PDA

Pogledaj cijelu verziju : Harry Potter and the Half-blood Prince



THUNDER_DINIX
29-07-2009, 21:34
http://slike.hr/slika/dprincepotterposter20.jpg (http://slike.hr)

jeste li gledali novog Pottera? ako niste jel planirate?

hansi
29-07-2009, 21:37
Gledao sam. Svidio mi se.

THUNDER_DINIX
29-07-2009, 21:37
ja gledao u kinu prije par dana

hansi
29-07-2009, 21:37
I ja isto :D

THUNDER_DINIX
29-07-2009, 21:38
meni se isto svidio, a kakav god da je ne moze mi bit los kad obozavam to :D
pocetak mi je malo cudan bio, ali film mi je super, zadnjih pola sata su mi stvarno odlicni

Raz
29-07-2009, 21:49
Pogledat ću ga čisto radi reda jer volim fantasy žanr, magije i to...
Prvi mi je najbolji bio nekako, makar nije bilo neke previše mračne atmosfere, ostali su mi samo sve gori postajali.

TeraBajt
29-07-2009, 22:27
gledao prije par sati sa frendovima.

gg.

vivi
29-07-2009, 22:30
po meni od filmova jedino valjaju prvi i drugi dio,treci jos nekako moze proci ali cetvorka i petica su sranje teze,ljepo su cetvorku trebali snimit u 2 djela,peticu u cak 3 djela jer se nemre 800 str. knjige strpat u 2 sata filma,a kako mi frend pricao isto je sa sesticom,previse odmicu od knjige i previse toga fali iz knjige u filmu,a najvise sam se smijao kad mi je frend rekao da su u fimu smrtonose spalili jazbinu i da su onda harry i ginny ganjali smrtonose u polju,onako jedan big WTF,ma ima jos gluposti koje su stavili u film,bar mi je tako pricao...

Mafioz0r
29-07-2009, 22:34
Kad sam već pogledao sve ostale, zašto ne bih i šesticu? Doduše, nije mi hitno, pričekat ću da dođe na DVD.



Nego, jedan video (z6Y4CUpscWs)Skojeg sam našao neki dan, lulz guaranteed.

Stenjanje na 2:55 je neprocjenjivo. :D

vivi
30-07-2009, 00:41
Isuse boze koja tardacija,a treba rula a na stenjaje sam se odvalio od smjeha,kao da sere

str1k3r
30-07-2009, 01:03
Koji lulz Isuse.
Ot- Filmovi su mi počeli lagano sakati nakon trećeg dijela, do knjiga sam dogurao sa četvrtim i odustao, nije mi to više nekak.

Helena
30-07-2009, 02:24
Pogledala danas, definitivno najbolji potter film dosada.

Fireal
30-07-2009, 03:05
pogledao u kinu, ništa posebno, čisti prosjek, kao i ostali nastavci... ne nudi ništa vrijedno spomena, a zakida za ogroman dio detalja iz knjige. zaboravio ga idući dan.

Arbiter of Change
30-07-2009, 06:46
Pogledala danas, definitivno najbolji potter film dosada.
Jel' opet neki zgodni glumac bio presudan za odluku? :)

Dobar film, ali se u konačnici jako malo dogodi u njemu... ništa nego uvod za zadnja 2 filma.

hacker
30-07-2009, 11:34
Čekat ću da dođe na DVD, nemam neku posebnu želju. A čitao sam da je ovo najozbiljniji i najmračniji nastavak do sada.

Btw, napravit će još dva filma http://www.reuters.com/article/filmNews ... 6620080314 (http://www.reuters.com/article/filmNews/idUSN1221036620080314)

THUNDER_DINIX
30-07-2009, 21:19
da, iduci je u studenom 2010, a zadnji dio (part 2) u travnju 2011.

TeraBajt
30-07-2009, 21:29
uh za dlaku prije 2012. sad sam sretan.

Berax0r
30-07-2009, 22:57
Bio u Puli na premijeri. odličan film!

THUNDER_DINIX
31-07-2009, 13:55
meni je isto prekul. tj. meni ni jedan HP ne moze los bit, kaki god da je :D

MWAHAHAHAHA
31-07-2009, 14:54
meni je ovo najgori HP dosad

###DK###
31-07-2009, 16:41
Nisam još gledao, ali pogledat ću.
Knjige nisam čitao, ali filmovi su mi OK.

Mirko L
01-08-2009, 09:35
INače, film mi nije bio tako loš ali...
Bilo je previše emotivno, to jest, svi su plakali...malo su pretjerali s tim.

I da, ovaj dio je najviše drugčiji od filma...Bilo je puno toga u filmu što u knjizi nije bilo i obrnuto...
Pogotovo onaj dio gdje je Harry istrčao iz jazbine da bi uhvatio Bellatrix i kad se Ginny pridružila pa su spalili jazbinu...
Mislim, koji debil trebaš bit da to napraviš...još je očito da te žele izvuč vani i da ih ima više, ali ne, on je pre inteligentan i mora ih pratit...i naravno, on je kriv što je jazbina izgorila.

KI KI
01-08-2009, 20:39
dobar film no mogo bi biti i bolji ali oke

THUNDER_DINIX
04-08-2009, 13:59
mirko zas je on kriv? ko da bi ovi mogli nesto protiv njih... svi odreda kukavice

LPFireDog
04-08-2009, 14:13
procitao sve knjige ..pogledao sve filmove..pa nevidim razlog zasto nebi i ovaj

samo se nadam da ne saka ko petica..

Mirko L
04-08-2009, 14:41
mirko zas je on kriv? ko da bi ovi mogli nesto protiv njih... svi odreda kukavice

Ne kužim baš taj tvoj post?

Mislim, kriv je zato što je istrčao kao muha na govno kad je vidio bellatrix...
Ono, da je možda ostao s njima u kući, sve bi dobro bilo.

Ali kad je on onako bezglavo potrčao(jer ipak je on važan i jedini koji je mogao ubiti voldemorta pa je ipak istrčao kao debil)...
I naravno, oni su morali za njim.Pa kad su i oni došli, ovi su samo se zaletili u kuću i zapalili je.

Naravno, da i ne spominjem da su harry i ginny sami uspjeli se uspješni boriti protiv bellatrix, fenrira i još nekih dok su još bili skriveni...ccc...

shai_hulud
04-08-2009, 14:48
Dobar film, ali se u konačnici jako malo dogodi u njemu... ništa nego uvod za zadnja 2 filma.
Baš to mislim od prekjučer. Ne smeta mi smireniji tempo filma, al zamjeram mu prvi dio u kojem ima vizualno svega, al story-wise ničega, i zadnji dio koji nakon 5minutnog finala odsječe na creditse u suton. pih. Puno dijaloga, malo drame. Netko se ne zna igrat sa scenarijom.

Falus
04-08-2009, 18:41
Kao i prosli nastavci i ovaj mi je super, cak mi se i dopalo sta su ubacili dosta teen problema i situacija, knjige nisan cita pa ne mogu usporedjivat.

THUNDER_DINIX
04-08-2009, 23:47
Mislim, kriv je zato što je istrčao kao muha na govno kad je vidio bellatrix...
Ono, da je možda ostao s njima u kući, sve bi dobro bilo.
malo je naivno da, ali on je sam po sebi dosta naivan lik. al opet da je tebi netko tko ti je ubio rođaka blizu ti nebi potrcao za njim?

Razzarach
05-08-2009, 00:22
Ne, ne planiram, biti ce/je retajni teen film s puno ljubakanja i glupih emocija...radije cu procitati knjigu jos jednom :(
nope
bolji je od svig ostalih
i ja sam mislio da je glup dok ga nisam pogledo

THUNDER_DINIX
05-08-2009, 09:35
da, ugodno te iznenadi film (pozitivno)

Falus
05-08-2009, 10:12
Steta sta Luna nema neku vecu ulogu, ona me odusevi svaki put kad je vidin :)

Mirko L
05-08-2009, 13:29
[quote="mirko l":4lmy0pzo]
Mislim, kriv je zato što je istrčao kao muha na govno kad je vidio bellatrix...
Ono, da je možda ostao s njima u kući, sve bi dobro bilo.
malo je naivno da, ali on je sam po sebi dosta naivan lik. al opet da je tebi netko tko ti je ubio rođaka blizu ti nebi potrcao za njim?[/quote:4lmy0pzo]

Razumijem ja to.Ljut je i sve to, naravno...
Ali ipak, sve ovisi o njemu.
Ono, nek ide uništit sve jer ga taunta neka žena.
A ono, lik je malo udaren u glavu :D

Medolina
05-08-2009, 16:23
Gledala. Ne valja ništa. Nisu se baš unijeli u glumu, onaj lik koji glumi dumbledore-a ne valja niš. Stari je bio bolji- rip!

Uglavnom, knjiga milijun puta bolja.

THUNDER_DINIX
05-08-2009, 21:09
da, naravno da je stari bio bolji. ni meni se ovaj ne svidja. nego, onaj je umro jelda? od starosti ili je bolestan bio?


Steta sta Luna nema neku vecu ulogu, ona me odusevi svaki put kad je vidin :)

joj da, Luna Lovegood je bas opaljena do jaja :lol:


A ono, lik je malo udaren u glavu :D
naivčina :)

nas sta me jos nervira? ja da sam na njegovom mjestu ja da naletim na Bellatrix ispucao bi kletvu "Avada kedavra" ili "imperio" ili "crucio", a on ispaljuje "omami" :rotfl:

shai_hulud
06-08-2009, 01:54
....onaj lik koji glumi dumbledore-a ne valja niš. Stari je bio bolji- rip!

Morate uzeti u obzir da je Richard Harris bio prastar u vrijeme snimanja prvog Pottera, isto tako da je već jedno peti put prije te uloge izjavio da neće glumiti ikad. Vremena "Nepomirljivog" su prošla, i ono malo što je mogao pokazati u ovoj sagi već je bilo čisti refleks. Trebalo bi naglasiti da je M.Gambon u ulozi Dumbledore-a izvrstan balans bajkovitog čarobnjaka i čisto ljudskog prastarog djedice (ujedno i praktičan indirektan primjer glume dostojanstvenog homića kakvi postoje u britanskoj kinematografiji, elem kakvim ih knjiga i prikazuje- tipa Stephen Fry ili Gandalf Sivi McKellen, s tim da Gambon nije te orijentacije)

vivi
06-08-2009, 02:25
Gledala. Ne valja ništa. Nisu se baš unijeli u glumu, onaj lik koji glumi dumbledore-a ne valja niš. Stari je bio bolji- rip!

Uglavnom, knjiga milijun puta bolja.


:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: nemam rjeci,nesto najpametnije sto je netko izjavio posljednjih dana

THUNDER_DINIX
06-08-2009, 11:20
....onaj lik koji glumi dumbledore-a ne valja niš. Stari je bio bolji- rip!

Morate uzeti u obzir da je Richard Harris bio prastar u vrijeme snimanja prvog Pottera, isto tako da je već jedno peti put prije te uloge izjavio da neće glumiti ikad. Vremena "Nepomirljivog" su prošla, i ono malo što je mogao pokazati u ovoj sagi već je bilo čisti refleks. Trebalo bi naglasiti da je M.Gambon u ulozi Dumbledore-a izvrstan balans bajkovitog čarobnjaka i čisto ljudskog prastarog djedice (ujedno i praktičan indirektan primjer glume dostojanstvenog homića kakvi postoje u britanskoj kinematografiji, elem kakvim ih knjiga i prikazuje- tipa Stephen Fry ili Gandalf Sivi McKellen, s tim da Gambon nije te orijentacije)
ovaj mi je nekako malo preoštar, prenagao, Dumbledor kojeg je ranije glumio Harris je puno smireniji i sve, tako nekako i zamisljam Dumbledora citajuci knjigu, takav bi i trebao biti

Mirko L
06-08-2009, 11:46
da, naravno da je stari bio bolji. ni meni se ovaj ne svidja. nego, onaj je umro jelda? od starosti ili je bolestan bio?

[quote=Falus]Steta sta Luna nema neku vecu ulogu, ona me odusevi svaki put kad je vidin :)

joj da, Luna Lovegood je bas opaljena do jaja :lol:


A ono, lik je malo udaren u glavu :D
naivčina :)

nas sta me jos nervira? ja da sam na njegovom mjestu ja da naletim na Bellatrix ispucao bi kletvu "Avada kedavra" ili "imperio" ili "crucio", a on ispaljuje "omami" :rotfl:[/quote:33tfqc0s]

Ah, nisu svi neka djeca koja bi sve ubijala kao ti :D

Što se tiče Dumbledora...Ovaj prvi je bio opušten i nasmijan...kako i treba.
Ovaj drugi je malo napet i ne glumi baš nešto, al dobro...

Ali meni je Daniel (odnosno Harry) najgori glumac od svih njih.
Nezna glumit strah ni ništa, uvijek je hladan i tekst govori kao da mu je u ruci i da ga čita.
Ono, kad se boji mora i tako izgledati, a ovako mi više izgleda kao da se napali...

Medolina
06-08-2009, 11:49
[quote=Medolina]....onaj lik koji glumi dumbledore-a ne valja niš. Stari je bio bolji- rip!

Morate uzeti u obzir da je Richard Harris bio prastar u vrijeme snimanja prvog Pottera, isto tako da je već jedno peti put prije te uloge izjavio da neće glumiti ikad. Vremena "Nepomirljivog" su prošla, i ono malo što je mogao pokazati u ovoj sagi već je bilo čisti refleks. Trebalo bi naglasiti da je M.Gambon u ulozi Dumbledore-a izvrstan balans bajkovitog čarobnjaka i čisto ljudskog prastarog djedice (ujedno i praktičan indirektan primjer glume dostojanstvenog homića kakvi postoje u britanskoj kinematografiji, elem kakvim ih knjiga i prikazuje- tipa Stephen Fry ili Gandalf Sivi McKellen, s tim da Gambon nije te orijentacije)
ovaj mi je nekako malo preoštar, prenagao, Dumbledor kojeg je ranije glumio Harris je puno smireniji i sve, tako nekako i zamisljam Dumbledora citajuci knjigu, takav bi i trebao biti[/quote:1z6l8new]

Da, znamo svi da to ne može biti onako kako si mi zamislimo u glavi, jer scenaristi nemaju baš neki osjećaj za maštu, jel.

Nadalje, recimo, slažem se da je Harris bio puno bolji što se tiče izvedbe, puno uneseniji u ulogu i baš onako- djedica. A ne da nekom nalijepe lažnu bradu i brkove i stave onu naboranu kožu i da glumi starca. Ovaj kad je glumio u redu feniksa, ponašao se ko da ima PTSP..... I jako se brzo kretao za jednog starca, dok je Harris to dostojanstvenije odglumio. A za naočale u obliku polumjeseca da ne govorim.... Ali, Siriusa su zato pogodili baš kako sam ga zamišljala!

Arbiter of Change
06-08-2009, 12:30
ovaj mi je nekako malo preoštar, prenagao, Dumbledor kojeg je ranije glumio Harris je puno smireniji i sve, tako nekako i zamisljam Dumbledora citajuci knjigu, takav bi i trebao biti
Ja se ne bi složio jer mislim da su obje prezentacije lika izvanredne. Ovaj drugi uspijeva dobro prenijeti to da je Dumbledore freaking badass, nešto što prvom glumcu nikako ne bi uspjelo premda je dobro ostavio dojam mentora i općenito blažeg Dumbledora. Da je nagao nešto posebno i nije već je samo stavljen u situacije gdje se bori pa dobiješ taj dojam, bar po meni. Jedino mi nije jasno zašto su mu dali onaj resasti šešir, osim nekakvog pokušaja moderniziranja.

MILF hunter
08-08-2009, 10:22
Gledala. Ne valja ništa. Nisu se baš unijeli u glumu, onaj lik koji glumi dumbledore-a ne valja niš. Stari je bio bolji- rip!

Uglavnom, knjiga milijun puta bolja.

Slažem se. :thumbs2:

Matilda Mother
15-08-2009, 00:49
nas sta me jos nervira? ja da sam na njegovom mjestu ja da naletim na Bellatrix ispucao bi kletvu "Avada kedavra" ili "imperio" ili "crucio", a on ispaljuje "omami" :rotfl:

al zaboravljaš na to da heri nikada nije imao želju za ubijanjem i da ga je dumbledore drugačije učio:)

uostalom, 6. nastavak je po glumi još i dobar, sjetiti se 4. i dumbledorovih maničnih ispada te hermione na pms-u.

mortician
15-08-2009, 00:54
al zaboravljaš na to da heri nikada nije imao želju za ubijanjem i da ga je dumbledore drugačije učio:)


wuss :)

Matilda Mother
15-08-2009, 01:15
pa kaj ne bi nekoga radije mučio nego ubio odma. to ti je ko da svršiš odma u prvih 10sec.

:oops:

Berax0r
15-08-2009, 20:24
E a koja je fora ono Hermiona tu imaš malo paste za zube. I onda sljedeći put Hermi, tu imaš malo sladoleda (ili šta je već bilo). Jel je to ono što se meni ćini ili??

Medolina
15-08-2009, 21:14
E a koja je fora ono Hermiona tu imaš malo paste za zube. I onda sljedeći put Hermi, tu imaš malo sladoleda (ili šta je već bilo). Jel je to ono što se meni ćini ili??

Da... Na kraju Ron i Hermiona završe skupa, a Harry bude s Cho Chang ili kak se već mala zove!

Arbiter of Change
15-08-2009, 21:17
Da... Na kraju Ron i Hermiona završe skupa, a Harry bude s Cho Chang ili kak se već mala zove!
Vidim da je netko čitao knjige... not. :)

megalodon
15-08-2009, 21:18
Ron i Hermiona zavrse zajedno, Hari je sa Ronovom sestrom, Dzeni, ili Dzini.
Citao prije dvije godine. Kako mi je rulala knjiga, kako mi je sakao film, izuzev borbi.

Medolina
15-08-2009, 21:20
Da... Na kraju Ron i Hermiona završe skupa, a Harry bude s Cho Chang ili kak se već mala zove!
Vidim da je netko čitao knjige... not. :)

Pročitala sam ih sve, ali mi ova zadnja Darovi smrti nije baš ostala u glavi. Za sve ostale me pitaj bilo što... :D

Oh, vidim sad.. Skroz sam zeznula.. Da, Harry bude s Ginny... Oni se spetljaju već krajem 5. i u 6. dijelu. A ona je zacopana u njega otkad je to krenulo sve. Od odaje tajni.

Midwintertears
15-08-2009, 21:28
Nije bila baš zacopana svo vrijeme, ali se nadala... nego film je preužasan. Bellatrix i Snape rulaju.

Medolina
15-08-2009, 21:33
Totalno se slažem.

Midwintertears
15-08-2009, 21:36
A Luna nije munjena nego je retardirana.

Medolina
15-08-2009, 21:45
A Luna nije munjena nego je retardirana.


Pa nije... U svom je svijetu....S:D

Paran0a
15-08-2009, 21:45
Gledao danas u kinu...2 sata cekao da se nesto desi..

Berax0r
16-08-2009, 17:44
Ček koj kur** mi sada tu spojlate? Ni sam pitao tko će sa kim biti...

THUNDER_DINIX
16-08-2009, 21:37
al zaboravljaš na to da heri nikada nije imao želju za ubijanjem i da ga je dumbledore drugačije učio:)

uostalom, 6. nastavak je po glumi još i dobar, sjetiti se 4. i dumbledorovih maničnih ispada te hermione na pms-u.
ma nabijem ti ja učenje, nema on muda. da je imao mogao ju je odma krknit, a ne pucati neke djecje magije koje te poškakljaju samo

Matilda Mother
16-08-2009, 22:13
khm, a ti bi ubio nekoga, tek tako? impulzivnost saka, koliko god bial opravdana u tom trenu:)

Medolina
17-08-2009, 08:48
Znaš da za najgore tri kletve ideš u Askaban. I onda bi te uhvatili i završio bi u tamo, a dementori bi jedva dočekali da ti isisaju dušu..... Zanimljivo je kako bi ljudi odmah na tamnu stranu čim bi se domogli takvih moći. I kakve koristi od toga onda?

Mirko L
17-08-2009, 20:15
Ne vjerujem da Harrya 'itnili u Azkaban zbog ubijanja Bellatrix...I da hoće, Dumbledore bi...Ej, wait a minute!

Nešto mi je palo na pamet.

Pa u film nisu stavili ministra Scrimgeoura!
WTF?

Uglavnom, nebi je ni ja ubio, Thunder dinix je neki psihopat :D

THUNDER_DINIX
17-08-2009, 21:31
nisam psihopat vec mi je to logicno nekako...

nego, Scrimgour ce bit u Darovima smrti, ne znam why su ga ukinuli ovdje

Midwintertears
19-08-2009, 19:40
Ukinuli su štošta. Ja uopće nisam primijetila da Hari ima ožiljak na čelu.

THUNDER_DINIX
19-08-2009, 23:16
bome ni ja

Arbiter of Change
19-08-2009, 23:23
ma nabijem ti ja učenje, nema on muda. da je imao mogao ju je odma krknit, a ne pucati neke djecje magije koje te poškakljaju samo
Rezz time.

1. Kažnjivo je doživotnim zatvorom
2. On ne zna nužno kako se TOČNO izvodi ta magija (kao što vidimo u knjigama, često nije samo stvar izgovaranja riječi)
3. Nema to u sebi jer bi se moglo reći da na kraju krajeva ima, da citiram kolegicu, "pravednički bijes" u sebi, a ne pravu mržnju
4. Preslab je (sjećam se da u jednoj knjizi Moody kaže kako bi čitav razred mogao izvesti magiju na njemu i moždaSbi mu nos prokrvario)

THUNDER_DINIX
20-08-2009, 10:13
slabic....

nego ono, ako ubije smrtonošu to je korisno maltene ne znam zas bi ga zatvorili

Dreamer Deceiver
20-08-2009, 10:30
povuci paralelu s stvarnim životom. Ubiješ ubojicu i svjedno ideš u zatvor

loo
20-08-2009, 12:05
Oni su u ratu što se i spomene milijun puta u knjizi. Povuci paralelu sa stvarnim životom. Za ubijanje protivnika se nejde u zatvor :nonono:

THUNDER_DINIX
20-08-2009, 13:27
pa to mi je logicno da. rat je, ubili su protivnike, zas bi iso u zatvor?

Medolina
21-08-2009, 09:43
pa to mi je logicno da. rat je, ubili su protivnike, zas bi iso u zatvor?

Ne bi išao u zatvor. Ali, recimo da su smrtonoše većinom sami stariji čarobnjaci, čak i aurori koje je teško dobiti u bitci prsa o prsa. Vrlo su vješti i jednostavno odbiju tvoju čaroliju.

Drugo, Harry sam po sebi nije nasilne prirode i bori se samo ako mu je život u opasnosti. Jer nije želio pasti na tamnu stranu i postati kao Voldemort. Imao je Dumbledorea iza sebe i ne bi završio u nikakvom zatvoru. Ali čisto zbog sebe nije odmah ubio smrtonoše. Zaboga, prva stvar i najosnovnija je ta da nije smio ni dirnuti smrtonoše ovako, jer je većina njih bila ugledna u čarobnjačkom društvu i nitko se nije usudio doći i reći: " A, ti s smrtonoša, ajmo te ubit. "

Mirko L
21-08-2009, 09:58
Pa da.

Ni ja nebi ubijao nikad.

Da ja imam pištolj u ruci i da neki čovjek ide upucati mene ili prijatelje ili što god, ja ga nebi upucao, ja bi ga radije gađao pištoljem.

Uvijek bi izbjegavao ubijati.


Nije Harry kao i oni, on ne želi ubijati...iako je glup k'o tenk.
I usput, nešto sam isto primjetio u filmu.

Iako su smrtonoše odrasli ljudi i učili magiju puno duže od harry-a i ostale ekipe poremećenih ljudi, oni se mogu s njima boriti s lakoćom.Pogledajte samo borbe između harrya(i njegove badass bande= i smrtonoša.Izgleda kao da bi ih harry mogao ubiti kao od šale.

Ono, ležerno im skidaju sve čarolije, pih.
Ili tek u šestom dijelu ova borba u kukuruzu.
Harry i Ginny su stali u sredini i supješno su se branili od 3-4 smrtonoše koje uopće nisu ni vidjeli, nit' su znali gdje su.

megalodon
21-08-2009, 12:41
Gadjao ga pistoljem. Ovo je bolje nego kad je bezimeni pretukao grupu skinjara.

THUNDER_DINIX
21-08-2009, 15:02
Harry i Ginny su stali u sredini i supješno su se branili od 3-4 smrtonoše koje uopće nisu ni vidjeli, nit' su znali gdje su.
da to mi je malo smijesno. kao te smrtonoše ih nisu mogle zarobit i odvest do Voldemorta. mos mislit... na onim vjezbama carolija sto su imali u Hogwartsu nitko nista nije znao i uspio napravit, kad odjednom dodje problem ili smrtonose svi sve znaju i nitko im nista ne moze :rotfl:

Midwintertears
21-08-2009, 20:33
Harry i Ginny su stali u sredini i supješno su se branili od 3-4 smrtonoše koje uopće nisu ni vidjeli, nit' su znali gdje su.
Jesi čitao knjigu? Dumbledoreova armija? Poznato? Harry je taj krug ljudi naučio nekim korisnim urocima i čarolijama.


da to mi je malo smijesno. kao te smrtonoše ih nisu mogle zarobit i odvest do Voldemorta. mos mislit... na onim vjezbama carolija sto su imali u Hogwartsu nitko nista nije znao i uspio napravit, kad odjednom dodje problem ili smrtonose svi sve znaju i nitko im nista ne moze :rotfl:
Film je sranje.

Mirko L
22-08-2009, 12:56
Harry i Ginny su stali u sredini i supješno su se branili od 3-4 smrtonoše koje uopće nisu ni vidjeli, nit' su znali gdje su.
Jesi čitao knjigu? Dumbledoreova armija? Poznato? Harry je taj krug ljudi naučio nekim korisnim urocima i čarolijama.


A ono, Isuse, Harry i ekipa njegovih pedera su učili u toj armiji čarolije manje od jedne godine.
A ovi smrtonoše su odrasli i još znaju ovu ''mračnu magiju''.

Pa da su oni u toliko vremena jači od ovih? Kojih je još duplo više, pošto su u kukuruzu, a ovi baš za prkos zdravom razumu, na čistini?

THUNDER_DINIX
22-08-2009, 18:00
taj dio mi je najiritantniji os svega. ma smrtonose su ih mogli pobit sve skupa u tren oka, Harry i ovi nisu znali di im je dupe i nisu ni vidjeli smrtonose... da, i kao harry i ekipa mogu odmjeravati snage sa vec iskusnim magovima. pogotovo Ginny, presmijesno :rotfl:

loo
22-08-2009, 23:05
To je i mene živciralo.
Ono u 5om dijelu kad je Harry na saslušanju mu se svi odrasli čarobnjaci dive jer može proizvest 'materijalnog' patronusa ko i onaj lik koji ga je ispitivo na ČAS-u iz obrane od mračnih sila. Kao to je neka super teška čarolija. A onda on 50 učenika za mjesec dana nauči tu čaroliju. Onak koji kurac -.-

Mirko L
23-08-2009, 13:33
Pa da.

Ono, trebaš se samo sjetit sretne memorije.
A što svi hvale Harrya kad je samo njega Lupin učio?

A drugima ništa, kako su oni mogli znati izvesti čaroliju?!

Da je nekoga drugoga Lupin učio umjesto Harrya, on bi to znao.

Inače, jeste li primjetili kako ''Harry'' loše glumi? Užasno, bez emocija.

THUNDER_DINIX
23-08-2009, 14:26
Inače, jeste li primjetili kako ''Harry'' loše glumi? Užasno, bez emocija.
tako glumi od pocetka, vec sam se navikao na to, pa ni ne obracam paznju.

i da, kao patronus je preteska carolija za carobnjake njegove dobi, harry ju jedva naucio, onesvijestio se 100x i sta sve vec ne dok nije naucio, a ovi na DA od 1. maltene :lol:

megalodon
23-08-2009, 14:28
Ma HP knjige su uopste nelogicne po svemu sto se tice magije.

THUNDER_DINIX
23-08-2009, 14:30
zasto knjige?

megalodon
23-08-2009, 14:31
Jer je Harry Potter prvobitno knjiga a onda film? Pricam uopste za setting.

THUNDER_DINIX
23-08-2009, 14:34
sta ti je tu nelogicno? pa to je mašta....

megalodon
23-08-2009, 14:35
Izjava ti je ono u domenu mentalne retardacije. Pokusaj shvatit sto zelim rec.

THUNDER_DINIX
23-08-2009, 14:36
onda lijepo objasni sta si mislio.

megalodon
23-08-2009, 14:43
Pa eto, sam si rekao. Neka magija koja se uci godinama, i koju neki nikad ne nauce, nauci grupa studenata koje obucava Hari za kratko vrijeme. Onda, hrpa drugih nelogicnosti, sa nekim blesavim magijama ( tipa ko kaze Voldemorovo ime dodju oni pajtosi njegovi), svemocnim magijama etc. Okej mi je knjiga, samo kazem da ima dosta nelogicnosti.

Medolina
23-08-2009, 14:45
@megalodon: retardiranost je širok pojam. Nema ga msisla silovati u skoro svakom postu. Ako si kanio nešto reći, onda to reci jednostavnije, da svi znaju, a ne da se mora odgonetavati i čitati misli tebi na daljinu. Ne da nam se.


Želio je reći da je film loš, zato kaj knjiga nema smisla. Ja smatram da se po takvim knjigama ne bi trebali raditi filmovi, jer općenito jako loše ispadnu, a ako imaju sreće, dobro prođu, samo zato, jer se svima sviđa knjiga. Takav slučaj je i u Twilight shit filmu.

Opet kažem, čitajte knjige, filmovi su nužno zlo.... Meni je knjiga super i ne smetaju me nelogičnosti, jer svi mi u glavi drugačije zamišljamo scene.

megalodon
23-08-2009, 17:00
Nisam to zelio reci.

loo
23-08-2009, 17:19
Mene zanima šta ti ljudi jedu. Odakle im hrana ili novci za kupit od 'bezjaka'? Svi dobro znamo da među čarobnjacima nema farmera... Zašto ima toliko puno odraslih čarobnjaka a tako malo djece? Prosječno 32 učenika po godini za cijelu Veliku Britaniju :?
Zašto je Harijeva majka uspjela njega zaštiti time što se žrtvovala za njega, a drugim majkama to nije uspjelo? Nekoliko puta se spomenulo u knjizi da je Voldemort htio ubit neku obitelj pa ih je majka pokušala zaštiti no ništa...

I da ne nabrajam sad dalje svakakve sitnice dok još nisam ispo frik...

Berax0r
23-08-2009, 17:57
Ljedu normalnu hranu, mogu stvoriti si hranu, a i tu su kućni vilenjaci koji mogu sve raditi :)

Mirko L
23-08-2009, 18:38
1. ovo kad se izgovori Voldemortovo ime, dolazi njegova ekipa.
To je sasvim glupo.Mislim, od strane smrtonoša.
Ja bi to iskoristio.Skupio bi sve dobre čarobnjake i pozvao ih...Iako bi ih Harry i Ginny sami mogli ubiti/ozljediti/zatvoriti.

I glupo mi je to što se svi boje izgovoriti njegovo ime (to jest, prije 7. djela).
Neš' ti ono...

2.hrana čarobnjaka. Oni mogu sami stvarati hranu kad im prne...iako iskorištavaju vilenjake za to.

3. slučaj patronus.Već smo ustanovili da je nelogičan.


Glupo mi je što je Harry najjači, najkulniji i što je on samo mogao ubiti Voldemorta.
Nebi da je on za to zaslužan.Inače, u svim filmovima i knjigama me živcira što je samo jedna osoba predodređena da ubije nekoga.

Primjetio sam ja još mnogo nelogičnosti, samo se ni ne sjećam.Ja inače to radim za svaki film.Uz mene nemoš normalno gledat' film, pokravim ga svima sa svojim komentarima :D

Pa me nekad tjeraju :D
Non-stop im dosađujem s nelogičnostima, planovima, nemogućim stvarima i sve to.
Dosadio sam svima već.

loo
23-08-2009, 19:08
2.hrana čarobnjaka. Oni mogu sami stvarati hranu kad im prne...iako iskorištavaju vilenjake za to.


Krivo. Ajd kad već moram ispast frik neka. Hrana je jedna od 5 glavnih iznimki Gampovog zakona preobrazbe elemenata. Glava 15. strana 237. :D

I osim toga oni u zadnjoj knjizi odu u neki supermarket da kupe hranu jer nemaju šta jest. To bi isto i odrasli morali radit ali oni nemaju bezjačke pare.
Najveći zajeb u ovoj knjizi po meni.

Mirko L
23-08-2009, 20:26
Vilenjaci, loo, vilenjaci!

Zar nisi pročitao drugi dio posta?
Nisu htjeli da ovi rade za hranu i slično, pa su samo ubacili vilenjake.

loo
23-08-2009, 21:11
Nisam siguran ni dali oni mogu stvarat hranu ili ju samo znaju skuhat, ali to nije ni bitno. U knjizi lijepo piše da vilenjake imaju samo jaaaaaaaako bogate obitelji tako da...
Uglavnom siguran sam da je to sjebala :D
Neznam kako nije mislila o tome...

Midwintertears
23-08-2009, 21:50
Mirko pročitaj i pokoju knjigu. :wink:

megalodon
23-08-2009, 23:22
Da si citao kao dijete volio bi :(

loo
23-08-2009, 23:32
Meni su sad i knjige i filmovi jebeno glupi, al' sam čito to od prvog osnovne do 8og razreda :D
Pročito sam sve osim zadnje više od deset puta, a zadnju 3 put na engleskom i 2 puta na hrvatskom 8)

Arbiter of Change
23-08-2009, 23:33
1. ovo kad se izgovori Voldemortovo ime, dolazi njegova ekipa.
To je sasvim glupo.Mislim, od strane smrtonoša.
Ja bi to iskoristio.Skupio bi sve dobre čarobnjake i pozvao ih...Iako bi ih Harry i Ginny sami mogli ubiti/ozljediti/zatvoriti.

I glupo mi je to što se svi boje izgovoriti njegovo ime (to jest, prije 7. djela).
Neš' ti ono...

2.hrana čarobnjaka. Oni mogu sami stvarati hranu kad im prne...iako iskorištavaju vilenjake za to.

3. slučaj patronus.Već smo ustanovili da je nelogičan.


Glupo mi je što je Harry najjači, najkulniji i što je on samo mogao ubiti Voldemorta.
Nebi da je on za to zaslužan.Inače, u svim filmovima i knjigama me živcira što je samo jedna osoba predodređena da ubije nekoga.
Arby's Useless Knowledge!

1. Izgovaranje imena samo otkriva lokaciju gdje je izrečeno zbog uroka Taboo koji istovremeno i poništava bilo kakve magične zaštite u okolini onih koji su izgovorili riječ. Ne znam, moguće je da je ovo još jedna Voldermortova magija (isto kao i ona za prizivanje Znamena).

2. Ne znamo kako TOČNO funkcioniraju magije za stvaranje hrane (stvaraju li je zapravo ili je transportiraju iz spremišta?), a budući da vilenjaci imaju svoju vlastitu magiju za pretpostaviti je da je jednostavno efikasnija po tom pitanju, posebnom jer mislim da nikada ne pročitamo/vidimo o tome kako je neki čarobnjak prizvao gozbu odjedanput i definitivno ne za ogroman broj ljudi kao što je čitav Hogwarts.

3. Ne znam, ali slažem se da je nelogičan (knjiga daje protuargument na to da je Harry imao traumatično djetinjstvo (zdravo DEMO) te da mu je zbog toga istovremeno teže prizvati Patronusa, ali da je on zbog toga mnogo jači). Nije dovoljno rečeno, a činjenica da svi veličaju ne pomaže.

THUNDER_DINIX
23-08-2009, 23:38
1. ovo kad se izgovori Voldemortovo ime, dolazi njegova ekipa.
To je sasvim glupo.Mislim, od strane smrtonoša.
Ja bi to iskoristio.Skupio bi sve dobre čarobnjake i pozvao ih...Iako bi ih Harry i Ginny sami mogli ubiti/ozljediti/zatvoriti.

a nije to bas tako, zasto onda nisu dosli kada su Harry i Dumbledore (ponekad i Hermiona i ekipa) izgovorili njegovo ime? BTW, nisu ih oni mogli ubiti sami, to su lose prikazali



2.hrana čarobnjaka. Oni mogu sami stvarati hranu kad im prne...iako iskorištavaju vilenjake za to.

cek jel Ronova mama ne kuha?




Inače, u svim filmovima i knjigama me živcira što je samo jedna osoba predodređena da ubije nekoga.

meni isto, ono ima puno jacih carobnjaka od njega, al jbg tu je proročanstvo sta mozes...



Non-stop im dosađujem s nelogičnostima, planovima, nemogućim stvarima i sve to.
Dosadio sam svima već.
tak i ja isto :lol:

loo
24-08-2009, 00:00
Arby's Useless Knowledge!
2. Ne znamo kako TOČNO funkcioniraju magije za stvaranje hrane (stvaraju li je zapravo ili je transportiraju iz spremišta?), a budući da vilenjaci imaju svoju vlastitu magiju za pretpostaviti je da je jednostavno efikasnija po tom pitanju, posebnom jer mislim da nikada ne pročitamo/vidimo o tome kako je neki čarobnjak prizvao gozbu odjedanput i definitivno ne za ogroman broj ljudi kao što je čitav Hogwarts.

NE POSTOJE magije za stvaranje hrane kao što možeš pročitat u knjizi(sedma knjiga 15o poglavlje strana ima tam gore neznam sad točno) ili guglaj. To NITKO ne može stvarati. Znači oni mogu pretvoriti hranu u nešto finije, ali je ne mogu stvoriti iz ničega. Dakle, moraju od bezjaka nabavljati hranu kao što se vidi također u sedmoj knjizi.
I šta ti znači 'transportiraju iz spremišta'? Nekako je morala doć u spremište...



3. Ne znam, ali slažem se da je nelogičan (knjiga daje protuargument na to da je Harry imao traumatično djetinjstvo (zdravo DEMO) te da mu je zbog toga istovremeno teže prizvati Patronusa, ali da je on zbog toga mnogo jači). Nije dovoljno rečeno, a činjenica da svi veličaju ne pomaže.

Neovisno o njegovom tramatičnom djetinjstvu, u knjizi se jaaaaaako puno puta spomene da je to 'magija na visokom nivou' i da ju nekad ne nauče ni 'puno močniji i stariji čarobnjaci', a ipak veliki učitelj Harry nauči to 50 učenika za mjesec dana. Sasvim je dovoljno rečeno da se shvati da je opet napisala sranje.

Midwintertears
24-08-2009, 09:41
1. ovo kad se izgovori Voldemortovo ime, dolazi njegova ekipa.
To je sasvim glupo.Mislim, od strane smrtonoša.
Ja bi to iskoristio.Skupio bi sve dobre čarobnjake i pozvao ih...Iako bi ih Harry i Ginny sami mogli ubiti/ozljediti/zatvoriti.

Odakle ti to? :o

loo
24-08-2009, 11:38
Odakle ti to? :o

Pa dobro kaže. Svaki put kad netko izgovori Voldemortovo ime dođu smrtonoše i uhvate ga. Najčešće su to oni iz reda feniksa. I sad je on reko da bi se svi dobri čarobnjaci mogli okupit i neko kaže njegovo ime pa kad dođu smrtonoše oni ih ubiju(dobri ubiju smrtonoše, jel').

Midwintertears
24-08-2009, 13:13
Jel to neka scena iz filma?

Mirko L
24-08-2009, 13:18
Isuse, jesi ti čitala?

ONda meni govorite da nisam čitao.A pročitao sam sve knjige 2 puta.
Pročitaj ponovo 7. dio.

THUNDER_DINIX
24-08-2009, 13:19
nije

loo- bilo bi pametno tako da :)

Medolina
24-08-2009, 13:27
Najbolje bi bilo da vi Rowlingici pošaljete detaljan mail o tome kak je njena knjiga trebala izgledati i da joj se potužite na (ne)maštovitost....S:D

loo
24-08-2009, 13:52
Isuse, jesi ti čitala?

ONda meni govorite da nisam čitao.A pročitao sam sve knjige 2 puta.
Pročitaj ponovo 7. dio.

Nisam ti ja rekao da nisi čitao, nego samo da sam 100% u pravu što se tiče hrane. Već sam reko kolko puta sam pročito sve knjige...

@thunder: to se mirko sjetio :D

Mirko L
24-08-2009, 15:00
Nisam se tebi obraćao.
To mi je rekla Medolina ja mislim...ili možda Midwintertears?

I glupo što su mijenjali neke stvari i dodavali druge.
POčetak u filmu je bio znatno drugčiji nego u knjizi.

Ali, isto mi je glupo što Scrimgeoura nisu ubacili.

THUNDER_DINIX
24-08-2009, 15:11
Najbolje bi bilo da vi Rowlingici pošaljete detaljan mail o tome kak je njena knjiga trebala izgledati i da joj se potužite na (ne)maštovitost....S:D

da moš si mislit :rotfl:

Midwintertears
24-08-2009, 16:14
Ja se uopće tog detalja ne sjećam. :( doduše sedmi sam dio samo jednom pročitala iz protesta što mi je ubila sve najdraže likove.

Mirko L
24-08-2009, 17:03
Da, završetak knjige mi je stvarno glup.
Svi umru.

Nije mogla gore završit.

Jedini gori završetak mi je od kronika ambera, taj je stvaaarno bolestan.

loo
24-08-2009, 18:44
Ma jebeš to što svi umru nego ona imena u epilogu :(

Berax0r
24-08-2009, 21:02
Danas posudio 7. dio. Sutra će biti čitanja (možda i već večeras) :)

THUNDER_DINIX
24-08-2009, 22:19
Danas posudio 7. dio. Sutra će biti čitanja (možda i već večeras) :)
ja je imam kod kuce, kupio sam cim je izasla, tada sam je i procitao. bogami ja se bome niceg gotovo vise ne sjecam, samo dijelova u magli. ako ne prije, do iduceg filma u studenom 2010 je moram procitati ponovno

loo
24-08-2009, 23:22
Ja sam kupio na engleskom dok ju još nisu preveli 8)
I onda na hrvatskom kad je izašla

THUNDER_DINIX
25-08-2009, 11:14
imas 2 iste knjige?

Midwintertears
25-08-2009, 11:36
Isti slučaj je i kod mene sa petim i šestim dijelom, imam ih na hrvatskom i engleskom. :roll: Sedmu sam downloadovala i nakon što sam je pročitala odlučila sam da je neću kupovati iz gore navedenog razloga. :(

THUNDER_DINIX
25-08-2009, 15:16
ja 5. posudio od lege i procitao, nakon toga ja kupio i opet procitao. jedini HP kojeg sam 2x procitao

Berax0r
29-08-2009, 20:17
Eto pročitao i ja do kraja. Neznam, malo mi je čudan kraj. Nekaže se što Harry radi, kako je došlo do ženidbe, šta je sa svim ostalim prijateljima, tko je sadašnji ravnatelj, gdje je Hagrid, tko je popravio svu onu štetu na Hogwartsu, gdje Harry i Ginny žive, a gdje Ron i Hermiona...

Ono još jedna knjiga je mogla izaći...

loo
29-08-2009, 21:52
Ne bi bilo zanimljivo da piše o životu poslije škole i da čitamo kako se oni žene -.-
Po meni epiloga uopće nije trebalo bit i stvarno je retardiran.

Electromaster
29-08-2009, 22:40
Eto pročitao i ja do kraja. Neznam, malo mi je čudan kraj. Nekaže se što Harry radi, kako je došlo do ženidbe, šta je sa svim ostalim prijateljima, tko je sadašnji ravnatelj, gdje je Hagrid, tko je popravio svu onu štetu na Hogwartsu, gdje Harry i Ginny žive, a gdje Ron i Hermiona...

Ono još jedna knjiga je mogla izaći...
E onak, spoiler, much? :(

THUNDER_DINIX
29-08-2009, 23:04
ma koji spojl knjiga je izasla prije vise od godinu dana....

nego, meni je kraj super (iako ga se sjecam samo u magli), i dobro je da nema knjiga nakon te jer bi bilo ne zanimljivo citati nakon Hogwartsa, postala bi sapunica

Electromaster
29-08-2009, 23:10
Pa? Ja još nisam pročitao sedmi dio, nikako da se ponovno učlanim u knjižnicu. :(
I onak, nije važno kad je knjiga izašla, retajno je tako stavljati spoilere okolo, pogotovo spoilere za sedmi dio u temi o šestom dijelu.

THUNDER_DINIX
30-08-2009, 10:31
ok sry, necemo vise

Dreamer Deceiver
30-08-2009, 15:12
Eto pročitao i ja do kraja. Neznam, malo mi je čudan kraj. Nekaže se što Harry radi, kako je došlo do ženidbe, šta je sa svim ostalim prijateljima, tko je sadašnji ravnatelj, gdje je Hagrid, tko je popravio svu onu štetu na Hogwartsu, gdje Harry i Ginny žive, a gdje Ron i Hermiona...

Ono još jedna knjiga je mogla izaći...
E onak, spoiler, much? :(

ae kao da nisi mogao pretpostavit ko će s kim završit, pogotovo u ovakvim knjigama

Electromaster
30-08-2009, 15:14
Ma sve se može pretpostaviti, ali ono, :( .

THUNDER_DINIX
30-08-2009, 16:45
ma to se znalo na početku jos

Sonic_Moronic
30-08-2009, 18:19
Pa? Ja još nisam pročitao sedmi dio, nikako da se ponovno učlanim u knjižnicu. :(
I onak, nije važno kad je knjiga izašla, retajno je tako stavljati spoilere okolo, pogotovo spoilere za sedmi dio u temi o šestom dijelu.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))

Berax0r
01-09-2009, 18:26
Gdje piše u knjizi da je Dumbledore gay?

loo
01-09-2009, 19:08
Nigdje, to je ova samo rekla da se još više proda knjiga...

THUNDER_DINIX
01-09-2009, 20:31
mislis da i geyevi pokupuju? :lol:

Da_killah
01-09-2009, 20:38
ne, da moja baka koja mrzi pedere kupi knjigu da je može zapalit

loo
01-09-2009, 21:09
Zato da podigne hype možda?

-.-

Midwintertears
02-09-2009, 08:52
Meni se ideja o Dumbledoreu kao geju baš dopala.

Sonic_Moronic
02-09-2009, 14:17
Zašto je ikoga briga? :(

Macan
04-09-2009, 23:19
jedino dobro u novom filmu je ona Romilda Vane :pray: :pray:
predobra je zenska aaaaaaaaaaaaaaaa



nakon sto sam pogledo film, isao sam ponovo procitat knjigu da se prisjetim, i sad kad je sve bilo svejeze, onda tek vidis kako je film isprekidan i nikakav

loo
05-09-2009, 00:12
jedino dobro u novom filmu je ona Romilda Vane :pray: :pray:
predobra je zenska aaaaaaaaaaaaaaaa



nakon sto sam pogledo film, isao sam ponovo procitat knjigu da se prisjetim, i sad kad je sve bilo svejeze, onda tek vidis kako je film isprekidan i nikakav

Tako su svi, a pogotovo peti... ovaj je još i super napravljen...

THUNDER_DINIX
05-09-2009, 09:32
ko je Romilda?

Electromaster
05-09-2009, 09:44
http://www.aceshowbiz.com/images/still/harry_potter_hbp32.jpg
... And so Google saved the day again!

THUNDER_DINIX
05-09-2009, 13:10
ne sjecam se bas nje

Kid A
05-09-2009, 13:11
ko je Romilda?
Ciganka

Electromaster
05-09-2009, 13:20
ne sjecam se bas nje
Ma onak, pojavi se u 2-3 scene. http://www.imagesforme.com/out.php/i673333_wildy.gif

THUNDER_DINIX
05-09-2009, 16:40
bas cu pogledat kad budem nanovo gledao. vald mi nece promaknut XD