PDA

Pogledaj cijelu verziju : pitanje u vezi wondowsa



Hidraulicar Kreso
31-07-2009, 13:55
U zadnje vrijeme me windowsi dosta živciraju, stalno mi gase igre. Na svaku igru mi dolazi error not responding nakon nekoliko minuta igranja, onda moram alt+tab pa ako se hoće ponovno upaliti dobro, a u većini slučajeva neće. Sve to pripisujem windowsima jer ih već dosta dugo nisam rušio, u pitanju je vista ultimate 32 bit. Sad ako je problem do toga, recite koje da windowse nove stavim, a probavao sam i trenutne očistiti sa raznim alatima, i skenirati antivirusnim programom. Sve čisto.
U slučaju da nije problem do windowsa, što čisto sumnjam, predložite nešto drugo.

vex
31-07-2009, 20:45
Problem je svakako software-ske prirode.
Pošto ne znam što je prouzročilo problem , prepourčam ti format i friške winse.
Ako si u mogućnost nabavi x64 Windows 7 RTM verziju.

XP<Vista<<<<Windows 7
Tako to otprilike ide.

Hidraulicar Kreso
31-07-2009, 22:22
ali je problem što sam čuo i vidio po mnogim stranim forumima da su 64 bit verzije winsa općenito shrot, tako da sam jako skeptičan što se tiče 64 bit verzije bilo kojih winsa, čisto zbog podrške igara i ostalih programa.

hansi
31-07-2009, 22:35
Puno si se ti načitao i puno si lijepih stvari pročitao...

Hidraulicar Kreso
31-07-2009, 22:37
pa je to loše ili dobro, zato postoji i forum, samo da potvrdim ono što sam pročitao.
Dakle koja verzija sedmice, odluka je pala na sedmicu, ali hoću li moći sve igre normalno igrati nasedmici 64 bit, te najvažnije hoće li mi cod 4 mp raditi besprijekorno.

vex
31-07-2009, 22:39
Stav ti je totalno pogrešan i nametnut od strane drugih.
Što imaš za izgubiti da probaš sam , umjesto da čitaš glupe dezinformacije.
Niti jedan program niti jedna igra koju imam nije zakazala na x64 winsima , nikada.
Osim naravno , oni programi koji ne rade na x64 imaju svoju x64 verziju poput recimo O&O defragmenta kojeg koristim. Licence ti rade neovisno o verziji.

Windows vista 32bit i mass effect , prva scena na brodu radi na oko 28 fps pri max detaljima.
Ista scena na x64 sedmici radi na 55 fps. Pa ti kako hoćeš.

Ako nemaš neke prastrare printere, digitalce i ostalo za drivere se nemoraš se brinuti , driveri za grafu/monitor/miš se instaliraju sami čim imaš vezu na net.



EDIT, Cod 4 je jedina igra koja ima problema na sedmici , punkbuster zajebava.
Ostalo sve radi kao podmazano.
Verzija 7600 ti je verzija koja ce se koristiti u prodaju , skini dok još traje beta period.

Hellboy
31-07-2009, 22:43
Frend igra CoD4 na sedmici u multiju bez problema.

Hidraulicar Kreso
31-07-2009, 22:45
ok, znači cod 4 ne radi baš stabilno, odnosno pb, ali nema veze, nadam se da će se to popraviti u budućnosti. A za koji dan bi mogao baciti sedmicu gore. Hvala vam na savjetima.

Assasin`s
01-08-2009, 21:06
Ja imam sedmicu na visti me pb uvijek kicko na sedmici mogu zaboravit na to :)

Hidraulicar Kreso
01-08-2009, 22:59
ovako, prije instalacije još. Na c particiji imam xp, a na d imam vistu. Ja bih formatirao xp, pa me zanima dali će mi vista ostat jer mi je sve važno na njoj.

vex
02-08-2009, 07:49
Pa pri instalaciji windowsa imaš opciju koju ćeš particiju formatirati, izaberi onu sa xp-om i to je to.
Ako ti ova sa vistom treba onda ju jednostavno ostavi netaknutu , neće se sama obrisati.

Hidraulicar Kreso
02-08-2009, 12:22
ma da ali se znalo događati da mi se izbriše ona neki boot file, i onda novo instalirani windowsi ostanu, a ove izgubim. Ali probat ću

vex
02-08-2009, 13:12
Pa i da izgubit boot file , i dalje će ti očitati particiju na novim winsima.
Jednostavno kopiraš fileove koji ti trebaju na novu i obrišeš staru kad završiš.