PDA

Pogledaj cijelu verziju : rasprava o kućištima..



RIDER32
02-08-2009, 11:58
Da ja nes pitam u vezi tog kucista :D
Shvatio sam da je kuciste koje sam želio sranje (GsJJ-MVdnXM)Spa sam sad bacio oko an taj CM.
E sad me zanima kod toga kucista kakav je lim. Jel pretanak i jel se savija i pri lakšim pritiscima i dali graficka "skace" kao i u V9?

Kupio bih si ga pa lagano modao :)

Shaka
02-08-2009, 12:17
sve to super...ali di je aurora???

kulamasta
02-08-2009, 12:17
Da ja nes pitam u vezi tog kucista :D
Shvatio sam da je kuciste koje sam želio sranje (GsJJ-MVdnXM)Spa sam sad bacio oko an taj CM.
E sad me zanima kod toga kucista kakav je lim. Jel pretanak i jel se savija i pri lakšim pritiscima i dali graficka "skace" kao i u V9?

Kupio bih si ga pa lagano modao :)

Lim na bocnim stranicama je vrlo tanak i savitljiv i sklon vibracijama

Iz nutra je ok

Razzarach
02-08-2009, 12:21
paintjob?

Niko Bellic
02-08-2009, 12:28
Lim na bocnim stranicama je vrlo tanak i savitljiv i sklon vibracijama...
Ne znam kakav si ti primjerak imao, ali bocna stranica ima barem pola kilograma. Za kuciste koje kosta manje od 100 € kvaliteta lima je super. Onaj tko trazi tenk od kucista sigurno ni ne gleda takve modele.

Razzarach
02-08-2009, 12:34
Lim na bocnim stranicama je vrlo tanak i savitljiv i sklon vibracijama...
Ne znam kakav si ti primjerak imao, ali bocna stranica ima barem pola kilograma. Za kuciste koje kosta manje od 100 € kvaliteta lima je super. Onaj tko trazi tenk od kucista sigurno ni ne gleda takve modele.
hm....
moj soprano je u tom rangu pa ima odličan lim

RIDER32
02-08-2009, 12:51
Lim je cvrst i kad jednom stavis komponente unutra kuciste je super stabilno. Jedna od mana koju vrijedi spomenuti je to sto se prednji panel tesko skida, ali posto sam ga ja skidao jucer vise puta u jednom danu otkrio sam "caku" uz koju ga skines bez beda. Nema bas puno nekih vecih mana i ako si imalo sklon improvizacijama mozes stvarno od njega napraviti cudo...
Da, cuo sam da se tesko skida :)
Ja bi prvo poskidao ventilatore i umjesto plavih dioda stavio zelene :D

Sto se bojanja tice, nikako mi nije jasno zasto proizvođaci odmah nebojaju kucista u crno :? kad im je isto uzeti sivu ili crnu boju.

Niko Bellic
02-08-2009, 13:03
Sto se bojanja tice, nikako mi nije jasno zasto proizvođaci odmah nebojaju kucista u crno :? kad im je isto uzeti sivu ili crnu boju.
Pa nije li ocito. Ovako ti mogu isti proizvod prodavati skuplje ako je obojan u crno... :D

RIDER32
02-08-2009, 13:40
Sto se bojanja tice, nikako mi nije jasno zasto proizvođaci odmah nebojaju kucista u crno :? kad im je isto uzeti sivu ili crnu boju.
Pa nije li ocito. Ovako ti mogu isti proizvod prodavati skuplje ako je obojan u crno... :D
Ali to naprave sa svakom 50om serijom kucista koje je dostupno u svakoj 50oj državi :(

Ivan_87
02-08-2009, 15:07
headhunter morat ces mi dat kakvu ideju za TT M9 :)

DJ Not Nice
02-08-2009, 17:42
Budem ti se pridružio uskoro...

Prvi maleni mob bi mi bilo zatvaranje onih jackova gore, tj. dodat ću jedna malena vratašca od pleksia : D
Ljepo to izrezat, ukrasti malo i montirat.

Obojat unutrašnjost kućišta u tamno zelenu, harh painting.

Zamjena ledica u zelene, važi i za ventilator.

Dodavanje antivibracijskih gumica i filtera tamo di ih nema, a da su potrebni.

Pokušat odstranit one tanke plastične dijelove i prefarbat u zeleno, važi i za brackete i sve ostale plastične dijelove u samom kućištu.

Zamijeniti gumice na dnu kućišta, nekako su mi loše.

I bit će toga još mnogo, no et, možda ti se neš sviđa od navedenog ; )
...pokušaj

I da, kasnije dremelom napravit jedan logo sa strane.
Al ne full window već male rupice, tj. izrezi.
To će napraviti profesional jer će biti prava umjetnička slika.


I sad, ono što me muci, dal prefatbat case il ne.
Nije to tak lagano..posebno ako radite sve na ruke.

RIDER32
02-08-2009, 19:48
Jos jedno pitanje u vezi CM690: Koliko mu je visoga donja strana od poda. Vidio sam da je na V9 katastrofalno mala i da je napajanje prekticki zagušeno.

Niko Bellic
02-08-2009, 20:16
Udaljena je od poda taman koliko treba, cak i vise nego kod HAF 922 kucista. Ne moras se uopce brinuti oko tog. Ja evo bas smisljam kakav filter za prasinu da ugradim dolje...

RIDER32
02-08-2009, 21:45
Cek pa jel to kuciste nebi trebalo imati vec ugrađeni filter?

DJ Not Nice
02-08-2009, 21:56
Ima na nekim mjestima, ne na svima.

Niko Bellic
02-08-2009, 22:11
Ispod napajanja ne. Cooler Master misli da ce ljudi kupit i njihova napajanja uz kucista pa zeli da brze crknu zbog prasine i da onda moras novo kupit. Money makes the world go round...

Cherry davaj ideje slobodno, a nek nam se i ostali vlasnici CM 690 kucista prikljuce...

Malo istrazujem di ima nekakva cerada ili nesto slicno da bacim prek kucista. Soba mi se brzo prasi i doma me nema nekad po 4 do 5 dana, a mesh je na njemu tak da...

03-08-2009, 13:17
Ne znam kako vama ali ja sam odustao od skupljih kucišta.Na svakome ima neka mana koja me katastrofalno iritira...a dat 500+/1000+ kuna samo za kuciste je meni osobno dat puno...za tu svotu si rade uzmem hard od terabajta ili uzmem uber dobru grafulju...

A rizik kod modanja vec tolko skupog kucista je takoder velki...i jednim krivim farbanjem si sjebo skoro cijelu stvar...da ne pricim o koristenju dremela...

Nije mi bitno da mi se klinci dive kucistu,niti mi je bitno ono osvjetljenje od kojeg dobijem fobije...a bome niti ne znam kolko nize temperature dok imam ultru 120 i još 2 120mm fana za input i output...takoder niti one dragocjene sekunde kad netreba srafat komponente...sve je to lijepo i krasno ali je precjenjeno...


Danas sam bas iso u vemil da thermaltake-u dam drugu šansu...ali to je naravno i dalje nula bodova...novi rs pa cak i m5 i devetka sakaju jako...imas osjecaj da je interijer u klasi sa codegenom za 50kn...plastike jeftinije da ne mogu biti...a spasava ih to kaj su fino polirane...ista cak jos uvijek imaju slot za napajanje na gornjoj strani kaj je totalno lejm...kavezi su i dalje na klasican nacin (ok svaka cast i sopranu)...pa onda rs ima bocni prozor koji je totalno kretenski slozen zbog rebara za kolere...pa se sve svede da kad bi gledao kroz taj plexiglas kaj imas u pc-u mislio da si pijan...a kod drugih je pak sjebano to kaj je plastika za vadenje stranice previse uvucana prema sredini...i prakticki se tesko vidi dio sa procesorom koji je po meni jedan od bitnijih detalja ak vec imas bocnu sa plexiglasom...

Fail za failom...kaj da vam kazem....jako sam razocaran...jos reko sam sebi ajd ivek muku mucis s tim kucistima vec par godina...ajd si kupi nekaj kvalitetno...i mir...ali ne nula bodova...

Sve si mislim da cu se raspizdit i narucit izvana lian li...i amen...

DJ Not Nice
03-08-2009, 14:26
Lian Li, plač me uhvati kad netko spomene ta kućišta : (
Želim bar jedan primjerak mid case[a], nije bitno koji..

A što se tiće kućišta i modanja, čuj, ja uživam u tome..jest da za potrošeni novac bih mogao kupiti još jedno il pak dva nova kućišta. Jer nekad cifra zna ić iznad 1000kn, da nekad, uvijek.
Nije da sam dugo u modanju, al završni rad koji je napravljen mojim rukama je neprocjenjiv, ali zaista, neprocjenjiv.

Kao što sam i rekao, trenutno radim na CM690.

A zadnje kućište skojim sam se igrao je bio neki "no name", a ono što je sada, ma milina.
Budem poslikao kad ukradem nekom foto u uploadam!

Fluorescentna zelena s malo crne na nekim dijelovima.
Promijenjene nožice sa aluminijskim+gumica.

Unutrašnjost je crna, s fluorescentinim dijelovima.

Kućište ono, uz UV svijetlo doslovno svijetli ; )

Niš, morat ću do cure po foto i uslikat, slika vrijedi...khm...1000 riječi.

Ivan_87
03-08-2009, 14:35
koliko znam linksu možete poslat pismo za lian li .. ja sam također zainteresiran a kolko znam oni bi ih mogli nabavit

Yakuzas
03-08-2009, 15:24
Ja sam ih neki dan zvao pitat, i rekao mi je lik da mogu nabaviti ono kaj imaju u ponudi, a kad sam mu rekao da na webu u ponudi nemaju nista mi je odgovorio da onda prije jeseni nece nis sigurno bit.

03-08-2009, 15:33
Za sad mi se najviše sviđaju ova:


http://www.imagesforme.com/out.php/t621507_1.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/621507_1.jpg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t621508_2.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/621508_2.jpg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t621509_3.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/621509_3.jpg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t621511_4.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/621511_4.jpg)

http://www.imagesforme.com/out.php/t621512_5.png (http://www.imagesforme.com/show.php/621512_5.png)




Tako jednostavno a tako savrseno.

DJ Not Nice
03-08-2009, 15:40
Jedino kućište koje bi još i uzeo uz bilo koji model Lian Li[a]Sbio bio Antecov 183 ili 193 model bez venta na bočnoj stranici.

DJ Not Nice
03-08-2009, 15:40
Quote umjesto Edit, može bris bris!

03-08-2009, 15:51
a ima antec ok rijesenja isto ko i coolermaster...ali ih je tesko dograbit...barem one modele koji se meni donekle svidaju...

bezimeni
03-08-2009, 15:53
Dajte si mira...kućištu je mjesto ispod stola .Imam i ja prozirnu stranicu , neonke ( koje upalim samo kada me zanima koliko prašine ima unutra), potenciometre , aluminijsko kućište...ali sve su to pizdarije.Istina služi ne oslično od 2002. i sobzirom da sam ga platio zajedno sa napajnjem 400 kn koje sam odmah prodao za 100 kn zadovoljan sam .

Gledajte da kućište ima što bolje provjetravanje uz što manju buku a ove pizdarije sa svjetlima i raznim naljepnicama i crtežima zahebite .Nikakva korist od toga čaki niti estetska .Kaj god da napravite i tak bu vam ubrzo dosadilo.

03-08-2009, 17:04
Dajte si mira...kućištu je mjesto ispod stola .Imam i ja prozirnu stranicu , neonke ( koje upalim samo kada me zanima koliko prašine ima unutra), potenciometre , aluminijsko kućište...ali sve su to pizdarije.Istina služi ne oslično od 2002. i sobzirom da sam ga platio zajedno sa napajnjem 400 kn koje sam odmah prodao za 100 kn zadovoljan sam .

Gledajte da kućište ima što bolje provjetravanje uz što manju buku a ove pizdarije sa svjetlima i raznim naljepnicama i crtežima zahebite .Nikakva korist od toga čaki niti estetska .Kaj god da napravite i tak bu vam ubrzo dosadilo.


Pa zato i velim da mi je full zao dat pare na takva kucista koja se prodaju kod nas.Vise manje sam si sve slozil onak kak spada...al s kucistem imam problema vec godinama...jer mi ne paše bilo kaj...a to modanje i trosenje para na isto je rupa bez dna..

Sve mi se cini ili da bude lian li ili bude ostal ovaj modecom placen 120kn...

Niko Bellic
03-08-2009, 17:32
Jel mozete please otvoriti posebnu temu za takve spike. Pogledajte naslov ove teme i prvi post pa skuzite ima li ovo o cemu pisete veze s temom. Okej?

Ivan_87
09-08-2009, 11:03
ja kad sam kupovo kućište ciljo sam na neko do 550kn max gledo sam malo antec 300 i toliko mi je djelovao jeftino da sam odusto odmna , nakraju sam kupio M9 koji izgleda odlično al ima par mana ( tipke za paljenje i restart su puknule nakon par puta što sam skidao masku ,neznam jeli to mojom krivicom ili jednostavno slaba kvaliteta ,one plastike za pričvrščivanje pci kartice su odlična stvar no jako teško se odvajaju jednom kad ih zakačiš i ako ne paziš mogu lako puknut )

ostalo je više manje na razini , posebno mi se sviđa kavez za diskove sa kojim dolazi 120mm ventilator i prednja maska na kojoj je postavljen filter koji mi sakupi svu prašinu u sobi za mjesec dana :oops:

inače M9 odlično izgleda no ima tih par mana ( 50% loša plastika na cjelom kućištu ) no kad ga vidiš uživo neizgleda tako

e da sad ima ovog čufteka u ve-milu odma bi ga uzeo :)
https://www.secomp.de/sec/images/big//b ... 73_081.jpg (https://www.secomp.de/sec/images/big//bilder/s19/19101273_081.jpg)

čvrst,težak,tih ..

Don Kihot
10-08-2009, 12:02
Imam sličnog ćufteka iz serije bravo.
Predobar mi je, držim na njemu noge, mogu stavit 50 kg vazu sa vjećem, nije bitno,
nemoguće ga je pokolebati...

Kupiš jednom dobar kejs i miran si godinama...

Eventualno bi prodao dušu za onog Corsaira kad dođe, jer mi se previše sviđa...

Ivan_87
10-08-2009, 22:21
da 50 kg ja sa 84kg sam sjedio na svom bivšem čufteku i držo me je .. jednostavno sam mogo umjesto stolice sjedit na pc-u :D

jest da je težak al to mi neigra ulogu jer je stalno doma na stolu bio .. nakraju mi dosadio dizajni i prodo ga za 250kn 8)
kad bi moro birat ili lian li ili chiedtec :wink:

Don Kihot
10-08-2009, 22:31
I ja sam na svom mogao sjediti dok je imao plastične nožice (a imam 96kg kad ne jedem cjeli dan),
ali sam si kupio za 7€ u švabiji originalne kotačiće za njega,
pa bi mi sad bilo žao da ih potrgam (makar ne vjerujem da bi pukli, jer isti ti kotačići su mi i na "fotelja-stolici",
samo imaju drugačiji mehanizam za učvršćivanje).

Mislim, u principu mogu koristiti kućište kao stolac, i vozat se na njemu pred stolom.
Samo dovarim naslon! :D

PS - Imam njega:
http://www.chieftec.eu/index.php?option ... Itemid=244 (http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=244)
i ove kotače:
http://www.chieftec.eu/index.php?option ... Itemid=349 (http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=193&Itemid=349)

A isti kotači su i na stolcu! :D

EDIT:
To su ovi! :D
http://www.sinkro.hr/proizvod3.php?id=61

Dakle 40kg po kotačiću (kad se rasporedi, dakle cca 160kg može bez beda). :D

RIDER32
10-08-2009, 23:26
Ahhh. koda je problem sjest na kciste. Pa i ja bi na svoj (sada vec bivši) MS šrot sjeo sa svojih 80ak KG i izdržo bi ali Boga mi nebi se baš izležavao na njemu :D

Don Kihot
10-08-2009, 23:29
Samo što je MS šrot aluminij, i naravno mota se kao beba...
Rukama ga motam...

Niko Bellic
11-08-2009, 08:09
Koliko ventilatora imate u kucistu i kako ste ih rasporedili?

Don Kihot
11-08-2009, 12:35
1x120mm sharkoon ostraga, puše van, 1x92mm (cooler master, nije bio sharkoon dobavljiv) sprijeda, puše preko diskova unutra (stane još jedan 92mm naprijed).
Još imam freezera 64 pro i malog 40mm sharkoona 1000rp/ma nečujnog na chipsetu.

No da kažem, NIKAD VIŠE NEĆU KUPITI COOLER MASTER!
To je najveće sranje koje postoji! Ne vrijedi kune koje sam dao za njega!
Radi "kao" na 1200 okretaja, a glasniji je od svega što postoji!
Smeće govno šrot fuj bljak!

Čim dođe Sharkoon 92mm, ovaj leti u smeće, ili ću ga dati nekom, samo da ga nosi iz kuće!
Najveće govno!

I najgore od svega, na kutiji ima doživotnu garanciju, i specifikacije da je ispod 16db!
Al kita, zamjenim ja njega, i testiram u trgovini, SVI TAKO JEBENO LOŠE ZVUČE!

To je šrot marka! Jednom kupio i NIKAD VIŠE!
Nemože se usporediti sa najjeftinijim Sharkoonom, ili YateLoonom, ili bilo čim!

Da sam znao nebi kupovao!

Držim ga sa zalman fanmateom na 400r/pm-a tako da je gotovo nečujan, al kad je tišina, čuje se samo on!
I to me živcira! Sranje teško! Izbjegnite u širem luku, radije se drogirajte nego da kupite to smeće!

bezimeni
11-08-2009, 15:51
Ja sam si prije koji tjedan zamjeni sve ventove koji su bili stari 5-6 godina.Rađeni su još u pretpotopnom vremenu kada se na buku nije polagalo toliko računa .Bili su utišani potenciometrima ali to nije bilo to.

Kupio sam si 4 sharkoona 80 mm deklariranih 17 db..bagatelna im cijena..nekih 20 kn.Totalno su bešumni a pušu prihvatljivo ( dva odozada na ispuhu , jedan boćni koji upuhuje te jedan sprijeda ispred diskova koji upuhuje).Sprijeda sam metnuo još i onaj kama-bay dodatak sa difoltnim 12 cm ventom koji je također bešuman i upuhuje .Zamijenio sam i grafu upravo zbog lošeg venta.Bila je to prva serija 4850 grafi koja je uopće došla kod nas i koštala je smiješnih 1100 kn i tada , prije godinu dana , ništa joj nije moglo konkurirati po omjeru uloženo/dobiveno .Ali upravo me grijanje i vent koji je jako bučan ako se stavi na više od 45% počeo nervirati..prije mi i nije smetao jer je bučalo sve..sada kada sam stavio bešune ventove čuo sam samo njega .A uzeo flat prije nekoliko mjeseci..komp je stalno upaljen kaj da vam pričam dalje .
Sad je u kompu tiha i odlično hlađena sapphirka. Također sam promjeno i napajanje fortrona sa corsom...to je tu negdje tj. oba su tiha.
Na procu je intelov hladnjak kojeg rijetko čujem da ubrzava okretaje s obzirom da se proc vrlo malo grije.

Imam trenutno tišinu i dobro hlađenje.

Niko Bellic
11-08-2009, 17:12
Evo i ja sam poludeo od ove toplote i rastrosio se na ventove. Sprijeda sam sa SCKB-1000 skinuo stock propeler i njega metnuo da puse po diskovima. Na njegovo misto metnul sam SY1225SL12M da puse svezi vazduh na SCMN-1100. Iza njega sam stavija jos jedan SY1225SL12M da ispuhuje vazduh, a s bocne strane metnija SY1425SL12M da duva po grafi...

Sad nakon tih malih prepravaka imam Cooler Master CM 690 u kojem vise nije niti jedan stock vent i temperature kojih se ni Josip "Dikan" Radeljak ne bi posramija...

Jos imam u planu zamijeniti SY1025SL12M koji sam dobija kao stock propeler na SCMN-1100 s jednim SY1225SL12SH i tek onda pocinje pravi OC party!

Ivan_87
12-08-2009, 11:12
No da kažem, NIKAD VIŠE NEĆU KUPITI COOLER MASTER!
To je najveće sranje koje postoji! Ne vrijedi kune koje sam dao za njega!
Radi "kao" na 1200 okretaja, a glasniji je od svega što postoji!
Smeće govno šrot fuj bljak! :wink:

2X120mm thermaltake koje sam dobio sa kućištem oba na 1200RPM i dosta su tihi jedan s prednje strane drugi straga s bočne strane nemam ventova jer je i ovako protok zraka odličan uz to zalman 9500led je u ravnini direktno sa stražnjim ventilatorom

Niko Bellic
12-08-2009, 11:27
Ako ti je taj Cooler Master vent bija na bocnoj stranici onda znam sto je bija problem. Imaju oni super ventova, ali tih boljih kod nas nima nigdi za kupit...

Kupi Scythe vent ubuduce. Mnogo dobri...

Don Kihot
12-08-2009, 13:40
ma ja samo sharkoon i yate loon frum (yate loon čim negdje vidim na nekom sajmu, pokupujem par komada za sebe i frendove).

al nije bilo 92mm sharkoona, pa sam bio primoram uzeti to smeće od cooler disastera.

kad ti velim, držim vent u ruci i on zuji. i zamjenio ga, i na kasi otpakujem drugi, stavljam ga na 12v bateriju i zuji, i svi tako.

uglavnom smeća.

sytche je "ok", ali su precjeni. mislim cjena im je duplo viša od sharkoona, a zapravo koriste isti motor,
doslovce kao da sharkoon radi i jednog i drugog.

nekad je samo mala razlika u plastici, kao npr. yate loon su obavezno crni sa zelenkastim odsjajem.
sharkoon uvjek crn, a scythe nekad blijeđe crn od sharkoona, al doslovce imaju isti motor.
rastavljao sam ih da vidim u čemu je razlika, ali razlike osim nalijepnice nema.
i naravno cjene.

tako da mi se čini kao da ili sharkoon/sycthe radi oba, ili netko treći radi oba,
a nalijepnica daje cjenu.

Niko Bellic
12-08-2009, 14:48
Ne znam za tebe, ali ja nisam bas naisao na neki prevelik izbor Sharkoon ventova. Scythe ipak ima puno veci izbor nego Sharkoon, a ventovi su tisi uz veci protok zraka. Zato su valjda i skuplji...

Don Kihot
12-08-2009, 15:11
Tiši nisu, rekao bih da su jednako nečujni...
A protok zraka je jednak, ako čak ne i na strani sharkoona...

Recimo moj Sharkoon 120mm koji radi na 1000r/pm ima protok 57,2 m3/h, odnosno 33,6 CFM-a.
Što je brutalan protok.
I to sve za 18.0dB(A).

bezimeni
12-08-2009, 15:18
Sharkoon ima u ponudi sve moguće dimenzije ventova te svaki od njih i na nekoliko brzina okretaja. Ove koje sam ja kupio su totalno nečujni .Potenciometar koji imam je izgubio smisao jer sam ih sve navinuo na max i nemam potrebe to snižavati.Komotno su mogli direktno na molex ili na ploču. Imaju i odličnu cijenu te jamstvo.

Don Kihot
12-08-2009, 15:23
Moji su došli u kutiji bez ikakvih potenciometara.
BIrao sam ove od 1000r/pm jer imaju dovoljno dobar protok.
Inače, mislim da je najsnažniji 120mm od 2400 r/pm, i ima nevjerojatan protok od 137,6 m3/h, pri 39dB (nije to niš glasno za taj broj okretaja,
freezer 64 pro pri 1800 r/pm daje 47dBm, tako da je sharkoon mačji kašalj).

bezimeni
12-08-2009, 15:26
Ma ja imam letvu sa četiri potenciometra odavno...nisu ni moji došli sa potenciometrom.Kao što sam i rekao ni ne trebaju im jer su skroz tihi na maksimumu ...barem ovi deklarirani na 18 db.

Niko Bellic
12-08-2009, 15:35
Ja samo znam da jedan SY1225SL12M (popularni Slip Stream) ima protok zraka od 68+ CFM-a pri 24 dB-a sto je onak brutala totalna...

Don Kihot
12-08-2009, 15:44
34% skuplji hladnjak al razlike su onak, čisto ok,
ali radije kupim 3 sharkoona nego jedva 2 sytchea...

Zapravo radije kupim 10 yateloona po cjeni od 10kn komad,
jer su mrvicu glasniji od sharkoona ali na 1500 okretaja jedu malu decu.

Niko Bellic
12-08-2009, 15:54
Vjerojatno imamo drugacije kriterije za odabir hladnjaka. Ja prvo gledam protok zraka, zatim buku i tek onda cijenu...

Don Kihot
12-08-2009, 15:58
Čuj, nemam višak para... ;)
Ako mi treba 4 hladnjaka, rasporedim određenu svotu na 4 hladnjaka.
I ako vidim da sharkoon paše u tu cjenu, im happy.

Jednostavno nemam dovoljno veliku plaću da si priuštim AMD 955BE,
DFI 790FX i 8x WD 2TB disk.

Jednostavno uzimam ono što je "the best for the price".
Sytche je High End... Ali samo je 2-3% bolji od Sharkoona,
tako da mi je totalno neisplativ...