PDA

Pogledaj cijelu verziju : Turbo pregrijavanje laptopa



Bartuc
29-07-2009, 23:44
Dobio sam jedan laptop da formatiram i stavljam friške Windowse... Problem je u tome što se laptop toliko pregrijava da se sam ugasi na 1/5 instalacije sustava :shock: Pošto sam razbio OS, nekako moram dovršiti tu faking instalaciju sustava, a ne znam kako pošto ne izdrži dovoljno dugo da se instalacija završi!?


Probao sam ga podbočiti tako da ima bolji protok zraka sa donje strane, ali niti to ne pomaže. Treba mi ideja kako ga držati dovoljno hladnim tih 40-ak minuta dok se ne instalira XP!?SLaptop je na dodir drito kipuć, peće za prste sa donje lijeve strane, blizu ispušnog dijela. Zagrije se u roku od 10-ak minuta do te mjere. Sve se bojim da ću morati paliti klimu, stavljati stolac na stol i laptop držati drito ispred klime da ga hladi :D


Katastrofa. Laptop je Toshiba, što nije bitno, ali neka se zna...

1GBRAM
29-07-2009, 23:47
reci tom tipu koji ti je dao lapitopi da ga nosi u servis...otišao mu cooler...ne vrijedi ti pržiti prste zbog toga...

Bartuc
29-07-2009, 23:52
Ma nema čanse, jel mogu ja što napraviti? Nisam nikada otvarao laptope niti se jebavao sa njima. Uopće me ne zanimaju...

1GBRAM
29-07-2009, 23:54
ma samo ti to njemu reci...jebo ti to,da još najebeš...pogledaj u bootu(ne kužim se u lapitopije)da nije Cpu voltage prevelik...

W3DR4N
29-07-2009, 23:55
stavi ga na par 140mm ventova

1GBRAM
29-07-2009, 23:56
dobro Vedran kaže...probaj i to,ali i lagano bude da je koji cooler pregorio...ili proc...

Bartuc
29-07-2009, 23:59
Laptop nema garancije, budem probao posaugati malo usisni i ispušni dio, pa ako će i dalje krepavati, onda ću kemijati sa ventilatorima, a možda čak i sa ledenicama za mobilni frižider. Stavim ledenice, na njih krpu ili nekaj i gore laptop!? Nisam niti sam pametan :D


Najviše mi je žao što sam počeo formatirati i ujebao sustav pošto se ugasio prilikom instalacije. Tako da bi bar dignuo sustav pa neka se onda jebe sa hlađenjem laptopa.

1GBRAM
30-07-2009, 00:01
ma odnesi taj shit na Arktik i toje to...

W3DR4N
30-07-2009, 00:02
Samo je jedan cooler u laptopu i to je onaj za procesor.
Ako je zasnovan na Intelovoj konfiguraciji, on može neko vrijeme raditi bez coolera.

Cooler u laptopu gotovo da i nije moguće promijeniti, jer se rade posebni hladnjaci za svaki model.
Može pitati u servisu kod ovlaštenog distributera.

Bartuc
30-07-2009, 00:02
Se laptop može uopće otvoriti poput kompa? Ili da to ne otvaram solo?


Niš, kasno je, odo spavati, nadam se da će mi sutra poći za rukom :(

str1k3r
30-07-2009, 00:03
Ok, našao sam na netu da pomaže ako staviš vlažnu maramicu na mjesto koje je zagrijano, nisam stručnjak pa neznam. Samo prenosim ono što sam našao.

1GBRAM
30-07-2009, 00:03
odnsi to u servis,pa na Arktik...ljepše će raditi!

la50
30-07-2009, 00:08
Evo jedna fix ideja by me:stavi ga u hladnjak i svako malo proviriš dal moraš upisat key ili namjestit one gluposti poput keyboard language.

W3DR4N
30-07-2009, 00:08
Se laptop može uopće otvoriti poput kompa? Ili da to ne otvaram solo?


Niš, kasno je, odo spavati, nadam se da će mi sutra poći za rukom :(

Samo dižeš tipkovnicu za pristup komponentama. Doduše, možda za skidanje coolera treba skinuti okvir. Dosta zajebano ako nisi upućen.

1GBRAM
30-07-2009, 00:13
hehehehehe...dobra je ova od la50...ma radi šta hoćeš,ali imaš neki hladnjak koji se stavi ispod lapitopija,pa onda pomaže pri hlađenju...to jdan moj frend ima,budem vam rekao o tome sutra...e da W3DR4N,zašto ne bi napravili podforum:Za nespavalice...pošto dosta nas ne spava po cijele noći...

Niko Bellic
30-07-2009, 04:58
Katastrofa. Laptop je Toshiba, što nije bitno, ali neka se zna...
Ako je i klima Toshiba...






























...biče kompatibilno! :rotfl:

Don Kihot
30-07-2009, 05:20
Se laptop može uopće otvoriti poput kompa? Ili da to ne otvaram solo?


Niš, kasno je, odo spavati, nadam se da će mi sutra poći za rukom :(

Okreneš ga s guza, i odšerafiš onih 6-7 šerafa..
Skineš zadnji tablu i to je to.
Već tad možeš viditi dali se vent okreće.
Ako se ne okreće ili ako je pun orašine, počisti.
I miran si...

PS - Kod nekih strojeva koji imaju ATi ili nVidia kartušu, imaju i hladnjak na tim čipovima, pa provjeri.

Bartuc
30-07-2009, 07:12
Njemu se uopce ne vrti vent na cooleru. Nisam ni skuzio u mraku i od buke dvd roma. Morati cu ga otvarati i vidjeti kaj ima :(

Niko Bellic
30-07-2009, 07:27
Pitaj frenda mrzi li te jako kad te muči s takvim stvarima...

Pogledaj dimenzije venta. Mislim da bi se moralo nešto nać kod nas u trgovinama. HGspot ti ima dobar izbor i povoljne cijene. Vidi tamo...

Gwin
30-07-2009, 08:10
da nije slučajno riječ ko kod mene??

desktop celeron u laptopu :D, po zimi upalim laptop i zgasim centralno :D stan se zagrije u roku keks..

enikejs, svima sa sličnim problemima toplo preporučam Logitech Cooling Pad (http://www.logitech.com/index.cfm/notebook_products/stands/devices/5493&cl=roeu,en)
za nekih 180kn u MagazinRS, Diskont24 i Atel

1GBRAM
30-07-2009, 08:14
Gwin,jel to kao neki ventilator,ali se stavi ispod lapitopija?JBG,neznam baš puno o lapitopiju,ali sam takvu stvarčicu vidio!

Niko Bellic
30-07-2009, 08:25
To ti je novo i nigdje ga u uzmi i nosi ducanima nema za kupit, a da im za jednu narudzbu manju od 200 kuna placam postarinu to nikad pa ni tad. Htio sam si Cooling Pad N100 nabaviti za svoj lap, ali ipak sam na kraju odustao. Nije da mi se lap jako grije, no fora mi je ta drnda pa sam mislio zasto da ne...

1GBRAM
30-07-2009, 08:30
bome je to korisno...kada mi frend stalno visi nal laptopu,pa mu to koristi...

Gwin
30-07-2009, 08:31
nazovi magazinrs.. ako ga nemaju na lageru u roku 24 sata im je u trgovini..
šta god da sam tražio da mi nabave, našli su..

Niko Bellic
30-07-2009, 08:34
nazovi magazinrs.. ako ga nemaju na lageru u roku 24 sata im je u trgovini..
šta god da sam tražio da mi nabave, našli su..Sta nisu oni web shop only?

Gwin
30-07-2009, 08:37
ne.. trgovina je u zagrebačkom savskom gaju. manji su od ADMa :D, ali već godinama kupujem tamo i imam samo pozitivna iskustva..

ako nešta nemaju, a postoji u hrvatskoj, oni će mi nabavit i javit kad da dođem po to.. stvarno oke ekipa.

Niko Bellic
30-07-2009, 08:54
ne.. trgovina je u zagrebačkom savskom gaju. manji su od ADMa :D, ali već godinama kupujem tamo i imam samo pozitivna iskustva..

ako nešta nemaju, a postoji u hrvatskoj, oni će mi nabavit i javit kad da dođem po to.. stvarno oke ekipa.Ni ne znas koliko si me usrecio s ovom informacijom. Volim trgovine tog tipa i uvijek cu platiti 10% vise ako je usluga super, a ponuda fleksibilna. Imaju li oni i servis ili se pokvareno fura u ovlastene servise?

1GBRAM
30-07-2009, 08:56
odsada idem tamo...fuck HGSpot u Mandiju...pošto nemam ni 10 minuta do Mandija...

Gwin
30-07-2009, 09:01
head.. u servis..

promjena komponenti i slaganje konfiguracija nisu problem, ali dečki, ruku na srce, ipak nisu inženjeri :D

1GBRAM
30-07-2009, 09:03
a briješ da su ovi u HGŠrotu bolji?

Bartuc
30-07-2009, 09:05
Ma lik je kupio laptop na crno. Po specifikacijama nije loš - c2d 1,8GHz ; 2GB RAM ; 160GB HDD ; x1200 grafa... Ali tko zna u kakvom je stanju bio kada ga je kupio, nikada nebi laptop na crno kupio.


Nego, uspio sam riješiti problem. Krenuo sam otvarati laptop, ima jedno 15+ šarafa od kućišta (bez onih poklopaca od pojedinačnih komponenti), sve odšarafim i ni makac kućište... Nisam ga znao (usudio se) skinuti, tak da sam sve nazad zašarafio i uzeo turpiju za nokte s kojom sam okrenuo vent par putaS:D Valjda je samo zablokirao, pošto se nakon jednog kruga fino otpustio i počeo lagano ljuljati... Tako da je sve proradilo, hvala dragom qurcu.

1GBRAM
30-07-2009, 09:08
ajd drago mi je...ubuduće,ne uzimaj njegove gluposti sa crne kupnje...mogao bi on tako najebat...
EDIT:tako je i ovaj jedan lik donio Alienware koji je kupio na crno...imao sam dva tjedna posla oko tog sranja....

Bartuc
30-07-2009, 09:13
A nemrem ga odbiti, lik je buraz od moje cure :|

1GBRAM
30-07-2009, 09:17
bolje mu sada reci,nego kada ti ponovo dođe pa ga razbiješ...tako i ovaj mene lik zove da mu instaliram PES2009 na konfu:256 mb Ram,Radeon 6780,AMD Sempron 1.6 GHZ...pa smo se potukli zbog toga...a kada sam mu rekao da će mi platiti 30 kuna za instalciju igre,nema mu ni traga...

Niko Bellic
30-07-2009, 09:44
bolje mu sada reci,nego kada ti ponovo dođe pa ga razbiješ...tako i ovaj mene lik zove da mu instaliram PES2009 na konfu:256 mb Ram,Radeon 6780,AMD Sempron 1.6 GHZ...pa smo se potukli zbog toga...a kada sam mu rekao da će mi platiti 30 kuna za instalciju igre,nema mu ni traga...Šta ste se?

1GBRAM
30-07-2009, 09:47
hehehehe...kada sam mu rekao da ne zna instalirat igre i da me STALNO zove zbog svake gluposti koje napravi,rekao sam mu da nema više ništa za besplatno...instaliranje windowsa-100 kn
instaliranje igre-30 kn
čišćenje kompa od glave do pee-180 kn


i od tada me niti ne pozdravlja...

Niko Bellic
30-07-2009, 09:53
A sta si i ocekivao od osobe koja te iskoristava? Ako nigdje ne radi i ne zaradjuje svoj novac od kud da tebi plati te usluge?

Mr. G33k
30-07-2009, 20:34
Ma lik je kupio laptop na crno. Po specifikacijama nije loš - c2d 1,8GHz ; 2GB RAM ; 160GB HDD ; x1200 grafa... Ali tko zna u kakvom je stanju bio kada ga je kupio, nikada nebi laptop na crno kupio.


Nego, uspio sam riješiti problem. Krenuo sam otvarati laptop, ima jedno 15+ šarafa od kućišta (bez onih poklopaca od pojedinačnih komponenti), sve odšarafim i ni makac kućište... Nisam ga znao (usudio se) skinuti, tak da sam sve nazad zašarafio i uzeo turpiju za nokte s kojom sam okrenuo vent par putaS:D Valjda je samo zablokirao, pošto se nakon jednog kruga fino otpustio i počeo lagano ljuljati... Tako da je sve proradilo, hvala dragom qurcu.

Zanimljivo;
Nisi trebao odvrtati sve šarafe već samo one koji drže kao jednu ploču što pokriva sredinu i jednu stranu laptopa (uglavnom tu gdje je hladnjak).
Kad se skine taj pokrov direktno gledaš na hladnjak, a time i proc, ram, grafu...
Nije ništa komplicirano, zanimljivo da nisi šarafao po laptopima. Imaš super priliku, iskoristi je. U biti u unutra je slično ko u stolnom. Nemoš ništa sj...

Bartuc
30-07-2009, 21:02
Da. Nikada se nisam interesirao oko laptopa, tako da nisam nikada niti "šarafao" po njima :D Jednostavno me ne zanimaju pošto mi nikada nije palo na pamet da imam nekaj takvoga. To mi je beskoristan luksuz koji mi niti najmanje ne treba. Možda će mi jednoga dana i trebati, ali do danas nisam niti pomišljao da si kupim jednoga, a bome niti ne planiram tako skoro (osim ako će budući posao to zahtjevati). Nije mi niti na kraj pameti dati 6000 kuna za specifikaciju koju dobijem za manje od 2000 kuna u PC verziji.

Mr. G33k
30-07-2009, 21:05
Da. Nikada se nisam interesirao oko laptopa, tako da nisam nikada niti "šarafao" po njima :D Jednostavno me ne zanimaju pošto mi nikada nije palo na pamet da imam nekaj takvoga. To mi je beskoristan luksuz koji mi niti najmanje ne treba. Možda će mi jednoga dana i trebati, ali do danas nisam niti pomišljao da si kupim jednoga, a bome niti ne planiram tako skoro (osim ako će budući posao to zahtjevati). Nije mi niti na kraj pameti dati 6000 kuna za specifikaciju koju dobijem za manje od 2000 kuna u PC verziji.

Pa nema ti to veze. Nije valjda da te od viška znanja glava boli :rotfl:.
Mislim da sam negdje na forumu vidio nečije slike unutrašnjosti laptopa. Možeš to potražiti pa malo proučiti.

Bartuc
30-07-2009, 21:21
Korisno je znati i o tome, ali pošto nemam laptop, nisam imao prilike kopati po njemu, a baš i nebi kopao po tuđem laptopu pošto to nije jeftina igračka. Dok se sa PC-em družim praktički čitav život i kroz prste mi je prošlo stotine komponenata. Valjda zato i je prisutna tolika odbojnost od laptopa :D Spadam u tu generaciju kad je aktualan bio PC, a laptop se koristio striktno u poslovne svrhe. Dok je današnjim klincima naravno laptop puno zanimljiviji pošto je to "nova cool igračka" :D

Hellboy
30-07-2009, 21:24
Mhm, mogu shvatiti zašto si oklijevao da ga otvoriš. Jedva sam se natjerao da odvrnem jedan vijak i skinem poklopac iznad radne da ubacim još jedan modul. A kad sam to napravio uhvatila me panika da čem nešto polomiti. Na kraju je ispalo da je zapravo cijeli postupak trajao samo par minuta i laptop radi apsolutno savršeno. Hell, upravo sam prešao Crysis na njemu. Na medium detaljima. Me zadovoljan. :D

Niko Bellic
30-07-2009, 21:32
Di si ti Hellboy falio si mi... :cry:

Cudno je tu kad te nema. :(

Bajdvej koliko sad imas radne i sta sad ako nesto rikne, a oni vide da su sarafi zglodani od sarafcigera? Kaj ces ondak? :?

Hellboy
30-07-2009, 21:48
Nisu zglodani. Vijak nije bio jako zavrnut i nikakav problem da nije bilo odvrnuti.

Što se konfiguracije tiče, ovo je trenutno stanje:

http://www.imagesforme.com/out.php/t616506_Ram.png (http://www.imagesforme.com/show.php/616506_Ram.png)
http://www.imagesforme.com/out.php/t616507_gpu.png (http://www.imagesforme.com/show.php/616507_gpu.png)

Bartuc
30-07-2009, 22:18
Mhm, mogu shvatiti zašto si oklijevao da ga otvoriš. Jedva sam se natjerao da odvrnem jedan vijak i skinem poklopac iznad radne da ubacim još jedan modul. A kad sam to napravio uhvatila me panika da čem nešto polomiti. Na kraju je ispalo da je zapravo cijeli postupak trajao samo par minuta i laptop radi apsolutno savršeno. Hell, upravo sam prešao Crysis na njemu. Na medium detaljima. Me zadovoljan. :D


Ma ti poklopčići su qurac, toga me nije strah i to sam imao prile otvarati i igrati se memorijom. Ali ja se nisam usudio otvoriti čitavo kućište od laptopa :D To bome nisam imao prilike, a bad mi bilo pošto sam vidio da kućište ne mrda, pa sam si odmah odvrtio film u glavi da li ću uopće znati vratiti masku kako je bila :rotfl:

Hellboy
30-07-2009, 22:35
Mhm, jesu oni qratz, ali ti ipak nije svejedno ako je riječ o poklopcima na tvom laptopu. :D

Karlo_from_Bjelovar
31-07-2009, 01:51
i taman da metnes windowse na njega s vlaznim maramicama i sta ja znam cime... i da metnes i drivere i programe na njega... sta ce tebi tvoj frend s tim laptopom? konstantno ga u frizideru drzat?

Bartuc
31-07-2009, 07:01
i taman da metnes windowse na njega s vlaznim maramicama i sta ja znam cime... i da metnes i drivere i programe na njega... sta ce tebi tvoj frend s tim laptopom? konstantno ga u frizideru drzat?


Padobranac xD

blood4me
31-07-2009, 23:56
Ja sam jednom otvorio do kraja Acer Aspire One.... Gledao sam na youtube i picio :)
Uspio sam ga otvorit al kad sam ga zatvarao, prejako sam zasarafio sarafe i onda su sarafi.. .hmmm... probili? kroz kuciste i sad je to sve uqurcu :D