PDA

Pogledaj cijelu verziju : Firefox 4



Aral
28-07-2009, 09:42
Evo polako se pocinje suskati o novoj verziji ovog web preglednika, info na linkovima nize. Ovdje se naime radi samo o oglednoj inacici, odnosno kakav bi potencijalni izgled mogao imati.
Ima vise predlozaka pa mozemo samo nagadjati kako ce izgledati. Ali jedno je sigurno, opasno se priblizio googleovom pregledniku, Chrome-u.

http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/Mockup-4-0-Vista-TabsTop-LocBarSear.png

Objavljene prve slike Firefoxa 4 (http://www.tportal.hr/tehno/internet/30215/Objavljene-prve-slike-Firefoxa-4.html)
Firefox/4.0 Windows Theme Mockups (https://wiki.mozilla.org/Firefox/4.0_Windows_Theme_Mockups)
Firefox 4 will push out the edges of the browser (http://news.cnet.com/firefox-4-will-push-out-the-edges-of-the-browser/)

Gamer++
28-07-2009, 10:00
Izgleda zakon što je je

Aral
28-07-2009, 10:09
Da, istina. Al to je samo jedan od mnogo predlozaka kako bi mogao izgledat, al vec se sad vide neke okvirne smjernice kojih ce se valjda drzati, a i sve je slicniji chromeu, sto na kraju krajeva uopce nije lose. Pitanje je kad uopce i izlazi nekakva alpha, beta ili sl. Vjerujem da jos neko vrijeme sigurno ne.

Assasin`s
28-07-2009, 10:34
A ne to mrzim kad moram pisat tam gore u onu traku a ne sa strane di je ono kao od google znak. :(

Luka
28-07-2009, 11:11
Pa Google je rekao da je jedan od ciljeva da se drugi browseri ugledaju na Chrome : D

croat1gamer
28-07-2009, 11:25
A ono, izgleda vise kao skin za Chrome. :}D

Ali i dalje ostajem na kromu.

Constantine
28-07-2009, 15:50
izgleda kao mix chromea i safarija sto nije lose,naprotiv,ali ja svejedno ostajem na chromeu.

Death By Sexy
28-07-2009, 16:06
Istina, izgleda ko krom.. Također ostajem na kromu najvjerojatnije

Markecgrad
28-07-2009, 16:14
Chrome 4ever ;D

Aral
28-07-2009, 22:17
Joj ja chrome nemrem zmislit, ko da pokrecem ljusturu od ff-a, full mi je cudno. Valjda ce se s vremenom prosirit oko nekih stvari. Zasada sam na ff-u i ne namjeravam se skidat s toga. Ali, mozda i chrome dodatno iznenadi u neko dogledno vrijeme.

r0rschach
28-07-2009, 22:39
Prema slikama izgleda kulno. Jedva sam se navikao na ovaj plusić među tabovima, a sada se još na novi layout navikavati. :/ Samo da zadrže opciju biranja layouta i ja zadovoljan.

Grim
28-07-2009, 22:40
Zanimljivo izgleda, ali me ne privlaci. Ostajem na safariu :{D

Ghost_Rider
28-07-2009, 23:47
Oho jebeno dobro.Lahko sma se navikao na ovaj novi firefox,jos samo na 4-tvorku i ja sretan :pray: :pray: :pray: .

RIDER32
29-07-2009, 06:20
Yay. Firefox 4 life :pray:

Vidi se da su pokrali chrome naveliko ali tu i nevidim nista lose :D

Sviđa mi se sto su se tabovi preselili skroz gore, ali moram im zamjeriti sto su maknili onu traku sa zadacima (file,edit,history,bookmarks,tools,help) i sve to strpali u 2 trake (page i tools) :( To mi izgleda prezgureno i neprakticno.

Don Kihot
30-07-2009, 00:39
Joj ja chrome nemrem zmislit, ko da pokrecem ljusturu od ff-a, full mi je cudno. Valjda ce se s vremenom prosirit oko nekih stvari. Zasada sam na ff-u i ne namjeravam se skidat s toga. Ali, mozda i chrome dodatno iznenadi u neko dogledno vrijeme.
Istina, ne mogu ga koristiti jer mi je totalno nepregledan, a od boja dobijem epilepsički napad...

Ovo mi je stvarno ružno, 100% fejk... I naravno, potvrđeno je da će i 4.x.x Firefox imati ugrađeni i Clasic 2.x i 3.x skin, tako da to radije.

A ovo je 300% fejk, samo neki skin...

Nema "Help->about", i zato ne vjerujem...
Meni je Chrome užasan. Safari je ok, ali nije za mene...

Firefox, Wyzo, Flock i Sea Moneky FTW! :bravo:

RIDER32
30-07-2009, 05:29
I Netscape? :D

E i jos me nesto jako zivcira kod svih ostalih browsera i jedino kod firefoxa valja.

Scroll

Prvo mi se kod chromea nesviđa sto kada ga jednom povuces dolje on skaće 6 redova a ne 3 ko ostali browseri.

Kod Opere je to ok jer ide sa 3 reda. I ono lagano spuštanje je super za forume i sl jer sve izgleda fluidnije ali ako je stranica natrpana flashom i ostalim glupostima (npr youtube) onda to zna štekati, a to onda frustrira.

Operi imam još jednu zamjerku. Kada miš odvućem skroz do kraja ekrana (desno ili ljevo do zadnjeg pixela) nemogu scrollat, a to mi puno znaci jer stalno miš jednostavno odgurnem u bilokoji kut da mi nezakljanja pogled kada nesto citam ili gledam.

Iduca je treca tipka. To je ona tipka koja se "glasa" kada pritisnemo scroll (ako neko nezna :D ). Kada ju pritisnem i odma pustim stvore mi se one strelice i kud ja micem miš tu se slika mice (znate na sta mislim. ako neznate, probajte...). E to je na svim browserima isto i to ej Ok.
Međutim problem nastaje kada ja tu tipku stisnem i nastavim ju držati. I to radi super dok ja nju držim ali kvaka je u tome sto kada je ja nakon nekog vremena pustim, na svim browserima (osim firefoxa) taj neki, nazovimo ga "fast control" ostaje ukljucen i da bi ga ugasio moram opet pritisnuti tu trecu tipku. Al dok ja nju dvaput stisnem ja sam vec na dnu stranice a tio sam doći na sredinu. To mi jako smeta jer je vecina foruma koje pratim na sredini i na dnu indexa ovog foruma pa stoga to koristim jako cesto jer mi je to najexpresniji nacim da se dovucem dolje.

I ima jos nesto. To je ovaj bjeli dio u koji pišem post i ova legentarna titrajuća strelica koja mi pokazuje gdje sada pišem. Tu imam samo jednu zamjerku (osim kod firefoxa) kada sam napisao npr jedan red i u sredini njega sam nesto pogrjesio. Lagano se strelicom dovucem do nje i ispravim je. I kada se želim vratiti na kraj reda da nastavim pisanje, kod firefoxa samo pritisnem strelicu dolje i on se tamo teleportira dok se kod ostalih browsera nista nedesava. To mi također puno služi jer dosta grješim i to sve idem ispravljati.

E al kod chromea mi se sviđa (što firefox nema) sto kada napunim ovaj bjeli prozorčić on se poveća i napravi se još mjesta da sve bude pregledno (inace se stvara ona crta sastrane sa kojom se mošemo vozakati po tom prostoru za pisanje).


Da, ja jako volim komplicirati ali sta cu kada sam jako puno vremena na internetu i stalno to koristim :)

Aral
30-07-2009, 06:35
Ja visim isto dosta na netu, prosao sam prakticki vecinu browsera koji danas postoje, prvo je bio naravno ie, onda firefox pa sam jedno dobrih godinu dana bio na operi, te se opet vratio ff-u i tu sam se najbolje nasao jer mi bas sve ima kaj trazim od nekog browsera, sve mi je dostupno do par klikova, bookmarksi fino poslozeni, cache narihtan na 20gb-a (u operi je max 400 ili ako tweakas 999MB, totalno lejm), lijepo scrolla te jos mnoge druge stvari.
Bitno da svaka osoba nadje za sebe koji joj browser najbolje odgovara ^^

RIDER32
30-07-2009, 07:52
Da. Zato i postoji tolko borwsera :)

Raz
30-07-2009, 08:17
Nice, jedva čekam da izađe. Koristio sam IE i Safari jedno vrijeme ali mi se nisu dopali, a FF jednostavno ima sve što mi treba na dohvat ruke tako da ostajem na njemu.

Deadwalker
05-08-2009, 08:56
Hm da, totalni Chrome-like izgled. Nemam nista protiv, samo neka i dalje poboljsavaju perfomanse i funkcionalnost. I mogli bi uvesti defaultnu 64-bitnu verziju preglednika, posto danas polako sve vise ljudi koristi takav OS.

RIDER32
05-08-2009, 09:08
Ma problem je u Adobeu koji nikako da izbaci 64bitni flash player.

Deadwalker
11-08-2009, 12:30
Hm, ocito prije Firefox-a 4 bit ce jos verzija preglednika. Mozilla je izbacila prvu javnu ispitnu verziju oznake Firefox 3.6 alpha (https://developer.mozilla.org/devnews/index.php/2009/08/07/firefox-3-6-alpha-1-now-available-for-download/)Skoja je dostupna svim zainteresiranima na testiranje. Kako kazu u Mozilli, na ovu verziju necemo morati predugo cekati tj. da bi mogla na trziste za svega nekoliko mjeseci.
Detaljnije klik ovdje (http://www.bug.hr/vijesti/firefox-36-alfa/98069.aspx)Si jos detaljnije ovdje (http://arstechnica.com/open-source/news/2009/04/mozilla-reveals-roadmap-for-firefox-36-scheduled-for-2010.ars)

Tegla Ajvara
11-08-2009, 21:39
gol :o
pa di su mu one sve silne tipke?

SkunK
11-08-2009, 23:48
gol :o
pa di su mu one sve silne tipke?

"Pokronili" ga :D

RIDER32
02-09-2009, 07:59
živ sam se potrgo kada sam ovo vidio :rotfl: :rotfl: :pray: :pray:
9sKppwrLBY8&NR=1



EDIT:
Ahahhahahhha e ovo je jos bolje :rotfl: :rotfl: :rotfl:
sdyGPUnNFbI