PDA

Pogledaj cijelu verziju : Torture Chamber (aka topic za eksperimemtalnu glazbu)



beba nema zvečku
27-07-2009, 15:10
Vrijeme je da ovom forumu podarimo topic koji će se baviti glazbom koja odmiče od poznatih stilova ili te poznate stilove spaja u neprepoznatljivu cjelinu.

Od početka dvadedsetog stoljeća glazbenici su se oslobodili strogih glazbenih pravila i počeli eksperimentirati sa glazbom ,ali i sa različitim zvukovima. Eksperimentiranje je rezultiralo različitim zanimljivim projektima. Nažalost većina njih nije baš slušana,ali kao i uvijek postoji izuzeci.

Naći ako slušat pojedinca ili skupinu koja posjeduje gore navedene karakteristike obavezno ga predstavite ovjde.



Evo za početak ću predstavit Praxis. Praxis je projekt kojeg vodi Bill Laswell. Praxis je kroz godine okupio različite izvođače,od DJ-a do avangardnih saksofonista. Kako na svakom albumu sudjeluju različite ljudi tako je svaki album različiti.Zbog te različitosti predstavit ću vam Praxis preko studijskih albuma.

Transmutation (Mutatis Mutandis)
Prvi album koji je okupio p-funk legende Bootsya Collinsa i Bernia Worrella,bubnjara Brain-a,DJ-a potpisanog kao AF Next Man Flip (Lord of the Paradox) i Bucketheada. Album spaja elemetne metala,funka i duba.Ovaj album je Praxisov najslušaniji i najcjenjeniji,a ponajviše zbog toga što se na njemu nalaze skladbe koje Buckethead redovito svira na svojim koncertima. Treba još napomenut da većina ljudi Praxis sluša samo zbog Bucketheada.

Sacrifist
Drugi album koji elementima metala i funka dodaje elemetne jazzcora(o jazzcoru malo više kasnije). Uz novi element dolaze i novi ljudi , a to su John Zorn, Yamatsuka Eye i Mick Harris.

Metatron
Na ovom albumu radio je trojac Laswell,Buckethead,Brain.Album nije loš,ističu se neki "lakši" djelovi

Mold
Ovaj album i nije najbolje prihvaćen. Ovo je mračni ambijentalni album na kojem nije radio Buckethead

Profanation: Preperation for a Coming Darkness
Posljednji studijski album koji je trebao izaći 2005 ,ali zbog problema s izdavačkom kućom izašao je tek prošle godine. Na svim pjesmama radio je kvartet Laswell,Buckethead,Brain,Worrell uz dodatak različitih vokalista. Albumom dominira mješavina funk-a,metala uz malo duba.


Evo par youtube clipova ako vas je ovo gore napisano zainteresiralo.
jedan odličan live na koji upravo naletih
PC5boiIBclw
spot za pjesmu Animal Behavior
0CqBcpSxSYc
odlična live verzija skladbe Meta-Matic
4vSQy4cr ... re=related (4vSQy4crn7w&feature=related)

Duke of Earl
27-07-2009, 15:14
Wiiii, napokon jedna odlična tema :) Poslušat ću taj Transmutation (Mutatis Mutandis) pa javim dojmove, i preporučit ću još par bendova, sad ne stignem.

megalodon
27-07-2009, 15:44
Odlicna tema:D
In the Woods...
Prvi album Heart of Ages je nekakav melodicni black, dosta obicno, no odlicno, drugi, Omnio, je vec mjesavina dooma, progresivnog rocka/metala i donekle gotha, izuzetno dobro. Strange in Stereo gubi vecinu metal elemenata, neki progressive/goth/heavy rock, nije ga lako svrstati. Sva tri albuma su predobra, i definitivna preporuka. Three Times Seven on Pilgrimage nisam cuo.

The Divinity of Wisdom (B0zx-J4VW2k)S, Heart of Ages.
299 796 km/s (rAkTRkc8BG0)S, Omnio.
Generally More Worried Than Married (5J2s0rGqj8c&feature=related)S, Strange in Stereo.

Relativno nepoznat bend, kao sto rekoh, totalno nezasluzeno.

Meshuggah
Ovo je vec poznatiji svedski bend, death/groove/progressive metal, ponekad i jazz fusion elementi. Nemaju loseg albuma, doduse meni se najvise dopao prvi, Destroy Erase Improve.

Acrid Placidity (mCf8XQ3NslI)
Future Breed Machine (vOd-T58qHLA)S, Destroy Erase Improve.
Neurotica (WJDKVQiT0aE)S, Chaosphere.
Straws Pulled At Random (LmVzqjycA-o)S, Nothing.
Shed (YjzIBI3jkKY)S, Catch Thirtythree.
Combustion (x7OFjw1cQCA)S, ObZen.

mortician
27-07-2009, 15:49
jedan odličan live na koji upravo naletih
PC5boiIBclw


Prvi put sad cujem za taj Praxis i ono zainteresirao si me. Ova stvar je predobra, taj Buckethead je car. Ugl, poslusat cu isto taj Transmutation za pocetak pa da vidimo:)

Systematic Reverse
27-07-2009, 18:45
Nesto ce se poslusat.

megalodon
29-07-2009, 12:02
Poslusao Transmutation od Praxisa, mogu reci da rula.

Duke of Earl
29-07-2009, 12:58
Dovraga, zaboravio sam poslušati taj Praxis. Al kad sam već tu, da bacim jednu preporuku, pošto to upravo slušam:

Deathspell Omega (http://www.metal-archives.com/band.php?id=4237)

Od 1998. sasvim normalni run-of-the-mill Black Metal bend, ali sve se promijenilo izdavanjem albuma Si Monumentum Requires, Circumspice 2004. godine, koji je tekstualno predstavio filozofski koncept koji će se protezat na 3 albuma, o bogu, sotoni, i mjestu čovjeka između ta dva entiteta. Naravno, sama promjena tematike nebi ništa značila, zato su na tom albumu uveli elemente netipične za Black Metal, koji uključuju mnogo disonance, gregorijanske zborove i duge instrumetalne prijelaze. Važno je napomenuti da se svakim novim izdanjem sve više razvijaju i udaljavaju od svojih korijena, tako da za zadnji album Fas nisam siguran gdje bih ga uopće smjestio. U svakom slučaju, jedan od najboljih i najorginalnijih bendova 21. stoljeća.

Blessed Are The Dead Which Dye In Lorde (ZTvbNG6uLDE)

Kénôse I (9TUlsy6o0To)

The Repellent Scars of Abandon and Election (n3KKo4SErpk&feature=related)

Chaining the Katechon (7XEWvAsGS9U)

beba nema zvečku
29-07-2009, 13:10
Upravo slušam "Omnio" od Into the Woods... i moram priznat da mi se baš i ne sviđa.Ima nekih dobrih instrumentalnih djelova,ali s druge strane vokali i neki instrumentalni djelovi(posebice "tremolo" djelovi) zvuče pre-epic i previše mi vuču na neki hevi,melodik metal.

evo i da predstavim nekaj

Mance

Pa mislim da je ovo jedini žanr u koji ga možemo svrstati.Njegova minimalistička parodija na šansonu osvojila je na prvi mah sve koji su ju čuli. Jednostavno i genijalno

Kišni grad (yd4y8jhRR4w)

pjesme možete besplatno skinut s last.fm-a

Duke of Earl
29-07-2009, 13:29
Sjetio se još jednog benda:

Acid Mothers Temple (http://www.progarchives.com/artist.asp?id=2572)

Japanski "Soul Collective" bend, predvođeni legendarnim gitaristom Kawabata Makoto, radili su sa hrpom poznatih experimentalnih bendova i izvođaća. Možda ih najbolje opisuje izjava Makote:

"Music, for me, is neither something that I create, nor a form of self-expression. All kinds of sounds exist everywhere around us, and my performances solely consist of picking up these sounds, like a radio tuner, and playing them so that people can hear them."

Od njih sam poslušao samo album Univers Zen ou de zéro à zéro, koji je stvarno nešto posebno, pravo putovanje. Moram priznat da mi je ta japanska underground scena još prilično neistražena, pa ako netko ima preporuka, neka ih samo da.

skitkid
29-07-2009, 13:34
poslušaj si seven that spells. naš bend. :)
radili su s makotom i bendom jaka su im im samostalna izdanja.

vrh su.

VIDEO (ONhVB-1SYS0)

isto tak čekirajte TIGROVU MAST.
bend istih tih ljudi iz sevena al su ove godine malo promijenili postavu.
saxofon umjesto mikrokorga.
:D

myspace (http://www.myspace.com/tigrovamast)

najbolje klanje uživo.

:)

Duke of Earl
29-07-2009, 13:40
Obavezno provjeravam oba.

Usput, jel može kakva preporuka za neki solo uradak Kawatabe ?

mortician
29-07-2009, 15:33
preslusao sad TransmutationSod Praxisa...bogovski.

evo sjetio se jednog naseg benda, vjerujem da je tu odreden dio ekipe upoznat s istim ali oni koji nisu nek obvezatno preslusaju Johann Wolfgang Pozoj (http://www.myspace.com/jwpozoj)...nas domaci bend iz Samobora, sviraju neku mijesavinu ambiental/black/doom metala s crustom, a glazba i tekstovi su im vecinski inspirirani prirodom...predobro zvuci, posebno...koliko znam za sad postoji samo prvi Birth Of PozojSalbum i trebali bi izdati jos 2 (trilogija kao)...ugl, uz True vjerojatno nas najoriginalniji bend.

Sickmanno1
29-07-2009, 16:10
Deathspell Omega (http://www.metal-archives.com/band.php?id=4237)

J.ebem ti rebra...ovo je dobro :D

Fala

Duke of Earl
29-07-2009, 18:12
evo sjetio se jednog naseg benda, vjerujem da je tu odreden dio ekipe upoznat s istim ali oni koji nisu nek obvezatno preslusaju Johann Wolfgang Pozoj (http://www.myspace.com/jwpozoj)
Sramim se, ali ih još uvijek nisam preslušao makar su iz Samobora :(



Deathspell Omega (http://www.metal-archives.com/band.php?id=4237)
J.ebem ti rebra...ovo je dobro :D
Fala
Nema na čemu, ali stvarno nisam očekivao da će se tebi svidjet :)


Poslušao sam Tigrovu Mast i 7 That Spells. Tigrova mast je vrlo dobra, makar su više onako zajebancija i imaju dosta nabacanih stilova, tj. album baš ne teče fluidno, makar mu to ne uzimam za zlo. A 7 That Spells je totalno druga priča, baš žestoka psihodelija, mnogo droning dijelova, i utjecaj AMT-a je vrlo očigledan. Ugl., sviđaju mi se jako, barem album The Men From Dystopia kojeg sam poslušao. Još sam nabavio Black Om Rising i Cosmoerotic Dialogue With Lucifer, ali sumnjam da će razočarat. I slažem se da je ovo definitivno glazba koju treba doživjet uživo, nadam se da će uskoro imat koji koncert, ipak su tu domaći.

mortician
29-07-2009, 18:27
evo sjetio se jednog naseg benda, vjerujem da je tu odreden dio ekipe upoznat s istim ali oni koji nisu nek obvezatno preslusaju Johann Wolfgang Pozoj (http://www.myspace.com/jwpozoj)
Sramim se, ali ih još uvijek nisam preslušao makar su iz Samobora :(

Na tebe sam prvenstveno i mislio(posto si iz Samobora ako se ne varama?)...shame on u :)
ugl, preslusaj ih obavezno(!), album se zove kao sto sam vec napisao Birth Of Pozoj...nakon prvog slusanja ja sam ostao :o

Duke of Earl
29-07-2009, 18:34
Na tebe sam prvenstveno i mislio(posto si iz Samobora ako se ne varama?)...shame on u :)
ugl, preslusaj ih obavezno(!), album se zove kao sto sam vec napisao Birth Of Pozoj...nakon prvog slusanja ja sam ostao :o
Iz Samobora sam, da, budu oni došli na red brzo :)

The Great Duck
29-07-2009, 19:48
Vrijeme je da ovom forumu podarimo topic koji će se baviti glazbom koja odmiče od poznatih stilova ili te poznate stilove spaja u neprepoznatljivu cjelinu.

Od početka dvadedsetogSstoljeća glazbenici su se oslobodili strogih glazbenih pravila i počeli eksperimentirati sa glazbom ,ali i sa različitim zvukovima. Eksperimentiranje je rezultiralo različitim zanimljivim projektima. Nažalost većina njih nije baš slušana,ali kao i uvijek postoji izuzeci.

Pa ako se ne varam,do 20.st. i nije postojalo puno pravaca osim narodne,klasične i crkvene glazbe,te putujućih svirača.

BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?

Duke of Earl
29-07-2009, 20:04
BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?
Svi smo čuli za Pero Defformero, i ne, ne spada.

mortician
29-07-2009, 22:17
[quote="The Great Duck":24tglkhv]
BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?
Svi smo čuli za Pero Defformero, i ne, ne spada.[/quote:24tglkhv]

u tak`d ma wrds :)

Mafioz0r
29-07-2009, 23:54
Odlična tema dečki, toliko dobrih bendova da ne znam s čim da počnem. :D


Evo i mog doprinosa temi, makar sam ga već dosta puta spomenuo :

Senmuth (http://www.metal-archives.com/band.php?id=90703)

Solo projekt svestranog ruskog izvođača koji radi eksperimentalnu glazbu kombinirajući zvuk gitare, folk instrumenata azijskih zemalja i raznovrsne elektronike. U biti, to je kombinacija doom metala, industriala i folka, ali nema prevelike veze sa standardnim poimanjem tih žanrova. Svaki od njegova 52 albuma ima svoj specifičan prizvuk, makar se često događa da određenu tematiku ili inspiraciju provuče kroz nekoliko albuma - pogotovo drevni Egipat, koji mu je poslužio kao tematska odrednica za zadnji i najveći album, Akhet Mery Ra, koji traje ni više ni manje nego 3 i pol sata. Svi albumi valjaju, a besplatni su za downlod. Ako nekog zanima, za početak preporučujem Sthana Ekanta, album s indijskom tematikom, a tko hoće nešto laganije, neka posluša Narration of Time ili Morning Depth of the Sunlight, prilično opuštajući ambijentalni albumi.

Primjetio sam da su forumaši Metal Archivesa odlično uredili Senmuth-ovu wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Senmuth)Sstranicu, pa tu pogledajte ako vas zanima žanr pojedinih albuma.

Morning Swallow (WOgtGrUSWmc)

Kratu Praja (2FJrUzR-iTw)

The Great Duck
30-07-2009, 12:25
Odlična tema dečki, toliko dobrih bendova da ne znam s čim da počnem. :D


Evo i mog doprinosa temi, makar sam ga već dosta puta spomenuo :

Senmuth (http://www.metal-archives.com/band.php?id=90703)

Solo projekt svestranog ruskog izvođača koji radi eksperimentalnu glazbu kombinirajući zvuk gitare, folk instrumenata azijskih zemalja i raznovrsne elektronike. U biti, to je kombinacija doom metala, industriala i folka, ali nema prevelike veze sa standardnim poimanjem tih žanrova. Svaki od njegova 52Salbuma ima svoj specifičan prizvuk, makar se često događa da određenu tematiku ili inspiraciju provuče kroz nekoliko albuma - pogotovo drevni Egipat, koji mu je poslužio kao tematska odrednica za zadnji i najveći album, Akhet Mery Ra, koji traje ni više ni manje nego 3 i pol sata. Svi albumi valjaju, a besplatni su za downlod. Ako nekog zanima, za početak preporučujem Sthana Ekanta, album s indijskom tematikom, a tko hoće nešto laganije, neka posluša Narration of Time ili Morning Depth of the Sunlight, prilično opuštajući ambijentalni albumi.

Primjetio sam da su forumaši Metal Archivesa odlično uredili Senmuth-ovu wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Senmuth)Sstranicu, pa tu pogledajte ako vas zanima žanr pojedinih albuma.

Morning Swallow (WOgtGrUSWmc)

Kratu Praja (2FJrUzR-iTw)
:o :pray: :pray:

Wishmaster
30-07-2009, 13:30
"Senmuth is an amazingly productive and inspired musician, making about ten albums per year."



U j.....
Njegove pjesme bi bile odlični soundtrackovi...

Mafioz0r
30-07-2009, 21:11
Službeno izlaze na dva mjesta : Last.fm stranici Ixtlan Industries-a (http://www.last.fm/label/Ixtlan+Industries/journal)Si nnm.ru (http://nnm.ru/). Doduše, na prvoj stranici ćeš se namučiti sa file hosting servisima koje koriste, a na drugoj s registracijom, koja je privremeno nedostupna, pa rađe googlaj albume i potraži linkove na blogovima.

skitkid
30-07-2009, 21:13
BTW,jel turbofolk-punk/rock/metal kombinacija spada u ekspermientalnu glazbu?

e da brkovi su izdali novi album. :D

The Great Duck
30-07-2009, 22:36
Vidio sam...Al Vojvoda i Pogrebnik kažu da to ne spada ovdje,pa onda dosta o tome. :)

The Great Duck
31-07-2009, 19:39
Sad san presluša sve u temi spomenute pisme,i sve je dobro,osim Meshuggah koji je potpuno neslušljiv i dosadan (osim one prve pisme).

megalodon
31-07-2009, 20:12
Sad san presluša sve u temi spomenute pisme,i sve je dobro,osim Meshuggah koji je meniSpotpuno neslušljiv i dosadan (osim one prve pisme).

Fixed.

The Great Duck
01-08-2009, 14:05
OK...Al zato je sve što se tebi ne sviđa precijenjeno,nemaštovito,neinventivno,neoriginaln o i objektivno loše i nekvalitetno,i to slušaju samo šminkeri i seljaci bez ukusa jer žele bit in.

mortician
01-08-2009, 14:16
megaldon nije sam. (bar kaj se m`šuge tice)
+1
:)

megalodon
01-08-2009, 14:37
OK...Al zato je sve što se tebi ne sviđa precijenjeno,nemaštovito,neinventivno,neoriginaln o i objektivno loše i nekvalitetno,i to slušaju samo šminkeri i seljaci bez ukusa jer žele bit in.

Ne. Samo sam ispravio jer ispada da je to cinjenica, a to je samo tvoj ukus.

The Great Duck
01-08-2009, 18:30
Ok,nema veze.

beba nema zvečku
08-08-2009, 12:56
Estradasphere

Ne ću puno pisati o ovom bendu jer se njihov čušpajz jazz,funka,surf rocka,orijentalne glazbe i još ko zna čega mora čuti.

Skladba Hunger Strike s prvog albuma (yhtDOCoS9Ag)
The Dance of Tosho & Slavi / Randy's Desert Adventure takđer s prvog albuma,osobno ovo mi je njihova najdraža skladba (ID_GVybk77Q)
Malo uličnog muziciranja : ) (4RF51oypMSg&feature=related)
Naslovna pjesma s zadnjeg albuma (BObay1d1yIs)

Evo poslušajte mislim da ćete se dalje sami snaći :D

Duke of Earl
10-08-2009, 14:53
Estradasphere

Ne ću puno pisati o ovom bendu jer se njihov čušpajz jazz,funka,surf rocka,orijentalne glazbe i još ko zna čega mora čuti.

Skladba Hunger Strike s prvog albuma (yhtDOCoS9Ag)

Evo poslušajte mislim da ćete se dalje sami snaći :D
Mislim da mi je ovo prvi put u životu da sam odslušao pjesmu od 20+ minuta na youtubeu :) Nabavljam zadnji album.

beba nema zvečku
10-08-2009, 15:26
SNabavljam zadnji album.

A onda nakon što poslušaš zadnji poslušaj i ostalo jer svaki album ima nešto što drugi nemaju.

E da Duke i ostali kojima se sviđa Estradasphere poslušajte bend Secret Chiefs 3

Duke of Earl
10-08-2009, 15:47
Dovraga, imam toliko glazbe za preslušavanje, a jednostavno nemam vremena otkad sam počeo radit :(

beba nema zvečku
15-08-2009, 13:54
o.k. ovo je moglo i u metal topic

Cause for Effect je finski bass and drum duo koji kombinira grindcore i fusion. Otkrih ih tek pret par minuta tak da je to sve što vam mogu reći.

81BZRyR7 ... re=related (81BZRyR7h4Y&feature=related)

mortician
15-08-2009, 16:48
o.k. ovo je moglo i u metal topic

Cause for Effect je finski bass and drum duo koji kombinira grindcore i fusion. Otkrih ih tek pret par minuta tak da je to sve što vam mogu reći.

81BZRyR7 ... re=related (81BZRyR7h4Y&feature=related)

grindcore i fusion kazes? o da, nabavlja se :)

Duke of Earl
15-08-2009, 17:06
Trenutno slušam Estradasphere, album Palace Of Mirrors i megafantastično je, preporuka svima.

Eo još jedan bend:

Secret Chiefs 3 (http://www.last.fm/music/Secret+Chiefs+3)

Još nisam poslušao, samo sam nabavio album Book of Horizons, ali sudeci po članovima benda, i reakcijama kritike i publike, očekujem nešto mnogo dobro.

beba nema zvečku
15-08-2009, 17:15
Trenutno slušam Estradasphere, album Palace Of Mirrors i megafantastično je, preporuka svima.

Eo još jedan bend:

Secret Chiefs 3 (http://www.last.fm/music/Secret+Chiefs+3)

Još nisam poslušao, samo sam nabavio album Book of Horizons, ali sudeci po članovima benda, i reakcijama kritike i publike, očekujem nešto mnogo dobro.

Da Secret Chiefs 3 su zver. Postoji još i Orange Tulip Conspiracy u kojem su članovi oba benda : )

EDIT:
Sad pročitah da su Secret Chiefs tri obećali doći na balkan 2010 godine :D

Duke of Earl
27-08-2009, 18:49
Secret Chiefs 3 su odlični, a sam naziv albuma ih najbolje opisuje.


Još jedna preporuka, makar je većina vjerojatno čula za njega, je John Zorn (http://www.last.fm/music/John+Zorn).

Stavljam ga zato što sam poslušao album The Crucible, koji je naprosto fantastičan, pogotovo Mike Patton s svojim neljudskim vokalima, dodaje odličnu dimenziju standardno dobrom Zornu. Ko nije, nek posluša. Moram si nabavit još ova dva ostala albuma s tom postavom.

Mafioz0r
27-08-2009, 21:50
Coil (http://en.wikipedia.org/wiki/Coil_(band))S

Da i njih spomenem, kad već nitko nije. Legendaran britanski bend koji je eksperimentirao s mnogim žanrovima, od ambijentalne i drone glazbe do acid house-a, makar su najpoznatiji po utjecaju na industrial žanr. Diskografija im je prilično velika, pa ako nekog zanima otkud početi, neka provjeri The Ape of Naples, zadnje izdanje prije raspada i jedan od albuma s većim naglaskom na melodiju. Za uvod je dobar i Time Machines, psihodelični drone album koji će vam samljeti mozak na prvom slušanju.

Methoxy-N, N-Dimethyl (CH11a-S5jKc)

Fire of the Mind (bjhGXjSK4Ik&feature=related)

DrugsBunny
27-08-2009, 23:01
bend s imenom meshuggah naprosto nemože bit dobar

beba nema zvečku
28-08-2009, 13:54
Last Exit

Bend koji je uz Johna Zorna "stvorio" jazzcore, spoj jazza i metala, agresivnu i disonantnu vrstu glazbe koja jednostavno posjeduje.Članovi ovog božanstvenog kvarteta bili su: Sonny Sharrock,Peter Brötzmann, Bill Laswell i Roland Shannon Jackson.


Čujte i počujte (66MJ-KOFBFQ)



e da jer može mod ispravit naslov(eksperimemtalnu)

Duke of Earl
28-08-2009, 17:55
Last Exit
Ovo se nabavlja.


Imam ja još jednu preporuku:

Kazutoki Umezu (http://www.last.fm/music/Kazutoki+Umezu)

Album Eclecticism, ajmo reć nekakav Free Jazz, ali vrlo pristupačno i zabavno.


And the name, Eclecticism, reflects not a cold, self-conscious genre-hopping, an undead Frankenstein awkwardly sewn together from salvaged parts, but rather a joyful celebration of music-as-music, unconstrained by the genre boundaries.

Isplati se poslušat.

mortician
06-09-2009, 13:26
Jucer ja i frend malo "chilali :D" kod njega u studiju i slusali smo na ploci bend SUN RA & The Arkestra . Bend kombinira avant garde jazz, free jazz sa hard bop-om, swingom kroz filozofski pristup Sun Ra-a...ugl, jako cudna glazba, tak da mislim da spada pod ovaj topic.
Zanima me dal je netko slusao bend ili cuo za za Sun Ra-a. Ja sam se jucer po prvi put susreo s njim i isusati nist mi nije bilo jasno(i ne, nije zbog Marijane :)) nego je glazba fkt drugacija od svega kaj sam do sad cuo. Sad bas citam na wikipediji o njemu i njegovoj filozofiji i takvom pristupu glazbi, pa ako nekoga zanima http://en.wikipedia.org/wiki/Sun_ra
http://www.imagesforme.com/out.php/i675024_220pxSunRa.jpg

Evo i par linkova:

SUN RA - Calling Planet Earth (8Un6pmJK_ZE&feature=fvw)

Space Is The Place (djBKQNVj5Cc&feature=related)

Angels and Demons at Play (qw3Trh10Jr8&feature=related)

When There Is No Sun (ptI-LpiHRI4&feature=related)

beba nema zvečku
06-09-2009, 13:39
Pročitah par puta ime Sun Ra,ali nikad ga nisam poslušal.Čekiram do idućeg vikenda,bumo vildi jer bum ga ja uspel shvatit xD

e da mortician veliš da ti frend ima studio,zanimljivo :)

mortician
06-09-2009, 13:43
Probaj, ja pokusavam :)
Ugl, od kojeg albuma da pocnes ne znam, jer diskografija je fkt velika...meni je frend dao par albuma, pa cu s tim pocet dok dobijem volju :)

EDIT:
tek sad vidio ovo za studio...da ima ga vec jedno dvije godine, on i njegov rista se bave fusion jazzom inace, al ovak producira svasta, najvise wannabe hip-hop rap zvijezde :) ono, pare su pare :)

Duke of Earl
06-09-2009, 13:49
Čuo sam i ja za njega, ali ga isto nisam nikad poslušao, al budem sigurno.

beba nema zvečku
06-09-2009, 13:53
E sad se setil gdi sam čul za Sun Ra-a. On je dal Sandersu nadimak Pharoah :D

E mortician ak mogle reć gdi se more poslušat ovo čim se tvoj frend bavi(ne hip hop produkcija nego fjužn),bil bi ti zahvalan.

beba nema zvečku
14-09-2009, 18:14
Sry na dabl postu,al evo da oživim malo topic.

Sluša li tko ovdje Franka Zappu?Malo veći post o njemu drugi put,samo me zanima koliko ljudi je ovdje čulo za njega

xabaras
14-09-2009, 18:19
Count me in......i nemoj jesti zuti snijeg

Duke of Earl
15-09-2009, 14:39
Hot Rats i Grand Wazzo albume aktivno slušam, zapravo jedino i njih imam. Preporuke drugih su dobrodošle, ali po mogućnosti bez previše vokala.

beba nema zvečku
17-09-2009, 17:17
Žašto ne bez previše vokala.Vokali su izvrsni,a tekstovi presmiješni.

beba nema zvečku
23-09-2009, 16:45
Frank Zappa

Odma na početku da kažem da je meni Zappa najbolji kompozitor svih vremena.Rođen je 1940. godine i nažalost preminuo je 1993.od posljedica raka prostate. Dosada je izdano preko 80 njegovih albuma.
Zappa je bio zainteresiran za glazbu od svojeg djetinjstva. Slušao je RnB(onda je RnB bio nešto totalno drugačije nego danas) ploče s svojim prijateljem i školskim drugom Capitanom Beefheartom. Osim RnB slušao je suvremene avant - garde kompozitore. Početkom šezdesetih počinje raditi kao producent i piše glazbu za filmove. 1965 pridružuje se RnB bandi THe Soul Giants kao gitarist. Ubrzo iz te skupine nastaje njegov prvi bend The Mothers of Invention. Postava "Majki" se s vremenom povečava te se odmiče od vokalno orijentirane glazbe prema unikatnoj fuziji rocka i jazza koja će "ostati" s Zappom do kraja njegova života. S vremenom je Zappa "odbacio" "Majke". Da baš više ne pišem puno biografije još ću reć da je Zappa dosta bio zainteresiran za politiku , u osamdesetima se borio za pjesničku slobodu i uvjek je bio protiv korporacija.

E sad pošto je izdano preko 80 njegovih albuma što prvo poslušati?

Počnite sa albumima Apostrophe i Over-nite Sensation. Na albumima obiluje savršeni spoj virtuoznog muziciranja i Zappanih komičnih i apsurdnih tekstova(ak ste osoba visokog morala nemojte ovo slušat). Nakon ta dva albuma možete se odlučiti kojim smjerom krenuti. Ako vam se više sviđa virtuozno muziciranje dalje poslušajte Hot Rats, Chungas Revenge, Jazz from Hell, The Grand Wazoo , Waka/Jawaka .Ak vam se pak sviđaju tekstovi poslušajte You Are What You Is, Broadway The Hard Way.

Ako volite slušati soliranje na gitari poslušajte albume Guitar, Shut Up 'n Play Yer Guitar i Trance-fusion(ovaj još nisam poslušal).

Naravno tu je još i Zappina "ozbiljna" glazba koju treba poslušati zato jer je ona odlična.



Evo to je to ukratko.Možda napišem još nešto o Zappi u budućnosti.




(moderatori i admini oprostite mi zbog ovog dabl posta)

megalodon
23-09-2009, 17:17
maudlin of the Well
Avant-garde metal, elementi prog i post rocka/metala , klasike, dooma, jazza, deatha i cega vec ne. Izdali su cetiri albuma, od kojih su svi apsolutno savrseni, mozda je prvi za nijansu losiji od ostalih. Cetvrti album je besplatan, finansirali su ga fanovi, moze se nabaviti ovdje (http://www.maudlinofthewell.net/). Nazalost, grupa se raspala jos prije izdavanja cetvrtog albuma, ali vecina clanova je nastavili stvarati u Kayo Dotu, tako da je to sledece za slusanje kad izgustiram ove albume:D
Gleam in Ranks (s3X04MZhllg&feature=related)
Bizzare Flower/A Violent Mist (84UpsZqah0U)
Heaven and Weak (kGr2J8UTFtU&feature=PlayList&p=3AAD4795E67CA300&playnext=1&playnext_from=PL&index=2)
The Blue Ghost/Shedding Qilphoth (TGq6ofW-NqQ&feature=related)
Riseth He, The Numberless pt. 2 (OGhE0Gi1aVQ&feature=related)
Sleep is a Curse (tn4WYG25Ts8&feature=related)

I da, Sun Ra rula.

beba nema zvečku
23-01-2010, 12:07
Jeote ovo se zove pravi jam :pray:

IjT4cLvkR-E&feature=related

Kostolomac
23-01-2010, 13:01
Franka Zappu sam ponešto slušao u srednjoj. Sjećam se jedne pjesme naročito:
I want a nasty little jewish princess
With long phony nails and a hairdo that rinses
A horny little jewish princess
With a garlic aroma that could level tacoma
Lonely inside
Well, she can swallow my pride

I want a hairy little jewish princess
With a brand new nose, who knows where it goes
I want a steamy little jewish princess
With over-worked gums, who squeaks when she cums
I don't want no troll
I just want a yemenite hole

I want a darling little jewish princess
Who don't shit about cooking and is arrogant looking
A vicious little jewish princess
To specifically happen with a pee-pee that's snappin
All up inside
I just want a princess to ride
Awright, back to the top...everybody twist

I want a funky little jewish princess
A grinder; a bumper, with a pre-moistened dumper
A brazen little jewish princess
With titanic tits, and sand-blasted zits
She can even be poor
So long as she does it with four on the floor
(vapor-lock)

I want a dainty little jewish princess
With a couple of sisters who can raise a few blisters
A fragile little jewish princess
With roumanian thighs, who weasels n lies
For two or three nights
Wont someone send me a princess who bites
Wont someone send me a princess who bites
Wont someone send me a princess who bites
Wont someone send me a princess who bites

Car 8)

mortician
06-02-2010, 12:08
E mortician ak mogle reć gdi se more poslušat ovo čim se tvoj frend bavi(ne hip hop produkcija nego fjužn),bil bi ti zahvalan.

Jbte, tek sad vidio :)
Još ne postoji snimka, al radi se na tome. Dok bude, u ll get it.



Malo fjužna...

iTaBhos47Xw

Cynic na n-tu?

beba nema zvečku
06-02-2010, 12:23
Pa i nisu baš blizu Cynica makar imaju zanimljiv zvuk. Ako bi išli uspoređivat neki fusion band sa Cynicom onda bi to bio Tribal Tech zato jer imaju djelova kada zvuče dosta metal

PQkR-MRMOzk&feature=related

Bubnjar je prelud,oprez :D

mortician
06-02-2010, 12:30
Ma ima nekih njihovih elemenata, al to sam tek tako rekao, to get atenšn :)

Vidiš Tribal Tech, njih sam nabavio al nisam im posvetio ni približno pažnje koliko zaslužuju, idem ispraviti...


Hiromi Uehara, jebobiju :)

G6pgM-NVfWg


EDIT:



PQkR-MRMOzk&feature=related

Bubnjar je prelud,oprez :D

Isuse :pray:

beba nema zvečku
24-07-2010, 15:01
Deli Creeps (http://www.last.fm/music/Deli+Creeps)

http://c3.ac-images.myspacecdn.com/images01/46/l_c2d47a9b62e284e1cbb63c17de7e998e.jpg (http://www.myspace.com/thedawnofthedelicreeps)

Kostur benda čine Buckethead na gitari, Maximum Bob na vokalima i Pinchface na bubnjevima. Bend je nastao 1990 ili 1991, '91 izadju svoj prvi demo, ali ubrzo su se razišli. Ponovno se okupljaju '96 kada izdaju novi demo,ali nažalost opet se ubrzo razilaze. 2004 dolazi do ponovog okupljanja kada napokon snimaju LP, ali već tradicionalno ubrzo se razilaze. Osim Bucketheada izričaju benda najviše pridonosi njegov "brat" Maximum Bob sa svojim perverznim i nasilnim tekstovima te nenadjebivom vokalnom izvedbom. Deli Creeps je bio Bucketheadov prvi bend, može se reći da ostale članove smatra svojom obitelji,a bendu je uvjek davao najbolje od sebe, najžešće riffove i najkrasnije solaže.



bend up (uMa0HXe1AAk)-Najljepša blada ikada
Random Killings (5519HXDGtdQ)S- pjesma nastala davne '91, svaki put mi se dignu dlake na vratu kak ju čujem
Can I have a ride (EDXPDBw9IuY&feature=related)S- jedan od najboljih tekstova ikada,poboljšan sa malo live improvizacije
Chores (B0qro2pb2cQ)S- priča o teškom djetinstvu
We arent world (kw0NWrkYUjs)S- najnovija stvar benda, svi smo se nakratko ponadali da je naznak novog albuma,ali zasad ništa


e da, Mike Patton mrzi Deli Creeps, zašto? zato jer su predobri

Sonic_Moronic
24-07-2010, 20:03
This is the last of my ass fetish songs, issss :))))

E, daj mi reci što da prvo poslušam od Bucketheada?

beba nema zvečku
25-07-2010, 10:23
Pa poslušaj Deli Creeps,kao što sam rekao u njima Buckethead uvijek daje 110%.

beba nema zvečku
09-08-2010, 13:42
Evo još malo o Deli Creeps-ima. Pokrenuta je online peticija koja zahtjeva od benda da se ponovno okupi. Iako su ovakve peticije uglavnom uzaludne i vjerojatno niste slušali bend dajte me usrećite i potpišite

klik (http://www.petitiononline.com/creeps13/petition.html)

beba nema zvečku
28-12-2010, 20:48
1TYxGiR0M0s

malo mi fali da ih proglasim najboljim bendom svih vremena

Duke of Earl
28-12-2010, 20:54
Muzika je na trenutke stvarno odlična, ali totalno mi fejlaju ovi HC/Metalcore vokali, još kad se zadere "COME ON", jednostavno ne :(

beba nema zvečku
28-12-2010, 21:03
jebiga kad crnja ne zna growlat : (

W1k1n6
30-12-2010, 18:34
Eksperimentalnu glazbu sam nekoć jako volio, kao i eksperimantalni taetar, pogotovo cijenim onu eksperimentalnu glazbu koja se izvodi bez elektronike. Nego javio sam se na ovaj topic samo da odem offtopic. Zvečka, daj resetiraj Barabu, ili javi Žuži, htjeli smo neki dan igrat ali se ne možemo spojit :)
Svima: sorry na OT, kad ulovim vremena dat ću vam par mojih alternativnih favorita iz 60-ih, 70-ih i 80-ih. Odlična tema i jako zanimljivi linkovi. Samo tako dalje.

beba nema zvečku
30-12-2010, 19:07
hebote Wikining pa nemam ja moći da restartam barabu, a i nemam moći da kontaktiram Žužija. Trebaš zamolit blek_stenu,mislim da on može pomoći.

W1k1n6
30-12-2010, 22:00
Mislio sam da si i ti tamo admin al OK, budemo se snašli :)

Kenyi
30-12-2010, 23:06
XoUqKkttue4

beba nema zvečku
31-12-2010, 11:20
Mislio sam da si i ti tamo admin al OK, budemo se snašli :)

ma imao sam samo bejbi admin ovlasti ko i svi koji su tada bili u TCC.

W1k1n6
02-01-2011, 21:46
Može Otomo Yoshihide?

PJw9az9vAf4

W1k1n6
02-01-2011, 22:03
... a kompozitor John Cage je Bog eksperimentalne glazbe.

ce4TCth0gGM&feature=related

beba nema zvečku
02-01-2011, 22:12
može Otomo Yoshihide,ako te zanima imam par zanimljivih albuma koje je radio sa Laswellom,a njegov New Jazz Quintet je božanstven.. Nebi baš prozval Cage.a bogom, on je radio što i svi u to doba, možda malo bolje od ostalih al to je to.

W1k1n6
02-01-2011, 22:40
Eksperimentalni glazbenici su kao alternativni "liječnici". Imaš jednog pravog na milijun lažnjaka i stoga je meni nekako lakše prihvatiti one koji znaju nešto o tonovima, harmonijama, ljestvicama i povijesti glazbene umjetnosti nego one koji me vuku za rukav i vele "odi me čut kak sam napravil dobru stvar kad sam đitru vukal po radijatoru".
Naravno, važnije od školovanosti je da ta "alternativa" nekom bude slušljiva a ne da je kritičari hvale zato jer je "uznemirujuća i originalna" a na MP3 playeru vrte Cecu :)

beba nema zvečku
02-01-2011, 22:55
Htio sam reći da je u šesdesetima došlo do buma minimalizma i svi kompozitori su počeli pisati minimalističke stvar. Cage je bio predvodnik u toj fazi, nije on prvi donio minimalizam,ali odveo ga je najdalje i bio je najbolji.

W1k1n6
02-01-2011, 23:48
A Harry Partch?
Njegovi instrumenti, ljestvica, karizma...

rRXDYgYQYXM&feature=related

W1k1n6
03-01-2011, 00:05
Ili stari Shoenberg? Jedini kompozitor koji je napisao Richardu Straussu da mu neće komponirat niš za 50-i rođendan jer nema dost tonova za njega.

oarPobOc-js

W1k1n6
03-01-2011, 00:32
Philip Glass je možda najzanimljiviji noviji kompozitor koji se dosta bavio i eksperimentalnom glazbom (mada ne samo njom). Možda ćete se sjetiti ove stvari Metamorphosis Five iz Battlestar Galactice, to je ona tema oca Starbuckice u zadnjim epizodama. Meni je genijalna, jako jednostavna i ulazi u uho.

dHy-yObnOj0&feature=related

mortician
03-01-2011, 20:28
GmJwV3Xkl8M

najveci lajv ikad.

Kid A
06-03-2011, 04:58
XoUqKkttue4

Kenyi
06-03-2011, 10:32
Barem nisam stavio isti link stranicu prije :D

Kid A
06-03-2011, 13:30
Wat? :D
....a fak

beba nema zvečku
14-03-2011, 17:14
ako je neko zainteresiran za malo mračnog dubbanja
jTPxhpo_pT0&feature=player_embedded
jkHaJ0Cl580&feature=related

Duke of Earl
19-03-2011, 20:40
SRWc7xCfkBU&feature=related

uvhX9D-qvT0&feature=related

nJvRStipOvE&feature=related

ke-mE0DdM1c

Jebem ti japance nenormalne, grom me ubio ako sam ja ikad čuo neki manje poznati japanski band, a da sviraju barem relativno "slušljivu" muziku.

Kid A
19-03-2011, 23:01
Pa meni je Danudes onako....bas slusljiv :/

Si slusao Angel'in Heavy Syrup...ima jedan dobar album al se ne mogu sad sjetiti koji

beba nema zvečku
30-04-2011, 16:30
FnmHuX8d_FU&feature=feedlik

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAvant_garde
:shock:

Duke of Earl
30-04-2011, 19:20
Da, taj prvi album od Clustera prži mozgove.

Sonic_Moronic
27-05-2011, 22:23
I'll just drop this here.

fN-Mk4lXOv4

beba nema zvečku
05-06-2011, 17:44
rokaj i rolaj(treba organizirat stoner fast s ovim nazivom)

BnJGVzrYdUs&feature=related

Duke of Earl
05-06-2011, 18:07
Kakav jebeni all stars jam trio :pray:

i +1 na rokaj i rolaj :D

Kid A
05-06-2011, 18:52
xOyyQq-FRM4
what say you?

Mafioz0r
07-06-2011, 22:19
To je taj 70's electro swag.


SzRCqcHrXck

F7y9xOJVpqw&feature=related

Malo jazzcore tamburanja, ako koga zanima.

beba nema zvečku
09-06-2011, 10:17
XXYj5Cx7aVA

ako se nekom sviđa Zu nek posluša i ovo

croat1gamer
09-06-2011, 23:04
Voland Le Mat
DoaghQjIt7w
XoA-bZEv8a8
3HtL9EhkB04

Posto niti sam nemam pojma kako ovo klasificirat.
Ali siguran sam da je daleko od "torture" tipa. :)

Kid A
17-06-2011, 21:23
http://2.bp.blogspot.com/_5o5GOlPANws/SNAi82dspdI/AAAAAAAAAKA/NMeOtfNRiaM/s400/ZKcover-sq.jpg
“All instruments to be heard on this album were exclusively made from human bones and skulls by the hand of Zero Kama. They never have been used since the time of its recording, which took place at the Secret Temple of Laylah from 5th to 28th of May 1984 . Remixed at Psychonaut Studio Vienna in November 1987, and dedicated to the symbol of Laylah, meaning night and death, as well as to its numerical equivalent, Oz, a goat or unrestrained sexual force of creation, thus showing the identity of the basic two opposite forces in this generous universe of beauty and strength, in which the Lovers may find ecstasy in Pan"
8)

Duke of Earl
18-06-2011, 09:27
lol, kakav je ovo fors :(

croat1gamer
18-06-2011, 12:02
Hipsterstvo.

beba nema zvečku
18-06-2011, 21:13
neobičan način sviranja gitare zato ide ovdje.

rzJs1A5SNPk&feature=related

skitkid
19-06-2011, 08:59
scott walkerov THE DRIFT je poprilično poremećen album. i poprilično savršen.

pa ono.

AuHfAqz3TFY

GYyOkQUyJZM

Duke of Earl
19-06-2011, 10:18
Ja nikad nisam uspio poslušat taj album jer mi je bio iznimno tjeskoban i jeziv :( Ko bi rekao da je taj isti čovjek u 60.-ima i 70.-tima pisao pop šlagere.

UgxS-VNzzgA&feature=related

Kako se čovijek može promijenit :)

skitkid
19-06-2011, 12:19
scott 4 mi je općenito jedan od najdražih albuma. :)

Sonic_Moronic
19-06-2011, 12:30
Zanimljivo.


Inače, baš sam si ovo jučer pustio, meni jako uznemirujuća pjesma:

8aHFRwGD47M

:o

beba nema zvečku
28-06-2011, 16:08
xvW_2YyAiUc&feature=related

budem si slušal Zappu ovog ljeta, ne znam dal bum sve stigel

beba nema zvečku
29-07-2011, 12:06
n7Q0A6aThPw

kažu da je ovo industrial bluegrass noisecore. ja kažem da nije tolko loše. audio kvaliteta nažalost nije najbolja.

Kid A
02-08-2011, 17:48
SI9ke2Ju7XY
http://i.imgur.com/WIKQr.png

croat1gamer
22-08-2011, 00:09
http://metalium.blog.hr/2011/08/1629449 ... rific.html (http://metalium.blog.hr/2011/08/1629449660/super-sexy-flesh-eating-zombie-strippers-horrorrific.html)

Riječki metalci su ponudili svima za
besplatan download svoj novi album
za kojeg kažu da kurca ne vrijedi, na
njemu je 12 antihitova.Album su posvetili
sebi da ga slušaju dok se oblokavaju,
jebu i žrtvuju djevice.

Obecavajuce sudeci po opisu.

Kid A
23-08-2011, 02:31
YSe97r_C5ZU
http://acidprogram.com/psychedelic/hypno2.gif

beba nema zvečku
23-08-2011, 15:41
nisam se mogel odlučiti u jazz ili hip hop, kam stavit ovo pa zato ovdje.

zgq6lXuOEcw

uqDNOOXHVc4&feature=related

Duke of Earl
27-08-2011, 14:34
p6VpqPYzH1g

Hvala Admiru što me podsjetio na ovu genijalnost.

beba nema zvečku
31-08-2011, 10:50
LRlmTzDyw7s

Xyw3GIayapk

BuJErWbzP1Y&feature=related

Duke of Earl
03-09-2011, 19:58
KCWwtH9Yr54&feature=related


Jebem si život ako ovaj Gira nije stvorenje iz neke druge dimenzije. Kakav epohalni album i pjesma.

Kid A
07-09-2011, 13:29
uCI24Lt9aNQ

beba nema zvečku
24-09-2011, 17:02
boom!


3ZN2yqNpK_Y&feature=player_embedded

Mafioz0r
22-10-2011, 18:51
http://i.imgur.com/KkwB9.jpg

Mats Gustafsson je free jazz saksofonist, ostale znate. Ko želi?

beba nema zvečku
22-10-2011, 19:37
JaJA!!!!1

Duke of Earl
01-11-2011, 16:52
8951RyZByb8


Interesantna kolaboracija. Sviđa mi se.

beba nema zvečku
03-11-2011, 22:03
Mafiozore otkud da počnem sa good for cows, brijem da nemaju puno albuma,al neda mi se samom istraživat.

Kenyi
04-11-2011, 16:30
Reko mi je da ti kažem od pocetka

Mafioz0r
04-11-2011, 16:35
http://i.imgur.com/b1wEI.jpg

@ Zvečka: Nemaš kaj istraživat, poslušaj Bebop Fantasy i ako ti se svidi, pošaljem ti 10th Anniversary Concert kojeg nemreš nabavit na netu. Novi album (Audumla) nemoj slušat, dosadan je.

Kenyi
04-11-2011, 17:03
Nabaci malo poljskog ekspresionizma

Mafioz0r
04-11-2011, 17:17
Nemam više. U pripremi je nova doza finske avangarde i brazilskog dadaizma.

Kenyi
05-11-2011, 11:57
E to to, samo pazi da ne ufati buđi ko prošli put sa lijeve donje strane.

beba nema zvečku
18-11-2011, 21:08
evo sranja inspiriranog drugom bečkom presvetom trojkom i ernest vampirom. najbolje utrošenih sat i sedam minuta.treba malo jače pojačati da se čuje kak kapa menstruaciona krvca (http://www.mediafire.com/?zk78t53me560hc4)

Mafioz0r
30-11-2011, 19:21
Preduboko za mene. :) Zvuči kao outro na lošem black metal albumu.

7DKQEXlSTe0
rWS7qOfoziU

Lili Boniche je bio alžirski gitarst i pjevač šansona. Bill Laswell mu je u dva navrata pretvorio pjesme u dub i izdao ih na albumima Boniche dub I i II. Ove gore su s dvojke.

skitkid
01-12-2011, 19:38
evo sam se sjetio jednog starijeg hita svojeg koji je izašao na kompilaciji jednoj na danskom SKROT UP labelu.

uistinu maestralna pjesma.

http://biblicalviolence.bandcamp.com/track/nezzz

Sonic_Moronic
01-12-2011, 19:41
Pa ti si genije. Sad samo trebaš napraviti 200 albuma i imaš doživotnu slavu :D

skitkid
01-12-2011, 19:47
trebal sam prošle godine snimit neš za neke francuze isto al mi se nije dalo lol :D

beba nema zvečku
01-12-2011, 20:10
ppplava (http://biblicalviolence.bandcamp.com/track/ppplava)Sti je i dalje najbolja stvar : )

skitkid
01-12-2011, 20:12
to svi kažu!
najbolji tekst ima to svakako lol

beba nema zvečku
08-12-2011, 18:23
ajmo i illbient ovdje stavit.
i_UE6wwek_Q&feature=related

beba nema zvečku
08-12-2011, 19:24
s977_g55d6E

u vidi 1984. citati

beba nema zvečku
13-12-2011, 19:36
KMykoH6kiq8

diste pičke!

Duke of Earl
13-12-2011, 19:46
Ne osjećam baš taj Illbient :(

beba nema zvečku
13-12-2011, 20:45
a šteta,supač je za noćne šetnje

H75mRcUzVxw

Systematic Reverse
14-12-2011, 13:28
Ne osjećam baš taj Illbient :(

i do.

kul je. #

Mafioz0r
15-12-2011, 14:06
3OQMB7TU-28
6qs-qRlFHwY

Ima dobrog jazza gore u Norveškoj, makar je Supersilent teško ugurati u jazz. Arve Henriksen (trubač) iz ove grupe je odličan. Imam dojam da slušam Toshinori Konda kako svira pod vodom.

mortician
15-12-2011, 14:50
ich mag.
poslušat ću tu šesticu (http://www.last.fm/music/Supersilent/6).

mortician
15-12-2011, 21:19
odličan je album, budu se i ostali s (ne)vremenom slušali!

t6-PlpmFc-c

'R2D2 meets crack and acid'
;D

Duke of Earl
15-12-2011, 22:04
Jebena je šestica.

beba nema zvečku
17-12-2011, 20:14
TmlwNrA7RfY

Duke of Earl
26-12-2011, 17:08
gma2MJBCXZ4


Tony Conrad / Faust - Outside the Dream Syndicate


Isuse kako prokleto savršen album, tek mi je danas sjeo kak spada, masterpis hipnotizirajućeg droneanja i minimalizma. Ovaj album bi bio stvarno jako, jako loš izbor za slušanje dok se radi na nekakvom stroju za obradu metala koji zahtjeva pozornost i koncentraciju. Ili za vožnju.

beba nema zvečku
26-12-2011, 17:20
želim ovo poslušati u cjelosti.

CViBJCos42M

Duke of Earl
26-12-2011, 17:39
Ja nisam spreman za takvu egzibiciju, ali jednom budem.

Sonic_Moronic
26-12-2011, 22:15
Isss, previše je previše :)

skitkid
28-12-2011, 13:25
uspjel sam nać kod frenda još jedan zaboravljeni biblical violence hit iz davne 2009. za koji sam se bojao da je zauvijek izgubljen u bespućima interneta!

ALI TU JE!

http://biblicalviolence.bandcamp.com/track/smmme-e

:D

*utišajte prvo malo zvučnike ak ćete se upuštat u avanturu slušanja!

beba nema zvečku
28-12-2011, 14:48
mislim da sam našel novi avatar

http://f0.bcbits.com/z/25/27/2527167432-1.jpg

ga mogu koristit, skitkide?

skitkid
28-12-2011, 17:15
možeš!

Sonic_Moronic
30-12-2011, 13:37
http://www.forum.hr/showthread.php?t=596365

Popularan si Lovro :)

skitkid
30-12-2011, 22:11
stara dobra vremena!

mogu se nać i razni intervjui moji po internetu! MLADOST LUDOST! :D

mortician
19-01-2012, 15:20
uWc89nOFGI4&feature=related

KXDrTZMVINo&feature=related

lCCJc_V8_MQ&feature=related


Brian Eno - Another Green World album. Nekakav progg electronic čušpajz, meni odlično.
Evo i popis ljudi koji su radili na njemu
-Brian Eno / organ, synthesizer, guitar, percussion, piano, keyboards, organ (Hammond), vocals, Farfisa organ, bass pedals, tapes
- John Cale / keyboards, viola
- Phil Collins / percussion, drums
- Robert Fripp / guitar
- Percy Jones / bass, Fretless bass
- Roderick Melvin / keyboards, Fender Rhodes
- Paul Rudolph / bass, guitar, guitar (bass), drums (snare)
- Brian Turrington / bass, piano, guitar (bass)

Poslušao sam i njegov Ambient 4: On Land album. Bill Laswell na basu, među ostalima.

XaBMbdUnBec

Tlk8ASWzSfs&feature=related

beba nema zvečku
19-01-2012, 15:59
Laswell je početkom osamdesetih živio u istoj zgradi ko i Eno pa je tako došao u poziciju da snima dosta materijala za njega. Najbolje kaj i sam Laswell ne zna za što je većina toga iskorištena. dal sigurno mogu reći da znam najviše o Laswellu u rvackoj. ak je tako zahtjevam kolumnu na muzika.hr

-fgpDOOWAHc

mortician
21-01-2012, 15:19
moguće :)
...još kad smo kod Ena, slušao sam i njegovu suradnju s kraut bendom Cluster (http://www.last.fm/music/Cluster%2B%2526%2BBrian%2BEno/Cluster%2B%2526%2BEno)S- također mnogo dobro.

beba nema zvečku
21-01-2012, 19:40
Eno i Cluster su odlična kombinacija. Prekrasan mi je njihov prvi album.

Mafioz0r
24-01-2012, 06:42
http://i.imgur.com/5E1Oc.jpg

6/10

Would not rage.

Duke of Earl
24-01-2012, 10:50
Ta lista ima malo previše dobrih albuma za onakve ružne riječi ispod :(

skitkid
24-01-2012, 12:16
koja glupost lol

beba nema zvečku
25-01-2012, 11:28
cZDkzXPC77o&feature=related

zato jer kultni japanski glazbenici svaki dan ne rade hommage glazbi iz 60ih..

mortician
25-01-2012, 12:24
Još da imas nekih prikladnih vokala, jecaja, nešto - radisjki hit desetljeća. Al i ovak rula lol
E i zki stvar bolje zvuči na 360 nego na 480 kvaliteti : ?

beba nema zvečku
30-01-2012, 16:05
neko novo-klasično izdrkavanje na udaraljkama (serem; poprilično zabavlja), ali frajer zadnji ton odsvira s tolko strasti da čovjek počne vrištat.

igah0mQ-HLA

EDIT
htel sam složit da vas jubito baci odma na 8:39(zadnji ton), al me neće slušat

beba nema zvečku
29-02-2012, 19:06
nemamo slowcore topic pa ću ovdje.

Duster je jebeno magičan band, tako lagano i nepretenciozno i lijepo i savršeno.

7H97E5Ife8o

NvvBe0tWcsM&feature=related

za uzet diskografiju i uživat.

beba nema zvečku
22-03-2012, 16:47
okej domaći bend. šema već viđena, ali lijepo ih za čut.

FoOntrKZy_I

mortician
22-03-2012, 17:29
LbbRtaHyGss
P2qzgmaKv5g
AKHK_H7DzE8
QdS7vcit3Dc

Talk Talk, Spirit Of Eden album.
U početku pop bend, da bi na zadnja tri albuma, u koje spada gore spomenuti (predzadnji), zaplivali u nekakvu fuziju jazzy, folk, exp/proggy/(post) rock zvukovnih voda. Meni savršeno sjelo - pogotovo ovako u ovo rano proljetno vrijeme. Preporuka.

Duke of Earl
22-03-2012, 17:31
Super je taj album, da.




Duster je jebeno magičan band, tako lagano i nepretenciozno i lijepo i savršeno.
Koji album posebno preporučaš, nemam vremena za cijelu diskografiju :D Jel Contemporary Movement dobar izbor ?

mortician
22-03-2012, 17:39
Ja si prije koji tjedan stavio njihov prvi (pošto ih imaju tri) Stratosphere album na listu za slušanje, ali još ga nisam uspio zavrtiti, pa bih baš i mogao danas...

beba nema zvečku
22-03-2012, 17:55
Memphis sophisticate je s drugog albuma koji je i najkraći. Cijelim album se proteže stil sličan toj pjesmi dok na ostalima su stilski malo raznolikiji, inkoroprirajući pomalo od svega što se dalo naći u "alternativnoj" glazbi u 90ima. Ako ti paše Memphis sophisticate onda uzmi drugi album.

cijela diskografija traje 2h :D . taman da ti svira dok izabereš valjne ležajeve po prvi put u životu. (jako važan trenutak u svačijem životu)

stvar s Stratosphere (fLKhBRluHio)

beba nema zvečku
27-04-2012, 06:58
qw7pGtaxixA

malo ovogodišnjeg Zorna za ujutro.

mortician
27-04-2012, 11:26
drawing inspiration from the life and work of the towering spiritual figure Georges Ivanovitch Gurdjieff

the book was one of the sources of the cult-film The Holy Mountain by Alejandro Jodorowsky
Odlično, možda najbolja koju sam čuo od njega.
Kad smo kod obskurnih ljetno-večernjih snova, prvi singl s nadolazećeg albuma benda imenom Storm Corrosion (kolaboracija između Mikael Akerfeldta/Opeth, te Steven Wilsona/Porcupine Tree).

manW5v-AR7U

Glazbu samu po sebi neću komentirati dok ne čujem kompletiran materijal, no ovako na prvu ruku i u fuziji sa videom (koji je jedan od posebnijih koje sam imao prilike gledati), djeluje mi stvarno friško i obečavajuće.

beba nema zvečku
12-06-2012, 15:15
19aefKYIYXA


nema studijske verzije na jubitou. odlična mi je i lajv , ali paše mi više malo sporija studijska verzija








nevezano za pjesmu gore(?) , najgljuplji tag ikad (http://www.last.fm/tag/proto-post-rock)

mortician
12-06-2012, 18:02
Kad se govori u terminima te loode žanrovske dijalektike, i ima smisla. Recimo kak je The Velvet Underground proto punk (međuostalim), tak je i jedan Spirit Of Eden album (Talk Talk) ili Swansov Soundtracks TTB, polazna točka velikog broja p-rawk zvuka, ergo klasični proto post-rock primjerci :D
No, da proljevasto zvuči - zvuči.

Dobra stvarčica gore - trebal bi se konačno više primit ozbiljnijeg im preslušavanja diskografije.

System
12-06-2012, 18:52
Na nivou progressive dreamfunka i post-avant jazzcorea. :D

System
12-06-2012, 18:52
Na nivou progressive dreamfunka i post-avant jazzcorea. :D

Duke of Earl
23-06-2012, 16:19
EVrG5W_ffgM&feature=related

beba nema zvečku
07-07-2012, 13:44
P1R7neRdkZ4&feature=related

ajd pogodite ko svira bass :D


zanimljiv album, Zorn fakat ubija u zadnje vrijeme( dobro on uvjek ubija,ali ova trenutna njegova faza spajanja Milesa i Schoenberga mi fakat paše)

Duke of Earl
07-07-2012, 13:49
Dobro je ovo, vrlo dubasto, skuži se da Laswell basira :)

Duke of Earl
21-07-2012, 09:20
ISZdhQ-RWJ8&feature=share

Duke of Earl
25-07-2012, 19:40
http://pitchfork.com/news/47255-listen- ... -apostate/ (http://pitchfork.com/news/47255-listen-to-a-10-minute-edit-of-swans-new-23-minute-song-the-apostate/)

Isječak novih Swansa. Meni je superiška.

beba nema zvečku
14-08-2012, 15:03
p-Cax5aIkjk

jupi!

Duke of Earl
18-08-2012, 09:10
a4mQxGXxU2M


Brijem da nas čeka ekspemerimemntalni album godine.

Duke of Earl
20-08-2012, 17:44
http://www.npr.org/2012/08/19/158708197 ... s-the-seer (http://www.npr.org/2012/08/19/158708197/first-listen-swans-the-seer)


Full stream novih Swansa ! Mislim da bi im ovo mogao biti najbolji album još od Soundtracks for the Blinda.

Mafioz0r
29-09-2012, 19:19
BrBoQLkZY2g

To je to, 57-minutna japanska jazzcore mrcina. Žuta rasa će osvojit celi svet.

beba nema zvečku
30-09-2012, 15:35
obavezno Otomo Yoshihides New Jazz Quintet s Merzbowom.


takođe kolaboracije Yoshihide i Laswella

4upv73Afi6c

beba nema zvečku
21-10-2012, 12:22
cepaj!

ejnaluXZO08

beba nema zvečku
04-11-2012, 11:59
omagawd :rotfl:

z4gixa-xvNk

beba nema zvečku
23-03-2013, 15:47
dhlUFLX6kO0

ovo mi jako mnogo valja. neki nojz rok,jako fajn

beba nema zvečku
08-09-2013, 12:04
zastarjela uredska oprema radi glazbu
http://vimeo.com/16207657
kul je mnogo

beba nema zvečku
24-07-2014, 16:44
https://www.youtube.com/watch?v=UzkCjI7ZKXA


https://www.youtube.com/watch?v=peo7F7R1lC8

naletio na lajv pa me to podsjetilo na ovu dobitnu kombinaciju.