PDA

Pogledaj cijelu verziju : VISA electron



Dreamer Deceiver
27-07-2009, 16:04
Imam deviznu VISA electron ( tj. naručio sam je tek :D ) i sad me zanima zašto ja na nekim stranicama ne mogu platiti subscription preko nje, a iza na karticu imam CVV kod ? :? I može mi tko objasniti kako preko nje mogu otvoriti pay pal račun i preko njega se subscribati na stranicu ?

Niko Bellic
27-07-2009, 16:32
E ovo i mene zanima...

Dreamer Deceiver
27-07-2009, 16:54
sada baš čitam da neke stranice primaju electron a neke ne, da valjda i o banci ovisi. Npr. oni koji imaju karticu od splitske banke da bez problema mogu se subscribati na deviantart ( šta mene najviše zanima ), paypal i ostale manje važne gluposti dok sa electron karticom zagrebačke banke ( citiram ) mogu obrisat dupe :D
nadam se da se to može napraviti i preko kartice od PBZ-a :/

IGoR_2803
27-07-2009, 17:00
uh... kad bi ovo bilo tako jednostavno... u biti jest jednostavno ali ne u našoj državi... ima 3 godine od kad poslujem s deviznim karticama, paypal, e-bay itd...

ulgavnom, najbitnije je da kada nešto plaćaš, bez obzira u kojoj valuti je izražena cijena tog proizvoda, ti na deviznom računu moraš imati onu valutu koja je glavna tj. primarna za tvoj račun (na PBZ ovim deviznim karticama piše na prednjoj strani EUR, USD ili GBP itd...)... znači ako kupuješ recimo naočale (nije bitno od kuda) čija je cijena 100 USD, a tvojoj kartici naprijed piše EUR (ili ne piše, ali je euro glavna valuta) ti moraš na računu imati protuvrijednost od 100 USD u eurima da bi mogao platiti... s time sam se zajebavao kad sam plaćao hostel u škotskoj... ja sam položio na račun funte, a glavna valuta mi euro i nikako nisam mogao platiti...

što se paypala tiče, tu je stvar jednostavnija, odeš na paypal.com -> sign up, odabereš 'croatia', odabereš personal account, ispuniš sve ISPRAVNE podatke, broj kartice, kada ističe i CVV broj... nakon toga će ti sa računa skinuti cca. 1 euro, koji ti kasnije vrate, a ti moraš pričekati da ti dođe prvi izvadak stanja računa od banke na kojem će biti zabilježena ta transakcija i u njenom opisu će ti pisati neki PIN ili šifra koja ti treba da aktiviraš, tj. verificiraš svoj paypal račun... ti se možeš loggati na paypal account i bez te verifikacije ali nećeš moći plaćati tako dugo dok ne uneseš taj broj... ako imaš aktiviranu uslugu e-bankinga, onda ne moraš čekati izvadak nego se jednostavno logiraš na aplikaciju za e-banking i tamo pod transakcijama pogledaš odmah taj pin...

evo, to je ukratko to...

imaj na umu da se često zna dogoditi da ti je plaćanje odbijeno iz čistog mira, zbog nekog random tehničkog ili dr. problema... pred par dana sam frendu htio platiti bon za wow i nisam mogao, a dan poslije sam drugom frendu kupio trackmania nations preko steama bez problema...


sada baš čitam da neke stranice primaju electron a neke ne, da valjda i o banci ovisi. Npr. oni koji imaju karticu od splitske banke da bez problema mogu se subscribati na deviantart ( šta mene najviše zanima ), paypal i ostale manje važne gluposti dok sa electron karticom zagrebačke banke ( citiram ) mogu obrisat dupe :D
nadam se da se to može napraviti i preko kartice od PBZ-a :/

ovo je točno... osobno sam sa PBZ-ovom visom electron od deviznog računa 4 puta kupio karte za avion od ryanaira, dok se ljudi na forum.hr koji imaju od ZABE žale da im ne prolazi... a šta ćeš...

Dreamer Deceiver
27-07-2009, 17:11
Oh kakve sreće, odgovorio mi je zaljubljenik u Irsku <3
Mah, sad sam pokušao platiti s karticom pbz ( nije devizna, već može primati samo kune ) deviantart subscription i malo me zajebavalo s plaćanjem pri kupnji 12 mjesečnog prepaida ( valjda jer nemam para gore :D, al kažem to sam htio vidjet samo ak će mi prihvatit karticu ), a kad sam išao na 3 month billed every month, onda mi je došao error :

* Autobill was not created

IGoR_2803
27-07-2009, 17:18
Oh kakve sreće, odgovorio mi je zaljubljenik u Irsku <3
Mah, sad sam pokušao platiti s karticom pbz ( nije devizna, već može primati samo kune ) deviantart subscription i malo me zajebavalo s plaćanjem pri kupnji 12 mjesečnog prepaida ( valjda jer nemam para gore :D, al kažem to sam htio vidjet samo ak će mi prihvatit karticu ), a kad sam išao na 3 month billed every month, onda mi je došao error :

* Autobill was not created

hmmm, ne znam... to stvarno nema pravila, probaj kasnije još jednom, ili za dan, dva ako ti nije hitno... znam da su neki ljudi rezervirali hostele preko hostelworld.com npr. sa visom electron od žiro računa, znači isto kunski račun i prošlo im je... osobno nisam probao sa kunskim računima, pošto sam odmah kada mi je trebalo otvorio devizni i njega koristim...

edit: evo još jedan primjer: zadnji puta kad sam plaćao karte za avion i to za 10 ljudi, nakon što sam sve podatke više puta provjerio i kliknuo na 'pay' izbacio mi je neki error i kao da transakcija nije prošla; kada sam pogledao stanje računa preko e-bankinga vidio sam da su mi skinuli pare sa računa - skoro me strefio infarkt... no kad sam pogledao mail vidio sam da sam dobio potvrdu i da je u biti transakcija prošla... samo ti hoću dočarati kolko je to kod nas još sve 'random'... :D

Dreamer Deceiver
27-07-2009, 17:21
budem to probao kad mi dođe devizni račun za dva tjedna. hvala na pomoći :D
Ako još tko ima pitanja vezanih za kreditne i ine kartice, neka slobodno pita u ovoj temi :)

Dreamer Deceiver
27-07-2009, 20:27
E imam još jedno pitanje, može tko uplaćivati pare na moju visu electron karticu ?

IGoR_2803
27-07-2009, 21:42
E imam još jedno pitanje, može tko uplaćivati pare na moju visu electron karticu ?

ako je devizni račun na žalost ne... :(


(2) Stranu gotovinu na devizni račun ili devizni štedni ulog može uplaćivati samo fizička osoba koja je vlasnik deviznog računa ili deviznoga štednog uloga ili koja je ovlaštena osoba.

streetrace777
28-07-2009, 08:25
Ali zato se napravi trajni nalog koja spaja tvoj ziro racun sa deviznim,i ljdima dajes ziro racun, kad netok uplat na ziro, dan kasnije sjeda na devizni :)

IGoR_2803
28-07-2009, 08:33
Ali zato se napravi trajni nalog koja spaja tvoj ziro racun sa deviznim,i ljdima dajes ziro racun, kad netok uplat na ziro, dan kasnije sjeda na devizni :)

da, možeš i tako, nije mi to palo na pamet... :)

Dreamer Deceiver
28-07-2009, 12:26
o hvala vam puno :D
Treba šta platit na taj trajni nalog ? što se tiče, on mi može uplaćivat samo u kunama na žiroračun ili može u svakavim oblicima ?

streetrace777
28-07-2009, 12:32
10 kn ti je otvaranje trajnog naloga, barem je tako kod mene u OTP banci. E sad neznam u kojim valutama se moze placati, to moras vidjeti sa bankom :)

IGoR_2803
28-07-2009, 13:05
o hvala vam puno :D
Treba šta platit na taj trajni nalog ? što se tiče, on mi može uplaćivat samo u kunama na žiroračun ili može u svakavim oblicima ?

ne možeš na žiro račun uplaćivati ništa osim kuna, isto kao i tekući... zato i postoji devizni račun i zato se zove 'devizni' :). uglavnom, možda se može napraviti nalog da ti automatski radi konverziju, tj. da kupiš stranu valutu kunama, ali to nemam pojma, najbolje da pitaš u banci...

Constantine
07-08-2009, 19:05
ja imam isto visa electron,tekući račun u erste banci ali nikako da podesim paypal,ima cvv broj i sve ali nece :(

Grim
07-08-2009, 19:16
Erste Banka owna sve ostale, remember that. :D

IGoR_2803
08-08-2009, 14:28
ja imam isto visa electron,tekući račun u erste banci ali nikako da podesim paypal,ima cvv broj i sve ali nece :(

pa normalno da ne mozes podesiti kada koristis tekuci racun... treba ti devizni... :roll:

Dreamer Deceiver
12-08-2009, 11:05
Evo, danas dobio karticu i uspješno kupio subscription na deviantartu :D
I pitao sam jednog frenda koji je opsjednut bankarstvom u vezi deviznog računa i on kaže da mi na njega mogu uplaćivati svi koji su u inozemstvu ( kao šta stari uplaćuje mojoj staroj ). Ja imam sada karticu na USD i također me zanima ako se mogu na nju primati euri ?

IGoR_2803
13-08-2009, 07:37
u inozemstvu ti drugi mogu uplacivati lovu na tvoj devizni u hrvatskoj ako je to tako zakonom dopusteno... u hrvatskoj nije, pa tako jedino vlasnik racuna moze uplacivati stranu valutu na svoj devizni racun... a sto se tice eura na usd devizni, mozes bez problema... ili bilo koju drugu konvertibilnu valutu kad smo vec kod toga... jednio sto ces mozda imati problema sa placanjem prije nego konvertiraš u onu valutu na koju ti stoji racun...

Dreamer Deceiver
13-08-2009, 12:59
E hvala ti puno ^^

JohnDoe
13-08-2009, 21:28
Ajmo vako, ja čekam karticu od deviznog računa u Erste banci pa imam par pitanja:

1. Trebaju mi leć neke pare na AlertPay koje bi ja onda prebacio na taj račun, da li će mi to uspijet?
2. Pretpostavljam da kada dođe kartica da ću ja onda odredit koja mi je primarna valuta?
2.1. Odredim $ kao primarnu valutu i na kratici imam $ a mislim kupit neš u €, da li će to "proć" ili bi ja trebao prvo ić u banku, pretvorit $ u € pa onda tek kupovat neš u €?
2.2. Je moguće na računu imat više različitih valuta?
3. Da li ja sa tom karticom što ču dobita za taj račun mogu kupovat preko eBay-a?

Dreamer Deceiver
13-08-2009, 22:39
Ajmo vako, ja čekam karticu od deviznog računa u Erste banci pa imam par pitanja:

1. Trebaju mi leć neke pare na AlertPay koje bi ja onda prebacio na taj račun, da li će mi to uspijet?
2. Pretpostavljam da kada dođe kartica da ću ja onda odredit koja mi je primarna valuta?
2.1. Odredim $ kao primarnu valutu i na kratici imam $ a mislim kupit neš u €, da li će to "proć" ili bi ja trebao prvo ić u banku, pretvorit $ u € pa onda tek kupovat neš u €?
2.2. Je moguće na računu imat više različitih valuta?
3. Da li ja sa tom karticom što ču dobita za taj račun mogu kupovat preko eBay-a?

2. To se određuje prilikom "kupovine" kartice, tj. kad je naručiš

2.2. Da

3. Ja mislim da možeš

JohnDoe
14-08-2009, 04:51
Hvala, ali mi fali odgovor na najbitinije pod 1. :)

IGoR_2803
14-08-2009, 10:05
pogledaj ovdje (https://www.alertpay.com/info/Withdraw.aspx)... izgleda da mozes, ako nikako drugacije sa čekom...

Rang€r
14-08-2009, 15:03
ev da ne otvaram novu temu, mene zanima jel mogu ja ak sam ispod 18 si naručit tu neku kreditnu karticu, deviznu, račun šta več je, treba mi za rs, steam i najvažnije da nemoram sestru moljakat da mi posudi karticu da si produžim sub za WAR >.>

Grim
14-08-2009, 15:06
ev da ne otvaram novu temu, mene zanima jel mogu ja ak sam ispod 18 si naručit tu neku kreditnu karticu, deviznu, račun šta več je, treba mi za rs, steam i najvažnije da nemoram sestru moljakat da mi posudi karticu da si produžim sub za WAR >.>
Da, bez beda, Erste Club, jedino što moraš je imat 15 godina ili više.

JohnDoe
14-08-2009, 20:11
pogledaj ovdje (https://www.alertpay.com/info/Withdraw.aspx)... izgleda da mozes, ako nikako drugacije sa čekom...


Znam za to, ali čitajući ovaj topic sam shvatio da nitko ne može uplaćivat na taj devizni osim vlasnika deviznog, dakle AlertPay mi ne bi mogao uplatit?! :?

Rang€r
14-08-2009, 20:33
ev da ne otvaram novu temu, mene zanima jel mogu ja ak sam ispod 18 si naručit tu neku kreditnu karticu, deviznu, račun šta več je, treba mi za rs, steam i najvažnije da nemoram sestru moljakat da mi posudi karticu da si produžim sub za WAR >.>
Da, bez beda, Erste Club, jedino što moraš je imat 15 godina ili više.

yay, ty za info, idem sad malo više o tom saznat :>

Kid A
14-08-2009, 20:48
Koja kartica je najprihvacenija za kupnju preko interneta;
* Maestro
* Visa Electron
* Set Maestro/Visa Electron
?

Rang€r
14-08-2009, 21:32
ja gdje god gledam naletim na te online subove, nadoplate na bb igre i sl. svugdje odma prva u redu piše visa, tak da bi reko da s visom nečeš imat problema ^^

Dreamer Deceiver
19-08-2009, 07:45
Koja kartica je najprihvacenija za kupnju preko interneta;
* Maestro
* Visa Electron
* Set Maestro/Visa Electron
?

Sve ovisi od banke do banke, jer neke banke koje imaju VISU electron odiza nemaju cvv broj ( 3 znamenke kod onog polja za potpis ) a to polje ti treba ( meni je trebalo za otvoriti WoW accaunt i deviantart subskripciju ). KUpi, tj. nabavi kreditnu ( visa ili mastercard ) i problem je riješen ;D


ev da ne otvaram novu temu, mene zanima jel mogu ja ak sam ispod 18 si naručit tu neku kreditnu karticu, deviznu, račun šta več je, treba mi za rs, steam i najvažnije da nemoram sestru moljakat da mi posudi karticu da si produžim sub za WAR >.>

Da, otvoriti kreditnu karticu ne možeš jer ti za to treba stalno zaposljenje, al zato možeš ( tj. moraš ako želiš plaćat WAR, steam ) otvoriti devizni račun gdje dobiš karticu. Govorim iz iskustva jer je dosta mojih frendova radilo sezonski i dobivali su plaću na taj način. Al, kad smo već kod toga otvori devizni račun, to je najvažnije od svega.



pogledaj ovdje (https://www.alertpay.com/info/Withdraw.aspx)... izgleda da mozes, ako nikako drugacije sa čekom...


Znam za to, ali čitajući ovaj topic sam shvatio da nitko ne može uplaćivat na taj devizni osim vlasnika deviznog, dakle AlertPay mi ne bi mogao uplatit?! :?

na devizni račun mogu uplaćavit osoba koje su opunomoćene i one osobe koje nisu iz hrvatske :D

Aerial
02-12-2009, 18:18
Nekrofilijaaaaaa

Ehm. Ponukan lockanjem accounta na WoW-u zbog nekih pizadrija oko hackanja accounta, malo sam se počeo interesirati za kartično plaćanje. Neam blage veze o tim stvarima, tj. do sinoć nisam imao ("huh, postoje debitne kartice?"), al sam malo pročačkao po netu da skopčam neke stvari :P

Uglavnom, htio bi otvoriti devizni račun i povezati ga sa Visom Electron, dakle debitnom. Imam punomoć na tekući račun od stare u Reiffeisen banci.
Malo prije sam otišao do banke i pitao slatkicu za šalterom da li izdaju Visu Electron za online transakcije, a ona kaže "a to samo sa kreditnom, Visa ili Mastercard."
Godfuckingdamnit.

Sad me zanima, jel se u takvim slučajevima može otvoriti devizni račun u, recimo, PBZ i od njih dobiti Visa? Tj. da li se devizni račun može otvarati kod neke druge banke koja nema veze s tvojim tekućim računom? :)