PDA

Pogledaj cijelu verziju : dvi ili vga



El Klinjo
29-07-2009, 20:34
Uzimat ću uskoro novi monitor i zanima me postoji li razlika u kvaliteti između dvi i vga ulaza i kolika je?

str1k3r
29-07-2009, 20:41
Well, nisam stručnjak, no ovo sam ti našao na netu http://www.thesmallest.com/lessonettes/dviandvga.html
Nadam se da će ti pomoći.

RIDER32
29-07-2009, 22:22
Da postoji razlika. Obićnim smrtnicima ta razlika neznaci nista ali ako si zeru zahtjevniji onda je DVI must have za tebe :wink:

El Klinjo
29-07-2009, 23:07
Da postoji razlika. Obićnim smrtnicima ta razlika neznaci nista ali ako si zeru zahtjevniji onda je DVI must have za tebe :wink:

uzet ću dvi, hvala obojici.

marijanovic
29-07-2009, 23:18
Razlika je u tehnologiji; obični VGA je analogni prijenos slike dok je DVI digitalni.
Katodni monitori su po svom principu analogni uređaji (kao i obični televizori) dok su plazma i lcd ekrani digitalni.
Dakle za LCD je bolje DVI pošto se ne mora vršiti pretvorba analogno/digitalno.
Osim toga, DVI-jem se prenosi više informacija i brže pa je samim time pogodniji za veće rezolucije i bolju sliku.

Don Kihot
30-07-2009, 00:33
Svakako LCD uzmi sa DVI digitalnim ulazom.
Moj 20'' ima oba ulaza, al sam imao samo VGA kabal, koji mi je postao prekratak.
Pa sam kupio dulji DVI kabal.
Slika je pštrija i nije više, kako da to opišem, "mliječna" (ono baš je oštrija i boje su življe).

Sad, dali je to samo do DVI kabla, ili je VGA kabal bio loše kvalitete, ne znam,
al svakako DVI. :thumbs2: