PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jeli čovjek ikad bio na mjesecu



Assasin`s
01-08-2009, 23:46
ok.. buduci sam puno toga proucio o covjekovom posjetu mjesecu sad cu nabrojati samo neke najosnovnije dokaze da se to mozda nikada nije ni dogodilo! necu ih nabrajati po nekoj vaznosti vec prema redoslijedu kako se sjetim.
imam doma i dokumentarac od bbc-a na istu temu.

1) najosnovniji dokaz je taj da se na odredjenoj udaljenosti od Zemlje nalazi veliko magnetsko polje u kojem je ogromna radijacija. Biolosko tkivo ne moze proci kroz takvo polje bez trenutnih ostecenja. Da napomenem izlasci u orbitu za popravak satelita su izmedju Zemlje i tog polja.
Amerikanci su navodno napravili 12 misija na mjesec gdje su imali zastitu u skafanderima nalik aluminijskoj foliji za pecnicu. Ironicno zar ne.

2) pri spustanju na mjesec raketni motor od modula koji se privremeno odvoji od glavnog sustava na visini od par km iznad mjeseca je pri slijetanju trebao napraviti takvu smetnju u komunikacijskim sustavima da min dvije minute ne bi bilo kontakta sa Zemljom. Naravno u prijenosu se nije cuo ni najmanji sum.

3) Slika prema modulu na povrsini mjeseca pokazuje kako je ispod modula ravna "pometena" povrsina. Uzevsi u obzir snagu raketnog motora pri kontaktu modula sa mjesecom trebao se stvoriti krater od najmanje pola metra dubine. Takodjer se "folije" koje su oblagale donji dio modula trebale biti pune "pijeska" odnosno materijala sa mjeseceve povrsine. Sve je bilo cisto kao da je izaslo iz autopraone.

4) Na svakoj snimci postavljaju se dodatni crosshairs, odnosno oni krizici koji prikazuju odnose i udaljenosti. Buduci su ti krizici na objektivu i moraju po zakonima optike biti "preko" slike cudno je da je na 10ak fotki jedan ili vishe krizica polovicno nedostaje jer je npr ruka austonauta preko njih. Photoshop, jako prozirno

5) Nakon sto je u prvoj misiji jedan od astronauta zabio zastavu ona se nakon nekoliko minuta zavijorila. Sad slijedi zanimljiviji dio.
Znanstvenici tvrde da se zavijorila zbog iznenadnog pada tlaka u pustinji. Zasto u pustinji?
Zato sto su ruski sateliti uhvatili snimke jednog dijela Area 51 koji je pripremljen da izgleda kao povrsina mjesec. Amerikanci ni danas ne daju prici blize od 50 km cijelom kompleksu. Tamo naime vlada takva strogoca da te vlasti smiju upucati bez upozorenja i bez ikakvih objasnjenja pravosudju.
Ovo zvuci veoma impresivno kad vidite snimke ruskih satelita. Povrsina bijele pustinje je pripremljena s umjetno iskopanim kraterima koje se na vecini snimaka podudaraju sa onim slikama koje su slikane iz modula dok je slijetao na mjesec.

6) u jednoj od misija, ne mogu se sjetiti koje jer ih postoji 12; dogovoren je plan da se prvi dan sleti na jednu poziciju, a drugi dan na poziciju udaljenu 100 km od prve. Kad se play-aju video snimke jedna preko druge od oba dana.. vidi se da astronauti hodaju po istom backgroundu, samo u drugom smjeru
naravno te snimke se ponavljaju i u slijedecim misijama samo u drugacijem rasporedu i kvaliteti.

7) naime specificni hod astronauta je jako poznat i sigurno se sjecate kako hopsaju po podlozi. Ovo je takodjer zanimljivo. Kad se snimka njihovog usporenog hoda ubrza 2/3 sekunde vidite kako astronatui trce radeci malo "vishe" korake. Ja sam riknuo kad sam ovo vidio !!!

8) jedan od velikih americkih poduzetnika koji je 60ih imao jednu od jacih tvrtki za proizvodnju fotokamera dobio je narudbu od NASA-e da proizvede kamere za astronaute. Njegove kamere su se koristile u svih 12 misija. Samo je electronica bila modificirana tijekom godina. Ovdje je zanimljivo da je kamera strsila sa astronautovih prsa, sto znaci da astronaut nije mogao vidjeti kako ce ispasti slika jer nije mogao pogledati prema dolje zbog velike, nazovimo to "kacige". kuzite me right? Covjek koji je bio zaduzen za projekt s kamerama se zalio da nisu funkcionalne, no NASA ih je prihvatila svejedno. Ova prica mi nije bas probavljiva buduci electronica moze savrseno fokusirati fotku, no ipak u 60tima nije bila tako razvijena digitalna fotogafija

9) sad ide jedno od najjebenijih dokaza. Pogledajte na nasinim stranicama fotke s tih misija, bilo koju. No, ima jedna legendarna fotka gdje je snimljen astronaut sprijeda. Ako je budem nasao postam. Ovdje je zanimljivo sto se astonautu na viziru zrcali drugi astronaut koji drzi kameru te iza kojeg se nalazi ogromni reflektor, zapravo izvor svjetla. Ne bih zelio sam zakljucivati da li se radi o reflektoru ali sunce nije definitivno.
Sad pazite ovo, na skoro svakoj fotografiji jedan od objekta, bio to kamen, noga modula, astronaut, znaci skoro svaki objekt ima vise od jedne sjene. Ajde vi meni recite kako je to moguce ako uzmemo u obzir jedno sunce i fiziku? U dokumentarcu lijepo povlace ravnine izmedju sjena te prikazuju kako postoji vise izvora svjetla. Takodjer je interesantno da jedan kamen ima sjenu u jednoj ravnini, a drugi u ravnini pod drugacijim kutem prema prvoj sjeni; i to na istoj fotografiji!
Nesto kao igraci nogometa koji imaju sjenu u 4 ravnine zbog umjetne rasvjete.
NASA naglasava da nije imala nikakav alternativni izvor svijetla na mjesecu, znaci bilo kakve reflektore, svjetiljke itd.

10) Znate li da su svi astronauti koji su sudjelovali u prvoj misiji umrli jako cudnom smrcu. Naime nesto prije nego su trebali sudjelovati na drugoj misiji pokrenuta je istraga u samoj nasi. Zasto, jer su ljudi bili jako skepticni o samom putovanju na mjesec, a pojavile su se neke naznake o prijevari. Na dan lansiranja nakon nekoliko proba, iznenada se zapalio glavni kokpit unutar rakete. Svi astronauti su izgorjeli prije lansiranja. Glavni voditelj istrage je za nekoliko dana umro tajanstvenom smrcu.

znate sta NASA kaze na sve ovo?
"no comments", i tako vec 40 godina

Rusi su bezbroj puta izjavili kako oni nikad nisu ni pomislili da salju covjeka na mjesec jer nisu znali kako proci kroz to magnetsko-radijacijsko polje.

Sad ostaje na vama da formirate misljenje...
vjerojatno josh dugo necemo znati pravu istinu...

kakva su vasa misljenja?

r0rschach
01-08-2009, 23:58
Zahtjevam slike bijele pustinje.

McPingvin_v2.0
02-08-2009, 00:05
Mene više brine je li Mjesečanin ikada bio na Zemlji...

Neven <R>
02-08-2009, 00:11
Hrpa sranja.

http://www.newscientist.com/article/dn1 ... sites.html (http://www.newscientist.com/article/dn17486-spy-probe-images-apollo-landing-sites.html)

Anarion.Umarth
02-08-2009, 00:14
Par komentara jer mi se sad ne da raščlanjivati post
Ugl, moj glavni komentar na ovakve teorije zavjere je da su gomila gluposti. Jedna od najvećih je tvrdnja o Photoshopu negdje sredinom 1969te godine. Da su namjeravali docrtat nekakve bezvezne križiće na slike, valjda bi ih docrtali, a ne, kako ti valjda misliš, obisili na kuke kao kulise.
I otkad magnetska polja ubijaju?
Šta se tiče "bijele pustinje", ako je i istinita, šta sumnjan, jednostavno se može opravdati svrhom poligona za vježbu. Ali, kako bi samo Rusi došli do slika nečega usred Nevade? I, kad bi ja radija globalnu zavjeru (a to san samo ja, ne ogroman broj znanstvenika i inih ljudi) potrudija bi se neki studio napraviti ispod zemlje.
I zašto bi raketni motori stvarali smetnje radijskim frekvencijama?
Za kraj Buzz Aldrin (FUI36tPKDg4&eurl=http%3A%2F%2Fwww.klik.hr%2Furban%2Fnisam-bio-na-mjesecu-ti-imas-strgani-nos&feature=player_embedded)

Raz
02-08-2009, 00:17
Kratko i jasno, da. Teorije zavjere su gluposti koje svi vole čut jer znamo kako se ljudi jako vole ogovarat/tračat.

croat1gamer
02-08-2009, 06:44
Za svaki argument koji ce bilo tko uzvratiti na ove retajne tekstove ce autori istih napraviti jos tucet retajnih neosnovanih argumenata.

I kao sto je jedna pametna osoba iz NASA-e rekla da bi bilo teze lazirati sve to nego to zbilja napraviti.

Grim
02-08-2009, 06:53
Kako god ako su Rusi potvrdili da su Ameri sletjeli na Mjesec, istina je. Jer nema sanse da bi Ameri slagali o tome, i da Rusi povjeruju. :D

croat1gamer
02-08-2009, 07:04
Sve je pitanje vremena dok se ne pojave teorije zavjera oko toga da covjek nikada nije bio u svemiru, ili jos bolje, da covjek nikada nije letio.

I jos nesto, ameri su tada mnogo manje se brinuli oko sigurnosti astronauta nego danas.
I da, za tvoje argumente: pictures or it didnt happen.

Takoder, da si gledao makar jedan dokumentarac gdje su se suprostavljali arugmenti NASA-e (koji su sve, samo ne "no comment") na sve optuzme teoreticara zavjere, NASA je uvjerljivo pobijedila.

I na kraju istoga dokumentarca, jedan od bivsih voditelja Apollo programa je rekao zasto NASA sve cesce odgovara sa "no comment"- jer bez obzira koliko oni dobro argumentirali taj problem, i bez obzira koliko ga detaljno objasnili, teoreticari i dalje nece u to vjerovati, te ce izmisliti najmanje jos tucet drugih razloga za neku anomaliju, samo da NASA ne bude u pravu, iako su se neke druge tvrdnje drzali kao pijan plota.

npr. Crosshairsi na slikama:
T: "PHOTOSHOP TO JE SVE PHOTOSHOTP"
NASA: "Ne, nije jer:
1) Photoshop tada nije postojao
2) Cak i da su se slike obradile, vidjela bi se razlika u tim podrucjima
3) Ako niste znali, ti crosshairsi na odredenim tockama fokusiranja se "zamute" te ih se ne moze vidjeti
..." <- to predstavlja daljne argumente, da me ne optuzis da do predstavlja "no comment", kao sto bi svaki retajni pobornik teorije zavjere tvrdio, jer oni ocito vole iskrivljavati istinu
T: "ZAVJERA!!!11 ZAVJERA!!!!11 ZAVJERAAAAA!!!!!!!!111ONEONE"

El Klinjo
02-08-2009, 10:32
Iskreno mislim da je ta teorija potpuno sranje, ali ima jedan zanimljiv detalj :)

Navodno se ni na jednoj slici uzetoj sa Mjeseca ne vide zvijezde

Hellboy
02-08-2009, 10:47
Ekšueli, zbog silnog svjetla koje se reflektira sa svake moguće površine na Mjesecu, kao i same brzine zatvarača na kameri, nemoguće je uslikati zvijezde. Uzmi kameru, izađi van po noći i uslikaj zvijezde bez da se makneš iz grada i ostaviš zatvarač otvoren nekoliko minuta.

McPingvin_v2.0
02-08-2009, 10:50
Pa, iskreno, ne čudi me to puno... Ne znam kakve je kamere imala NASA tada, ali pogledaj slike Mjeseca koje je slikao Hubble... Ima li zvijezda iza? Nema. Zvijezde su jako daleko i do nas dolazi jako, jako malo svijetla... Hubble je isto izvan Zemljine atmosfere, tako da je svejedno je li slikano iz visoke orbite ili s Mjeseca.

The Boz
02-08-2009, 11:14
ZOo6aHSY8hU

croat1gamer
02-08-2009, 11:18
Ima uvjerljiv argument.

megalodon
02-08-2009, 11:26
Za svaki argument u korist teorije zavjere je dat dobar kontrargument. Cak i bez toga, logika nalaze da ako je neko ulozio milione u laziranje slijetanja, nece imati propuste koje moze vidjeti svaka neupucena osoba.

TeraBajt
02-08-2009, 11:49
teorija zavjere, lažu nas, kvitajte poslove, sve je to undercover plan iluminata za preuzimanjem zemlje, oh noes.

Electromaster
02-08-2009, 12:00
Hurr durr, već ima tema: http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=9&t=3959S :P
Inače, meni je zakon bila jedna epizoda Mythbustersa, u kojoj, istina, nisu dokazali da čovjek jest sletio na Mjesec... Ali su zato opovrgnuli sve ''dokaze'' koji govore protiv toga. :)

Aral
02-08-2009, 13:40
Vjerujem da su sletili. Da su lazirali to bi tak dobro napravili da ni sam bog ne bi skuzio da je lazirano. Kao i svugdje i ovdje postoje teorije zavjere. Zato se i zovu toerije zavjere.

Osobno mi je bas svejedno, ako saznamo jednog dana sa nisu sletili nikom nis, ak jesu sve po starom.

Electromaster
02-08-2009, 13:48
Inače, zanimljivo, pogledajte rezultate ankete u staroj temi koju sam linkao gore, i usporedite ih sa rezultatima ove:
http://www.imagesforme.com/out.php/i619834_lul.png
Hurr durr, i onda netko kaže da je prije bilo manje retaja na forumu. :P :|

Electromaster
02-08-2009, 15:15
Pa dobro, pretpostavljam da je bilo nešto manje retaja 2005., na samom početku foruma... Ali to je čisto zbog činjenice da je bilo manje članova općenito... A samim time i administracija je bila opuštenija... Ali dobro, nemojmo u offtopic, makar je ovo GMK... Iako, ako je autor htio koliiko-toliko ozbiljnu raspravu ovdje, trebao je ovu temu otvoriti u Alt+F4... :roll:

The Great Duck
02-08-2009, 18:00
Ne,sve je to izmišljotina za koju su krivi Židovi,masoni i Bin Laden. :roll:

Herr Schnitzel
02-08-2009, 18:02
Kako znas?

The Great Duck
02-08-2009, 18:21
Reka mi je Mladen.

McPingvin_v2.0
02-08-2009, 18:23
Dobar :D

Assasin`s
02-08-2009, 20:19
Pa dobro, pretpostavljam da je bilo nešto manje retaja 2005., na samom početku foruma... Ali to je čisto zbog činjenice da je bilo manje članova općenito... A samim time i administracija je bila opuštenija... Ali dobro, nemojmo u offtopic, makar je ovo GMK... Iako, ako je autor htio koliiko-toliko ozbiljnu raspravu ovdje, trebao je ovu temu otvoriti u Alt+F4... :roll:
To mi bio problem zato šta ja na čitam baš te teme pa nisam znao di da stavim

Horny Devil
02-08-2009, 20:35
Cuj, tema je dobra, bas za finu raspravu. Naravno da ce je prije ili kasnije pokopati spam(GMK je li?), ali dotad ce dovoljno ljudi reci svoje misljenje. Sto se mene tice moram priznati da jednostavno ne znam. Samo astronauti i ljudi koji su radili s njima znaju pravu istinu. Ja zelim vjerovati da je slijetanje na Mjesec bilo stvarno, jer mi dode zao kada pomislim da je jedno od najvecih ljudskih dostignuca obicna prijevara snimljena u studiju.

The Jackal
02-08-2009, 23:24
Nikad.

Electromaster
03-08-2009, 06:44
Nikad.
Odlični argumenti, moram primjetiti. ;D

Hellboy
03-08-2009, 07:06
Čudi me kako zoh nije dolazio u ovu temu...

croat1gamer
03-08-2009, 08:09
viewtopic.php?f=82&t=33326 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=33326)
proud:

The Jackal
03-08-2009, 15:07
@ PR3DAT0R

Neda mi se filozofirat... Ja ti više volim filozofirat eye-to-eye nego kad pišem :)

Electromaster
03-08-2009, 15:13
Ali onak, kužiš, faking sonda je faking slikala faking mjesto gdje je faking lunar faking lander faking sletio. Slučaj zaključen. Ili je i sve to još jedna velika zla zavjera velikih zlih Amera? http://www.imagesforme.com/out.php/i621471_wildy.gif

The Jackal
03-08-2009, 15:14
shop'd maybe?

str1k3r
03-08-2009, 15:15
1969 maybe?

The Jackal
03-08-2009, 15:17
Secret American Agency?

str1k3r
03-08-2009, 15:20
Secret American Agency?
With advanced alien technology. Sumnjam, nemaju razloga. Prilikom snimanja je čak uhvaćena i ruska sonda, koja je poslana da uhvati djelić slave.

Electromaster
03-08-2009, 15:21
Jeste Pseto, zli i pokvareni Ameri su izmislili vremeplov, odputovali u budućnost i donijeli Photoshop CS4 u 1969. sve kako bi lažirali slijetanje na Mjesec! Zli, zli, pokvareni Ameri! Geez...

The Jackal
03-08-2009, 15:22
@ Str1k3r

Amerika i Rusija od davnina surađuju zajedno.. To je ono što mi smrtnici neznamo (:

@ Pr3d

There are some things left unexplainable.

I DA!


'69 a ne '64! GEEZ! -.-

Hellboy
03-08-2009, 15:24
Pseto... Kvitaj sahranu, will ya? Ameri su Photoshopom ubacili i piramide u Egipat?

Electromaster
03-08-2009, 15:26
@ Pr3d

There are some things left unexplainable.

I DA!


'69 a ne '64! GEEZ! -.-
Typo, corrected.

McPingvin_v2.0
03-08-2009, 15:44
There are some things left unexplainable.
Ne, objašnjenje je vrlo jednostavno. Ameri su spustili ljudsku posadu na Mjesec.

Hellboy
03-08-2009, 16:00
Ono što ja ne shvaćam jest zašto je tako teško povjerovati da je jedna država sa toliko razvijenom tehnologijom sposobna poslati metalnu kutiju na putovanje, i potom ju vratiti natrag na zemlju bez da se sadržaj razbije/skuha/smrzne/vatever. Nije baš da je riječ o raketnoj zna...oh, wait. I zato Pseto nema pojma o čemu priča. As usual.

Kenyi
03-08-2009, 16:04
NE NE NE NE NE
STOP RIGHT THERE
Pseto kaze da nisu bili, onda i nisu.

croat1gamer
03-08-2009, 16:12
OR WHAT ELSE?

edit:
OSHI-

Paran0a
03-08-2009, 17:35
Pseto je prosvijetljen.
To se valjda desilo nakon sto je jebao 14-godisnjakinju i dobio svoj prvi gan.

Kid A
05-08-2009, 16:20
Ha?

The Great Duck
05-08-2009, 18:34
Da konačno kažemo nešto pametno u ovoj temi..Xarabas,kako se zove ovaj lik u tvom i megalodonovom avataru (ako je to isti lik)?

croat1gamer
05-08-2009, 18:48
Guy Fawkes.

Kid A
05-08-2009, 18:50
@ The Great Duck
V
evo ti malo,citaj po redu
http://en.wikipedia.org/wiki/Anonymous_%28group%29
http://en.wikipedia.org/wiki/V_for_Vendetta
http://en.wikipedia.org/wiki/Guy_Fawkes

McPingvin_v2.0
05-08-2009, 19:06
Vrlo dobar film, a strip kupujem prvom prilikom... Preporuke... I da, VLADA PADA!!!1

TeraBajt
05-08-2009, 21:27
zato ćemo se svi lijepo nać u avenju molu, razmjenivati stripove i planirati napad na markov trg. Har har.

Paran0a
05-08-2009, 22:10
Uf,kasno ste saznali za taj film :D

megalodon
05-08-2009, 22:17
Uf,kasno ste saznali za taj film :D

Oces rec da si ti saznao prije? I hvalit se ovdje jer jebes? A A A?

Constantine
05-08-2009, 22:21
ja sa ga isto pogledao tek nedavno prije par mjeseci,vrlo dobar film,odlicna mi je ona scena na početku sa eksplozijom one kupole.

@tema,to mi je jedna od najglupnjih teorija zavjere,prije svega zato sto sumnjam da su ti svi likovi iz NASE toliko glupi da naprave takve propuste.

Paran0a
05-08-2009, 22:34
Ja jebem . I faca sam.

Paran0a
05-08-2009, 22:44
Znaci iduci put moram snimat.I prije nego sto cura svrsi reci "Ovo je za ridera"?

Kid A
05-08-2009, 22:47
Ne.Prije nego sto ti....

Unkn0wN
08-08-2009, 13:15
Ako je i bio, zašto se onda nikada više nije vratio?

McPingvin_v2.0
08-08-2009, 13:18
Zato jer se Ameri više nisu morali dokazivati Rusima... Taj svemirski program je mogao nahraniti 2 Afrike i 18 Madagaskara.

Electromaster
08-08-2009, 13:24
Ako je i bio, zašto se onda nikada više nije vratio?
Lol. Si čuo ikad za ove misije na Mjesec:
* Apollo 11 - landed 20 July, 1969
* Apollo 12 - landed 19 November, 1969
* Apollo 14 - landed 5 February, 1971
* Apollo 15 - landed 30 July, 1971
* Apollo 16 - landed 20 April, 1972
* Apollo 17 - landed 11 December, 1972

DA, sve su sa ljudskom posadom.
Nakon ovih misija, više nije bilo tolike potrebe da ljudi odlaze tamo, pošto su troškovi preveliki, pa se sada šalju samo sonde... Iako, NASA kao jedan od pothvata u budućnosti planira i svemirsku bazu na Mjesecu...

Wolfwrath
08-08-2009, 15:14
A gdje tu upadaju MiB? A alieni koji su sagradili piramide i stonehenge (iako mi se čini čudno da neko ko je savladao putovanje nad-svijetlosnom brzinom i nakon nekoliko milijuna svjetlosnih godina naslaže hrpetinu kamenja?)? A to što je Zemlja kocka? A nacistički okultni pokusi i Zombie-Hitler kojeg Ameri još uvijek drže u tajnoj bazi na Marsu zajedno sa Elvisom i Titom?
!!!!1

Hellboy
08-08-2009, 16:20
Zemlja nije kocka. Zemlja je ploča. (http://www.theflatearthsociety.org/)

Constantine
08-08-2009, 16:23
Zemlja nije kocka. Zemlja je ploča. (http://www.theflatearthsociety.org/)
ahahhahahahhaha
ovo je vjerovatno najveci idiotluk na koji sam dosada naisao na interwebzima.

croat1gamer
08-08-2009, 17:03
Prvo sam mislio da je se tu ljudi zajebavaju na tu teoriju.
Sada je na Bookmarks of Win listi.
:pray:

The Great Duck
08-08-2009, 17:05
Zemlja nije kocka. Zemlja je ploča. (http://www.theflatearthsociety.org/)
ahahhahahahhaha
ovo je vjerovatno najveci idiotluk na koji sam dosada naisao na interwebzima.
E onda si bome sretnik.

Constantine
08-08-2009, 17:35
dobro,ajd mozda pretjerujem,im i idiotskijih stvari.

1GBRAM
09-08-2009, 01:56
Ma dragi moji,ja skoro zaboravio nash jezik...uglavnom,sve mi se više čini da su Ameri bili na Mjesecu...iz jednog razloga...uvijek su bili jači nad Rusima...

Wolfwrath
09-08-2009, 12:58
A kak to da su one snimke navodnog "lažnog" mjesta slijetanja snimili baš rusi?...

Nodakim
09-08-2009, 22:07
Rusi su bezbroj puta izjavili kako oni nikad nisu ni pomislili da salju covjeka na mjesec jer nisu znali kako proci kroz to magnetsko-radijacijsko polje.



Da li zvuči retardiranije zato što Rusi nisu skoro nikada davala ikakve izjave,a posebno ne američkim medijima,ili zato što su Rusi čak i pokušali sjetjeti na Mjesec.
:(

Raz
09-08-2009, 22:11
Kažem vam, Dr. Manhattan ima prste u tome!

http://gadgets.boingboing.net/manhattanonthemoon.jpg

TeraBajt
09-08-2009, 22:13
gad:D

Nodakim
10-08-2009, 01:35
Da nije bilo "hladnog rata" ne bi bilo ni "svemirske utrke",to je bilo i svojevrsno odmjeravanje snaga između njih.
Uglavnom objašnjenje zašto su Rusi "izgubili utrku" leži u tome da je glavni injžinjer umro/ubijen tijekom tih 60.-ih,a Ameri su još od prije rekrutali Švabe,Židove i svakakve ćobane.
Istina koliko im je astronauta poginulo i koliko su greška napravaili,naopako da nisu došli do Mjeseca.

Hellboy
10-08-2009, 07:50
Mutav si. Mnogo.


@Sch3l3

Zašto? što bi bilo da su na Mjesecu našli nekakav novi izvor energije koji bi zamijenio fosilna goriva? Što bi bilo da su našli tragove života? Besides, te misije su bile pokusne vožnje. što misliš, da ćemo ostati na ovoj planeti zauvijek bez širenja? Većina zemalja sa svemirskim programom želi kolonizirati Mjesec, Mars i slična mjesta. Ne samo u vojne svrhe. Možemo naučiti tonu stvari tamo gore.

Wolfwrath
10-08-2009, 12:24
Slažem se sa Nodakimom. Najvažnija stvar koja je amerima donijela pobjedu je to što su regrutirali njemačkog znanstvenika koji je izumio V2 rakete, po kojima su napravljene sve američke rakete u zadnjih 40 godina...

marijanovic
26-08-2009, 19:34
Ljudi nisu bili na Mjesecu. Barem ne na ijednom od Jupiterovih.

1. Kako je Neil Armstrong snimljen kako kroči na mjesec i izgovara onu famoznu rečenicu kamerom iz vana? xĐ
2. Na koju foru onaj mali modul uzlijeće s Mjeseca kad je s Zemlje trebalo toliko puno goriva i svačeg samo da bi se savladala gravitacija?
3. Često slijeću na mjesec, ostaju vozila, na novom slijetanju na isto mjesto - gdje nestanu vozila?

Da, od elektromagnetskog zračenja štiti metalna/čelična/željezna oplata ilitiga kavez. Isto kao i npr od struje/groma.
Pokus: Stave vas u kavez od željeznih rešetki i pucaju gromove na vas, a vama ništa.

Ali zato sumnjam da oni mali tanki skafanderići mogu zaštiti astronaute od mnogo goreg zračenja, kao što je npr UV kao i alfa, beta i gama od sunca?

Mislim da ni sateliti nisu van atmosfere.

A tek Mir. Mir s Vama. ŽNJ.

str1k3r
26-08-2009, 20:06
Ja se nadam da se ti za*ebavaš.
Onako... prvo neznam valjda je netko izašao i snimio ga, treće neznam, drugo... pa, zbog istog razloga zašto je i Armstrong skakao, a ne hodao. Utjecaj gravitacije je slabiji na Mjesecu, na Zemlji je trebao cjelu raketu da bi uzletio, tamo ne treba. Na Mjesecu je potrebno uspostaviti brzinu od 2.38 km/h dok je na zemlji potrebno 11.186 km/s da bi se odvojio od utjecaja gravitacije. (izvor: Wiki)
Da su oni "skafanderčići" tanašni i slabi ne bi oni izdržali dugo u svemiru.
Mislim stvarno. Pogledaj koji put NG ili Discovery ako ih imaš bit će ti takve stvari jasnije ili barem odi na Wiki.
Dalje mi se neda komentirati, samo ono :|

Constantine
26-08-2009, 20:14
kako ti ne vidiš da se zajebava jbte :(

osim toga nio nije izašao prije njega nego je bila kamera na modulu.

str1k3r
26-08-2009, 20:16
Svi se mi za*ebavamo, ali doći i lupati gluposti iz vedra neba nije za*ebancija, *ebiga meni jednostavno nije.

Constantine
26-08-2009, 20:17
pa pusti ga onda,vidis da je idiot,sto trosis vriejme na to.

str1k3r
26-08-2009, 20:18
I to što kažeš, ali ono, nisam imun na gluposti.

Electromaster
26-08-2009, 20:20
Vas dvojica ste blesavi, nhf. Pročitajte ponovno, i pomno prvu rečenicu marijanovicevog posta:

Ljudi nisu bili na Mjesecu. Barem ne na ijednom od Jupiterovih.
Cijeli ostatak sadržaja posta su argumenti koji dokazuju da čovjek jest bio na Mjesecu... Iako bi osobno odabrao neke malo bolje, zbilja ne shvaćam kako ste taj post uspjeli ovako krivo interpretirati. :|

str1k3r
26-08-2009, 20:27
Mislim stvarno nadam se da je tako, no ne izgleda mi da jest, ako je mislio tako kako ti kažeš mogao je to malo bolje formulirati. Ja ne vidim argument kojim on dokazuje da su ljudi bili na Mjesecu.

Electromaster
26-08-2009, 20:28
mogao je to malo bolje formulirati.
To svakako. xD

McPingvin_v2.0
26-08-2009, 20:40
1. Kako je Neil Armstrong snimljen kako kroči na mjesec i izgovara onu famoznu rečenicu kamerom iz vana? xĐ
Kamera na modulu?

2. Na koju foru onaj mali modul uzlijeće s Mjeseca kad je s Zemlje trebalo toliko puno goriva i svačeg samo da bi se savladala gravitacija?
Zemljina gravitacija: 1 G
Zemljin atmosferski tlak: 1 bar

Mjesečeva gravitacija: 0.165 G
Mjesečev atmosferski tlak: 0 bara (nema atmosferu).

Tu isto dolazi i otpor zraka pri uzletanju koji je sve samo ne zanemariva stavka - toga na Mjesecu nema.

3. Često slijeću na mjesec, ostaju vozila, na novom slijetanju na isto mjesto - gdje nestanu vozila?
"NASA's rovers have been abandoned and thus added to the list of artificial objects on the Moon. Also on that list are the Soviet Union's unmanned rovers named Lunokhod 1 and Lunokhod 2."
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ar ... n_the_Moon (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_artificial_objects_on_the_Moon)

Da, od elektromagnetskog zračenja štiti metalna/čelična/željezna oplata ilitiga kavez. Isto kao i npr od struje/groma.
Pokus: Stave vas u kavez od željeznih rešetki i pucaju gromove na vas, a vama ništa.

Ali zato sumnjam da oni mali tanki skafanderići mogu zaštiti astronaute od mnogo goreg zračenja, kao što je npr UV kao i alfa, beta i gama od sunca?
Tanki? Skafander im 80 kila i, vjeruj, puno je više od skafanderčića. Sva ta zračenja su elektromagnetska: alfa zračenje je bezopasno za ljude (ne može ti probiti kožu, jedino si najebao ako progutaš alfa radioaktivnu česticu, ali čisto sumnjam da su ovi zijevali po Mjesecu i da ima slobodnog He4 kad nema ni atmosfere), beta zračenje su usmjereni elektroni ili pozitroni, a gama zračenje je ubitačno.

I, što je najbolja fora, Sunce ne zrači ni alfa, ni beta, ni gama zrake.


Još koje pitanje?

str1k3r
26-08-2009, 20:42
Pingvin, Thank you. Sad mi je srce na mjestu kad znam da mu je sve obješnjeno da ne bude još ovakvih stvari :)
Rado bih mu sam objasnio ali to nije moje područje, but hey, sad je i meni objašnjeno u neku ruku^^

McPingvin_v2.0
26-08-2009, 20:46
I da, demantij: Faradayev kavez, o kojemu je pisao marijanović, ne štiti od EM zračenja, samo od električnog polja. Struja i svijetlost nisu ista stvar. Po onom što je on napisao u tom kavezu bi bio vječni mrak :)

marijanovic
26-08-2009, 21:13
Elektromagnetsko zračenje bi bilo ono kao u mikrovalnoj.
E, stavite žlicu unutra da vidite što se dogodi.
Nisam primjetio da im na snimkama varniče "letjelice", osim možda onih koje ne završe slavno.

Ne snosim odgovornost za štetu nastalu pokušajem pračenja gore navedenog.
Metal u mikorvalnu, jaje u mikrovalnu, sapun u mikrovalnu; prvo nije lijepo zavidjet i može naškodit, drugo pravi puno nereda, a treće čisti mikrovalnu i spram ju na smeće.

Neki me je oligofen ovdje nazvao idiotom. Očito je pogodio moj IQ koliko sam i ja njegov. :rotfl:

No vratimo se na temu;
Ako ja navedem primjere koje sam čuo od strane nekoliko samoprozvanih "stručnjaka" sa područja leta na mjesec aka zavjera, ispada da...
Da, sad i sam vidim da sam trebao to navesti. xD

No ljudi, ja sam od onih debila (opet si precjenjujem IQ prema nekom ovdje) što se nazivaju trekijima, samo što se ne oblačim i neidem na skupove.
Dakle ja sam uvjeren u tehnologiju, put u svemir, vanzemaljce, sf, zf, zavjere, utopijski socijalizam i što sve ne.

Ako nisu već bili na Mjesecu, o nejm se sve već ionako zna. Vriejme je za Mars.

I tradicionalna Fizika je bezveze. Quantna je sadašnjost, a ja živim za buduću.


Edit;
McPingvin_v2.0, od kad je svjetlost elektromagnetskog podrijetla?
Netko mješa kruške i jabuke.

m777
26-08-2009, 21:21
McPingvin_v2.0, od kad je svjetlost elektromagnetskog podrijetla?
Netko mješa kruške i jabuke.
Ono što mi nazivamo svjetlost je samo jedan, nama vidljiv dio elektromagnetskog spektra.

McPingvin_v2.0
26-08-2009, 21:24
Marijanoviću, prvo prouči početak 4. razreda fizike srednjih škola pa se vrati na topic. Svijetlost, alfa, beta, gama zračenje, valovi za prijenos slike i zvuka... Sve su to elektromagnetska zračenja.

Između njih postoji ogromna razlika. Valovi u mikrovalnoj su na 2.4 GHz, gama zrake 10^19 Hz, a TV i radio valovi od 30 do 3000 MHz. Što je frekvencija veća to je veća njihova snaga i samim time utjecaj na žive organizme, pa tako i čovjeka. Razlog zašto metali ne smiju u mikrovalnu pećnicu je taj što oni ne upijaju to energiju kao, recimo, kroasan, nego je vraćaju natrag u mikrovalnu. Educiraj se: http://en.wikipedia.org/wiki/Radio_waves#Radio_portion_of_the_electromagnetic_s pectrum



EDIT: ostavi se ti kvantne fizike, ne idu tebi ni atomska ni nuklearna još.

marijanovic
26-08-2009, 21:50
EDIT: ostavi se ti kvantne fizike, ne idu tebi ni atomska ni nuklearna još.

Ja sam te preskočio. Nikad nisam volio nešto što je egzaktno, opipljivo, o čemu se ne može maštati.
I iskreno, s fizikom sam raskrstio prije dvije godine, Bogu hvala. Barem s fizikom bez derivacija i integrala.

Al ove nove teorije; prostor, vrijeme, paralelne stvarnosti, crvotočine, put kroz vrijeme, crne rupe, ...
Šišaš Arhimeda, Newtona i Gaussa kad imaš Einsteina, Schroedingera i Hawkinga.

Kao što sam davno reko; Tjelo bez mase putuje brzinom svjetlosti bez protoka vremena. Meni je to dovoljno.

str1k3r
26-08-2009, 21:54
Ok iz ovoga ću zaključiti da ne razumiješ da bez Arhimedovih i Newtonovih otkrića ne bi bilo Hawkinga i kompanije. Ti shvaćaš da su ovi raniji bilo toliko ispred svog vremena nego što će ovi današni ikada biti, osim Einsteina.

megalodon
26-08-2009, 21:56
Pa nije rekao da ne cjeni sto su oni postigli.

str1k3r
26-08-2009, 22:00
Istina, ali govoriti o njihovim otkrićima tako "casual" pored ovih današnjih je jednostavno nepojmljivo.

marijanovic
26-08-2009, 22:09
Ne, cjenim ja njihova otkrića. Samo već su izlizana, sve je poznato. Nešto čak i pobijeno.
Ma znam ja fiziku, samo treba se svega tog sjetit. Kad bih s nekim raspravljao došlo bi to sve meni.
Tako je kad se ne buba napamet već s razumjevanjem i primjenom, tj kad sam otkrivaš.

Anarion.Umarth
26-08-2009, 22:25
Tako je kad se ne buba napamet već s razumjevanjem i primjenom, tj kad sam otkrivaš.
Prije da je obrnuto. Nego, bolje ti je da se ostaviš bilo kakve rasprave o ovim stvarima dok ne savladaš osnove, jer ovako nemožeš raspravljati. Mogu ja tako pričati satima je li bolja Adriana Lima u krevetu ili pak Alessandra Ambrossio....

McPingvin_v2.0
26-08-2009, 22:52
Ja sam te preskočio.
Nema preskakanja u fizici. Ne možeš razmišljati o teleportaciji fotona, ako ne znaš Newtonove zakone.

Ti bi se zadubio u dijelove subatomskih čestica, a nemaš pojma o ponašanju čitavih tijela, a kamoli atoma i njegovih dijelova. To tako ne funkcionira. Hoćeš letjeti avionom, a bicikl voziš s pomoćnim kotačima.

Macolla
26-08-2009, 23:02
McPingvin imas li ijedan clanak o teleportaciji fotona jer ocajno trazim bilo kakav clanak vezan za teleportaciju bilo cega pa bi mi bilo drago bacit pogled...

EDIT: taman sam nasao jedan na stranici od CERN-a tako da zanemaris taj :D

McPingvin_v2.0
26-08-2009, 23:19
Nah, nemam, samo sam se sjetio toga... Ako se ne varam i Bozoje je pisao o tome u PCP-u :)

Medolina
27-08-2009, 00:05
Hm... ovim dovodis u pitanje cijelu svemirsku povijest...

No, zapitajmo se ovo... Kako uspijevaju održati svemirsku stanicu u zemljinoj orbiti? Koliko ja znam, gore treba održavati aparate...

Ako su uspjeli poslati sondu na mars... Zasto ne bi mogli poslati ljude na mjesec?

Btw. mjesec nema gravitaciju, a magnetno polje je 1000 puta slabije od zemljinog... Ne vidim problem u spustanju na mjesec.. jedino moras paziti kako hodas, jer začas zavrsis u svemiru....

McPingvin_v2.0
27-08-2009, 00:12
jedino moras paziti kako hodas, jer začas zavrsis u svemiru....
2VHWLXLd ... re=related (2VHWLXLddXo&feature=related)

*pjeva iz sveg glasa*
KAD HODAŠ, NE ZASTAJKUJEŠ I ZEMLJU NE DODIRUJEŠ

Niko Bellic
27-08-2009, 00:14
Ja mislim da su prekinuli s tim, jer tu nema neke zarade prevelike. Danas je profit ono sto odredjuje hoce li marijanović sutra sjesti na traktor i boriti se s policijom ili uciti za astronauta pa letjeti na mjesec. Ljudi su bili na mjesecu, ali mozda to i nisu bili ljudi. Nema tehzoh-a da nam da odgovor na to pitanje...

:(

EDIT: Kul song pingvin. Nisam ju dugo slusao... :thumbs2:

croat1gamer
27-08-2009, 14:20
jedino moras paziti kako hodas, jer začas zavrsis u svemiru....
2VHWLXLd ... re=related (2VHWLXLddXo&feature=related)

*pjeva iz sveg glasa*
KAD HODAŠ, NE ZASTAJKUJEŠ I ZEMLJU NE DODIRUJEŠ
Nekako mi je draza verzija od Bajage.

Pjesma je i dalje awesome.

McPingvin_v2.0
27-08-2009, 14:27
Znate, poanta je u tome da je medolina rekla da ćeš otplutat u svemir ako prejako skočiš na Mjesecu? :(

croat1gamer
27-08-2009, 14:37
Oh, wait-
Ovo nije "Sto sada slusate?" tema?

Carry on.

ot:
Samo ako imas bogovski skok mozes zbilja odplutati u prostranstva svemira, ili polagano uci u zemljinu atmosferu. U oba slucaja ces poginuti.

Horny Devil
27-08-2009, 16:54
Znaci, nista od skoka u vis na Mjesecu?

McPingvin_v2.0
27-08-2009, 17:02
Može, ali moraš paziti da se ne odraziš prejako.

The Great Duck
27-08-2009, 17:10
Hm... ovim dovodis u pitanje cijelu svemirsku povijest...

No, zapitajmo se ovo... Kako uspijevaju održati svemirsku stanicu u zemljinoj orbiti? Koliko ja znam, gore treba održavati aparate...

Ako su uspjeli poslati sondu na mars... Zasto ne bi mogli poslati ljude na mjesec?

Btw. mjesec nema gravitaciju, a magnetno polje je 1000 puta slabije od zemljinog... Ne vidim problem u spustanju na mjesec.. jedino moras paziti kako hodas, jer začas zavrsis u svemiru....
Bar Mjesec i Zemlja nisu dio svemira.

Medolina
27-08-2009, 18:09
Ok, dečki, pa mislim.. sad ste me stvarno razočarali...

Kada sam rekla da se mora paziti na hod, to je iz razloga što mjesec nema gravitaciju, ne postoji sila teža kao na Zemlji, koja sve privlači k sebi, odnosno dolje. Zato hodamo po zemlji, a ne lebdimo u zraku (Newtonov zakon jabuke koja pada sa stabla).

Toga na mjesecu nema i ako ne pazite, moglo bi se desiti da završite u svemiru.

Ovako, možda si mislio ispasti smiješan, ali... nisi. :D

Vidiš, ja znam da Zemlja i njen prirodni satelit Mjesec, kao svi ostali planeti i njihovi sateliti i naša velika zvijezda Sunce, dio su jedne velike galaksije. I ta galaksija je jedna od beskonačno mnogo galaksija u svemiru...

I kada sam rekla da bi se moglo desiti da završiš u svemiru... a kako ti nazivaš prostor u kojem se nalaze planeti?

Kako bi se ti izrazio?
Reci mi svoj stručni naziv koji ima veze sa svemirom, ali se ne zove svemir.

Electromaster
27-08-2009, 18:11
mjesec nema gravitaciju, ne postoji sila teža kao na Zemlji, koja sve privlači k sebi, odnosno dolje.
Mjesec nema gravitaciju? Otkad to?

Vidiš, ja znam da Zemlja i njen prirodni satelit Mjesec, kao svi ostali planeti i njihovi sateliti i naša velika zvijezda Sunce, dio su jedne velike galaksije. I ta galaksija je jedna od beskonačno mnogo galaksija u svemiru...
I Sunce je jedina zvijezda u našoj galaksiji?

croat1gamer
27-08-2009, 18:20
KAD HODAŠ, NE ZASTAJKUJEŠ I ZEMLJU NE DODIRUJEŠ
E, i zaboravio si da kad si na Mesecu, definitvno ne dodirujes Zemlju. :)

Medolina
27-08-2009, 18:22
Mislila sam na sunčev sustav. Jedina vidljiva za koju nam ne treba teleskop, da bi skužili da je tu...

Mjesečeva gravitacija je nikakva...

Electromaster
27-08-2009, 18:23
Mislila sam na sunčev sustav. Jedina vidljiva za koju nam ne treba teleskop, da bi skužili da je tu...

Mjesečeva gravitacija je nikakva...
Sunčev sustav je galaksija? :pray:

Mjesečeva gravitacija izosi jednu šestinu Zemljine, molim lijepo.

Medolina
27-08-2009, 18:27
Sunčev sustav je galaksija? S:pray:

To nisam rekla. Napisala sam da je dio galaksije.


Mjesečeva gravitacija izosi jednu šestinu Zemljine, molim lijepo.

Da, i?

Medolina
27-08-2009, 18:28
Ne da mi se raspravljati više, očito je da moraš još puno učiti...S:D

Electromaster
27-08-2009, 18:29
Sunčev sustav je galaksija? :pray:S

To nisam rekla. Napisala sam da je dio galaksije.
Onda si se bome megaloše izrazila.


Mjesečeva gravitacija izosi jednu šestinu Zemljine, molim lijepo.

Da, i?
To je dovoljno da ne odletiš u Svemir kad malo jače poskočiš, ffs.

Ne da mi se raspravljati više, očito je da moraš još puno učiti...S:D
That's my line.

Medolina
27-08-2009, 18:31
Vauuuu... ti si tako pametan...... moram se povući,.....S:D :D

Electromaster
27-08-2009, 18:33
http://www.imagesforme.com/out.php/i659258_wildy.gif

Medolina
27-08-2009, 18:35
Medolina je napisao/la:
Ne da mi se raspravljati više, očito je da moraš još puno učiti... :D

That's my line.


But I said it first...

A, nemoj biti tužan. Ja sam tužna, jer nemam takav kapacitet mozga, smisao za detalje i kaj ja znam kaj.

Uzor si mi.S:thumbs2:

Electromaster
27-08-2009, 18:38
Jebote koja lošost. Nemoj Medolina, dezintegrirat ćeš se!

Da, znam da sam i ja sad loš, čim koristim ovu ofucanu foru, ali ono, prekini. :(

McPingvin_v2.0
27-08-2009, 18:39
Kada sam rekla da se mora paziti na hod, to je iz razloga što mjesec nema gravitaciju, ne postoji sila teža kao na Zemlji, koja sve privlači k sebi, odnosno dolje. Zato hodamo po zemlji, a ne lebdimo u zraku (Newtonov zakon jabuke koja pada sa stabla).
Mjesec ima gravitaciju i ona iznosi 0.165 G, kao što sam već napisao. I da, draga moja, da nema gravitacije mi ne bi ledbdjeli u zraku, nego bi bili lansirani u otvorena prostranstva. Centripetalna sila je kuja, znam.

Još nešto: nije Newtonov zakon jabuke koja pada sa stabla. Molim te, koji bi kreten nazvao osnovni fizikalni zakon?! Newtonov zakon gravitacije je sasvim u redu.

Toga na mjesecu nema i ako ne pazite, moglo bi se desiti da završite u svemiru.
Veće su šanse da Dinamo kupi natrag Dinu Drpića i prezimi u Europi, nego da odplutaš u svemir s Mjeseca.

Ovako, možda si mislio ispasti smiješan, ali... nisi. :D
Nisi ni ti pametna.

Vidiš, ja znam da Zemlja i njen prirodni satelit Mjesec, kao svi ostali planeti i njihovi sateliti i naša velika zvijezda Sunce, dio su jedne velike galaksije. I ta galaksija je jedna od beskonačno mnogo galaksija u svemiru...
You don't know jack shit (http://jack.zunino.net/knowjack.htm), ma'am. Sunce veliko? Da, u usporedbi sa Zemljom, Mjesecom, Jupiterom... U usporedbi s ostalim zvijezdama je smijehuljastno malen.

Medolina
27-08-2009, 18:42
Hvala, pingu. Hvala ti što si me osvijestio...

McPingvin_v2.0
27-08-2009, 18:45
Molim. Kad je već trava pokošena, onda približavam fiziku prosječnom forumaškom umu. Nemoj se bedirati, ja ne raspravljam o body buildingu kad se ne kužim u to :)

croat1gamer
27-08-2009, 19:02
Pingu, znaci li to da si ti astrolog?

McPingvin_v2.0
27-08-2009, 19:08
Ne, ja sam điđi. Znaš, oni koji gataju iz svinjskog odreska i pire krumpira.

croat1gamer
27-08-2009, 19:19
Ne, ja sam điđi.
Moj prijatelj se isto zove điđi.

McPingvin_v2.0
27-08-2009, 19:32
Ja nemam prijatelje :(

croat1gamer
27-08-2009, 19:37
Znam da to nisi ti.
On je Albanac i stari mu posjeduje zlatarnu.

m777
27-08-2009, 23:22
I Sunce je jedina zvijezda u našoj galaksiji?

Jedina vidljiva za koju nam ne treba teleskop, da bi skužili da je tu...
Pardon my French, but... ujebate.

Electromaster
28-08-2009, 08:15
I Sunce je jedina zvijezda u našoj galaksiji?

Jedina vidljiva za koju nam ne treba teleskop, da bi skužili da je tu...
Pardon my French, but... ujebate.
Ujebote, od sve te lošosti, taj detalj nisam ni primjetio. :pray:

gothic45
09-10-2009, 11:33
http://img514.imageshack.us/img514/2678/americans45.jpg

Nisam vidio da je netko stavio ovu sliku.

Ugl. moja teorija je da je to lažirano radi prestiža naravno.
Ima previše ''grešaka'' koje se ne mogu objasniti i sl.

cham3leon
09-10-2009, 11:39
Molim te reci da je ova slika zajebancija. I sam volim čuti dobre potencijalne dokaze o tome da se ameri nisu spustili na Mjesec, ali ovo je smiješno. Ona šipka u zastavi je tamo zato što Mjesec IMA gravitaciju. Da Mjesec nema gravitaciju, astronauti bi morali biti nekako usidreni da ne odlebde u svemir. Ne bi mogli ni stajati na površini.

str1k3r
09-10-2009, 11:42
Čim sam pročitao "astronot" znao sam da je crap. Za jednu "učenu" osobu kaoja imam sposobnost otkritivati državne tajne je mnogo nepismen.
Jel' vi znate da NASA se više ne trudi davati objašnjenja na takve gluposti, znate zašto? Zato što za svako objašnjenje koje daju ovi će naći još deset rupa i gluposti u istom, i tako u krug.

croat1gamer
09-10-2009, 11:43
Definitivno necu vjerovati nekome tko nezna osnove gramatike.

Ili kako m777 kaze:

Pardon my French, but... ujebate.

gothic45
09-10-2009, 11:54
Molim te reci da je ova slika zajebancija. I sam volim čuti dobre potencijalne dokaze o tome da se ameri nisu spustili na Mjesec, ali ovo je smiješno. Ona šipka u zastavi je tamo zato što Mjesec IMA gravitaciju. Da Mjesec nema gravitaciju, astronauti bi morali biti nekako usidreni da ne odlebde u svemir. Ne bi mogli ni stajati na površini.


Zajebancija definitivno je, ali u svakoj šali ima istine :wink:

uostalom to i jesu navedene neke ''očite pogreške''.

str1k3r
09-10-2009, 11:56
uostalom to i jesu navedene neke ''očite pogreške''.

Kak možeš imat grešku kad uslikaš nešto fotoaparatom?
I da su lažirali to sve , pa pobogu, mislili bi valjda na sve detalje.

gothic45
09-10-2009, 12:02
Što te čudi, ipak su to Ameri :rotfl:

mogli isto tako bolju kamuflažu napravit o 9/11

al ugl. sumnja će uvijek postojati

str1k3r
09-10-2009, 12:05
Sumnja će postojati dokle god ti samoprozvani eksperti šire takve stvari.

MasaKrisT
09-10-2009, 12:08
http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html

Jos 25min do bombardiranja mjeseca.

Constantine
09-10-2009, 12:16
Što te čudi, ipak su to Ameri :rotfl:

mogli isto tako bolju kamuflažu napravit o 9/11

al ugl. sumnja će uvijek postojati
naravno,u nasi rade sami idioti :/

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html

Jos 25min do bombardiranja mjeseca.
OH NOES!!!
:D

MasaKrisT
09-10-2009, 12:28
dvije minute jos:)

TeraBajt
09-10-2009, 12:49
END OF THE WROLD.

Electromaster
09-10-2009, 15:51
@gothic
Lijeno sam đubre, i ne da mi se sada po tkoznakoji put sve rasčlanjivati i objašnjavati, tako da ukratko- ''Dokazi'' na toj tvojoj fotki nemaju veze s vezom. Onaj dio s refleksijom sjene na viziru posebno.
Ali evo, za neka objašnjena, ukucaj u Youtube ''Mythbusters: Moon landing''. Dao bi ti ja link, ali na ovom usranom laptopu mi ni Youtube ne radi, tako da ništa od toga.

Kid A
09-10-2009, 17:01
Lijeno sam đubre
:bravo:
Luka
:bravo:

gothic45
09-10-2009, 17:59
geez Lukica, hvala na odgovoru :roll:

blood4me
09-10-2009, 18:06
Ima snimka bombardiranja?

Electromaster
09-10-2009, 18:51
@gotičar
Oke fegbotu, ovako, sve po redu:
- Zvijezde i sunce na nebu- ne vide se zbog tehnološke mane fotoaparata, pokušaj sam slikati nešto sa fotoaparatom po noći, pa gledaj jel se vide zvijezde u pozadini, čak i sa današnjom tehnologijom. Nažalost, ne bavim se fotoaparatima i sličnim, pa ti ne mogu objasniti sada kako i zašto se ovo točno događa, pa ovom prilikom molim nekog drugog da to detaljnije objasni.
- Vjetar u Svemiru- ne, ne postoji. Ali zato na Mjesecu postoji gravitacija šest puta slabija od zemljine, koja uzrokuje da se zastava ''vijori'' od sile samog postavljanja u tlo duže nego što bi to trajalo na Zemlji.
- Štap- na Mjesecu nije ''zero gravity'', nego, ponavaljam, šestina zemljine. Hence, zastava bi pala sama od sebe prije ili kasnije, a vjetra nema, pa treba štap.
- Ovaj neki tekst uz lijevi rub slike- ubij me ako sam ja išta razumio što tu piše, a od onog što sam pokušao, rečenična konstrukcija izgleda mi blago retardirano.
- 50 godina bez novih slika- bilo je novih slika, sa svih ostalih Apollo misija, zadnja je bila 1971. godine. Tim mislijama, Amerika je pobjedila SSSR u ''Svemirskoj utrci'', te više nije bilo potrebe za daljnjim misijama na Mjesec sa ljudskom posadom, jer su preskupe. Sonde se i dalje šalju.
- Sjene su u redu, izvor svjetla, Sunce, je iza astronauta. Blic na fotoaparatu, koliko znam, nisu koristili. Sjene u odrazu na viziru su također u redu, velika sjena je ona samog astronauta, koja je ispred njega, dok je mali astronaut u odrazu onaj koji fotografira, i njegova sjena je u istom smjeru, ali je iza njega jer je on sam okrenut prema ovom drugom astronautu, to jest, prema izvoru svjetla.
- Zastave na bi trebale biti tu, samo se zbog njihove pozicije na rukavima na ovoj slici ne vide. Uostalom, da su ameri to sve lažirali, zašto bi pobogu zaboravili detalj koji se nalazi na svakom njihovom astronautskom odijelu?
- Otisci su isto u redu, sastav mjesečeve prašine, kao i njegova gravitacija tu igraju ulogu.
- Ostale sjene su isto u redu, što se tiče one antene, ona nije odmah uz kotač, a tu i neravan oblik samog vozila igra ulogu, sjene se drugačije projiciraju na neravnim podlogama.
Happy now?

gothic45
09-10-2009, 19:07
@gotičar
Oke fegbotu,


ne kontam ovo, al hvala što si se potrudio sve objasniti, pogledao bih danas tu epizodu myth bustersa ali nisam imao vremena. :pray:

don't be mad :wink:

Electromaster
09-10-2009, 19:15
Oh, to je tek tako, mali ''nadimak'', ne uzimaj ga za zlo. :P
Nešto kao kad Sonića nazivam kujom. ;D

TeraBajt
09-10-2009, 20:45
hehe tako i mi nazivamo Nikolu Perunčića pingvin, al nije on stvarno pingvin sam da znaš hehe:)
to ti mi iz fore hehe:)