PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dvojba pri kupnji mobitela!!



Dommyshell
02-08-2009, 01:03
E ovako imam u planu ova dva mobitela:

Samsung i8910 HD (http://www.gsmarena.com/samsung_i8910_omnia_hd-2691.php)
ili
Samsung i8000 Omnia2 (http://www.gsmarena.com/samsung_i8000_omnia_ii-2836.php)

E sad u dvojbi sam jer mi se Omnia2 vise dopada izgledom ,a i ima 200MHz brzi procesor no njen dolazak u Hr je najavljen tek za listopad dok se OmniaHD vec moze nabaviti u Europatradeu i drugim trgovinama.

I sad konacno moje pitanje : Dali je Omnia2 doista toliko bolja da se isplati cekat jos 2 mjeseca ili je razlika zanemariva pa da upiknem tokom mjeseca OmniuHD?????

JubituReview Omnia2 (vdpRJwJTSmo&feature=channel)
JubituReview OmniaHD (e9fz4_41nDM&feature=fvw)


I jos jedno pitanje : Dali je bolji Symbian ili Win Mobile??

Don Kihot
02-08-2009, 01:13
i8910 bi bio moj izbor...
Why? Symbian je jaakoooo modabilan...
I prilično brz...
Definitivno bolji izbor od N97

Dommyshell
02-08-2009, 01:18
Mah da i ja sad kad malo bolje proucim ta dva mobitela nekak me sve vise i vise i8910 vuce na svoju stranu , a i osobno sam cuo od par ljudi da je (njima) Symbian bolji.
No pricekat cu jos par sati da vidim i misljenja ostalih forumasa pa cu odlucit.
No ajde kad vec pomalo sve smrdi na i8910 jel bi mi mogli preporucit neku torbicu za njega posto se sa njim ne dobije u paketu original.

grizli
02-08-2009, 03:36
windows mobile mi malo sucka, symbian je kao sto je don kihot rekao vise modabilan, bolje aplikacije, igre.... kod i8000 mi se rezolucija cini malo cunom ali samo moje misljenje

Aral
02-08-2009, 13:33
Nijedan, radje uzmi Samsung S8000 Jet. Al ako bas moras birat izmedju ova dva onda skvako Omniu HD. Jucer sam je vidio u Bosizu, mislim da je cijena bila 4500, tak nes.

Naravno, pored nje je stajao S8000 Jet, fino je 100 ojra skuplji a jedino nema HD snimanje i kapacitivni ekran. Uz to je brzi od HD-a, ima brzi proc, nema symbian. HD ti je samo ak se hoce shvalit sa skupim samsungom i ako ces samo snimat hd filmove. Inace, nema nikakve koristi.

Osobno, omniu2 ne bi nikad uzeo.

Dommyshell
02-08-2009, 13:50
Cek pa koji OS Jet ima???NA GSMAreni nepise???

Razlika izmedu HDa i Jeta ja soma kuna???

Dommyshell
02-08-2009, 15:04
Sry na DP nema Edita: Dali mi se isplati uzet Samsung OmniaHD samo radi Symbiana ili je sasvim ok i OS na Jetu???
I dali bi na TouchWizu na Jetu radile Symbian aplikacije???

Aral
02-08-2009, 15:33
Pa ako volis symbian onda ti je bolje uzet omniu hd, ja ga osobno bas i ne preferiram pa bi zato radje jet, koji nema symbian, on ti ima standardni TouchWiz v2.0 UI. Kazu da je to najbrzi samsung do sada, od tud ime jet. Meni je dosta bitno da touch mobitel radi brzo i fluentno zato mi je taj mob i prvi izbor.

Ako ti volis 8MP kameru, hd smimanje, veci kapacitivni ekran i jos neke sitnice i imas soma kuna viska samo naprijed. Uostalom, na gsm arena imas review jedno i drugog mobitela, tam ti je sve predivno objasnjeno ;)

Al ja uzimam jeta ovako i onako, kamera od 5mp mi je i previse, ima D1 video snimanje do 30fpsa, dobar web browser i jos neke male sitnice koje ovaj mobitel cine idealnim za mene :)

Don Kihot
02-08-2009, 15:50
Mobitel koji nema symbian je "phone out of the box", ono što dobiješ, to i imaš.
Dok symbian možeš modati do bola.
Ja svoju N95 koristim za autonavigaciju, kao webcam, kao camcoder (VGA reza 640x480 @30fps),
kao pedometar (uređaj koji mjeri broj koraka i kilometražu dok trčim, i vozim bike).

Dok non symbian na sve to možeš zaboraviti, tj. ono što dobiješ s mobom,
to i imaš, ništa više.

Dommyshell
02-08-2009, 16:09
Znaci ako sam dobro pokopco sve postove dosad:

Samsung HD uzimam ako hocu multimedijalnu foto zvijerku sa OSom koji se moda do bola.
Jet uzimam ako mi je veoma bitna brzina rada uredaja i ako mi netreba OS u koji mozes natrpat milijarde aplikacija i widgeta.

RIGHT??? Makar mi se ni HD ne cini sporim i jedinu manu koju sam ja pronasao je losi kodek za reprodukciju zvuka kod filmova snimanih mobitelom(zvuk je kvrckav i dosta mutan).

Mah najvjerovatnije cu kupit OmniuHD jer ju mogu dobiti po dosta povoljnoj cijeni (cca 3000kn) koja je podjednaka cijeni Jeta ,a posto mi tih par desetinki sekunde sto je Jet brzi nemogu zamijenit Symbian ; znaci da Jet ima Symbian vec bi ga danas imo u rukama.

Odluka je pala te mnogo zahvaljujem svima koju su pisali u temi jer mi je to veoma pomoglo pogotovo ovo objasnjenje sto ubiti TouchWiz je!!!! :ekipa:

Aral
02-08-2009, 16:33
Pa da, na tebi je da odlucis kaj ti pase ;) Svi ti mobiteli koji su tu nabrojani su prakticki u vrhu, s tim da je omnia hd jos malo iznad, pogotovo jer ima symbian!

Postoji mogucnost da i uzmem omniu hd, sve ovisi o lovi te o feedbacku koji ce ekipa imat na netu narednih dana i tjedana, ako se pokaze stabilnim, dovoljno modabilinim, kao sto bi trebao i bit...mozda i tu bebicu kupim. Inace, naspram S8000 jet ima OGROMAN ekran; em je kapacitivni, em je otporan na grebanje...ma divota.

Evo i review sa youtube-a...
gwLH0xlY214