PDA

Pogledaj cijelu verziju : Procesor



Operil
31-07-2009, 10:24
Koji procesor po vasem misljenju uzeti

Phenom x4 940 http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6643
Intel q 9400 http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=6105 (http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_255_206&products_id=6105)

RIDER32
31-07-2009, 10:35
Zavisi koju imas maticnu :D

Al AMD bi trebao biti bolji. Nek ostali potvrde.

marijanovic
31-07-2009, 11:02
Potvrđujem da je Intel bolji. Ali to su nijanse. I ja bih prije uzeo taj AMD.

Reci ti nama za koju ploču gledaš pa da odčepimo i taj nos (morao sam, nisam se mogao suzdržati :rotfl: ).

Don Kihot
31-07-2009, 11:11
Ja nebi uzimao 940BE.
Em je samo AM2, em ima i boljih proceosra.

Uz dobru ploču jedan 550BE ubija 940BE-a.
I to za nikakve pare.
Dakle za 1200kn kombinacija A780GXH+550BE je bolja od neke jeftine ploče +940BE.

A 775 mi se ionako ne sviđa, jer to je mrtva platforma.
Neće biti niti novih ploča, niti novih procesora.
Tako da je u današnje vrijeme kupiti 775 glupost (osim ako se pokvario proc/ploča, pa se jedno od toga mijenja).

Niko Bellic
31-07-2009, 11:35
Ne treba previse gledati u buducnost. I jedan i drugi procesor ce upareni s dobrom grafom jos dugo raditi fenomenalno. Dok DDR3 ne postane standard nema smisla nista jace od toga uzimati. Imam AM2+ plocu i navedeni Phenom i nije mi bilo ni nakraj pameti forsirati DDR3 kad mi nista konkretno ne znaci, a mogu staviti na plocu i bilo koji novi Phenom ako ovaj postane preslab. Intel je kompletno promijenio socket, dok je AMD samo u novom dodao podrsku za DDR3 memoriju i zato si radije kupi AMD, no iako je i taj Intel koji si naveo super ja bi radije 9450/9550 uzimao da idem na Intel.

Don Kihot
31-07-2009, 11:39
AM3 nije samo DDR3,
već nativna podrška.
U slučaju da ti za 12 mjeseci crkne ploča, ne moraš kupovati AM2+ ploču,
već AM3 i DDR3, ali najbitnije je ono što dobivaš, a to je novi chipset koji bi trebao podržavati
i SLI i Crossfire, što veseli.

Dok si ti ovako sa 940BE zakinut za tu pogodnost...
Morao bi ili kupiti AM2+ ploču, ili novu ploču + proc + RAM.

RIDER32
31-07-2009, 11:43
Cek oces reci da ja sada na svoju Gigabyte MA790FXz-UD5P mogu staviti SLi? :shock:

Niko Bellic
31-07-2009, 12:06
AM3 nije samo DDR3,
već nativna podrška.
U slučaju da ti za 12 mjeseci crkne ploča, ne moraš kupovati AM2+ ploču,
već AM3 i DDR3, ali najbitnije je ono što dobivaš, a to je novi chipset koji bi trebao podržavati
i SLI i Crossfire, što veseli.

Dok si ti ovako sa 940BE zakinut za tu pogodnost...
Morao bi ili kupiti AM2+ ploču, ili novu ploču + proc + RAM.Po mojoj racunici (na plocu mi je garancija jos 20 mjeseci i GIGABYTE je pa se nece pokvarit) kad mi istekne jamstvo na plocu DDR3 ce biti puno povoljniji, a sigurno ce se i jos puno toga promijeniti. Da sam umjesto AM2+ uzeo malo bolju GIGABYTE AM3 plocu platio bi ju cca 25% vise, a morao bi uzeti jos i skuplji AM3 proc i novu CORSAIR DDR3 memoriju pa bi me to u startu kostalo najmanje 1000 kuna vise. AM3 je isplativ tek onima koji sve slazu od nule ili kupuju novi komp nakon stare kante. Bilo kome s 4 GB iole kvalitetne DDR2 memorije nikako nije isplativo ici na AM3 socket. Onima koji kupuju samo GIGABYTE ploce i samo CORSAIR memoriju pogotovo!

Gwin
31-07-2009, 12:46
Cek oces reci da ja sada na svoju Gigabyte MA790FXz-UD5P mogu staviti SLi? :shock:
ne.nego AKO za 12 mjeseci budeš kupovao novu ploču, trebao bi moć kupit amd čipset serije 8 koji bi trebao podržavati i sli i cf.. na to je mislio..

RIDER32
31-07-2009, 13:05
ne.nego AKO za 12 mjeseci budeš kupovao novu ploču, trebao bi moć kupit amd čipset serije 8 koji bi trebao podržavati i sli i cf.. na to je mislio..
Damn. bas sam kupio 790 a tio bi raditi SLi :(


AM3 je isplativ tek onima koji sve slazu od nule ili kupuju novi komp nakon stare kante. Bilo kome s 4 GB iole kvalitetne DDR2 memorije nikako nije isplativo ici na AM3 socket. Onima koji kupuju samo GIGABYTE ploce i samo CORSAIR memoriju pogotovo!
Neiznosi moj privatan život ujavnost :? :P

Niko Bellic
31-07-2009, 13:34
AM3 je isplativ tek onima koji sve slazu od nule ili kupuju novi komp nakon stare kante. Bilo kome s 4 GB iole kvalitetne DDR2 memorije nikako nije isplativo ici na AM3 socket. Onima koji kupuju samo GIGABYTE ploce i samo CORSAIR memoriju pogotovo!
Neiznosi moj privatan život ujavnost :? :P
To je moj privatni zivot! :?

Netko ce reci zbog ovoga da sam manje pametan od njega, ali mene GIGABYTE i CORSAIR jos nikada nisu iznevjerili i razocarali pa ne vidim razlog da kupim ASRock ili KingMax. Tih par stotina kuna razlike vec cu negdje naci cak i u ovo vrijeme krize, jer kod mene doslovno vrijedi ona uzrecica da povjerenje povezuje tako da...

RIDER32
31-07-2009, 13:57
[quote="h3@dhunt3r":1nmryaa2]AM3 je isplativ tek onima koji sve slazu od nule ili kupuju novi komp nakon stare kante. Bilo kome s 4 GB iole kvalitetne DDR2 memorije nikako nije isplativo ici na AM3 socket. Onima koji kupuju samo GIGABYTE ploce i samo CORSAIR memoriju pogotovo!
Neiznosi moj privatan život ujavnost :? :P
To je moj privatni zivot! :? [/quote:1nmryaa2]
Ma opisao si upravo ono sto sam ja napravio. Ti imas dobru kantu.

I također sam se pri kupnji orjentirao na gigabyte, a ne na asus jer imam 2 gigabyte grafe i obje rade savrseno. Imao sam ih i 3 ali sam je morao prodati jer ju šugavi asus nije ocitavo.

@ Operil jel ti kupujes cjelu kantu? Nekupujes valda Q9400 za AM2 plocu :P

Operil
31-07-2009, 19:36
@ Operil jel ti kupujes cjelu kantu? Nekupujes valda Q9400 za AM2 plocu :P[/quote

Kupujem cijelu kantu.NIsam toliko glup.Sad neznam dal da predem na ddr3 i uzmem neki jeftiniji am3 proc ili da uzmem neki od ova dva.Ima li tko iskustva s q9400 za phenom 940 cujem same pohvale.
Dualce necu uzimat.

Don Kihot
31-07-2009, 19:43
Ako ćeš na AMD, onda razmisli da prođeš jeftinije sa AMD 550BE x2, koji se otključa u quada bez ebemtimiša.
Primjerice, ostane ti više love za bolju ploču/grafičku/RAM/napajanj/disk...

Najbolje bi bilo da napišeš na kojoj rezi igraš, dali OC-aš, koliki ti je monitor,
i koliko para bi potrošio, i dali imaš šta od starih komponenti šta bi zadržao (recimo prža, disk, kućište i ako imaš dobro napajanje).

Operil
31-07-2009, 19:56
Ako ćeš na AMD, onda razmisli da prođeš jeftinije sa AMD 550BE x2, koji se otključa u quada bez ebemtimiša.
Primjerice, ostane ti više love za bolju ploču/grafičku/RAM/napajanj/disk...

Najbolje bi bilo da napišeš na kojoj rezi igraš, dali OC-aš, koliki ti je monitor,
i koliko para bi potrošio, i dali imaš šta od starih komponenti šta bi zadržao (recimo prža, disk, kućište i ako imaš dobro napajanje).

Kako to mislis otkljucam ga u quada,onda bi svi uzimali 550BE i otljucavali.Malo mi to pojasni,kakvu maticnu am3 za to moram uzet.
Cita sam tvoj post o otljucavanju 550BE a sto ako se nemoze otljucat.

Don Kihot
31-07-2009, 20:07
Gle, šanse su male da ga nećeš otključati.
To je punokrvni Phoenom sa 4 jezgre.
Dvije su zaključane jer su proglašene "neispravne".
A problem je taj što AMD ne testira sve jezgre, nego u jednon seriji testira X jezgri,
i u slučaju da je postotak neispravnosti velik,
križa seriju i stavlja ih u X2 550Be ili 545 procesore.

Naravno, ljudi su vidjeli da su dobri, i potražnja je porasla.
A AMD-u je nestalo neispravnih "škart" jezgri,
te mora zaključaati ispravne jezgre.

Tako recimo moj 550BE radi kao "B50" x4 na 3.6Ghz.
Imaš i modele koji potežu preko 4Ghz, no moj ima problemasa 3. jezgrom koja se neda OC-ati preko 3.6Ghz
(sve druge idu 3.8 bez dizanja napona, na 4Ghz uz minimalno podizanje napona).

Čak ti ni ne treba AM3 ploča, AM2 i AM3 je "back-compactabile".
Dakle treba ti ploča AOD ACC-om, ili ti SB710/SB750 ploča koja u BIOS-u ma podržan ACC.

E sad, najpovoljnija i najbolja kupnja ti je A780GXH, za malo novaca daje puno.
(Ja sam ju posudio za testiranje, i odmah sam si ju ostavio, i prodao svoju AOD790GX, jer A780GXH em što je jeftinija, ima bolji layout, ipak je novija).

Naravno možeš ići i na skuplje ploče, DFI, Asus etc...

Šanse da ne otključaš su 0.1%, no ipak šanse postoje.
Kod nas su u opticaju većinom Batchevi koji se daju otključati.

Al rizik postoji...
PS - Recimo jedan 550BE @ deffoult je brži od E6300, a kad se OC-a na 4GHz jede malu decu.
Još kad se otključaju jezgre, da radi na 3.1GHz, predobar je.

Evo ja sam primjetio kod Witchera, nema loadanja kad ulaziš i izlaziš u i iz prostorija, doslovno traje 1 sek, i to je to.

Velika razllika i sa dvije jezgre naspram 7750+BE kojeg sam imao prije toga @3.2Ghz.