PDA

Pogledaj cijelu verziju : POMAGAJ! Problemi sa...



MoD
29-07-2009, 09:12
Evo ovako, kupio sam novu grafu Gainward GTX 275... imam ogromnih problema sa njom ili monitorm ili već čime... Naime, nakon što instaliram drivere slika postane sva raz**bana uključujući računalo jer se u nekim trenucima pregrijava- boje su prejake(to nikako nemogu promjenit, driver ne reagira) koji god prozor otvorim zamutnjena su slova, start menu je malo prepolovljen, boje su PREJAKE (to sam vec rekao zar ne). Sve sam pokušao od instaliranja starijih drivera, brisanja Gainward-ovog Exper Tool-a pa samo nanovog instaliranja običnih NVIDIA-inih drivera za ovu seriju pa sve do brisanja svih drivera pomoću jednog programčića kojih ih totalno slisti pa ponovnog instaliranja. Vrtim Vistu Ultimate(64-bit), imam Intel Q6600 @ 2.4 Ghz, DDR2 2X2 GB memorije (1066Mhz) OCZ PC8500... HDD 250 GB, GIGABYTE matična ploča sa Intel P35 chipsetom, napajanje- Chieftec MODEL: GPS-550AB A (550W). Igre još nisam probao niti ne namjeravam dok ovaj SHIT :-x ne riješim. Ima tu još problema samo što nisam u stanju više opisivati jer bum poludio... u satnju sam razvaliti i monitor i cijeli komp. :twisted: ... e da, monitor- SAMSUNG SyncMaster T220HD, ako to išta znači, no da je problem u njemu sam odmah isključio jer je relativno nov (ima koja 3-4 mjeseca) i u kombinaciji sa starom grafom je sve bilo u redu. Molim vas, pomozite!

MoD
29-07-2009, 09:16
Nekako mi sve smrdi na ovo glupo napajanje :-x :-x :-x
:twisted:
:toilet:

Niko Bellic
29-07-2009, 09:51
Idi redom. Prvo makni apsolutno sve drivere za grafu i pusti nek se sistem digne bez njih kao i nakon svjeze instalacije Windowsa. Ako i tad imas takvu sliku kakvu si opisao onda driveri nisu problem. Zatim stavi svoju staru ili bilo kakvu drugu grafu u utor na ploci i upali komp (takodjer ne stavljaj nikakve drivere). Ako je i s tom drugom grafom slika losa problem je monitor. Ako je tad slika okej onda je uzrok tvojih problema nova grafa ili napajanje. E sad, da bi vidio jel ti probleme radi grafa ili nedovoljno jako napajanje trebao bi probati s jacim napajanjem. Uglavnom, javljaj novosti ovdje. Cijeli dan sam na poslu i bit cu online pa se cujemo...

PS. Di si kupio grafu?

IGoR_2803
29-07-2009, 10:44
ako je grafa nova, teško da je temp. problem... najjednostavniji način da vidiš da li je problem s driverima je da odeš u safe mode i vidiš da li tamo imaš istih problema... ako nemaš, onda su driveri, ako imaš - nisu...

MoD
29-07-2009, 12:47
Oprostite, zaboravio sam spomenuti da nakon što sam sve drivere za grafu slistio nije bilo nikakvih problema. Dakle, bez instaliranih drivera sistem funkcionira sasvim normalno, osim što mi, kada želim namjestiti veću rezoluciju, ne piše koju grafičku karticu koristim niti koji monitor te mi u "System Information-u" piše moja grafa pod "Problem Devices". Sve je to pretpostavljam normalno budući da mi driveri nisu instalirani. Također nemogu uključiti funkciju prozirnih prozora, Windows Aero ako se ne varam...

MoD
29-07-2009, 12:51
Grafu sam kupio u Protisu...

IGoR_2803
29-07-2009, 13:32
onda imaš problema sa driverima... skini ovaj (http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=1655&file=4&evp=98e5ebc17a56a68ffd9365dad5b76538)Sprogram, instaliraj ga, u winsima uninstaliraj iz control panela (add/remove programs) sve display drivere ako ih još ima, pokreni ovaj program (posto imas vistu obavezno desni klik pa 'run as administrator' jer sam osobno bez toga imao problema) i tamo oznaci sve stare display drivere i clean... nakon toga instaliraj najnovije nvidijine grafičke drivere s neta i trebalo bi biti sve ok...

MoD
29-07-2009, 13:35
Hvala, vrijedi pokušati... budem javio kako je prošlo

MoD
29-07-2009, 13:39
Ajoj, tek sada vidim, sa tim sam programom jedno 6 puta probao napravit ono što si sada opisao... gore sam napisao u prvom postu, samo nisam naveo koji "programčić"...

MoD
29-07-2009, 13:41
Taj progam uspješno obavi svoj posao... samo nakon instalacije novih, pa i dva drivera iza, dakle starijih drivera, sve se, oprostite na izrazu, USERE :twisted:

Niko Bellic
29-07-2009, 13:56
Formatiraj (C:) ak ti nista drugo ne pomaze. Bijes i srdzba, to samo ti odmaze...

MoD
29-07-2009, 13:59
...pa u tom slučaju mi svi dokumenti idu u k***, a nemam, trenutno kod sebe, eksterni hard disk da na njega prebacim JAKO važne dokumente

Niko Bellic
29-07-2009, 14:15
...pa u tom slučaju mi svi dokumenti idu u k***, a nemam, trenutno kod sebe, eksterni hard disk da na njega prebacim JAKO važne dokumente
Skini s neta PartitionMagic i podijeli si disk na dvije particije. Na ovu novu prebaci sve sto ti je bitno, restartaj komp i pokreni instalaciju Windowsa. Kad te pita sta da radis odaberi novu instalaciju (ne radi repair) i kod ekrana di biras particije obrisi ovu staru (kod kreiranja nove particije nju smanji na najmanju mogucu velicinu), nakon tog iz praznog prostora koji ti ostane na disku napravi novu umjesto ove obrisane, formatiraj ju u NTFS i pukni Windows na nju...

MoD
30-07-2009, 14:16
Krivo si me shvatio, ja nemam samo jednu particiju, dapače imam ih više. No, imao sam loših iskustva sa njima još od prije pa sam malo skeptičan po pitanju prebacivanja važnih datoteka sa C diska na drugi jer na C ide Windows. Naime, nedavno sam instalirao Windowse, doduše ne kod sebe nego kod prijatelja, i napravili smo ono što sam u prethodnoj rečenici opisao ali se bez obzira na to što sam odabrao da se instalira, i ujedno formatira, na C disk Windows pobrisao je sve particije... eto, to se baš i nije najbolje odrazilo na frenda. Vjerojatno je to imalo veze sa nekim drugim stvarima no nisam, odnosno nismo previše ulazili u to. To, na svu sreću, niti nije bila neka ogromna tragedija budući da je ovako i onako te neke bitne dokumente imao pohranjene na laptopu...

MoD
30-07-2009, 14:19
Uglavnom, riskirao sam... sve sam instalirao uspješno uključujući drivere za grafu... komp. mi pići ko' podmazan :D

MoD
30-07-2009, 14:21
Ljudovi, hvala vam na pomoći... :D
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Niko Bellic
30-07-2009, 21:30
Uglavnom, riskirao sam... sve sam instalirao uspješno uključujući drivere za grafu... komp. mi pići ko' podmazan :D

:bravo:

Pobedeo si strah!

Nomercy
31-07-2009, 20:17
E...Ljudi meni se na x-fireu to je jedan program za igranje igrica ja sam pokupio jedan virus on meni sam salje poruke..nemogu 2 min bit na njemu..jel ko mi moze ko pomoci oko toga??imam antivirus avira...al imam program tuneup kako da radim preko njega???molim vas pomozite mi..bio bih vam jako zahvalan !

Hidraulicar Kreso
31-07-2009, 22:27
mod, malo se kasnije uključujem u raspravu, ali mislim da sam takav problem i ja imao. Moderatori i ekipa će se sjetiti, koliko sam imao problema. I ispalo je da je napajanje bilo preslabo, ali i driveri su bili jako zaje.... Ja sam imao raptoxxa 500 w i blio je preslabo i zato je grafa davala artifacte, stalno, i kad sam zamjenio napajanje nestali. No, ne znam, možda je kod tebe nešto drugo.

El Klinjo
01-08-2009, 12:15
E...Ljudi meni se na x-fireu to je jedan program za igranje igra ja sam pokupio jedan virus on meni sam salje poruke..nemogu 2 min bit na njemu..jel ko mi moze ko pomoci oko toga??imam antivirus avira...al imam program tuneup kako da radim preko njega???molim vas pomozite mi..bio bih vam jako zahvalan !

Opiši normalno problem, ja nisam ništa skužio.

IGoR_2803
01-08-2009, 13:13
E...Ljudi meni se na x-fireu to je jedan program za igranje igra ja sam pokupio jedan virus on meni sam salje poruke..nemogu 2 min bit na njemu..jel ko mi moze ko pomoci oko toga??imam antivirus avira...al imam program tuneup kako da radim preko njega???molim vas pomozite mi..bio bih vam jako zahvalan !

otvori novu temu jer je ovakvo upadanje u topic nekulturno...

Alepić
01-08-2009, 13:23
ja isto imam problem s x-fireom.stalno se otvaraju prozori za chat a ja ih ne otvaram.nekad zna biti koje gluposti pisane koje nisam piso ,al su razumne rjeci.ko zna sta je nek pomaze