PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ubuntu



DJ Not Nice
05-08-2009, 01:42
Ubuntu je OS, kao Microsoft Windows il Mac OS X.
Jedino što je Ubutnu besplatan, dakle, oni koji nemaju OS a žele neš sigurno i jednostavno, Ubuntu je tu : )

Više o OS[u];
Link! (http://www.ubuntu.com/)

Ne koristim Ubuntu, no budem u skoroj budućnosti.

Don Kihot
05-08-2009, 04:09
Pa kako bi bilo isto?
Win OS -> MS platforma
MAC OS -> Apple platforma
Ubuntu -> Distribucija linuxa

Al opet mi je bolji Linux Mint 7 (Gloria). Temeljen je na Ubuntu distribuciji, ali mnogo privlačniji OS.

Kid A
05-08-2009, 16:13
Pa koliko Ubuntua dosad ima i koji ima najvise mogucnost/opcija?Koji je najstabilniji i najbolji?Jel podrzavaju ti OS-ovi igre?

Constantine
05-08-2009, 16:49
imao sa ga neko vrijeme na remote serveru,onako,ne sviđaju mi se bas ti linuxi,eventualno za stavit na neki netbook,ovako e bezveze
@xarabas,ožeš igrat samo neke igre pomocu winea ili jos nekih programa,uglavnom,slaba je podrska za to.

Luka
05-08-2009, 17:22
Pa kako bi bilo isto?

tko je rekao da je isto?


Pa koliko Ubuntua dosad ima i koji ima najvise mogucnost/opcija?Koji je najstabilniji i najbolji?Jel podrzavaju ti OS-ovi igre?

sad je negdje oko 9/10. verzije (ne pratim više razvoj)

općenito je najbolji zadnji, mislim da je to jasno samo po sebi...

podržavaju igre? da, postoje grafički APIi za Linuxe, pa tako postoje i igre; iako manje komercijalnih nego na windows platformi

Don Kihot
05-08-2009, 19:27
Probajte zato Linux Mint 7 (kodno ime Gloria).
Rađen je na Ubuntu platformi, ali mnogo lijepši i ugodniji za rad.
Najviše veseli odmah integrirani Flash player te Audio/Video kodeci,
pa ne moram 2 dana tražiti ispravan Flash player za Ubuntu.

SkunK
06-08-2009, 09:44
sad je negdje oko 9/10. verzije (ne pratim više razvoj)

općenito je najbolji zadnji, mislim da je to jasno samo po sebi...

podržavaju igre? da, postoje grafički APIi za Linuxe, pa tako postoje i igre; iako manje komercijalnih nego na windows platformi

Sad se čeka Karmic Koala a trenutno je aktualan Jaunty Jackalope, odnosno verzija 9.04.

Matilda Mother
06-09-2009, 06:21
pitanje... jel normalno da mi linuks guta gigu rama sa otvorenom mozillom, operom, bittorrentom i nekim totem media playerom:( meni se čini ko malo previše.

Tegla Ajvara
08-09-2009, 17:04
Ubuntu je OS, kao Microsoft Windows il Mac OS X.
Jedino što je Ubutnu besplatan, dakle, oni koji nemaju OS a žele neš sigurno i jednostavno, Ubuntu je tu : )

Više o OS[u];
Link! (http://www.ubuntu.com/)

Ne koristim Ubuntu, no budem u skoroj budućnosti.

svaki OS je besplatan :wink:

Luka
09-09-2009, 06:55
svaki OS je besplatan :wink:

Erm.. nije.

C
26-01-2010, 13:30
Buntu ima razne grane, Edubuntu, Kubuntu, Ubuntu, itd.
On je za sada najbolji, ali to ne znači da ga sada trebaš reklamirati ovdje!

SkunK
26-01-2010, 13:31
pitanje... jel normalno da mi linuks guta gigu rama sa otvorenom mozillom, operom, bittorrentom i nekim totem media playerom:( meni se čini ko malo previše.

Ne guta "linuks" već Mozilla, Opera, Bittorent i totem media player.

C
26-01-2010, 13:43
Ja na stolnom PC-u na Mozilli nabijem 3 GB-a RAM-a, i još preko kojih +2 GB-a. :)

Don Kihot
27-01-2010, 00:40
A novi Mint je sjuper.
http://www.linuxmint.com/

T3rm1n4t0r
09-03-2010, 22:18
trebam pomoć, naručio sam i dobio ubuntu 9.10, al kada god krenem instalirat stane, i mrdnut neće

Luka
09-03-2010, 22:43
trebam pomoć, naručio sam i dobio ubuntu 9.10, al kada god krenem instalirat stane, i mrdnut neće

Pričekaj malo dulje.

Ako ne ide, napiši više informacija: konfiguraciju, što i kako si odabirao u instalaciji (ako išta) itd.

Deadwalker
09-03-2010, 22:45
trebam pomoć, naručio sam i dobio ubuntu 9.10, al kada god krenem instalirat stane, i mrdnut neće

Preporucam ti da prvo isprobas OS u virtualizacijskom uredaju kao sto je VirtualBox. Ako tamo (ne)bude normalno radio, lakse ces rijesiti problem :wink:

T3rm1n4t0r
14-03-2010, 15:00
tnx, probam pa šta bude

C
14-03-2010, 15:04
Ja sam ga skinuo, snimio i radio je.
Ako ti bude radio u nekom od VMW-a, onda je fora u tvom PC-u.

olio
10-07-2010, 09:05
pitanje... jel normalno da mi linuks guta gigu rama sa otvorenom mozillom, operom, bittorrentom i nekim totem media playerom:( meni se čini ko malo previše.

Ne guta "linuks" već Mozilla, Opera, Bittorent i totem media player.
to je normalno kod linuxa, on koristi drugačiji sustav od windowsa, linux rezervira rame unaprijed za programe.
Uglavnom što je više rezervirano rama to bolje.

Forbs
18-07-2010, 16:18
Da neigram igre i dan nekoristim adobe programe odma bi prešao na ubuntu..Nažalost nemogu...Mada ima wine...

cham3leon
06-10-2011, 18:56
Malo žešći rivajv.

Jel to samo meni ili 11.04 radi sporije i manje fluidno od desetke? Driveri za grafičku su gore, igrati se sa Compizom mi ni ne pada na pamet u ovom trenutku.

C
06-10-2011, 19:40
Da neigram igre i dan nekoristim adobe programe odma bi prešao na ubuntu..Nažalost nemogu...Mada ima wine...
Meni rade svi Adobe programi, kao i sve igre s Windowsa na Wine-u, čak brže nego na Windowsima.

cham3leon
26-04-2012, 18:46
Opet rivajv. Šta nitko više na forumu ne koristi ništa osim Windowsa?

Enivej, puknuo sam upravo novu 12-icu. Imao sam prvo neka sranja sa GRUBom jer sam ga instalirao na krivu particiju, al sad bi sve trebalo biti u redu. Što se samog OS-a tiče, odmah na prvu se vidi koliko je fluidniji i brži od 11-ice. Zasad sve leti. Da ne spominjem kako izgleda još duplo ljepše. That said, kad ovako instaliram friški Ubuntu...


Da neigram igre i dan nekoristim adobe programe odma bi prešao na ubuntu..Nažalost nemogu...Mada ima wine...

...moram potpisat ovu izjavu. A sad, excuse me, while ga natrpam programima.

E, da, jedina zamjerka mi je što je Opera na njemu iz nekog razloga ponekad užasno spora.