PDA

Pogledaj cijelu verziju : JRPG igre



vivi
29-07-2009, 22:17
Znaci ovo je tema u kojoj se raspravlja o RPG(role playing games)ali za konzole ofc,znaci diablo,morrowind i slicno otpada,mozete reci koje su vam najdraze i raspravljat o njima.

E sad ja cu reci sve RPG igre koje sam igrao(mozda zaboravim pokoji)i dati im ocjenu(nemojte se cudit visokim ocjenama jer jaaaaaako volim RPG igre tj. to mi je najdrazi zanr.

FF 12-odlicna grafika i gameplay,lose okarakterizirani likovi,i losa prica,no posto ja najvise cjenim pricu i likove u RPG igrama dajem joj 8.5

FF X-2-drugi najlosiji FF,igrao ga samo zbog toga da saznam nesto vise o Spiri i Tidusu a na kraju nisam saznao nista 6/10

FF 10-cisto savrsenstvo,za grafiku nemarim,odlicna prica i likovi hrpa sidequestova i bossova,soundtrack ma milina 10/10

FF 9-slicno kao i desetka sa fenomenalnom pricom i najboljim likovima u svim igrama svijeta i najboljim soundtrack-om u povjesti igara takodjer 10/10(btw FF 10 i 9 mi djele prvo mjesto za najbolju igru ikad,jos dan danas se nemogu odlucit koja mi je bolja

FF 8-najgori FF,jedini kojeg sam poceo a nisam zavrsio,iako ni dan danas neznam zasto mi je toliko los,no po meni je sustav nabrijavanja katastrofa pa mislim da je to razlog 4/10

FF 7-takodjer odlican FF s najboljim negativcem ikada(sephirot),i super pricom...no nesto losiji od FF10 i 9 ocjena 9/10

Tales of the abyss-jedini RPG koji mi pricom stoji rame uz rame FF 10 i 9 igra sa najboljim endingom,ima jedna stvar u cemu je bolji od drugih RPG-eva a to je savrsen humor u igri koji je daleko najbolji od svih igara 10/10(ove 3 igre ocjenjene 10/10 su mi najbolje)

Star ocean 3-preodlican RPG,sa zanimljivom pricom koja me malo podsjeca na matrix shemu(mislim na onaj dio kada saznaju da su zapravo program)vrhunski battle system i gameplay a bogami treba se potrudit za preci sve sidequestove,a o trofejima da ne pricam za njih komotno treba jedan zivot da bi ih se sve sakupilo uglavnom 8.5/10

Rouge galaxy-fora grafika,animacije,borbe,gameplay,prezarazna ona igra sa kukcima kao i tvornica,iako dosta lagan,jer se na pola igre borba ptoriv boss-eva svede samo na bacanje najjacega abylitija i punjenje mane 8.5/10

Grandia 3 jedan od rjetkih igara koje nisam presao sa po meni najboljim battle systemom ikada napravljenim ali sve ostalo i nije nesto 6/10

ima ih jos ali mi se vise neda pisat,sljedecih dana napravim update

Niko Bellic
29-07-2009, 22:27
Kaj ti igraš sa đojstikom erpege? Ooo to mora da je mnogo dobro. Moraču da probam i ja... :D

vivi
29-07-2009, 22:34
haha pa ti rpg-evi sa đojstikom su i najbolji,tj razlika RPG-eva od tih na konzolama i ovih na pc-u je sto ovi na konzolama imaju pricu i animacije i dijaloge koje se pamte godinama,dobro dok je kod ovih na pc-u dobro sta vecinu mozes i multiplayer bacit

str1k3r
29-07-2009, 22:36
Wait, dakle RPG-i na PC-u su nezanimljivi u usporedbi sa onima sa konzola? I think not.

Niko Bellic
29-07-2009, 22:49
haha pa ti rpg-evi sa đojstikom su i najbolji,tj razlika RPG-eva od tih na konzolama i ovih na pc-u je sto ovi na konzolama imaju pricu i animacije i dijaloge koje se pamte godinama,dobro dok je kod ovih na pc-u dobro sta vecinu mozes i multiplayer bacit
Ti mora da mnogo mlad si momak. Od takovog razmisljanja tvog zaboli me stomak. Odigraj si neki dobar RPG za PC i napravi u zivotu pomak, momak...

Konzole su za nogomet i ostala njasra. Zbog takvih pizdarija konzola i nasta, zato dosta razglabanja; kraj; finito; basta!

:friends:

Arbiter of Change
29-07-2009, 23:02
Ne koljite se; em će me glava zaboliti, em ću morati prebacivati postove. Naravno da će biti gamepad idealan kad su igre u pitanju rađene za konzole... ono.

OP:
Dobar popis, ali trebaš odigrati starije naslove jer se JRPG kao žanr (na sreću ili žalost) nije nešto pretjerano unaprijedio još od ranih dana osim sa tehničke strane (ljepša grafika, voice acting, itd). Preporučio bi ti Chrono serijal (dobro, 2 igre, ali obje su epske i imaju kultni status, prva nešto više), Mana serijal (ako si za nešto world-building i fenomenalan art, preporučam Legend of Mana za PS1), Xenogears (kultna igra s robotima, odlična je) i meni vjerojatno najbolji JRPG naslov Suikoden 2, koji je po meni vrhunac čitavog serijala.

Ukratko, nemoj se ograničiti samo na Final Fantasy koji je istini za volju predobar i novije stvari, već probaj nešto manje poznate naslove i one starije. Naravno, ja sam sada tu spomenuo samo neke, ali ima ih gomila koji su mi predobri (Legend of Dragoon, Lunar i Lunar 2: Eternal Blue, Breath of Fire serijal, Vagrant Story, Romancing SaGa, EarthBound, itd), da ne nabrajam u nedogled sada jer im se pola imena vjerojatno ni ne mogu sjetiti.

:)

str1k3r
29-07-2009, 23:09
Ako se ne varam postoji i Baldur's Gate za konzole, i Diablo I na Play Station 1, kada smo već kod toga.

vivi
30-07-2009, 00:12
ma ljudi vi ste mene krivo shvatili,ne kazem da su oni na pc-u losiji nego da svaki imaju svoje mane i vrline,pa na morrowind 3 sam potrosio oko 200h,diablo 2 trenutno igram a imam barem 100h prije jos,od novijih nisam igrao jer mi nazalost komp to nemre bas podnjet ali sve bih dao za witchera,da ne spomenem reci da igram i wow trenutno(dobro on je mmo),samo hocu reci da su mi ovi na plejki nekako malo drazi i vise sam ih igrao na plejki,no sam bog zna kakave su igre poput gore navedenih(diablo,morrorwind)genijalne igre.

@ arbiter of change od starijih igrao chrono trigger,tales of phantasy,FF(neznam koji je to bio),sword of mana ili tako nesto,shining force of nesto i to je zasada to,nego podsjecas me na jednog lika koji me je zapravo uveo u svijet jrpg-a (lik je brijem presao svaki rpg(bio on obican ili jrpg) koji je izasao a sto je najbolje mrzi FF serijal)) na tome sam mu zahvalan jer bi puno toga propustio,a pogotovo mi drago za tales of phantasy(vidim da ti nije na popisu,jer ako nisi igrao moras igrat)i chrono trigger,fkt genijalne igre,sljedece namjeravam igra lunar koji su mi isto preporucili i dragon quest 5

vivi
30-07-2009, 00:19
Mali update(ono sto sam se naknadno sjetio)

Dragon quest 8-sve naj ali opet ne savrseno 9.5

Suikoden 4-e sad vecini ova igra nije dobra,bar koliko ja znam no meni je ovo prvi rpg koji nije u sebi imao naslov final fantasy,no meni je prejeben cak sam ga presao jedno 3 puta,samo ja nemam niti jednu drugu rijec za njega osim epski,cak si namjeravam rune of punishment(najezim se kad se toga sjetim a i zvuci nekako mocno)istetovirat na ramenu 9.5/10

Edit:
Xenosaga 3-ova je jedna od rjetkih igri za koje neznam da li mi je sveukupni dojam dobar ili los,naime ova igra mi je bila full cudna i nekako nezanimljiva,no posto sam ju igrao na moru a slucajno sam tada imao samo tu igru uspio sam se natjerat da ju predjem no sto sam ju vise igrao to sam se vise zainterisirao za taj svijet,na kraju sam cak presao sve sidequestove,definitivno mi je prezanimljiva orba u robotima pogotovo boss borbe a prica,kao da sam nesto propustio,gameplay ok soundtrack vrlo dobar,no stalno imam osjecaj kao da mi nesto fali anyway ovu igru ostavljam neocjenjenu jer neznam da li da joj dam 5 ili 9

Raz
30-07-2009, 00:21
Ne sjećam se dali sam ikad igrao rpg na konzoli, ali volio bi imat ps3 da odigram Valkyria Chronicles ili xbox da odigram recimo, Blue Dragon.

vivi
30-07-2009, 00:27
Ne sjećam se dali sam ikad igrao rpg na konzoli, ali volio bi imat ps3 da odigram Valkyria Chronicles ili xbox da odigram recimo, Blue Dragon.

Ja bi htio imat ps3 zbog uskoro nadolazeceg FF 13 i xbox zbog Tales of Vesperia,lost odissey i eternal sonata,navodno sve 3 odlicne igre

W3DR4N
30-07-2009, 00:29
Final Fantasy je avantura + turn based šoračina. Kako RPG može biti nešto toliko linearno, predefinirano i ograničeno? Nema niti jedan element roleplayinga.

vivi
30-07-2009, 00:35
Final Fantasy je avantura + turn based šoračina. Kako RPG može biti nešto toliko linearno, predefinirano i ograničeno? Nema niti jedan element roleplayinga.

samo sta imas likove i dizes im lvl-e ili statse imas slobodnu kretnju po svijetu,ali osim tih par sitnica,nista

Arbiter of Change
30-07-2009, 06:43
Final Fantasy je avantura + turn based šoračina. Kako RPG može biti nešto toliko linearno, predefinirano i ograničeno? Nema niti jedan element roleplayinga.
Nije mi jasan taj nesporazum - u JRPG igrama, većini barem, igraš tu zadanu ulogu i gledaš priču iz perspektive tih likova (role = uloga). Nije obavezno da u svakom RPG-u JA budem taj koji utječe na priču, nekad je dobro zavaliti se i gledati iz pozadine kako se priča razvija. To na kraju ispada nekakva osnovna razlika između škola RPG-ova, tj. u ovom podžanru ti gledaš priču koja se razvija iz već zadane perspektive, nalik virtualnoj noveli/romanu. Ovo je također valjda i razlog zašto su visual novelsi takav hit na istoku dok su na zapadu nepostojeći. Ali onda opet, ja bi rado žrtvovao gameplay za priču tako da vjerojatno nisam najbolja osoba za raspravljati o ovome.

@vivi:
Odigrao sam ToP, ali jedini JRPG serijal koji mi nikada nije sjeo je Dragon Warrior jer ne volim njegovu 1st person perspektivu kad počne borba, nešto što mi začudo ne smeta kod PC igara tipa Wizardry i slično. E da, i Persona igre ako nisi odigrao... ono, monster diplomacy. Suikoden 4 je solidan, ali 5. je bolji jer se pokušava vratiti korijenima koje su prva dva postavila, a ta dva su po meni najbolji naslovi iz serijala. Suikoden 2 obavezno odigrati.

I da, planiram prodati nekog od rodbine za jedan PS3 kad izađe FF13. :)

vivi
30-07-2009, 09:55
SAli onda opet, ja bi rado žrtvovao gameplay za priču.



Za ovo,postajes moj idol,izjava stoljeca,ma neznam sta vise da kazem,mislim da sam se zaljubio u tebe...lol

nego malo me update-aj za koju konzolu je suikoden 2(jer pretpostavljam da cu ga preko emulatora igrat)

BTW sto se tice tog ps3,ja bi ga vec imao da se mogu igrati piratske igre,ali ovako da ja kupim 6 igri po cjeni jos jednog ps3,mislim da ipak ne,ionako bih svaku igrao 20-30h(neke i manje).ja cu najvjerovatnije kupit FF13(koliko god mi to bilo mrsko,jos u zivotu nisam neki orginal kupio) i igrat ga u igraoni...hehe

BTW 2 mogao bi i ti nekakvu svoju listu napravit ili bar navest najdraze

W3DR4N
30-07-2009, 11:39
samo sta imas likove i dizes im lvl-e ili statse imas slobodnu kretnju po svijetu,ali osim tih par sitnica,nista

I Company of Heroes ima likove i levele i kretnju, pa je strategija. Heroesi također.



Nije mi jasan taj nesporazum - u JRPG igrama, većini barem, igraš tu zadanu ulogu i gledaš priču iz perspektive tih likova (role = uloga).

Meni je Contra najbolji jrpg. Dolazi iz Japana, imaš zadanu ulogu i gledaš priču iz perspektive tog lika (role = uloga).


Škole (wtf?!) rpg-a ne postoje. To su izmislili konzolaši da budu pametniji jer igraju kakti rpg, a ne žanr avantura za prljave kmetove.

Raz
30-07-2009, 11:46
Po toj teoriji se onda C&C nebi smio nabrajat u strategije, jer nema taktiziranja već se sve svodi na tank rush.


a ne žanr avantura za prljave kmetove.
Razočarao si me, nisam od tebe očekivao da si osoba koja sudi igre po žanru umjesto po kvaliteti same igre.

W3DR4N
30-07-2009, 11:51
Razočarao si me jer nisi prepoznao sarkazam.

Obično se tako svemu pridodaje epitet RPG jer kao da su igre pametnije ako nose tu etiketu.
Imaš masu igara s tim, tipa Stalker, koji je pucačina, Fable, koji je arkadna avantura/platformer...

Raz
30-07-2009, 11:57
Eh, nisi ni ti prepoznao moj :)

Ali još se uvijek ne slažem da je Fable platformer jer za to treba postojat osnovna opcija skakanja.
Više je arkadna avantura/rpg, jel priznao ti ili ne, rpg elemenata ima.

vivi
30-07-2009, 13:05
Joj dobro shvatili smo FF nije rpg(kako da ne)nego avantura ili sta si vec rekao mogli bi ste umjesto toga da se svadjate o pojmu RPG-a malo navesti svoje najdraze,najgore itd.

W3DR4N
30-07-2009, 13:21
OK. :)

Meni su najdraži Chrono Trigger i Chrono Cross. Taj serijal mi je legao odličnim likovima, odmjerenom težinom, fantastičnom grafikom i pristupom borbi. Guštao sam u oba, te mi je kao serijal draži od razvikanog Final Fantasya. Mislim da bi nastavak bio dodatni razlog za kupnju nove generacije konzole, te mi je žao što se u međuvremenu nije ništa pojavilo na Playstationu 2.

Arbiter of Change
30-07-2009, 13:23
@W3DR4N:
U tom slučaju ćemo se morati složiti da se ne slažemo i sumnjam da će bilo kakvi argumenti promijeniti mišljenje onog drugog.

@vivi:
Spomenuo sam ranije da se ne sjećam svih koje sam odigrao, zato ni ne mogu napraviti neku top listu. :)

Ali igre koji su mi predobre, bez nekog posebnog poretka:
- Suikoden 2 (na PS1 je, po meni vrhunac serijala i sadržava sve najbolje elemente iz istog),
- Chrono Trigger i Chrono Cross (oba su predobra, premda prvi ima ogromni kultni status),
- Persona 2 (moje prvo izlaganje serijalu gdje sam vidio da borba ne mora uvijek biti zakolji i pokolji),
- Final Fantasy Tactics (istini za volju, ovo je TRPG, ali svejedno jako dobar naslov),
- Legend of Mana (mnogi će reći da je Secret of Mana bolji, ali meni je ovaj favorit),
- Final Fantasy 6 (obavezno odigrati, budući da je 7. više-manje kopirana priča prethodnika, a i ovdje FF kreće novim pravcem),
- Parasite Eve 2 (opet, neki će reći da je original bolji, ali meni je nastavak),

itd.

E da, svi ovdje imamo originale, čak i kad emuliramo... piratije apsolutno nema tako da o njoj ni ne pričamo. Kužiš? :)

W3DR4N
30-07-2009, 19:55
- Parasite Eve 2 (opet, neki će reći da je original bolji, ali meni je nastavak)

... je survival horror. :(

Raz
30-07-2009, 19:59
... sa rpg elementima :)

Dobro da ste me podsjetili na tu igru, igrao ju nešto malo na plejki. Mogao bi ju opet probati.

Kid A
30-07-2009, 20:06
- Parasite Eve 2 (opet, neki će reći da je original bolji, ali meni je nastavak)

... je survival horror. :(
Prvi dio vise vuce na RPG nego drugi....bar meni.I daleko je strasniji.

vivi
30-07-2009, 21:14
Pa kaj nitko nije igrao RPG-eve koji su izasli nakon 2000 godine.Mislim svaka cast starijim naslovima na kojima je zasnovano vecina novijih rpg-eva ali opet nemoguce je reci da jedan Tales of the abyss ili FF9 i 10 nisu dobre igre,mozda im fali orginalnosti(iako meni ne)ali opet sve ostalo je na vrhunskoj razini

BTW arbiter da li bi mogao za svaku igru koju si nabrojao navest i za koju su konzolu

The Fury
31-07-2009, 00:01
Meni su odlični RPG žanr na poteze, kad likove mičeš kao na šahovnici. A to je npr. Disgaea, Front Mission i Gladius(sve za PS2). Jednostavno volim kad moraš svoje akcije planski odrediti i biti spreman na sve moguće obrate. Svakako isprobajte ako niste neku igru od navedenih.

Arbiter of Change
31-07-2009, 00:15
@vivi;
Brži će ti biti ako provjeriš naslove na Wikipediji nego da ja sad navodim za koji je sistem svaki od njih, ali redom su stariji; SNES i PS1 era. :)

Igrao sam novije, ali van nekoliko iznimki... to više nije to. Ne znam, možda sam se lagano umorio od standardnih klišeja za radnju i likove, ali mislim da mi najviše ide na jetru to što se previše podilazi fandomu koji često nije gaming orijentiran (npr, gomila JRPG-ova podilazi anime fanovima do te mjere da mi dođe povraćati kad čujem obavezne likove koji zvuče kao da ih je vjeverica šutnula u jaja ili nekakav brooding, mračan lik koji mrzi čitav svijet bez razloga s obaveznim dubokim glasom). Tu i tamo se zalomi koja originalnost tipa Devil Summoner, The World Ends With You ili Shadow Hearts, ali van toga... next-gen nije baš naklonjen prema JRPG žanru, bar ako se mene pita.

@The Fury;
Ako nisi, odigraj stari Vandal Hearts 2 na PS1 koji ima simultane kretnje neprijatelja... ej, ti i neprijatelj se krećete istovremeno. To samo po sebi dodaje još jedan nivo taktike, posebno jer neprijatelji često nemaju stalni redoslijed kretanja. Srećom pa imamo TRPG naslova i za PC, npr. Silent Storm koji mi se jako dopao bio.

vivi
31-07-2009, 00:23
Ma dobro shvacam te u neku ruku,iako ocito imamo malo drugaciji ukus bar sto se tice novijih rpg-a no neznam jesi li igrao tales of the abyss jer brijem da bi ti se svidjeo jer je fkt posebna igra a da ne pricam kako ima najbolji humor od svih rpg igara koje sam igrao a i vjerovatno i od onih koje nisam igrao,isto tako zbog te igre i tales of phantasia sam postao ljubitelj tales od serijala(iako nisam vjerovao da postoji jos neki serijal koji je bar priblizno dobar FF serijalu ali moram prizant da su oba serijala tu negdje) ,zato bih dao desnu nogu da mogu igrat vesperiu,a zatim bih dao ljevu nogu da mogu igrat symhponiu za koju mi hrpa ljudi kaze da je jos bolja od abyss-a,samo problem sto je na ps2 samo na japanskom a na eng. ima samo na gamecube-u a tu konzolu nema nitko ziv

Arbiter of Change
31-07-2009, 00:27
Odigrao. Problem vjerojatno i JE u tome da sam se ja naigrao JRPG naslova, a žanr općenito pati od boljke da je minimalno napredovao u zadnjih 10 godina, ali ono stvarno dno dna kad je napredak u pitanju. Zadnja moderna stvar koja me držala je bio Last Remnant, port sa konzole na PC i tu sam vidio koliko je žanr stagnirao, van borbe koja je odlična i pomalo drugačija od stare poznate formule.

vivi
31-07-2009, 00:40
a kod mene je drugacije,ja sam usao u svijet rpg-a sa FF9(sa jedno 10 godina mozda cak i prije),nastavio sa sedmicom i onda sam imao duuuuugu pauzu sve dok jednog dana nisam nabavio deseteku koja me je vratila u RPG svijet,(i od tada je moj zivot ljepim...xD)naravno kad sam ju presao(nekoliko puta i shvatio da sad mogu u miru umrijet)onda sam poceo zanimat i za druge naslove i serijale pa sam poceo ostale igre igrat(samo to su sve bili noviji rpg-ovi) tako da sam ja sve one rpg-ove koje sam nabrojao presau u dvije godine,a ove starije jrpg-ove sam poceo tek prije nekoliko mjeseci igrat i poanta je u tome sto su meni svi ovi noviji rpg-ovi dobri jer nisam poceo sa "old school" rpg-evima(a zvuci kao da je to dobro...xD)

vivi
31-07-2009, 08:20
Evo pocinjem igrat suikoden 2 i FF6,iako sam cijelo jutro potrosio dok sam skuzio kako se emulator namjesta i dok sam skinuo igre no pretpostavljam da ce mi se isplatit iako sam imao srece sto sam naisao na stranicu na kojoj se mogu download-at svi rpg-evi koji se mogu igrat na ps1 bar koliko ja znam jer su svi naslovi koje sam vidio vise manje rpg naslovi tako da sam zasada skinuo suikoden 2,FF6 no kada sam vidio FF7 morao sam je skinut za dobra stara vremena

Arbiter of Change
01-08-2009, 23:01
Nisi skinuo... kupio si igru, kao i svi mi ostali. :)
Btw, kod Suikodena 2 možeš importati save file iz Suikodena 1 za neke dodatne stvari (starog lika, npr) tako da se isplati odigrati ih sve. Zapravo, to je praksa koja vrijedi za sve Suikodene koliko sam shvatio.

vivi
01-08-2009, 23:48
ma naravno da sam na to mislio,kupio preko neta samo sam se krivo izrazio...lol,nego ipak mislim da cu odigrat prvo suikoden 2 samo fkt nemam vremena,onako igram 3 igre online 1 igru singleplayer,gledam jedan anime i jos izlazim tu i tamo van tako da...

Arbiter of Change
06-08-2009, 00:21
Da, prokleti RL nam svima smeta. :)

Evo ja se trenutno pitam što da repriziram, ali ima i nešto JRPG naslova za PC, posebno jer su neki samo na japanskom ali postoje translatio patchevi. Evo npr, Ys serijal je dosta dobar (akcijski RPG sa više primjesa dungeon crawlera)... naravno, nije to čistokrvni JRPG koji će te zagušiti dijalozima, ali bar ima nešto na PC-u. I odigraj Last Remnant ako kojim slučajem nisi. Još samo kad bi Square nastavio praksu portanja naslova na PC.

snowblind
08-08-2009, 12:43
još kad bi sqaure napravio poštenu igru bilo bi dobro, prošlo je vrijeme kada su pravili odlične igre, vidjet ćemo što će bit sa novim ff

Ghost_Rider
08-08-2009, 16:16
FF 10-cisto savrsenstvo,za grafiku nemarim,odlicna prica i likovi hrpa sidequestova i bossova,soundtrack ma milina 10/10

FF 9-slicno kao i desetka sa fenomenalnom pricom i najboljim likovima u svim igrama svijeta i najboljim soundtrack-om u povjesti igara takodjer 10/10(btw FF 10 i 9 mi djele prvo mjesto za najbolju igru ikad,jos dan danas se nemogu odlucit koja mi je bolja

Citiram kolegu.

Ove dvije igre su mi naj od naj :pray: :pray: .

vivi
09-08-2009, 22:38
Aj napokon jedan istomisljenik...haha

To care

Ghost_Rider
10-08-2009, 09:44
Aj napokon jedan istomisljenik...haha

To care

:D :D

:friends: :gitara:

Prvi FF sam odigrao je 9,sledeci je bijo 10,i mora biti igra super 8) .

Dropper
19-08-2009, 12:14
jedini FF koji sam odigrao je FF XII ali on po meni nije turn based rpg...nije mi jasno zasto svi kazu da su FF naslovi turn based RPGovi?

Arbiter of Change
19-08-2009, 19:09
Nemoj trollati.
FF12 je noviji i on nema ATB (Active Time Battle) sistem.

Ghost_Rider
19-08-2009, 19:39
Preporucite mi neke FF igre za PS i PS2.

Dropper
19-08-2009, 20:17
pa meni je FF12 definitivno najbolja 9gra na ps3 koju sam igrao...njega ti definitivno preporucam...nazalost ove ostale nisam igro al imam namjeru odigrat sad FF7 i FF8 za PC a onda se mozda vratim na dobri stari ps2..tko zna :D

DelPiero
11-10-2010, 15:26
Final Fantasy XII-8.7-odlična,s vremenom dosade brojne borbe
Persona 3,4-8.8-jedino me hebe što malo grafika smrducka
Parasite Eve obadvuje imam od nedavno kupljene i nadam se da će mi se se svidjeti jer volm horor feeling :friends:

System
11-10-2010, 16:40
Jebote pa cak ni Vedran ne mrzi Chrono serial. Stvarno mislim da ne postoji osoba koja mrzi taj serijal. Inace Japanizeri su mi dobri ali ih ne mogu stalno igrati. I fanbase tih igara je odvratan (jedan od razloga sto nisam igrao FF). E a onaj sto je izjavio da su jRPG-ovi avanture, jedan od developera Dragon age-a, sad pravi igru nemoguce izjapaniziranu, DA2 (irony).

Babitz
11-10-2010, 18:04
To se zove širenje tržišta.

Rang€r
12-10-2010, 19:07
Jebote pa cak ni Vedran ne mrzi Chrono serial. Stvarno mislim da ne postoji osoba koja mrzi taj serijal. Inace Japanizeri su mi dobri ali ih ne mogu stalno igrati. I fanbase tih igara je odvratan (jedan od razloga sto nisam igrao FF). E a onaj sto je izjavio da su jRPG-ovi avanture, jedan od developera Dragon age-a, sad pravi igru nemoguce izjapaniziranu, DA2 (irony).

prije iskomercijalizirana nego izjapanizirana, onak male hawke mi izgleda ko justin bieber samo s bradom.

Arbiter of Change
01-08-2013, 10:44
http://i.imgur.com/TdSbF3U.jpg

Ojebote, Breath of Fire 6 stiže. Jedva čekam otvoriti novu temu i ond-
http://www.bof6.jp/pc/

http://i.imgur.com/EsTuLQZ.jpg

Neeeeeeeeee. :(

Sonic_Moronic
01-08-2013, 11:15
Možeš pojasnit za nas gaijine?

Arbiter of Change
01-08-2013, 11:28
Evo ti sa Neogafa. Pogledaj ogavne screenove.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=641219

S Breath of Fire 6 has been announced for PC/Tablet/Smartphones. Online touch RPG. Service starts in 2014.

Sonic_Moronic
01-08-2013, 11:30
Rofl.
Zašto se Capcom puca u glavu sa svakom odlukom? Penju se do mjesta najomraženije kompanije, nije mi jasno.

W3DR4N
01-08-2013, 13:03
Dragon's Crown izlazi preksutra i izgleda vrhunski.

Spoj fantasy beat'em'upa na tragu Golden Axea i JRPG-a, s potpuno rukom crtanom grafikom i animacijama.

MVmq2dNzOG4

Maloki
02-08-2013, 00:58
Hipsteru.

Windwalker
02-08-2013, 01:11
Točnije, anime hipsteru.

(A i ja ću to igrat. J... ga.)

Maloki
02-08-2013, 01:13
Jedini JRPG koji me zanima je Ni No Kuni, to čekam da frendu vrati njegov frenda pa da posudi meni.

Windwalker
02-08-2013, 01:30
Ma nije ovo gore JRPG, već slasher/beat-em-up/arkada/što-već tipa Turtles in Time, X-Men Arcade, Dungeons and Dragons: Chronicles of Mystara i slično.


A Ni No Kuni rula. Kupi.

Sonic_Moronic
02-08-2013, 12:42
http://www.polygon.com/game/dragon-s-crown/9102

Navodno je nastala cijela kontroverza oko prikaza žena u igri i nerealne anatomije.
Pritom su valjda zaboravili napomenuti da nijedan lik, neovisno o spolu, nema realnu anatomiju i to je svjestan stil. Ali hej, seksualizacija žena i feminizam JEJ!
Ne znam, tuko bih ovakve recenzente.

Arbiter of Change
07-05-2014, 10:36
Digli su Nocturne na Američki PSN. Nikad nije bilo bolje vrijeme za početi pišati krv.
https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/games/shin-megami-tensei-nocturne/cid=UP9000-NPUD20911_00-0000000000000000

http://i.imgur.com/BXh714Hl.jpg (http://imgur.com/BXh714H)

crnisokol
07-05-2014, 11:07
prvo pomislih šta je to Nocturne...onda vidim Shin Megami Tensei :)

aj nek prebace to i na EU PSN, zajedno s Personom 4

Falus
07-05-2014, 11:15
Napravi si US acc i olakšaj si život ;)

crnisokol
07-05-2014, 11:30
ma imam dost toga za odigrati i bez tih par naslova koje US ima, a EU ne...a vjerojatno će i na EU releasati s vremenom...evo pred koji mjesec došla Persona 3 FES, a američani je dobili više od godine ranije...

Falus
07-05-2014, 11:32
Ali tu su i saleovi koji nas često zaobilaze. Tipa ovaj zadnji, GTA IV i Red Dead po 5 baksa.

crnisokol
07-05-2014, 11:52
dosad su tek u par slučaja imali nešt na akciji a da me zanima i da je dosta jeftinije nego na EU Store...RDR imam GOTY na blurayu, a GTA na Steamu...a i digitalno sam dosad kupio samo Ni No Kuni i 2-3 PSOne/PS2 klasika

crnisokol
04-06-2014, 16:16
Shin Megami Tensei - Digital Devil Saga stavili na EU Store...fino je Atlus počeo stavljat svoje PS2 JRPG-je, nek sam nastave tako svakih par mjeseci po jedan - Digital Devil Saga 2, Nocturne, Devil Summoner, Persona 4 (ona nije tolko bitna jer ću ionako odigrati Golden verziju za Vitu)

Sonik
05-06-2014, 15:17
Još da nisu toliko naporni za igrat.

crnisokol
11-06-2014, 18:21
evo stavili i Digital Devil Saga 2 na EU Store :D