PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gaming laptop (Budžet 5000+)



Dark Saruman
02-08-2009, 14:08
Poz ljudi nisam bio dugo na PCP forumu pa me evo s pitanjem ;)

Htio bih kupiti laptop, manje više mi treba za gaming, budžet mi je 5k kn s tim da mogu od roditelja mozda užicati jos koju tisućicu. Čuo sam od frendova da su nedavno kupili laptope za oko 5k kn i pokrenuli su crysis na high sto mi se cini vrlo dovoljno za mene ;) Moja glavna igra je WoW znaći ništa prezahtjevno i možda bi se bavio 3D-om, Vegasom za machinime i tako nekim multimedijalnim sadržajima :) Ono sto mi je must-have wide screen monitor i numerička tipkovnica. Plan mi je uzeti slabiju bateriju, manji hard disk i sve ostale stvari koje mogu biti slabije da imam love za procesor, RAM-e i grafičku.

Hvala unaprijed na pomoći :D

W3DR4N
02-08-2009, 23:08
Poz ljudi nisam bio dugo na PCP forumu pa me evo s pitanjem ;)

Htio bih kupiti laptop, manje više mi treba za gaming, budžet mi je 5k kn s tim da mogu od roditelja mozda užicati jos koju tisućicu. Čuo sam od frendova da su nedavno kupili laptope za oko 5k kn i pokrenuli su crysis na high sto mi se cini vrlo dovoljno za mene ;) Moja glavna igra je WoW znaći ništa prezahtjevno i možda bi se bavio 3D-om, Vegasom za machinime i tako nekim multimedijalnim sadržajima :) Ono sto mi je must-have wide screen monitor i numerička tipkovnica. Plan mi je uzeti slabiju bateriju, manji hard disk i sve ostale stvari koje mogu biti slabije da imam love za procesor, RAM-e i grafičku.

Hvala unaprijed na pomoći :D

Crysis na high pokreće možda, ali stvarno možda XPS serija od 20 000 kuna, pa na više. Prijenosnici do 15 000 kuna o tome mogu samo sanjati.
Velika većina današnjih stolnih konfiguracija se još uvijek muči s time, tako da ti frendovi prodaju prazne priče.
Isto tako, ne daj se zavarati, WoW je s novim zakrpama dobrano povećao hardverska potraživanja.

Baterija je najbitniji dio prijenosnika, i u biti razlog zašto je prijenosnik - prijenosnik.
Jak procesor i grafička traže puno struje, što znači da će brzo popiti bateriju.
Kako će te slaba baterija živcirati do krajnjih granica, ne uzimaj ništa ispod tri sata.
Nikad zbog performansi ne žrtvuj esencijalne komponente prijenosnika. U tom slučaju kupi stolno računalo.

No neću tjerati svoju politiku.
Uzmi ovaj
http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3196

Zadovoljava sva tvoja potraživanja, a to što ima sve Acerove prepoznatljivosti (užasna kvaliteta izrade, slaba baterija, loš dizajn i raspored komponenata...), vidim da te nije briga.

marijanovic
02-08-2009, 23:25
Uzmi si ovaj laptop:
Toshiba Satellite A300-22Z Intel Dual-Core T3400 (2.16GHz), 2GB (http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=7349)S
u kombinaciji s:
DDR2 2Gb (2048Mb) PC6400 800MHz, Corsair, sodimm, VS2GSDS800D2 (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_164&products_id=6985)
i moći češ za te pare igrati ponešto.

I da, i moj laptop pokreće Crysis na high, prijatelji te nisu lagali. Ma šta laptop, i obični komp i to na 22". Pogledaj koji su u potpisu.
Samo što su ti zaboravili napomenuti da je freaking slideshow.

Hellboy
03-08-2009, 07:10
Samo bih se htio nadovezati na pitanje WoW-a. Moj 6735s ga tjera na gotovo maxanim detaljima (samo su sjene na 30% dok su svi ostali slideri pomaknuti krajnje desno) i nema usporavanja čak ni u Dalaranu. Povećali zahtjevnost jesu, ali ipak nije grozno zahtjevan. Čak su dodali nove opcije u zadnjih par patcheva (mislim da je u 3.1.0) tako da je moguće dodatno tweakati igru.

Niko Bellic
03-08-2009, 09:01
OMFG pa taj tvoj HP je pravi gaming rig. IMHO ili imas vrlo malo frejmova uz takve postavke ili si patoloski lazljivac. Ju čuz...

Hellboy
03-08-2009, 09:55
Wha? Dude, obična kasa može potjerati WoW. Nigdje nisam rekao da je gaming zvijer, hell, probao sam ETW i igra mi je apsolutno neigriva bez obzira na koje postake ju stavim. Čim krene brodska paljba frejmrejt ode u qratz.

Niko Bellic
03-08-2009, 10:18
Ma cuo sam da su ti novi dodatci za WoW napravili od njega novi Crysis. Autoru bi preporucio da uzme onaj Acer kojeg je W3DR4N linkao, jer Acer je iako ga mnogi pljuju megazakon. Moja sestra od 12+ godina vec vise od godinu dana koristi TravelMate 5320 (vjerujte mi na rijec da ona nije osoba koja pazi na laptop) i on radi kao i prvog dana. Acer je drugo ime za kvalitetu!

Hellboy
03-08-2009, 10:24
WoW je jebački zahtjevan tek kad naguraš sjene na apsolutni maksimum. Maxani detalji (uključujući FSAA i maxane sjene) su bacili Nvidijinu 9800 seriju na koljena jer je količina sjena u Terokkaru ogromna, prevelika čak i za te grafe. Sve ispod toga će ići na bilo čemu.

Niko Bellic
03-08-2009, 10:37
Ja cu bas, ali bas uvijek ugasiti sjene ako mi se igra vuce zbog njih. Koji kurac ce mi one?

RIDER32
05-08-2009, 21:08
Neznas kako mogu dobro doci u MPu. Npr to mi je jako izraženo u CoD2 na Toujaneu. Ima gomila uglova iza kojeg prvo vidis sjenu pa tek onda protivnika sto je i vise nego dovoljno za pripremit se za napad. :pray:

Niko Bellic
05-08-2009, 21:51
A kaj ti je to multiplayer? :?

RIDER32
06-08-2009, 20:33
Oprosti ali nekuzim tvoje pitanje.

Mr. G33k
06-08-2009, 21:24
A kaj ti je to multiplayer? :?

Multiplier aka množitelj.

Niko Bellic
06-08-2009, 21:40
Multiplier aka množitelj.
...pravi si los ucitelj

RIDER32
06-08-2009, 22:35
Jel se tebi spava ili si pijan? :?

Dommyshell
06-08-2009, 22:59
A kaj ti je to multiplayer? :?
Izgleda da sam ja jedini skuzio o cemu je rijec da MP znaci Multiplayer.
@Mr.Geek nije mislio na MultiplerakaMnozitelj nego na kraticu riderovu MP sto znaci multiplayer.

RIDER32
07-08-2009, 09:47
Al nekuzim sta njemu nije jasno sto sam ja to reko i zasto se buni :o

Ode tema u PM...

Dark Saruman
12-08-2009, 17:49
E hvala na odgovorima Wedran i marijanovic, pričao sam s tatom od frenda, lik drži servis za PC-eve ono pr0 je oko hardwera i kaze mi, što god radio nemoj kupit Acerov ili Toshibin, a ta 2 ste mi linkali... hehe, majke mi predomišljam se da kupim PC jer gledao sam nešto i koji god nadjem oko 7k kuna nešto mu ne valja. A opet više bi tija laptop da mogu ici kod frenda s njim igrat nešto u LAN-u onako i više je praktičniji moš ga stavit di oćeš u kući jel. Ima tko još neki prijedlog sad? :D

Gwin
12-08-2009, 20:09
nemoj kupit Acerov ili Toshibin,
ne znam na čemu bazira izjavu

ja imam toshibu, ezav ima acera.. već godinama.. i oba rade savršeno.. njegov lap je preživio kupanje, a moj je kisnuo nekoliko puta. s tim da on acera pazi i mazi.. a moja toshiba još jedino u svemiru nije bila..

Niko Bellic
12-08-2009, 21:26
Onda uzmi Dell Studio 17 (http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=8390&catid=23)Sako ne zelis Acer i Toshibu...

Dark Saruman
11-10-2009, 11:50
Evo da se vratim i zahvalim svim na pomoći :D Fala na brzim odgovorima pomogli ste mi, a sad da kazem sto sam kupio :)

Dell Vostro 1720 (http://www.kodeks.hr/Dell/vostro-1720,PID-3,P-1773,G-375.aspx)

Nasao sam isti takav na M-computers i bio je 500 kn jeftiniji tj. kostao je 6500 kn bez PDVa, a tako sam ga i dobio :)



Eto pozdrav od mene

Niko Bellic
11-10-2009, 11:53
Yeah man. Good choice! :thumbs2:

blabl_zg
14-10-2009, 19:01
OK je...e i fakat ne razmem škvadru kaj kenja po Aceru, ja imam dva (na kojima se stvarno radi!!!) i nikad nikaj nije riknulo, tak da neznam kaj ekipa brije...ak malo bolje pogledaš acer je svjetska firma--i to jedna od jačih, samo je na "našem" tržišu relativno novija (za takvu ekipicu)... Još jedna stvar, ak si već tak zabrijo na kvalitetu, onda si valjda svjestan da za petaka baš i nemreš ulovit "gejming" laptop...frajeru daj si složi desktop za tu lovu i uživaj...

blabl_zg
14-10-2009, 19:09
Uf sorry za 5+somića , ok moj bed.... ACER Aspire 6935G-734G32Bn ili dodaš još kojeg somića i imaš neku osam seriju!!!