PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s grafičkom



Chuky
23-07-2009, 16:39
Prvo pozdrav svima na forumu!
Imam jedan problem pa bih vas zamolio da mi pomognete ako znate.(nadam se da sam otvorio temu na pravom mjestu). Ovako:

prije nekih 2 tjedna kupio sam novi komp, i jedno tjedan dana je sve bilo u redu, a onda se pojavio sljedeći problem:
Svako malo komp počne zujati i javi mi se sljedeća poruka
" VPU recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands"
i nakon toga mogu nastaviti dalje ali je problem što se to javlja toliko često da onemogućava bilo kakav normalan rad. Pretpostavio sam da je stvar u driverima za grafičku pa sam probao ponovno instalirati stare (koje sam dobio s grafičkom) a nakon toga i skinuti nove, ali opet isto. Sad više ne znam šta da radim? Da ponovno instaliram windowse? odnesem komp na servis? nešto treće???

Grafička je Ati Radeon 4870 512MB GDDR5 (kupljena u linksu), imam Win Xp sa service pack 2, ostatak konfiguracije mislim da nije bitan, samo da kažem da je potpuno nov i dovoljno jak da podrži grafičku. Ako imate kakvu ideju - molim pomozite.

Praetorian
23-07-2009, 19:13
I ja sam taj problem imao konstantno i nista mi nije pomagalo pa sam kupio nvidijinu graficku i nemam nikakvih problema

shai_hulud
23-07-2009, 20:27
prema onom što sam uspio pronaći o problemu, navodi se da radeonke generacije koje je i tvoja imaju neki glitch da prilikom obrade 3d-a stalno mijenja radni takt, sve dok se ne zalockaju od tolko izmjena. Rješenje je pomoću aplikacije postaviti stalni radni takt gpu-a. (RivaTuner?...al možda je to već outdated)

nešto detaljnije ovdje:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=100973&STARTPAGE=1&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear

Chuky
24-07-2009, 09:27
prema onom što sam uspio pronaći o problemu, navodi se da radeonke generacije koje je i tvoja imaju neki glitch da prilikom obrade 3d-a stalno mijenja radni takt, sve dok se ne zalockaju od tolko izmjena. Rješenje je pomoću aplikacije postaviti stalni radni takt gpu-a. (RivaTuner?...al možda je to već outdated)

nešto detaljnije ovdje:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=100973&STARTPAGE=1&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear


Hvala puno! :thumbs2: Ovo bi trebalo rješiti problem, ako ne, vraćam se nvidiji:)

thonchek
24-07-2009, 17:43
u driverima makni kvacicu na VPU recover