak :D

Mihael
13-08-2009, 09:21
sry nema edit

Učim iz knjige koju mi je Luka preporučio. Ima detaljno objašnjeno kako postaviti polja za pojedini objekt, ali nema nijedan primjer kako koristiti polja, nema čak ni objašnjenja čemu polja služe. Ima gomila tekstova a niti jedan cjeloviti primjer koji bi pokazao kako izgledaju polja u akciji :(


class Animal
{
string kindOfAnimal;
string name;
int numberOfLegs;
int height;
int length;
string color;
bool hasTail;
bool isMammal;
bool spellingCorrect;
}
S


Animal fiddlesticks;
fiddlesticks = new Animal();

fiddlesticks.kindOfAnimal = "Cat";
fiddlesticks.name = "Fiddlesticks The Cat";
fiddlesticks.numberOfLegs = 4;
fiddlesticks.height = 50;
fiddlesticks.length = 80;
fiddlesticks.color = "Black";
fiddlesticks.hasTail = true;
fiddlesticks.isMammal = true;


To bi recimo bio jedan primjer, ja iz toga nemogu naučiti kako koristiti objekte i polja. Molio bih nekog tko zna C# da malo prouči jer je knjiga free pa ako ja griješim da mi ukaže gdje griješim! Ako ne griješim dali da krenem sa tutorialom koji mi je preporučio DragonSoul?

Unaprijed hvala!

P.S poglavlje sa objektima i poljima:

http://msdn.microsoft.com/hr-hr/library ... 80%29.aspx (http://msdn.microsoft.com/hr-hr/library/bb330920%28en-us,VS.80%29.aspx)

Luka
13-08-2009, 11:36
Radi se o uvodnim poglavljima, to je samo teoretsko pripremanjeSna hardcore :D
Ako ti ih se neda čitati, preskoći, ali mislim da su prilično dobro napisali. Nemoj se brinuti ako ne kužiš nešto sada, ovo je tek tako da ti da uvid u kasnije učenje. Moja preporuka je da nastaviš.

Mihael
13-08-2009, 12:51
Ok tnx jer pola toga ne kužim : )