PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što je .gdp format i čime ga raspakirati?



TolSatha
03-08-2009, 22:31
Pozdrav svima.
Nabavio Hard Truck Apocalypse i palo mi na pamet da pokušam convertirat modele kamiona za par drugih igara poput Garry's Moda. Prekopo net za 3d modele bez ikakvih rezultata pa je jedino logično riješenje bilo pokušati convertirati modele iz instalirane igre. Problem je što su svi modeli, animacije, zvukovi etc. zapakirani u četiri gdp datoteke.

Microsoft file association kaže: "Windows does not recognize this file type."

ComputerFileExtensions.com je identificirao kao "Scrolling Game Development Kit Project File"

Hard Truck očito nije scrolling igra ali sam svejedno pokušao i dobio poruku "Run out of memory" Pogasio sam sve nebitne procese i postavio program kao high priority te pokušao isto bez uspjeha. Zapravo to ni nije toliko čudno s obzirom da su scrolling igre manje od 1mb a ova arhiva ima preko 300mb.
Ponestalo mi je opcija narode. Cijenio bih ikakve mudre misli.

croat1gamer
03-08-2009, 23:05
.gdp format ti se koristi ocito u toj igri za modele, ali za razliku od njega Gmod NE MOZESkoristiti taj format modela, a teoretski je nemoguce preko nekog programa to jednostavno konvertirati, nego bi trebao napraviti te modele u source engine-u (afaik Gmod koristi source, rite?).
I osim samih modela bi ti trebale teksture za iste modele.

I da, unatoc tome sto se to u teoriji nebi smjelo dogadati, u praksi se cesto dogodi da dva razlicita formata koriste iste ekstenzije, te je u ovome identican slucaj.

TolSatha
04-08-2009, 10:21
Shvaćam, ali gdp je arhiva koju sam planirao na neki način otvoriti ili raspakirati te tada pokušati convertirati modele. Ako ga igra može otvoriti, zašto se to nebi moglo napraviti i ručno?

TolSatha
04-08-2009, 10:53
Evo, nakon cijeloga dana muke, napokon pronašao kako otvoriti gdp. datoteke.
Koristim Total Commander i otvaram ga bez pol muke. Pronašao sam apsolutno sve ali problem je što su modeli u gam. formatu. Koliko sam dosad saznao o njemu to je save game format pa mi je to malko wierd. Još ću malo prekopat po arhivi i netu pa vam javim ikakve novosti. Trenutno, ako netko zna malo više o gam formatu i convertiranju istog, bio bih zahvalan.

croat1gamer
04-08-2009, 13:10
Kako znas da su modeli u .gam fajlovima?

I jesi li ovo procitao:

.gdp format ti se koristi ocito u toj igri za modele, ali za razliku od njega Gmod NE MOZESkoristiti taj format modela, a teoretski je nemoguce preko nekog programa to jednostavnoSkonvertirati, nego bi trebao napraviti te modele u source engine-u (afaik Gmod koristi source, rite?).
I osim samih modela bi ti trebale teksture za iste modele.

TolSatha
04-08-2009, 21:29
Da, pročitao sam.
Postoje programi kojima se 3d modeli convertiraju u tren oka. Jedan od boljih koji koristim neko vrijeme je 3D Object Converter (http://web.t-online.hu/karpo/)S(nije baš originalno ime ali služi svrsi)
Nisam siguran ali je logično da su modeli u gam formatu jer su osim dds i tga datoteka, što su formati za slike, jedine datoteke u Models folderu, te su među najvećim datotekama u cijeloj gdp arhivi, što i priliči 3d modelima.
Half Life 2, a time i Gmod u pravilu koriste vmf i mdl formate za modele, iako podržavaju i nekolicinu drugih.
Moj cilj je convertirati te gam datoteke u bilo koji društveno prihvaćeni format te ga tada convertirati u vmf ili mdl.
Još jedna natuknica:
Rise of Clans, expanzija za HT: apocalypse koristi iste gdp arhive ali modeli nisu u .gam već u .sam formatu. 3d Object Converter navodno (po informacijama sa njihove stranice) podržava .sam format ali ga svejedno ne mogu otvoriti. Dobijem poruku

Unrecognised or unsupported file type !
(or no valid object found !)

Trenutno tražim drugi program koji barata sa .sam formatom.