PDA

Pogledaj cijelu verziju : Roditelji



Stranica : [1] 2

marijanovic
23-07-2009, 15:41
S roditeljima sam dogovorio da idem danas s njima u ZG, tata obavi kontrolu kod doktora (artritis, 2x godisnje), provjerim vid u poliklinic Svjetlost i onda odemo u ADM. Samo sam htio vidit kakav je ducan iz kojeg cesto slazem konfiguracije, a mozda bi i nesto uzeo pa da ne placam dostavu. Pogodite sto je od toga izvisilo; cak su me namjerno i provozali blizu samo da mi napakoste. Jebpip takve roditelje.

Ovo pisem na povratku iz ZG preko moba Siemens s65 i posvecujem svima s slicnim roditeljima.

Booby
23-07-2009, 15:49
tell me about it. znam da mi starci žele sve najbolje u životu al mislim da su promašaj što se tiče roditeljskih obaveza

megalodon
23-07-2009, 16:08
Ova tema je tako infantilna.

bezimeni
23-07-2009, 16:16
Vidim da imaš (autor teme ) 22 godine.Stari , punoljetan si odavno i sigurno ti vrata obiteljske kuće nisu zaključana...put pod noge i sam si stvori vlastitu sreću.

The Great Duck
23-07-2009, 17:47
Brinuli su se za tebe 22 godine,odgojili te i prehranjivali,i bez njih ne bi postojao,ali zbog ove sitnice si se našao pljuvat po njima?Zbilja te može biti sram,zbilja si nezahvalan.Osim toga,imaš 22 godine,pa mislim i da više ni ne bi trebao živjet s njima.

marijanovic
23-07-2009, 18:01
Ma nije to samo ovaj put, stalno mi rade tako nešto.
Ajd još bi bilo i ok da se radi o njihovim novcima, ne o nečem što sam zaradio svojim rukama...

Xero
23-07-2009, 19:18
Fight parents with parents !

Aral
23-07-2009, 19:22
Ak imas 22godine kak ti pise u profilu i dopustas starcima da te tak pile, neznam kaj da kazem. Mene bi bilo sram uopce otvorit temu takvu. Da imas 13-14 godina onda bi nes rekao. Al ovako...

Raz
23-07-2009, 19:37
Uf, ja kakav jesam pi se posvađao ako bi bili bezobrazni pa makar ne pričali mjesec dana :) .
Jednostavno nesmiješ dopustit da manipuliraju tobom, imaš 22 godine izbori se.

Samael
23-07-2009, 19:41
Slažem se s Aralom. Daj položi vozački i počni živit sam.

Sphinx
23-07-2009, 22:00
Vidim da imaš (autor teme ) 22 godine.Stari , punoljetan si odavno i sigurno ti vrata obiteljske kuće nisu zaključana...put pod noge i sam si stvori vlastitu sreću.
Yep, moram se slozit, nisi vise dijete, nekuzim zasto ti mater i caca mogu branit da kupis neku komponentu (vidio u jednoj temi). Mi maloljetni smo jos vezani za njih do 18 godine, ti mozes i moras otici iz kuce i osamostalit se. Jbt nemozes zavrsit ko papucar koji zivi s roditeljima koji mu nedaju da kupi novi proc :?

Medolina
23-07-2009, 22:20
Vidim da imaš (autor teme ) 22 godine.Stari , punoljetan si odavno i sigurno ti vrata obiteljske kuće nisu zaključana...put pod noge i sam si stvori vlastitu sreću.
Yep, moram se slozit, nisi vise dijete, nekuzim zasto ti mater i caca mogu branit da kupis neku komponentu (vidio u jednoj temi). Mi maloljetni smo jos vezani za njih do 18 godine, ti mozes i moras otici iz kuce i osamostalit se. Jbt nemozes zavrsit ko papucar koji zivi s roditeljima koji mu nedaju da kupi novi proc :?

Hm... ja sam 2 godine mlađa od tebe... Jaako volim svoje roditelje, a vjerujem da ih i ti voliš, samo kaj si sad jaako povrijeđen kaj si nisi mogao kupiti komponente.. jao, kraj svijeta... Postoji vlak, sjedneš, oeš u Zg, kupiš kaj ti treba i to je to.
Shvaćam da i kod tebe vrijedi ona politika: "Dok si pod mojim krovom slušat ćeš mene i živjet po mojim pravilima, a kad budeš sam na svojem, onda radi što hoćeš." Nije lako živjeti sam u današnja vremena, pogotovo ako ne zarađuješ dovoljno da bi se mogao sam uzdržavati. Svi mladi radije ostaju s roditeljima, jer osjećaju sigurnost.
Nemoj, ali nemoj govoriti protiv svojih roditelja, jer jedino se u njih možeš pouzdati na ovom svijetu. Samo oni će uvijek biti tu za tebe- nitko drugi.

Kažem opet, mlađa sam od tebe, napravila sam najveću glupost u životu, koju nikada neću prežaliti. Ne živim više s njima i krivo mi je zbog toga. Imala sam problema i sa tatom, pio je puno, maltretirao nas kada se znao napiti, i toliko me izluđivao da sam se znala uhvatiti kako molim Boga da ga vrag odnese. I žderem se zbog toga. Jer se promijenio otkad me nema, jer je sav jadan što više nismo svi skupa u kući kao nekada... I kada se sjetim kako je meni i seki kupovao smokiće kada se vraćao s posla, a seka i ja bismo mu se objesile oko vrata i već instinktivno gurnule ruku u džep na njegovoj jakni, jer smo uvijek našle neke slatkiše. Jedino nam nije volio kupovati lizalice, jer smo se uvijek usvinjile. :cry:

Evo, sad sam se rasplakala opet, kao i svaki put kada se sjetim tih malih uspomena....A to će mi jedino ostati kada ih više ne bude. Moj tata bi za mene dao svoju krv i ja za njega. Strašno smo vezani, pogotovo nas dvoje, jer je seka više k mami.

Evo, samo sam ti htjela reći da su roditelji tu da ti pomognu i izvedu te na pravi put i da ti pokažu kako da izgradiš svoj život, a na tebi je hoćeš li ih poslušati, ili ćeš po svome.
Moraš shvatiti da je njima kupovanje komponenti za kompjuter vjerojatno bezveze i samo gubljenje vremena i novca, ali moraš ih shvatiti, jer je danas svaka kuna bitna. :)

Voli svoje roditelje, jer i oni vole tebe- u to sam 100% sigurna! :thumbs2:

Arbiter of Change
23-07-2009, 22:24
Žene - podnose maltretiranje za slatkiše. :)
Neka je jadan, budući da njegovo ponašanje i je očigledni razlog tvoje selidbe.

Medolina
23-07-2009, 22:26
Žene - podnose maltretiranje za slatkiše. :)

To je bilo puno prije toga....S:(

Niko Bellic
23-07-2009, 22:34
Lina jesi ti sigurna da imas samo 20 godina? :?

Medolina
23-07-2009, 22:35
Lina jesi ti sigurna da imas samo 20 godina? :?

Da, zašto?S:D

Raz
24-07-2009, 01:13
@Medolina - Mislim da si učinila pravu stvar, vjerojatno je tvoje preseljenje i bio jedan od razloga zašto se promijenio nabolje, jer je uvidio što je napravio :thumbs2:

Maloki
24-07-2009, 01:54
Žene - podnose maltretiranje za slatkiše. :)

Zar si sumnjao? :)

marijanovic
24-07-2009, 10:46
Ma neki dan sam se skoro s čaćom potukao, jedva sam ga zaustavio da mi ne razbije kompjuter.
Kažem vam, da je stanje normalno nebi vam ništa ni spominjao.

I netko je spominjao vozački; imam vozačku već oko 4 godine.

@ Medolina: Moji bi prolupali da odem; stari bi sigurno umro (od bolesti izazvanom sramotom, a ne tugom!). A i mogu mi još zapovjedat kad si sam ne mogu izfinancirati studij koji trebam završiti (ne studiram uz plačanje, ali treba svaki dan jesti i ostalo...)i nisam dovoljno samostalan.

Svaki put kad se nešto usprotivim jako loše završi (po mene).
Da znam da ću biti takav prema svojo djeci, radje bi otišao u celibat/svečenike nego imao djecu.
Nisu oni uvjek bili loši, POLJOPRIVREDA ZAGLUPLJUJE LJUDE!

Death By Sexy
24-07-2009, 11:04
Joj daj. Nisu htjeli u dućan s komp opremom boo-fakin-hoo. Ak imaš vozačku i svoje novce za to idi sam.. Ili idi vlakom(ako Babić i ja možemo).. Baš me zanima oko čega ste se posvađali da ti je skoro komp razbio? Zadnja konstatacija ti je debilna, jako.

Grow a pair.

Ghost_Rider
24-07-2009, 11:06
Hvala Bogu ja imam normalne roditelje,sto god mi treba oni su tu da daju koju kintu,pogotov Stari 8) .

Aral
24-07-2009, 11:19
Tak i moji, normalan odgoj, u granicama normalne, nikad prerazmazeno i nikad prestrogo. Hell, starci pol stvari nekad nece napravit a da mene ne pitaju za savjet.
Rjesenje problema sigurno neces nac na ovom forumu, pogotovo kad velis da bi ti stari umro od sramote da se odselis. Ako je tako onda te vec vidim za 20 godina: zivis i dalje s njima i dvoris ih. Bjezi cim prije, osnuj familiju kad za to dodje vrijeme i budi prema djeci kak vjerujes da trebas bit.

Niko Bellic
24-07-2009, 11:35
Ma neki dan sam se skoro s čaćom potukao, jedva sam ga zaustavio da mi ne razbije kompjuter.
Kažem vam, da je stanje normalno nebi vam ništa ni spominjao.

I netko je spominjao vozački; imam vozačku već oko 4 godine.

@ Medolina: Moji bi prolupali da odem; stari bi sigurno umro (od bolesti izazvanom sramotom, a ne tugom!). A i mogu mi još zapovjedat kad si sam ne mogu izfinancirati studij koji trebam završiti (ne studiram uz plačanje, ali treba svaki dan jesti i ostalo...)i nisam dovoljno samostalan.

Svaki put kad se nešto usprotivim jako loše završi (po mene).
Da znam da ću biti takav prema svojo djeci, radje bi otišao u celibat/svečenike nego imao djecu.
Nisu oni uvjek bili loši, POLJOPRIVREDA ZAGLUPLJUJE LJUDE!Mnogi ovdje ne znaju da tvoj stari ocekuje da (posto je takav obicaj na selu) nadjes curu, ozenis se i ostanes zivjeti tamo u obiteljskoj kuci pa da im ti i tvoja zena pomazete oko poljoprivrede i jos uz to radite normalan posao. Vecina ljudi sa sela nazalost tako gleda na buducnost svoje djece. Razlog zasto tvoj stari pizdi na kompjuter je taj sto bi zelio da trazis nevjestu, a ne da igras igre i visis na forumu. Njima je to nesto neprirodno i nenormalno i sto prije to shvatis to bolje za tebe. Kuzis frende?

marijanovic
24-07-2009, 11:42
... Baš me zanima oko čega ste se posvađali da ti je skoro komp razbio?

U ponedjeljak smo imali kirvaj (poodne, ručak u 15h nadalje), prijepodne je valjalo pripremit stolove i drugo. To smo napravili mama i ja, a tata je išao vadit krv u VT (nalazi su trebali za jučer). Nakon što je sve bilo završeno i bio sam slobodan (nekih pola 11) mogao sam slobodno odmarati se i upalio sam komp. Tata je došao u 11 i odmah mi rekao da ugasim komp. Pitam što, trebam li štogod napraviti ili? Ne, već samo trebam ugasiti zato što je kirvaj. A taman sam počeo nešt... I ja fino ugasim i za njim u kuhinju i sve mi nije pravo (umirati od dosade dok ne dođu gosti najranije oko 3 popodne). Da završim to što sam počeo (mislim da je bio neki odgovor na forumu ili tako nešto) i ugasim komp trebalo mi je par minuta... Onda mi je počeo da nisam normalan da je kirvaj i da ne smjem taj cjeli dan paliti komp. Tad sam fino instinktivno provalio "idem ga odmah upalit" fino krenuo ka sobi, on se zacrvenio i zamnom da ga razbije. I razbio bi ga da se nisam ispriječio pred vrata i zadržao ga dok se nije malo ohladio. Onda smo se gadno posvađali, ali za pola sata mi je dopustio da budem na kompu jer sam ga toliko iznervirao da su ga počeli boliti svi zglobovi (reagira na nervnoj bazi taj njegov prokleti artritis ili što već je) i što mu je mama rekla da smo sve napravili, da nemam šta dok ne dođu gosti. Kako znam da je baš htio razbit komp? Tako što mu to nebi bila prva stvar što je u bijesu razbio, a bio je toliko bjesan. Burno reagira u afektu.




Mnogi ovdje ne znaju da tvoj stari ocekuje da (posto je takav obicaj na selu) nadjes curu, ozenis se i ostanes zivjeti tamo u obiteljskoj kuci pa da im ti i tvoja zena pomazete oko poljoprivrede i jos uz to radite normalan posao. Vecina ljudi sa sela nazalost tako gleda na buducnost svoje djece. Razlog zasto tvoj stari pizdi na kompjuter je taj sto bi zelio da trazis nevjestu, a ne da igras igre i visis na forumu. Njima je to nesto neprirodno i nenormalno i sto prije to shvatis to bolje za tebe. Kuzis frende?

Što se toga tiće, podsjetio si me, nije mogao nekoliko noči spavati nakon onog dana kad sam mu prije koju godinu rekao da ja nemam nikakve namjere baviti se poljoprivredom, pogotovo ne uz posao osim ako mi ne bude neophodno za preživljavanje. S poljoprivredom sam od malena i znam sav njem smrad. Ludi ne približavaje joj nos ako baš nije hitno. Koštat će vas najviše vremena, brige, živaca, snage, mozga, pameti, novaca, alata, rada i međuljudskih odnosa.
To što je stari već s 20 godina radio i skrbio za svoju obitelj (roditelje i dvije sestre) jer su bili jad i bjeda, takoreći "ruglo" u Kukujevcima i oženio se tek s 30 meni ne znači ništa, ja nisam on. I nemam namjere ženit se dok si ne osiguram materialnu stabilnost (posao kao prvo) i samostalnost. Ne želim si dovest neku koja bi radila u poljoprivredi, ta ne studiram Računarstvo za to. Da sam htio biti poljoprivrednik nebi mi trebo faks, a da volim nogomet nebi mi trebale kile.

flander
24-07-2009, 11:59
SDaj položi vozački i počni živit sam.

vozačka ti daje i dozvolu za samostalan život ??

btw wtf is "kirvaj" ?

marijanovic
24-07-2009, 12:07
btw wtf is "kirvaj" ?

Ko još ne zna što je kirvaj???
Ajmo reći ovako; dan svetca koji je zaštitnik župe. Onaj dan na kojem mnogi iz mjesta feštaju, a u centru bude puno onih šatora s dječjim igračkama, igrama i sličnim.
U gradini je to Sv. Ilija 20.07. i baš se poklapa i s danom opčine.

Aral
24-07-2009, 12:13
Mislim da si ti u nekom drugacijem svijetu nego sto je ovaj ovdje na forumu. Zbog cega te u opce ne krivim, naprotiv bas. Tesko da mi iz grada mozemo upopce i zamisliti takve stvari. Moj stari da je ko tvoj valjda bi vec zavrsio u ludnici xD

Lijepo je o svemu tome porazgovarat ali nekako imam osjecaj da tvoj stari ima neke druge planove za tebe. Fascinantno mi je kak si uopce uspio kupit i ovaj komp kaj sad imas.

Enviej, zelim ti sve najbolje, nemoj se dat zezat samo i budi svoj.

flander
24-07-2009, 12:19
btw wtf is "kirvaj" ?

Ko još ne zna što je kirvaj???
Ajmo reći ovako; dan svetca koji je zaštitnik župe. Onaj dan na kojem mnogi iz mjesta feštaju, a u centru bude puno onih šatora s dječjim igračkama, igrama i sličnim.
U gradini je to Sv. Ilija 20.07. i baš se poklapa i s danom opčine.


ahaa, mi to zovemo proštenje, ako je to to

Niko Bellic
24-07-2009, 12:24
Imam kucu u jednom manjem mjestu gdje isto bude tak nesto svake godine i to mi je toliko jadno da me boli falus za to. Dodje hrpa brdjana pa onda densaju na cajke do kasno u noc i opijaju se. Bio jednom i dosta sam vidio. Da nisam taj put naletio na jednu malu "s velikim ocima" i jos par random ljudi koje nisam dugo vidio istog bi se trena pokupio kuci. Ivane duso, iduci put im lijepo reci da te boli falus za kirvaj kao sto i njih boli za tvoj hardver. Imas li sestru ili brata ili si jedini primjerak djeteta koji tvoji matorci posjeduju?

marijanovic
24-07-2009, 12:29
ahaa, mi to zovemo proštenje, ako je to to
Točno to. U biti to. Ili barem tome slično. BTW WTF je proštenje? xD

@ h3@dhunt3r: Sin sam jedinac.
& Na kirvaju mi je bio i frend iz gimnazije, koji u VG studira "održavanje računalnih sustava" i jedan bratič koji je u skoro istoj situaciji kao i ja (osim što je konobar pa radi); tako da smo mi uglavnom bili u mojoj sobi za kompovima.

Jedino što volim na kirvaju je dobar hrana i kolači. Da nema toga zabranio bih to nepotrebno bacanje resursa.

flander
24-07-2009, 12:36
a isto to onda, slavi se svetac župe

bezimeni
24-07-2009, 13:02
Bez ljutnje...ali stari ti je vjerski opterećena osoba , nešto što ne volim .I ima neka svoja primitivna pravila .Ali je borac po prirodi koji se svim silama bori za svoju obitelj .Mući ga bolest i jedini izlaz vidi u tome da se ti "uozbiljiš "...pod time mislim na ono što on misli pod ozbiljno.A to je obiteljsko gospodarstvo od kojeg očekuje da ga ti ubrzo preuzmeš .....Sve je to tebi jasno i bez moje "analize" .Izlaz vidim jedino u tri pravca .

1. da se potpuno pokoriš , smanjiš komp na minimum , radiš maksimum , završiš faks , nastaviš obiteljski posao , nađeš ženu i imaš obitelj.Nakon nekog vremena današnji problemi će ti izgledati besmisleni.Naravno na tom putu ćeš izgubiti i dio samopoštovanja , ali hebiga život je težak.

2. trpi njegova sranja dok ne završiš faks i ne nađeš posao pa se nakon toga pozdraviš sa njima.Nekoliko godina će se ljutiti na tebe ali će te na posljetku prihvatiti takvog kakav jesi i pomiriti se.Obiteljski posao i kuća će vremenom propasti .Ti ćeš mukotrpono raditi za nekoga bez obzira što imaš diplomu i trebati će ti dvadeset godina da staneš na svoje noge...u međuvremenu ćeš se oženiti i imati obitelj.Tvoje samopoštovanje će biti visokom nivou ali ukupan život dosta teži od prve solucije.

3.Možeš se i odmah pokupiti , naći posao na građevini , mučiti se konj i završiti školu ili odustati od nje .Nastavak je sličan kao pod točkom dva jedino što ćeš se ti malo više ljutiti na svoje roditelje nego što bi se oni ljutili na tebe da si postupio pod točkom dva.

Uglavnom imati ćeš sheban život bez obzira koju soluciju odabrao kao što je sheban i većini , dobro došao među odrasle...inače najgori trenutak u životu kada shavtiš i jasno vidiš da je sve trivijalno i kako će ti ostatak života izgledati.Neki preokreti su rezervirani za bajke. ( ja sam u tvojim godinama imao već 5-6 godina staža , završenu vojnu obavezu i počeo sam se novčano pripremati za ženidbu i obiteljski život ).

Naravno , možda drobim kompletne gluposti :D .

Delirium
24-07-2009, 13:52
naravno da drobis...nisi pretpostavio najvjerojatnije...

1.postani narkić i zavrsi si egzistenciju
2.iseli se odma i postani beskućnik
3.gradska čistoća
4.vjerske misije

Niko Bellic
24-07-2009, 13:59
naravno da drobis...nisi pretpostavio najvjerojatnije...

1.postani narkić i zavrsi si egzistenciju
2.iseli se odma i postani beskućnik
3.gradska čistoća
4.vjerske misije
5.odi u svecenike, oprosti sve roditeljima, budi im na ponos, obogati se i zavodi mlade zupljanke...

Xero
24-07-2009, 13:59
Zabranjena ljubav ?

megalodon
24-07-2009, 14:40
Zabranjena ljubav ?

Za Hristove vojnike nista nije zabranjeno.

Xero
24-07-2009, 15:10
Mislio sam na seriju prvu hrv sapunicu ova tema me podsjeća na radnju u zadnoj sezoni.

Bartuc
24-07-2009, 17:49
Imam najbolje roditelje na svijetu i obožavam ih.

Grim
24-07-2009, 17:51
Imam najbolje roditelje na svijetu i obožavam ih.
Ja isto, a sa starim sam best bud. :D

Nodakim
24-07-2009, 17:56
Stari je djetinjast za popizditi,ponaša se kao da ima 10 godina.
Mislim nije da se žalim nešto,bolje to nego manijak.

###DK###
24-07-2009, 18:06
Ne žalim se na svoje. Dobri su.
Stari mi je malo previše vezan za nogomet. Mlađi brat je to od njega naslijedio, a ja i nisam neki velik ljubitelj nogometa, tako da je to jedini problem. :D

Deadwalker
24-07-2009, 20:22
Hm, nisam pratio sve sta se pisalo ovdje, niti imam volje to sve citati. Kolko sam vidio, autor teme se zalio radi nekakve sitnice na svoje starce...LOL :roll: (kao i cijela tema)
Inace, imam 21 godinu i zivim sasvim normalno uz starce, koji su fakat uvijek bili i uvijek ce biti super prema meni. Istina, stari mi je malo tvrdoglav, al se na kraju sve dogovorimo. Studiram, i ne vidim razloga da "bjezim" od kuce. U biti, super mi je. Nemam jos nikakvih velikih briga i mirno obavljam svoje svakodnevne stvari. Nadam se da ce ovo jos potrajati neko vrijeme, hehe :P

W3DR4N
24-07-2009, 23:10
Marijanović, moram te pokuditi.
Nefleksibilan si, prelinearno razmišljaš i preovisan si o roditeljima, pri čemu je sasvim logično da te smatraju djetetom i sukladno tome ograničavaju.

Dobar dio problema leži u hrvatskom visokom školstvu, koje je potpuno pogrešno orijentirano i stvara visokoobrazovane robove, a ne buduće poduzetnike i intelektualce.
Danas bi na svim fakultetima ekonomija trebala biti obavezna, kao i osnove menadžmenta.

Čovječe, pa ti si sin jedinac u obitelji koja ima razvijen biznis, a ti razmišljaš o nekakvom najbanalnijem računalstvu.
S obzirom da fakultet i nije neka cjelodnevna obaveza, uči o obiteljskom poslu, jednako kako i tvoj otac želi.
Ne budi dijete, preuzmi inicijativu, partnere, ma cijeli posao. Nek stari i zdrastveno nemoćni roditelji žive od tvog doprinosa kroz posao koji su razvili ionako za tebe.

No, pokaži da si bolji poduzetnik od oca, te kroz par godina, ukoliko financije budu dozvoljavale, jednostavno otvori IT firmu za svoj gušt. Outsourcing, ERP, trgovina računalima, što god ti srce želi. Već sad imaš daleko bolje zaleđe od onih koji bi isto željeli, no nisu ni približno daleko kao ti.

Ta s 22 se prepireš s ocem za igre na računalu, za korisnost svojih radova i drugog.
S 22 se prepireš hoće li stati u gradu kako bi skočio do informatičke trgovine.

Ja sam svojim roditeljima s 19 godina stvorio financijsku ovisnost o sebi, prilikom čega je ocu bilo u interesu da ostanem doma, te mi ponudio fantastične uvjete, potpunu fleksibilnost i slobodu djelovanja. Znao je da za te novce koje njemu dajem mogu živjeti u centru grada, te da ne trebam nikakvu njegovu ili materinu pomoć, u vidu financija, potpomaganja, kuhanja, pranja ili bilo čega drugog.

Financijska neovisnost vodi u samostalnost. Samostalnost vodi u vlastite odluke. U šefovanje nad osobnim materijalnim i nematerijalnim sredstvima.
Moje financije pokrivaju moje troškove življenja, troškova za prijevoz, studiranja i svih ostalih hirova.
No to zahtjeva rad, rad, rad i odricanje. :thumbs2:

la50
24-07-2009, 23:24
Vedrane ti si moj uzor.Ja si na početku želim stvorit financijsku samostalnost(kroz sport) iako si od nje nebi baš mogao priuštit vlastiti stan,ali bi si plaćao faks i ulagao u kuću(kako se kaže).Vedrane narasao si mi u očima.

megalodon
24-07-2009, 23:26
Na stranu sto si u pravu, ispada kao da su te roditelji napravili da ih izdrzavas, kako pricas.
I da, samo da dam komentar. Poljoprivreda je danas skoro potpuno cista grana koja ima veliki potencijal, ali zbog predrasuda ljudi ispada da je to samo posao za prljave seljake.

Nodakim
24-07-2009, 23:51
Zbog zaostalosti društva i je,da je poljoprivreda dobro ne bi oni prosvjedovali na ulici...

1GBRAM
25-07-2009, 03:17
Imam dobre roditelje!

Wishmaster
25-07-2009, 10:53
OFF. poljoprivredu u hrvatskoj prljavom cini samo njezina vlast
I televizija. Riječ 'poljoprivrednik' je jako rijetka dok za riječ 'seljaki' čuješ na svakim vijestima. Naravno da je ljudi doživljavaju prljavom.

Aral
25-07-2009, 10:57
Ma dobra je vlast, ulozili su prosle godine kolko ono...milijardu kuna u poljoprivredu, a povecali su uvoz. Da ne pricam da bi dolina Neretve hranila Hrvatsku i pol bivse juge a sad propada. Lakrdija i pol.

marijanovic
26-07-2009, 09:19
Vidim da ovdje ima puno ljudi koji nisu baš informirani što se tiće poljoprivrede u Hrvatskoj.
Proizvoda ima no ne mogu se prodati, cjena je nikakva, poticaji su skoro nepostojeći, ako dođe do elementarne nepogode (poplava, suša) naknade su mizerne...
Poljoprivredom se ne može zaraditi za život ukoliko nisi ogromni zemljoposjednik, ako se uz to ne baviš nekim drugim poslom (bauštele, trgovina, nadnice...).

1GBRAM
26-07-2009, 10:29
ma vjerujte mi da smo mi veće budale što smo ih izabrali nego oni...

ssalG
26-07-2009, 10:36
Dobrodošli u kapitalizam.

1GBRAM
26-07-2009, 10:39
kod nas bi se to prije nazvao,tiranističko-komunističko-glupasti kapitalizam.

Wishmaster
26-07-2009, 11:06
Vidim da ovdje ima puno ljudi koji nisu baš informirani što se tiće poljoprivrede u Hrvatskoj.
Proizvoda ima no ne mogu se prodati, cjena je nikakva, poticaji su skoro nepostojeći, ako dođe do elementarne nepogode (poplava, suša) naknade su mizerne...
Poljoprivredom se ne može zaraditi za život ukoliko nisi ogromni zemljoposjednik, ako se uz to ne baviš nekim drugim poslom (bauštele, trgovina, nadnice...).
Dovoljno je pogledati Plodove zemlje koji put...


Čovječe, pa ti si sin jedinac u obitelji koja ima razvijen biznis, a ti razmišljaš o nekakvom najbanalnijem računalstvu.
S obzirom da fakultet i nije neka cjelodnevna obaveza, uči o obiteljskom poslu, jednako kako i tvoj otac želi.
Ne budi dijete, preuzmi inicijativu, partnere, ma cijeli posao. Nek stari i zdrastveno nemoćni roditelji žive od tvog doprinosa kroz posao koji su razvili ionako za tebe.
Osim ako doma nema neku mega veliku i super razvijenu farmu/zemljište/gospodarstvo onda mu od toga nema kruha.
Većina obitelji na selu obično ima zemlje dovoljno za DIO osobnih potreba a kamoli da napravi kakav ozbiljan biznis od toga.
Uostalom zakaj da se celi život bavi poljoprivredom koju (izgleda) ne voli?

Anarion.Umarth
26-07-2009, 11:54
Činjenica je da usitnjeni posjedi proizvode 0 konkurentnosti.

W3DR4N
26-07-2009, 14:17
Mislim da to nisu nikakvi problemi hrvatske poljoprivrede, već njihova slaba inicijativa i nesposobnost.

Hrvatski poljoprivrednik nema blage veze što je to promocija i plasman na tržištu, a kvalitetan proizvod prodaje mjesnoj samoupravi za premalu cijenu koja im određuje poziciju na tržištu, što je ravno dnu.

Ako je Mavrović, koji je veći dio života boksač, uspio na tržištu, može svatko. Jest da je on imao veliki financijsko zaleđe, no isto tako je znao posao, i nije čekao socijalnu pomoć i poticaje države kao 95% poljoprivrednika.

Oni još uvijek žive u svom utopističkom komunizmu. Osvjestite se, kapitalizam je. Imaš ono što si sam privrijediš.



Malo čitam Marijanovićeve postove. Da sam ja na mjestu njegova oca, toliko bi ga istukao da bi u bolnici razmišljao što i kako dalje.
S 22 godine, umjesto da razmišlja o svojoj budućnosti, on se karta s Pokemon kartama i skida emulatore.
To nije zdravo razmišljanje, i svaka reakcija oca je u potpunosti opravdana.
Odrasti čovječe.

Niko Bellic
26-07-2009, 14:21
Odrasti čovječe.
Puno ljudi studira bas iz tog razloga. Ne zele odrasti...

Herr Schnitzel
26-07-2009, 15:49
Mislim da to nisu nikakvi problemi hrvatske poljoprivrede, već njihova slaba inicijativa i nesposobnost.Gledas li ti vijesti, ili citas novine? Hrvatski seljak propada zbog vladine sramotno lose gospodarske politike, trziste se preplavljuje jeftinim proizvodima sumnjive kvalitete izvana te je time trgovcima neisplativo kupovati od domacih poljoprivrednika. Ako mislis da znas bolje od 95% hrvatskih seljaka, samo naprijed i pokreni biznis. Bas da vidim kako ces se promovirati i probiti na trzistu, pogotovo ako imas imanje velicine pola hektara.

Anarion.Umarth
26-07-2009, 15:53
Zašto se uvik uzima za činjenicu da je sve uvezeno nekvalitetno, a domaće super kvalitetno, samo se iz zbog masona/židova/alkaide ne plasira na naše tržište? Činjenica je na zbog načina proizvodnje, ne mogu biti konkurencija. Jedino rješenje je okrupnjivanje proizvodnje, čime će manje ljudi živjeti od poljoprivrede, ali bar će neko imati od toga profit.
To bi bile nekakve grube osnove ekonomije valjda.

W3DR4N
26-07-2009, 15:55
To me uopće ne interesira.
Šta se mene tiče, možda je rješenje da rade jeftine i sumnjive proizvode.
No opet najveći problem leži u gotovanstvu hrvatskih poljoprivrednika, gdje svi čekaju poticaje i pomoći države.

Cilj ne bira sredstvo. Snađi se.

Ne sadi pšenicu, sadi ono za čime postoji potražnja.

Nikad nisam čuo da se istarski uzgojivači tartufa žale na išta. Imaju proizvod koji je cijenjen i tražen.

Anarion.Umarth
26-07-2009, 16:00
Moje mišljenje je da kod skupih proizvoda, npr. tartufa i Mavrovićevih kruh-za 25kn stvari, proizvodi u manjem obujmu, ali se zadržava konkurentnost zbog osiguranog tržišta-nema baš puno drugih eko proizvoda na našim policama. Ali to naravno nema veze sa općim stanjem poljoprivrede u nas jer ne može cijela Hrvatska uzgajat tartufe.

Herr Schnitzel
26-07-2009, 16:05
@Wedran - Da bi se tartuf mogao prodati, potrebno je cekati 10 godina od sadnje. Onda, ako se tartuf pocne masovno saditi, cijena ce mu propasti legendarnom brzinom. Nadalje, tartuf ne uspijeva svugdje, a pocetna investicija za preusmjeravanje bi unistila vecinu seljaka dok cekaju na novu kulturu koju bi uzgajali. Razmisli prije nego pocnes teoretizirati o necemu o cemu nemas pojma. Ne bavim se poljoprivredom, ali pristupam problematici na pravilniji nacin od tebe (jer sagledam i realne probleme, a ne samo vlastite fiks ideje)

Anarion.Umarth
26-07-2009, 16:10
Siguran sam da nije sad ima ideje da svi sade tartufe, nego da se počne misliti na kapitalistički način, da se izađe iz tog socijalističkog mentaliteta koji je tako duboko ukorjenjen na ovim prostorima.

Herr Schnitzel
26-07-2009, 16:11
Sve sto sam naveo vrijedi i za ostale kulture, osim vremena od sadnje do trgovine.

W3DR4N
26-07-2009, 16:16
Problemu se prilazi s jednim pitanjem. Ide ili ne ide?
Ne ide pšenica, prodaj polje i ulaži kapital u druge stvari. Mrzim kukanje prije svega, a tu su poljoprivrednici iznad prvog mjesta.

Herr Schnitzel
26-07-2009, 16:24
Govoris o komunistickom utopizmu, a ti furas kapitalisticki utopizam. Posto si ocito iskusan s ovakvim pitanjima, moram te upitati dvije stvari:
1. Kome da seljak proda malen dio zemlje u pripizdini?
2. O kakvom ti kapitalu govoris ako se ne moze dobiti vise od 5-10 eura po kvadratu zemlje?
U sporom poslu koji zahtijeva vremena poput poljoprivrede, nema fore "ide-ne ide". Potrebno je vrijeme da se pocnu ostvarivati prihodi, i seljaci si ne mogu prisutiti mijenjanje smjerova poput carapa.

Kukao bi i ti da ne mozes prehraniti svoju obitelj.

Nodakim
26-07-2009, 16:27
Problemu se prilazi s jednim pitanjem. Ide ili ne ide?
Ne ide pšenica, prodaj polje i ulaži kapital u druge stvari. Mrzim kukanje prije svega, a tu su poljoprivrednici iznad prvog mjesta.



Zaboravio si da Mavrović je ipak uz to što je boksač ima medijsku eksponiranost i utjecaj koji puno više znače financijska situacija.Činjenica je da i one grane poljoprivrede koje "idu" nejdu daleko.

I ti shvaćaš da si osoba koja najviše kuka i pizdi na ovom forumu?

Wishmaster
26-07-2009, 16:36
Danas na "Plodovi zemlje":(promatral s krajom oka onak usput)
Neki čovjek prije nekoliko godina odlučil da poboljša proizvodnju mlijeka (još dok nije bilo takvih problema kakvi su sada) i krene on pribavljat razne građevinske dozvole, dogovara kredit i štatijaznam kaj sve ne i sad kad je počel graditi - štajnga. (svi znamo kak su mljekari prosvjedovali jer je mala cijena (mlijeka).
Vrlo je vjerovatno da se baš nebude proslavil jer sigurno je u kreditima do grla a domaći proizvod nebre prodati po nekoj normalnoj cijeni jer se kupuje uvozni. Ako bude prodaval onda nebude imal zaradu.
Takvih sličnih primjera je bezbroj i kak god da se on ubija s poslom cijena proizvoda bude ista ili bude s vremenom još pala.
Nebremo svi uzgajati šljive...

Šta se mene tiče, možda je rješenje da rade jeftine i sumnjive proizvode.
Ne kužim ovo. Oni bi trebali namjerno radit nekvalitetno i time bi se onda više prodalo?

Jednostavno uz ovakve uvjete poljoprivreda nema baš neke šanse kod nas.

W3DR4N
26-07-2009, 16:39
Govoris o komunistickom utopizmu, a ti furas kapitalisticki utopizam. Posto si ocito iskusan s ovakvim pitanjima, moram te upitati dvije stvari:
1. Kome da seljak proda malen dio zemlje u pripizdini?
2. O kakvom ti kapitalu govoris ako se ne moze dobiti vise od 5-10 eura po kvadratu zemlje?
U sporom poslu koji zahtijeva vremena poput poljoprivrede, nema fore "ide-ne ide". Potrebno je vrijeme da se pocnu ostvarivati prihodi, i seljaci si ne mogu prisutiti mijenjanje smjerova poput carapa.

Kukao bi i ti da ne mozes prehraniti svoju obitelj.

Na oba pitanja je odgovor: Nije moj "fuckin" problem.
Ako vanjski ponuđači nude bolje uvjete velikim uvoznicima, jasno da će kupiti od njih. I ja bih. Jedina bitna stavka u cijeloj priči o nabavki je moj džep. Manji troškovi, veća zarada.

S obzirom da se ta zemlja prenosi iz generacije u generaciju, kao i proizvod koji proizvode, možda je vrijeme za promjene.
Onaj tko želi nešto postići, ima želju, ideju i entuzijazam, ništa mu neće stati na put.

Ali naravno da je lakše kukati i čekati socijalnu pomoć države, te se jednom-dvaput godišnje pojaviti na telki i reći kako si imao neočekivane suše ili suprotno padaline.

edit:
@wishmaster

Ako je nekvaliteta uvjet za bolju prodaju, svakako, podržavam uzgoj nekvalitetnog. Snađi se kako znaš.


@nodakim

Mavrović je znači iskoristio još jedan faktor na putu za uspjeh. Sposobnost i ništa drugo.

Ja kao krajnji konzument (igre, pšenice, automobila, nečeg četvrtog) mogu po tome pljuvati koliko god želim, jer sam to platio i koristim slobodu govora.
Da sam proizveo nešto loše i pustio na tržište, nemam pravo prigovoriti drugima što po tome pljuju.

Niko Bellic
26-07-2009, 16:42
Treba legalizirati prostituciju. Ima zgodnih cura po Hrvatskim selima... :thumbs2:

Inace, u danasnje vrijeme tesko da ce itko riskirati ako bi mu taj rizik mogao donijeti potpuni financijski slom i ostaviti ga gladnog i bez krova nad glavom. Mali proizvodjaci jednostavno nisu konkurentni kao niti male trgovine i mogu konkurirati jedino kvalitetom proizvoda i usluge, ali nazalost za tim je u danasnje vrijeme mnogo slabija potraznja kad i oni "nekvalitetni" proizvodi nisu losiji u tolikoj mjeri da ne bi bili prihvatljivi vecini ljudi...

Uglavnom ljudi radije biraju losiji i jeftiniji proizvod nego kvalitetniji i skuplji. Isti vrag kao sto i vecina ljudi kupuje referentne graficke kartice, a ne njihove ekstremne izvedbe. Razlika u cijeni u vecini slucajeva ne opravdava razliku u kvaliteti i/ili performansama, a oni koji za istu cijenu nude losiji proizvod koji je unatoc tome trazen to mogu zahvaliti prije svega dobrom marketingu i/ili usmenoj predaji ljudi kojima su reklame isprale mozak i tu prvenstveno mislim na fenbojizam koji se javlja na skoro svim podrucjima...

IMHO

Treba legalizirati prostituciju. Ima zgodnih cura po Hrvatskim selima... :thumbs2:

Wishmaster
26-07-2009, 16:48
Sad si me sjetil: Jesi ikad doživio jednu od onih tuča (a naravno da jesi) kakve su prije par mjeseci nekoliko puta zadesile Međimurje?
Nakon kaj ti takva jedna opustoši zemlju možeš se slobodno pozdraviti s bilo kakvom vrstom usjeva koji je bil gore...

ssalG
26-07-2009, 16:52
Problemu se prilazi s jednim pitanjem. Ide ili ne ide?
Ne ide pšenica, prodaj polje i ulaži kapital u druge stvari. Mrzim kukanje prije svega, a tu su poljoprivrednici iznad prvog mjesta.
-------------------------------------------------------------------------------------
Na oba pitanja je odgovor: Nije moj "fuckin" problem.
Ako vanjski ponuđači nude bolje uvjete velikim uvoznicima, jasno da će kupiti od njih. I ja bih. Jedina bitna stavka u cijeloj priči o nabavki je moj džep. Manji troškovi, veća zarada.

S obzirom da se ta zemlja prenosi iz generacije u generaciju, kao i proizvod koji proizvode, možda je vrijeme za promjene.
Onaj tko želi nešto postići, ima želju, ideju i entuzijazam, ništa mu neće stati na put.

Ali naravno da je lakše kukati i čekati socijalnu pomoć države, te se jednom-dvaput godišnje pojaviti na telki i reći kako si imao neočekivane suše ili suprotno padaline.

Da, a kad za 10 godina budemo svi plaćali suho zlato za proizvode koji se jedva mogu i nazvati hranom jer svi ovisimo o 10 istih proizvođača pretpostavljam da i tada to neće biti tvoj problem.

Niko Bellic
26-07-2009, 16:56
Da, a kad za 10 godina budemo svi plaćali suho zlato za proizvode koji se jedva mogu i nazvati hranom jer svi ovisimo o 10 istih proizvođača pretpostavljam da i tada to neće biti tvoj problem.
To ti je kapitalizam buraz. Proizvodi se i oruzje pa kad ljudima sve to dopizdi pocne fuckin' rat... 8)

Herr Schnitzel
26-07-2009, 16:59
Pingu me zamolio da prenesem njegovo misljenje, pa evo:


Ok, gosn Škegro... Što ćemo onda izvoziti? Poticaji nisu socijalan pomoć, to je temelj izvoza. Reci mi što ćemo onda izvoziti ako ne tone mlijeka, pšenice, kukuruza, vina?

Ako je vrijeme za promjene, tko će onda raditi pšenicu za brašno kako bi ti mogao pojesti pecivo na putu do posla? Bugarin? OK, ali što ćeš ti prodati tom Bugarinu? Končarevu trafo stanicu?

Reci ti što hoćeš, ali ako Stonjanima jednom padne epska pljuščina to znači da solana te godine neće zaraditi niti jednu jedinu lipu.

Ideš u potpuno krivom smjeru... Naša roba ne treba biti sumnjive kvalitete, nego vrhunske kakva i je. I kao takvu ju treba plasirati na tržište. Vjeruj, uvijek ima bagre koja će rađe prirodno pile od 2 kile nego ono iste starosti, puno hormona i upola te težine. Imamo hrpu kvalitetnih proizvoda, ali se ne mogu probiti jer država nema nikakvog smisla za proboj na tržište. Kako ćeš ti upast u naš dućan sa proizvodom ako država dopušta uvoz robe loše kvalitete s puno manjom carinom nego što joj ti plaćaš porez?

Nodakim
26-07-2009, 17:04
Ovaj,što se dogodilo Pingvinu?
Otopile se polarne kapi?

The Great Duck
26-07-2009, 18:11
Treba legalizirati prostituciju. Ima zgodnih cura po Hrvatskim selima... :thumbs2:

IMHO

Treba legalizirati prostituciju. Ima zgodnih cura po Hrvatskim selima... :thumbs2:
Kakve to veze ima s ovom temom?I žene nisu roba,ako to nisi znao!

Ovaj,što se dogodilo Pingvinu?
Otopile se polarne kapi?
Što su polarne kapi?

McPingvin_v2.0
26-07-2009, 18:20
Žene nisu roba, ali kao i muškarci mogu pružati određene usluge. Nije baš kompliciran koncept.

Niko Bellic
26-07-2009, 18:52
Stvar je u tome da se takve informacije koje bacaju negativnu i realnu sliku na nasu jadnu malu drzavu ne plasiraju u javnost, ali zato se pise o kvazi selebritijima i maze oci narodu. Eto puno ljudi ne zna ove informacije koje si ti spomenuo i mislim da bi mnogo ljudi da ih zna osobno okrutno mucilo i ritualno zapalilo ova goveda utovljena koja su u stanju usrati ama bas sve samo da jos povecaju opseg svoga struka. Makar morao progutati smrtonosnu dozu Viagre tucao bi svim tim govnima na vlasti mater i na kraju im se obilno posrao u usta, jer ionako su vec dupkom puno govana. Smrt saboru! Sloboda narodu!

marijanovic
26-07-2009, 19:03
Kratko i jasno:
W3DR4Nu bih ja dao par godina, recimo 4, da uz početni kapital od 100 000Kn (ajme sad svi mislite puno novca) i kuču živi od 15 jutara zemlje.
Ili nek bira, to ili 5 jutara + dvije krave u štali.

Nek si pribavi mehanizaciju, sjeme, radnike (uf), otrove, gnojiva, strojeve, poticaj pa ako hoće i sve ostalo, I nek uz to ima i sve režije i prohtjeve koje sad ima.
Pa bi ga mi vidili, srce junačko.

Wishmaster
26-07-2009, 19:57
...početni kapital od 100 000Kn...
Taman za jedan traktor!

marijanovic
26-07-2009, 21:40
...početni kapital od 100 000Kn...
Taman za jedan traktor!

Da, za jedan manji. Al ak njega uzme, di su mu svi ostali strojevi? Uzme novi traktor pa ore, tanjura, drlja, sije, kultivira, šprica, gnoji, sadi, bere, vadi, vrši sve svojom konjskom snagom aka ručno :rotfl:
Nebi taj ni po godine izdržo...

Herr Schnitzel
26-07-2009, 21:50
Ne razumijete. On bi potpuno preokrenuo nacin na koji se vodi poljoprivreda. Pokrenuo bi biznis cistom snagom volje i entuzijazma, sastavio strojeve od odbacenih dijelova, a radnike uvjerio da rade za njega besplatno. I uzgajao tartufe. I ne bi kukao 8) A bolje da ne govorim o nemilosrdnoj marketinskoj kampanji kojom bi konkurenciju bacio na koljena i postao jedina poljoprivredna sila u Hrvatskoj, a kasnije tko zna...

W3DR4N
26-07-2009, 21:54
Ne, nego se Vedran uopće ne bi upuštao u poljoprivredu. A misli da se i onaj koji ne uspjeva u tome okani ćoravog posla.
Već smo ionako predaleko u offtopicu, što je Marijanović vješto iskoristio.

Gle frajeru, što god ti meni tu napričao o roditeljima, težini njihovog posla i ophođenju prema tebi, ja ostajem pri prvom iznošenju da si neodgovoran, neambiciozan i djetinjast.

Ghost_Rider
26-07-2009, 22:02
Ne, nego se Vedran uopće ne bi upuštao u poljoprivredu. A misli da se i onaj koji ne uspjeva u tome okani ćoravog posla.
Već smo ionako predaleko u offtopicu, što je Marijanović vješto iskoristio.

Gle frajeru, što god ti meni tu napričao o roditeljima, težini njihovog posla i ophođenju prema tebi, ja ostajem pri prvom iznošenju da si neodgovoran, neambiciozan i djetinjast.

Napokon si jednom skontao :pray: :pray: .

@Marijanovic: Ma daj brate ne seri,roditelji su nesto najbolje sto se covjeku moze desiti.Zamisli brate da si u sirotistu,kada vidis drugu djecu kako im roditelji poklanjaju lijepe stvari,kada vidis da je to dijete mnogo srecno sto ima otakve dobre roditelje,kada skontas o cemu pisem onda ces znati sta su roditelji.Zamisli samo onu djecu koja su sirocadi,oni bi mnogo voljeli da imaju nekoga ko ce da ih pazi,daje im dobre poklone,daju im sve sto pozele kao sto ti sada imas.Daj molim te skontaj o cemu pricas.Normalno je da roditelj tebi neda da kupujes bezpotrebne stvari jer se od toga ne zivi,nemas od kompjutera hljeba brate. :wink:

marijanovic
26-07-2009, 22:42
Ma kontam ja to sve samo mi je dojadilo njihovo uporno laganje. Nasamare me svaki put. Išo sam tamo ko kreten praviti im društvo cjeli dan (provesti više od pola dana u čekaonici bolnice i još nekih 6 sati u vožnji) jer su obećali da ćemo pri povratku (pošto nam je usput, ono ADM je blizu pošto idemo kroz Donje svetice na Slavonsku aveniju) naići tamo i onda se predomisle zadnji čas prije skretanja iako je bilo dogovoreno nekoliko dana unaprijed i znaju da sam zbog toga i išao (nisu imali ništa protiv, ko da im bilo teško slagat).

Da se nadovežem na W3DR4Na, znam da nisam normalan, to mi tata skoro svaki dan ponavlja, al 99% sam siguran da bi on to isto rekao i za barem 80% ljudi na ovom forumu. Ti bi to rekao barem za 60%. Eto tolerancije različitosti.


@ Ghost Rider:

... Samo sam htio vidit kakav je ducanSiz kojeg cesto slazem konfiguracije, a mozdaSbi i nesto uzeo pa da ne placam dostavu. ...

Razzarach
26-07-2009, 22:46
Brinuli su se za tebe 22 godine,odgojili te i prehranjivali,i bez njih ne bi postojao,ali zbog ove sitnice si se našao pljuvat po njima?Zbilja te može biti sram,zbilja si nezahvalan.Osim toga,imaš 22 godine,pa mislim i da više ni ne bi trebao živjet s njima.
ti slobodno možeš pljuvat po svojima,
jer kolko god godina su te učili i odgajali ipak si ispo debil.

Nodakim
26-07-2009, 22:50
Gle frajeru, što god ti meni tu napričao o roditeljima, težini njihovog posla i ophođenju prema tebi, ja ostajem pri prvom iznošenju da si neodgovoran, neambiciozan i djetinjast.



Kao da opisuješ sebe jelda papučaru jedan?
:)
Djetinjast i neodgovaran je dobro biti,odmah ti je život zabavniji s pravim stavom,neambicioznost je s druge osobina koju ima 99% stanovništva.(zato ih i iskorištava kao lud ovaj 1%)
Ne znam kako je vama,ali koliko god meni moji roditelji bili dobri,ja ću si rađe sam čistiti,prati i živiti sam nego s njima ili ikime.(i sada preskočite dio gdje pišete da ću za 10 godina misliti totalno drukčije)

@razarch66
On te okrutno zajebava sa svojim postovima,i gledajući situaciju iz 3.lica ti si ispao masovni kreten što padaš u zamku nekoliko puta zaredom.

Razzarach
26-07-2009, 22:52
volim ownat
makar sebe

The Great Duck
27-07-2009, 11:53
Brinuli su se za tebe 22 godine,odgojili te i prehranjivali,i bez njih ne bi postojao,ali zbog ove sitnice si se našao pljuvat po njima?Zbilja te može biti sram,zbilja si nezahvalan.Osim toga,imaš 22 godine,pa mislim i da više ni ne bi trebao živjet s njima.
ti slobodno možeš pljuvat po svojima,
jer kolko god godina su te učili i odgajali ipak si ispo debil.
Ma ko je debil?Samo kažem čovjeku da treba biti sretan jer mu roditelji nisu neki kriminalci,pedofili,zlostavljači,psihopati,narkom ani ili alkoholičari,i da treba biti sretan što ih uopće ima.

Razzarach
27-07-2009, 12:30
[quote="The Great Duck":vegeegte]Brinuli su se za tebe 22 godine,odgojili te i prehranjivali,i bez njih ne bi postojao,ali zbog ove sitnice si se našao pljuvat po njima?Zbilja te može biti sram,zbilja si nezahvalan.Osim toga,imaš 22 godine,pa mislim i da više ni ne bi trebao živjet s njima.
ti slobodno možeš pljuvat po svojima,
jer kolko god godina su te učili i odgajali ipak si ispo debil.
Ma ko je debil?Samo kažem čovjeku da treba biti sretan jer mu roditelji nisu neki kriminalci,pedofili,zlostavljači,psihopati,narkom ani ili alkoholičari,i da treba biti sretanSšto ih uopće ima.[/quote:vegeegte]
inače bi sam sebe rodio... jelda

The Great Duck
27-07-2009, 13:01
Mogli bi biti mrtvi,ili ga ostaviti...Debil si sam.

29-07-2009, 11:15
Ako ti je frka s parama, kamara ETF-ovaca radi u t-comu na helpdesku, zaposli se tamo, stalno traže ljude. U Osjeku ti je helpdesk i onako večinom ETF-ovski, ja sam 4k kuna zarađivao i sam sebe uzdržavao. A kako doći u ADM. Tramvaj ili vlak do ZG. Sjedni u dvojku koja ti ide ispred jednog i drugog kolodvora. 5 stanica nakon ulaska u Vukovarsku, Ivaničgraska. Tramvaj te doveze maltene njima u trgovinu.

megalodon
29-07-2009, 12:14
Mogli bi biti mrtvi,ili ga ostaviti...Debil si sam.

To je greska. Dijete ne trazi da se rodi, i ne dobija se slucajno.

bandit
01-08-2009, 11:45
Slušajte ovo:našao ja sebi bmx od 2800 predobar ali ona će na to "Nemamo novaca vidiš da je kriza" a na računu poveća svota novca ja nevjerujem.

streetrace777
01-08-2009, 11:59
APzi ti bis dao 2800 za bmx, sakojim ces postici sta ?
Da ides na neka natjecanjaili nesto, mozda bi ti kupili, ali da daju jednu prosjecnu hrvatsku placu da bi se ti vozio ?
I sta ako je veca svota na racunu, mozda imaju za vratit nesto, kredite platit, a mozda samo stede umjesto da se po tvom beveze razbacuju lovom :)

Mirko L
01-08-2009, 12:00
Ček, oni tebi moraju kupit biciklu? I to kad je kriza?
I ako je pod 2800 misliš na kune, onda ti svaka čast.

Očito si razmažen...ono, da, kriza je, nemogu oni trošit novce na gluposti, moraju ih pametno potrošiti.

Je da b ti želio to, ali kriza je i bicikla je skupa.Strpi se.Nemožeš dobiti sve što bi ti htio.

flander
01-08-2009, 14:41
Slušajte ovo:našao ja sebi bmx od 2800 predobar ali ona će na to "Nemamo novaca vidiš da je kriza" a na računu poveća svota novca ja nevjerujem.

ti si sebi našo lol a starci neka plačaju, bome da, vidi se da nisi batina od staraca nikad dobil, kud ti prstom tud oni skokom

Grim
01-08-2009, 14:47
Slušajte ovo:našao ja sebi bmx od 2800 predobar ali ona će na to "Nemamo novaca vidiš da je kriza" a na računu poveća svota novca ja nevjerujem.
Kada skupis novce kupi, sta od starca trazis, pa si razocaran sta ti nedaju.
Nevjerujem da bi ti otac ili majka dali 2800 kn za "bicikl".

flander
01-08-2009, 15:22
ma nije problem u tome da nebi dali 2800 za bic, kak nama daju 7k+ za konfe ??

nego moraš razumit da nemogu ti uvijek kupit kad se tebi digne hormon za potrebom nečega, to ako su te ko klinca razmazili da dobiš uvijek kaj si tražil njihova greška

opet sa druge strane moraš se pitat dali to zaista zaslužuješ, a ne samo "daj daj daj"

onda kad ne dobiš cmizdri i žali se Bogu Ocu svemogućem

mravojed20
01-08-2009, 16:44
S roditeljima sam dogovorio da idem danas s njima u ZG, tata obavi kontrolu kod doktora (artritis, 2x godisnje), provjerim vid u poliklinic Svjetlost i onda odemo u ADM. Samo sam htio vidit kakav je ducan iz kojeg cesto slazem konfiguracije, a mozda bi i nesto uzeo pa da ne placam dostavu. Pogodite sto je od toga izvisilo; cak su me namjerno i provozali blizu samo da mi napakoste. Jebpip takve roditelje.

Ovo pisem na povratku iz ZG preko moba Siemens s65 i posvecujem svima s slicnim roditeljima.


Sam ja jedini koji razumije čovjekovu frustraciju???

Bili su u zagrebu, obavili sve šta je stari trebao, ali kad je trebalo stati autom kraj adm-a da sin kupi nešto VLASTITIM novcem, stari namjerno ne želi stati.
Ne znam razlog zbog čega je to napravio, ali zbilja glupo ponašanje.

Da si ga tražio da on plati, razumio bih, ali ovako.. :thumbs1: za starog.
Niš, pomuči se malo, zaposli i odseli, ili bar zaposli i kupi auto, jedino rješenje.

bezimeni
01-08-2009, 16:54
Auto može kupiti tek kada podmiri sve troškove u kući..režije , hranu , ulaganje u kućanske popravke , odjeću , školovanje.Jer zarada je upravo višak koji ti ostane kada podmiriš SVE troškove .Tako da po mojim mjerilima marijanovic i nema svoje novce jer sumnjam da je u svemu učestvovao..to su i dalje roditeljski novci bez obzira što ih je on zaradio.Stari to razumije dok sin imam potpuno pogrešan pogled na "vlastite" novce .

Electromaster
01-08-2009, 17:12
Ja jednostavno smatram da je marijanović nesposoban, nhf.
Onak, pila starog da ga vuče sa sobom u Zagreb, i onda vajna što mu stari nije imao vremena/nije mu se dalo čekati dok si on pregledava po shopu bi li moždaSnešto kupio. I nije čak ništa ni isplanirao, samo je htio malo razgledavati dućan, a stari bi mu za to vrijeme morao negdje visiti i čekati ga? Zašto jednostavno nije otišao u trgovinu dok mu je stari bio na pregledu? U Zagrebu postoji javni prijevoz. Heck, kad sam ja zadnji put bio u tamo, na prošlogodišnjem Velesajmu, prešao sam pol grada tramvajem, a jedina pratnja bio mi je Constantine. I ni on ni ja nismo imali pojma gdje je što po Zagrebu, pa smo se svejedno snašli.
Ja, kad želim ići u shopping sjednem u katamaran, vozim se 3 sata do Splita, te onda tamo idem gdje hoću i kupujem što hoću. Sam. Ako mi se baš neda ići u Split, naručim ono što mi treba, pa platim pouzećem, a ako treba, mogu i svojom karticom. [Napravio sam ju preko student servisa. ]
Marijanović ima 22 godine, a ja 17. Vgg.

EDIT: Doduše, u jednu ruku, ako su se prije puta lijepo dogovorili da će otići u taj dućan, onda mu je stari popriličan seronja... Ali, s druge strane, možda mu je time jednostavno htio poručiti da se konačno osamostali i prestane ga zajebavati. :roll:

Ghost_Rider
01-08-2009, 18:09
Ja jednostavno smatram da je marijanović nesposoban, nhf.
Onak, pila starog da ga vuče sa sobom u Zagreb, i onda vajna što mu stari nije imao vremena/nije mu se dalo čekati dok si on pregledava po shopu bi li moždaSnešto kupio. I nije čak ništa ni isplanirao, samo je htio malo razgledavati dućan, a stari bi mu za to vrijeme morao negdje visiti i čekati ga? Zašto jednostavno nije otišao u trgovinu dok mu je stari bio na pregledu? U Zagrebu postoji javni prijevoz. Heck, kad sam ja zadnji put bio u tamo, na prošlogodišnjem Velesajmu, prešao sam pol grada tramvajem, a jedina pratnja bio mi je Constantine. I ni on ni ja nismo imali pojma gdje je što po Zagrebu, pa smo se svejedno snašli.
Ja, kad želim ići u shopping sjednem u katamaran, vozim se 3 sata do Splita, te onda tamo idem gdje hoću i kupujem što hoću. Sam. Ako mi se baš neda ići u Split, naručim ono što mi treba, pa platim pouzećem, a ako treba, mogu i svojom karticom. [Napravio sam ju preko student servisa. ]
Marijanović ima 22 godine, a ja 17. Vgg.

EDIT: Doduše, u jednu ruku, ako su se prije puta lijepo dogovorili da će otići u taj dućan, onda mu je stari popriličan seronja... Ali, s druge strane, možda mu je time jednostavno htio poručiti da se konačno osamostali i prestane ga zajebavati. :roll:

@Marijanovic: :pray: :pray: :pray: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

@Predator: Faca si jbt :pray: :pray:

mravojed20
01-08-2009, 18:58
Ja jednostavno smatram da je marijanović nesposoban, nhf.
Onak, pila starog da ga vuče sa sobom u Zagreb, i onda vajna što mu stari nije imao vremena/nije mu se dalo čekati dok si on pregledava po shopu bi li moždaSnešto kupio. I nije čak ništa ni isplanirao, samo je htio malo razgledavati dućan, a stari bi mu za to vrijeme morao negdje visiti i čekati ga?


Da, sama pomisao da bi neki otac morao OTRGNUTI 20 minuta od svog dragocjenog vremena i pričekati u autu dok mu sin razgledava komponente ili nedaj bože, uđe s njim unutra, je tako nezamisliva i bogohulna, kako se samo usuđuje!!!11

Ne znam kakva je lekcija ovo trebala biti, čovjek je sam zaradio novac i htio je za taj novac kupiti proizvod, pošto vjerujem da auto nema, sjeo je sa starcima u auto do ZG-a i htio tamo kupiti nešto, i ovaj mu namjerno ne stane iako je sve svoje obavio. To je čista pakost i ništa više.

@Bezimeni

ako neko živi sa starcima i ne studira nego je zaposlen kako spada, znači svaki mjesec prima plaću, normalno da bi trebao dati dio novca u kuću.

ako neko studira i zaradi neš malo dok je sezona ili tu i tamo neš preko studentskog odradi, zar bi i taj novac trebao dat u kuću možda??

bezimeni
01-08-2009, 19:03
Ovisi od situacije do situacije. Ponta je da to nije njegov novac s obzirom da ga roditelji i dalje debelo financiraju .Njegovo je samo ono što ostane nakon što podmiri sve svoje potrebe.

Hellboy
01-08-2009, 19:05
Dečki, dečki... ADM šalje robu dostavom. :D

I da, slažem se sa bezimenim. Nije baš da ostajem uber bogat nakon što podmirim dio troškova od svoje plaće. :D
But then again, nije da se žalim na svotu koja mi ostaje :D

Electromaster
01-08-2009, 19:21
Ja jednostavno smatram da je marijanović nesposoban, nhf.
Onak, pila starog da ga vuče sa sobom u Zagreb, i onda vajna što mu stari nije imao vremena/nije mu se dalo čekati dok si on pregledava po shopu bi li moždaSnešto kupio. I nije čak ništa ni isplanirao, samo je htio malo razgledavati dućan, a stari bi mu za to vrijeme morao negdje visiti i čekati ga?


Da, sama pomisao da bi neki otac morao OTRGNUTI 20 minuta od svog dragocjenog vremena i pričekati u autu dok mu sin razgledava komponente ili nedaj bože, uđe s njim unutra, je tako nezamisliva i bogohulna, kako se samo usuđuje!!!11

Ne znam kakva je lekcija ovo trebala biti, čovjek je sam zaradio novac i htio je za taj novac kupiti proizvod, pošto vjerujem da auto nema, sjeo je sa starcima u auto do ZG-a i htio tamo kupiti nešto, i ovaj mu namjerno ne stane iako je sve svoje obavio. To je čista pakost i ništa više.
Pomisao nije nezamisliva, ali je- usluga. Osobno, za takvu uslugu, moj bi stari tražio protuuslugu, jer, iskreno, zašto bi on mene čekao dok ja razgledavam i motam se uokolo? Da je marijanović išao u trgovinu s određenim ciljem, da je točno išao kupiti nešto, što bi obavio u minuti, pa još još, ali ovako... Iako, i dalje mi ostaje misterija zašto sve to nije mogao obaviti dok mu je stari bio kod doktora? Ta opcija čini mi se puno racionalnijom.

mravojed20
01-08-2009, 19:52
E, ne znam šta da kažem.. Tražiti "protuuslugu" jer te treba pričekati 20 min? Pa ne čeka te 3 dana! Kakvu vražju protuuslugu??? Ti si mu sin čovječe,wtf??

Ne znam koliko marijanović poznaje zagreb, ako ne poznaje, čini mi se logičnije da mu nije baš fora ić sam bauljat po gradu. Uostalom, starom bi možda bilo bed čekat ga tako dugo pa bi se morao sam vraćat doma vlakom. :rotfl:

Cijela ta priča oko toga kao zašto bi otac čekao vlastitog sina 20 minuta je APSURDNA, jer ako ni to ne može, koji mu je vrag, kakav je tek u ostalim stvarima? Umjesto da stane i ode s njim unutra ili pričeka u autu, on ne želi stat uopće nego ravno doma. Idiotizam na kvadrat.

bezimeni
01-08-2009, 19:58
:D

Uopće nije u pitanju da li se starome dalo čekati ili ne..nije njemu nikakav problem pričekati koliko treba .Da je sin rekao da ide u trgovinu poljoprivrednih strojeva i da ga zanima npr. novi motokultivator ili da bi volio vidjeti u poljoprivrednoj apoteci neki novi hibridni kukuruz koji daje 25% bolje prinose stari bi ga pričekao i 2 sata .Jednostavno , za njegovog tatu su kompovi gubitak vremena i kompovi ga izrazito živciraju. Nije stao iz principa te zbog inata sinu koji se još više inati njemu nezainteresiranošću za obiteljski posao i opstanak !

Što je tu toliko teško za shvatiti ?

Electromaster
01-08-2009, 20:34
E, ne znam šta da kažem.. Tražiti "protuuslugu" jer te treba pričekati 20 min? Pa ne čeka te 3 dana! Kakvu vražju protuuslugu??? Ti si mu sin čovječe,wtf??

Ne znam koliko marijanović poznaje zagreb, ako ne poznaje, čini mi se logičnije da mu nije baš fora ić sam bauljat po gradu. Uostalom, starom bi možda bilo bed čekat ga tako dugo pa bi se morao sam vraćat doma vlakom. :rotfl:

Cijela ta priča oko toga kao zašto bi otac čekao vlastitog sina 20 minuta je APSURDNA, jer ako ni to ne može, koji mu je vrag, kakav je tek u ostalim stvarima? Umjesto da stane i ode s njim unutra ili pričeka u autu, on ne želi stat uopće nego ravno doma. Idiotizam na kvadrat.
Hurr durr, takav je moj stari. Ima posla i nema što visiti i čekati me. A ako me treba negdje vozati okolo [ako mu nije usput], često mi i naplati gorivo... Ili to, ili mi uvali neki fizički posao da obavim.
Dobro, ne poznaje Zagreb. Ne poznam ga ni ja, pa me to nije spriječilo da idem okolo po njemu, ali nevermind. Zašto se nije dogovorio sa starim da ga ostavi kod trgovine, ode kod doktora, i pokupi ga kasnije? To je i dalje pametnije nego da ga čeka.
Usput, ja bih volio znati kako se to točno marijanović dogovorio sa starim? Da ne bude ono:
-marijanović: ''Um, znaš, ja bi pošao s tobom do u Zagreb, pa bi htio svratiti do jedne trgovine...''
-stari: ''...''

I, onak, marijanović ima 22 godine ffs. Ne treba ga više otac babysittat. Zašto bi ga čekao, neovisno o samom vremenu čekanja? Imao je to riješiti tako da ne oduzima starom vrijeme. Sve se da isplanirati.

Razzarach
01-08-2009, 20:41
ma nije problem u tome da nebi dali 2800 za bic, kak nama daju 7k+ za konfe ??

nego moraš razumit da nemogu ti uvijek kupit kad se tebi digne hormon za potrebom nečega, to ako su te ko klinca razmazili da dobiš uvijek kaj si tražil njihova greška

opet sa druge strane moraš se pitat dali to zaista zaslužuješ, a ne samo "daj daj daj"

onda kad ne dobiš cmizdri i žali se Bogu Ocu svemogućem
meni stari šupak neda ni 200 kn za grafu

megalodon
01-08-2009, 20:46
Da, sve vas roditelji jebu u mozak, a vi stanujete, jedete i kupujete odjecu od svojih para.

Electromaster
01-08-2009, 20:47
Da, sve vas roditelji jebu u mozak
Često.

kupujete odjecu od svojih para.
Uglavnom.

Raz
01-08-2009, 20:51
Sva sreća da sam ja sa svojim u dobrim odnosima, on samnom ode do dućana sa informatičkom opremom, a ja s njim do dućana s audio opremom i svi sretni i zadovoljni. Čekanje nije problem... ukoliko vlak ne kreće ofkors, ali nema veze može se i trčat. ^^

01-08-2009, 23:02
Dijete od četiri godine : "Moja mama
može sve."
Osmogodišnjak: "Moja mama zna jako
puno!"
Dvanaestogodišnjak: "Moja mama možda
ipak nešto ne zna!"
Četrnaestogodišnjak: "Naravno, moja mama ne zna niti
ovo."
Šesnaest godina: "Mama? Ona nema pojma ni o čemu!"
Osamnaest godina : "Stara je bez veze!"
Dvadeset i pet godina: "Mama bi možda nešto mogla
znati o tome."Trideset i pet: "Prije nego odlučim pitati ću mamu za
mišljenje."
Sa 45 godina većina misli : "Voljela bih znati što bi mama o
tome rekla ."
A sa 65 sve bi dali samo kada bi još jednom s mamom mogli
razgovarati.

Arbiter of Change
01-08-2009, 23:09
Default fail = imati 18+ godina i još je zvati "mama". Ja svoju zovem "stara" od kad sam imao 10 godina. :)

bezimeni
01-08-2009, 23:30
Promijeniti ćeš to sa godinama kada te prestane biti sram nazivati ih tata ili mama ponovno.Kasnije te jednostavno postane sram nazivati ih stari ili stara .Ovi citati od tralala su u stvari apsolutna istina u velikoj većini slučajeva.

Arbiter of Change
01-08-2009, 23:40
Mislim da nema veze s tim, jer jednostavno nije običaj u obitelji. U najboljem slučaju kažem "ma"... ne znam, "mama" mi nikad nije pasalo.

LD
02-08-2009, 00:40
Ja zovem svoju materom, ili kad nisam smoren ubacim laskajuce mother.

Hellboy
02-08-2009, 00:54
Ja i dalje smatram da moja mama zna više od mene. I vjerojatno će tako i ostati. I da, zovem ju mama. Nemam je se zbog čega sramiti. Naprotiv.

Što se 65+ faze tiče, tu sam već ušao sa svojim starim. Nema toga što ne bih dao da mogu još jednom s njime porazgovarati.

Ghost_Rider
02-08-2009, 13:56
E, ne znam šta da kažem.. Tražiti "protuuslugu" jer te treba pričekati 20 min? Pa ne čeka te 3 dana! Kakvu vražju protuuslugu??? Ti si mu sin čovječe,wtf??

Ne znam koliko marijanović poznaje zagreb, ako ne poznaje, čini mi se logičnije da mu nije baš fora ić sam bauljat po gradu. Uostalom, starom bi možda bilo bed čekat ga tako dugo pa bi se morao sam vraćat doma vlakom. :rotfl:

Cijela ta priča oko toga kao zašto bi otac čekao vlastitog sina 20 minuta je APSURDNA, jer ako ni to ne može, koji mu je vrag, kakav je tek u ostalim stvarima? Umjesto da stane i ode s njim unutra ili pričeka u autu, on ne želi stat uopće nego ravno doma. Idiotizam na kvadrat.
Hurr durr, takav je moj stari. Ima posla i nema što visiti i čekati me. A ako me treba negdje vozati okolo [ako mu nije usput], često mi i naplati gorivo... Ili to, ili mi uvali neki fizički posao da obavim.
Dobro, ne poznaje Zagreb. Ne poznam ga ni ja, pa me to nije spriječilo da idem okolo po njemu, ali nevermind. Zašto se nije dogovorio sa starim da ga ostavi kod trgovine, ode kod doktora, i pokupi ga kasnije? To je i dalje pametnije nego da ga čeka.
Usput, ja bih volio znati kako se to točno marijanović dogovorio sa starim? Da ne bude ono:
-marijanović: ''Um, znaš, ja bi pošao s tobom do u Zagreb, pa bi htio svratiti do jedne trgovine...''
-stari: ''...''

I, onak, marijanović ima 22 godine ffs. Ne treba ga više otac babysittat. Zašto bi ga čekao, neovisno o samom vremenu čekanja? Imao je to riješiti tako da ne oduzima starom vrijeme. Sve se da isplanirati.


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Na ovo sam se odero od smijeha :pray: :pray: .

Ne mogu vjerovati kako otako neko moze biti retajan oko dogovora sa starim.

A pogotov stari: "..." :rotfl: :rotfl:

Raz
02-08-2009, 14:10
Nezavisno o točnom dogovoru, fora je u tome da ako mu je već obečao stari da će svratit do dućana to bi obećanje onda baš mogao i ispunit. Ovako su samo izgubili međusobno povjerenje, a sumnjam da bi starom naškodilo ako bi ga pričekao 15 minuta, naročito ako bi mu na neki način uzvratio uslugu. A sad, mislim da je i financijski pogodnije da svrate usput do dućana kad su već u prolasku Zagrebom, već da se posebno idu plaćat karte za vlak ili šta već.

marijanovic
03-08-2009, 16:22
Evo da se i ja vratim u temu:

-Pod novac koji sam zaradio mislim ono što mi je ostalo nakon što sam dio uložio u korisno i dio za nešto korisno obitelji. Dakle što je čisto ostalo meni.

-Kako mu nisam učinio protuuslugu kad sam ga zabavljao 3 sata vožnje tamo (mama je drijemala), od 8 do skoro 16 koliko je čekao kod doktora (čak je i na mom ramenu odspavao dobrih pola sata u čekaoni). Dobro, 3 sata povratka ga nisma zabavljao jer sam bio ljut.

-Otiči sam do ADM-a sam htio (dok sam čekao na tatu), ali nije dolazilo u obzir (meni da i to najbolje, ali roditeljima ni slučajno). Zagreb ne poznam baš najbolje (oke, znam onaj dio oko Jelačićevog trga, katedrale i Ilice), ali bi se snašao (imam kartu, google maps, nokia maps, ...). Htio sam i autom, al ni meni to baš nije neka ideja zbog gužve.
Naravno, u 8 sati čekanja mogao sam i pužući otići od Rebra do ADM-a i natrag, ali nisam smio (sam), tj nije mi bilo dopušteno.

No nazad na offtopic:
Prodajem lubenice (karpuz, bostan ili kako god vi to zvali) u Gradini preko puta benzinske. Cijeli sam dan vani (osim kad uđem unutra).
Tko od vas navrati i kaže da je s PCPlay foruma za svaku kupljenu dobija jednu gratis.
Trenutna cijena je 15 Kn/kom za one od 8 do 12 Kg, a 10 Kn/kom za one <8 Kg.
Slatke, sočne i friške. Domaće; ako treba pokažem i njivu ;-).

Grim
03-08-2009, 17:00
Skupe su ti lubenice, ali ako prolazim kupim par. :D

Paran0a
03-08-2009, 17:46
Imas li besplatnu dostavu?

The Great Duck
03-08-2009, 17:47
Ček...Punoljetan si i nije ti dopušteno? :o

McPingvin_v2.0
03-08-2009, 18:33
Nemojte se zavaravati da ste slobodni kao ptičice kad napunite 18. Dok god živite s roditeljima imaju vas pravo djelomično kontrolirati :)

marijanovic
03-08-2009, 20:21
Nemojte se zavaravati da ste slobodni kao ptičice kad napunite 18. Dok god živite s roditeljima imaju vas pravo djelomično kontrolirati :)

Ma što djelomično; 85% roditelja kod kojih žive njihova "odrasla" djeca kontrolira ih više od 75%.
Kod mene je to kontrola od nekih 85% roditelji i 10% tetka kod koje stanujem dok studiram. Dakel samo 5% je moja sloboda.

I nemojte se zavaravat, djeca ste sve dok imate starce.

hacker
03-08-2009, 20:33
Tj. dok se ne odseliš ili osamostališ (nađeš posao)

A daj reci, šta bi bilo da si usprkos toj zabrani otišao do tog shopa?

marijanovic
03-08-2009, 20:42
Tj. dok se ne odseliš ili osamostališ (nađeš posao)

A daj reci, šta bi bilo da si usprkos toj zabrani otišao do tog shopa?

Pa ne znam, ne kockam se sa životom.
Nebih mogao podnjeti da tata dobije infarkt ili nešto slično (živčani slom), ionako je lošeg zdravlja.
Zapravo nije do toga, nego ko bi putovao s njima nazad kući, bila bi to najgora tri sata u životu.

Razzarach
03-08-2009, 21:12
Evo da se i ja vratim u temu:

-Pod novac koji sam zaradio mislim ono što mi je ostalo nakon što sam dio uložio u korisno i dio za nešto korisno obitelji. Dakle što je čisto ostalo meni.

-Kako mu nisam učinio protuuslugu kad sam ga zabavljao 3 sata vožnje tamo (mama je drijemala), od 8 do skoro 16 koliko je čekao kod doktora (čak je i na mom ramenu odspavao dobrih pola sata u čekaoni). Dobro, 3 sata povratka ga nisma zabavljao jer sam bio ljut.

-Otiči sam do ADM-a sam htio (dok sam čekao na tatu), ali nije dolazilo u obzir (meni da i to najbolje, ali roditeljima ni slučajno). Zagreb ne poznam baš najbolje (oke, znam onaj dio oko Jelačićevog trga, katedrale i Ilice), ali bi se snašao (imam kartu, google maps, nokia maps, ...). Htio sam i autom, al ni meni to baš nije neka ideja zbog gužve.
Naravno, u 8 sati čekanja mogao sam i pužući otići od Rebra do ADM-a i natrag, ali nisam smio (sam), tj nije mi bilo dopušteno.

No nazad na offtopic:
Prodajem lubenice (karpuz, bostan ili kako god vi to zvali) u Gradini preko puta benzinske. Cijeli sam dan vani (osim kad uđem unutra).
Tko od vas navrati i kaže da je s PCPlay foruma za svaku kupljenu dobija jednu gratis.
Trenutna cijena je 15 Kn/kom za one od 8 do 12 Kg, a 10 Kn/kom za one <8 Kg.
Slatke, sočne i friške. Domaće; ako treba pokažem i njivu ;-).
jel kupuju crnci?

Niko Bellic
03-08-2009, 21:17
Rjesenje je da si nadjes curu iz Zagreba i onda ce morat malo da te puste s lanca. Moji starci su rastavljeni od moje 12-te godine. Imam sve moguce slobode od 16-te godine. Bio sam i par puta na murji prije 16-te, radio gomilu sranja, ganjao starije zenske i zivio 200 na sat. Ipak, starcima je drago da sam se nagutao govana u ranoj mladosti, ali losa strana tog je da sam sad s 22 godine u guzici preozbiljan za svoje godine i da ce mnogi moji vrsnjaci tek raditi greske koje sam ja odavno napravio. Postalo je dosadno...

McPingvin_v2.0
03-08-2009, 21:26
hear hear s tim "preozbiljan za svoje godine" :)

Hellboy
03-08-2009, 23:48
Ako pritom misliš na sebe, promašio si opis. :D

I ne želim opisivati koliko. :D

McPingvin_v2.0
03-08-2009, 23:58
Ah, ovisi u čemu... Općenito shvaćam stvari ozbiljno, ali ih okrećem na šalu jer se s nekim stvarima tako lako nositi. U nekim stvarima sam preozbiljan za svoje godine pa dolazi do problema pri pronalaženju partnerice za produljenje vrste ^^

Xero
03-08-2009, 23:59
Nisam znao da su pingvini ugrožena vrsta :?

LPFireDog
04-08-2009, 00:07
ja sam negdje procitao da odu oko 3 pingvina na jedno pakovanje kinder pingvia

pomalo zastrasujuce..

Niko Bellic
04-08-2009, 06:20
Ako pritom misliš na sebe, promašio si opis. :D

I ne želim opisivati koliko. :DZajebancija na forumu da skratim trenutke dosade kad nemogu nista pametnije raditi i RL ponasanje barem u mom slucaju nisu povezani. To sto je netko neceg svjestan, ne znaci da mora stalno brijati o tome. Previse si zabrijao da kuzis ljude, a jos si mis mali...

Hellboy
04-08-2009, 07:26
Momak, govorio sam Pingvinu i pritom insinuirao na
http://www.imagesforme.com/out.php/i622335_hrenovke20crne20sve20preview.jpg


Malo smo se zaletjeli, ha... mišek?

Niko Bellic
04-08-2009, 07:30
Nemoj opet molim te... :rotfl:

McPingvin_v2.0
04-08-2009, 09:38
Hot dog, hot dog, you're my hot dog, and baby you can turn me on.

Paran0a
04-08-2009, 12:37
Bar to niste isforsirali do kraja ..

Hellboy
04-08-2009, 12:57
Bar to sad nečem nastaviti spominjati do kraja vremena.

Paran0a
04-08-2009, 13:05
Znaci nastavlja se kako je i bilo.Nvm.

Niko Bellic
04-08-2009, 13:11
Jebemu rak ranu, zar ne mozete bar na minut bit ozbiljni? Ima li tko od ekipe ovdje problema s ocem koji nije autoritet, a misli da je?

croat1gamer
04-08-2009, 13:28
Hot dawg.

LPFireDog
04-08-2009, 14:06
Hot dawg.
u talking to me ? :oops:

Niko Bellic
04-08-2009, 14:14
Jebemu rak ranu, zar ne mozete bar na minut bit ozbiljni? Ima li tko od ekipe ovdje problema s ocem koji nije autoritet, a misli da je?

McPingvin_v2.0
04-08-2009, 14:20
Ne, ne možemo. A sa starim... Recimo :)

Medolina
05-08-2009, 16:42
Govoris o komunistickom utopizmu, a ti furas kapitalisticki utopizam. Posto si ocito iskusan s ovakvim pitanjima, moram te upitati dvije stvari:
1. Kome da seljak proda malen dio zemlje u pripizdini?
2. O kakvom ti kapitalu govoris ako se ne moze dobiti vise od 5-10 eura po kvadratu zemlje?
U sporom poslu koji zahtijeva vremena poput poljoprivrede, nema fore "ide-ne ide". Potrebno je vrijeme da se pocnu ostvarivati prihodi, i seljaci si ne mogu prisutiti mijenjanje smjerova poput carapa.

Kukao bi i ti da ne mozes prehraniti svoju obitelj.

Na oba pitanja je odgovor: Nije moj "fuckin" problem.
Ako vanjski ponuđači nude bolje uvjete velikim uvoznicima, jasno da će kupiti od njih. I ja bih. Jedina bitna stavka u cijeloj priči o nabavki je moj džep. Manji troškovi, veća zarada.

S obzirom da se ta zemlja prenosi iz generacije u generaciju, kao i proizvod koji proizvode, možda je vrijeme za promjene.
Onaj tko želi nešto postići, ima želju, ideju i entuzijazam, ništa mu neće stati na put.

Ali naravno da je lakše kukati i čekati socijalnu pomoć države, te se jednom-dvaput godišnje pojaviti na telki i reći kako si imao neočekivane suše ili suprotno padaline.

edit:
@wishmaster

Ako je nekvaliteta uvjet za bolju prodaju, svakako, podržavam uzgoj nekvalitetnog. Snađi se kako znaš.


@nodakim

Mavrović je znači iskoristio još jedan faktor na putu za uspjeh. Sposobnost i ništa drugo.

Ja kao krajnji konzument (igre, pšenice, automobila, nečeg četvrtog) mogu po tome pljuvati koliko god želim, jer sam to platio i koristim slobodu govora.
Da sam proizveo nešto loše i pustio na tržište, nemam pravo prigovoriti drugima što po tome pljuju.


Ahh....S:oops: :oops: STako pametan,,,,

McPingvin_v2.0
05-08-2009, 17:13
Istina, Vekica nam je vrlo pametan, samo nije u pravu :)

W3DR4N
05-08-2009, 17:29
Ahh....S:oops: :oops: STako pametan,,,,

Možeš imati moje bebe.

Maloki
05-08-2009, 23:43
Možda nema maternicu.

Kid A
06-08-2009, 00:30
i jajnike.

LPFireDog
06-08-2009, 11:16
ima penis

Medolina
06-08-2009, 12:01
ima penis

Nemam. Hvala, Veky... Javim ti se!S:D

W3DR4N
06-08-2009, 12:07
<3

LPFireDog
06-08-2009, 12:07
ima penis

Nemam. Hvala, Veky... Javim ti se!S:D
ne lazi. lady goga :(

Medolina
06-08-2009, 12:29
ima penis

Nemam. Hvala, Veky... Javim ti se!S:D
ne lazi. lady goga :(

To bi značilo da sam hermafrodit. What ever you say!S:thumbs2:

@veky: :oops:

LPFireDog
06-08-2009, 12:33
to je moj nacin da ti kazem da mi se svidas i da te lijepo molim da odjebes wedrana :oops:

ja sam bolji od njega..
pro sam u cod4 i imam wc koji je velik 23 kvadrata.

Medolina
06-08-2009, 12:36
to je moj nacin da ti kazem da mi se svidas i da te lijepo molim da odjebes wedrana :oops:

ja sam bolji od njega..
pro sam u cod4 i imam wc koji je velik 23 kvadrata.

Oh, moj Bože! Zar stvarno....??????S:shock:

Veky... Brzo ponudi nešto više ili... ću te morati ostaviti zbog ogromnog wc-a i profija u cod-u...S:cry:

TeraBajt
06-08-2009, 12:36
humor. hahaha.

ha

hahah.

ne znam, prijavi se za miss ili nešto. :(

croat1gamer
06-08-2009, 13:50
Bezobrazni self promotoru.
viewtopic.php?f=9&t=33697 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=9&t=33697)

TeraBajt
06-08-2009, 20:41
babič je dovoljno, hvala.

Medolina
06-08-2009, 21:04
humor. hahaha.

ha

hahah.

ne znam, prijavi se za miss ili nešto. :(

Nažalost, nisam dovoljno lijepa da se natječem u tome!S:(

TeraBajt
06-08-2009, 21:05
nitko od nas nije. osim kenana, dobro.

bezimeni
06-08-2009, 21:10
humor. hahaha.

ha

hahah.

ne znam, prijavi se za miss ili nešto. :(

Nažalost, nisam dovoljno lijepa da se natječem u tome!S:(
Budemo odlučili ako postaš slike u badiću....uf , bolje da se suzdržim da me netko ne optuži za pedofiliju...kidam na lijevo tako mi mlijeka u prahu.

Niko Bellic
06-08-2009, 21:15
humor. hahaha.

ha

hahah.

ne znam, prijavi se za miss ili nešto. :(

Nažalost, nisam dovoljno lijepa da se natječem u tome!S:(
Budemo odlučili ako postaš slike u badiću....uf , bolje da se suzdržim da me netko ne optuži za pedofiliju...kidam na lijevo tako mi mlijeka u prahu.
O cemu pricas pa zeni je 20 u guzici...

bezimeni
06-08-2009, 21:16
piletina...milfe su moja generacija....

Niko Bellic
06-08-2009, 21:24
piletina...milfe su moja generacija....
Ugledaj se na Josipa Radeljaka...

bezimeni
06-08-2009, 21:26
Da...debeli novčanik + viagra i deri. Nije on ni blesav.

Niko Bellic
06-08-2009, 21:33
Da...debeli novčanik + viagra i deri. Nije on ni blesav.
Prilagodio se covjek vremenu u kojem zivi...

Medolina
07-08-2009, 12:35
:D

Kid A
07-08-2009, 23:38
Medolina nadgleda razgovor iz prikrajka

Niko Bellic
07-08-2009, 23:57
Nikad ne bi volio da sam zemska. Zamisli da ti neka krdjan napravi dite. Asti gospe. Paz se Medolina... :nonono:

Medolina
08-08-2009, 09:28
Nikad ne bi volio da sam zemska. Zamisli da ti neka krdjan napravi dite. Asti gospe. Paz se Medolina... :nonono:

Zato Medolina zna čemu služi kondom! :D A i uostalom, imam pažljivog dečka pa se ne moram bojati kinder surprise-a.S:D

Electromaster
08-08-2009, 12:05
Nikad ne bi volio da sam zemska. Zamisli da ti neka krdjan napravi dite. Asti gospe. Paz se Medolina... :nonono:
Budi lezba?
YURIYURIYURIYURIYURIYURI...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/718smiley.svg/40px-718smiley.svg.png

Matilda Mother
08-08-2009, 20:22
Lijepo je o svemu tome porazgovarat ali nekako imam osjecaj da tvoj stari ima neke druge planove za tebe. Fascinantno mi je kak si uopce uspio kupit i ovaj komp kaj sad imas.



s takvim se ne da razgovoarati. zbilja, ko da je bio problem stati na pola sata kraj dućana. uostalom, kakvo osamostaljivanje dok je još na faksu, s ovakvim stanjem u državi. koji normalni student se ide osamostaljivati sa 22 godine.

uostalom, to je čisto provođenje sile "zato jer može/mogu". trpi dok moraš, a onda put pod noge i više se ni ne osvrći. znam da ružno zvuči, al jbga.

Raz
08-08-2009, 20:38
Nikad ne bi volio da sam zemska. Zamisli da ti neka krdjan napravi dite. Asti gospe. Paz se Medolina... :nonono:
Budi lezba?
YURIYURIYURIYURIYURIYURI...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/718smiley.svg/40px-718smiley.svg.png
Jao, u šta te sonik pretvorio :D

Matilda Motherin savjet mi se zasad čini kao najmudrije i najprihvatljivije rješenje :thumbs2:

W3DR4N
08-08-2009, 21:46
koji normalni student se ide osamostaljivati sa 22 godine.

Uporni i samouvjereni? Studenti s kičmom?

flander
09-08-2009, 09:06
koji normalni student se ide osamostaljivati sa 22 godine.

Uporni i samouvjereni? Studenti s kičmom?


prije bi rekal da oni kojima starci idu na živce

Deadwalker
09-08-2009, 09:13
Suostalom, kakvo osamostaljivanje dok je još na faksu, s ovakvim stanjem u državi. koji normalni student se ide osamostaljivati sa 22 godine.

uostalom, to je čisto provođenje sile "zato jer može/mogu". trpi dok moraš, a onda put pod noge i više se ni ne osvrći. znam da ružno zvuči, al jbga

veliki potpis. U biti, ja isto ne vidim razloga da sada bjezim od kuce, tj nemam nikakvu potrebu odlaziti. Sa starcima sam super, a i puno mi je lakse studirati uz njihovu potporu. E sad, istina, kako starim, neka unutarnja potreba za osamostaljivanjem je sve veca, al jos uvijek ne toliko velika.
Svaka cast ljudima koji imaju zelje i volje vec u tim godinama se osamostalit, al takvih je fakat malo

bezimeni
09-08-2009, 11:10
Svatko je kovač vlastite sreće... ali ja sam izabrao osamostaljenje već sa 18..istina nije bilo potpuno...nije ni danas 100% s obzirom da preuređujem kuću ( vlastitim novcem ) tj. gotovo gradim iznova od pokojnog djede u koju selim za koju godinicu a živim u stanu koji također nije u mom vlasništvu ali bih da to želim u njemu mogao ostati do smrti...ali hranim se , oblaćim i plaćam vlastite režije od 18 godine.Na posudbu npr. od 100 kn nisam nikada ni pomislio bilo od roditelja koji su odlični i nebih ih mijenjao ili od prijatelja ili od banke. Djevojka (današnja supruga ) i ja smo si sami vjenjčanje platili ...bilo je preko 120 gostiju .Bila je naša želja da si sami platimo.Prije se nismo željeli ni oženiti dok nismo novce zaradili a suma nije bila mala i uspjeli smo sve riješiti do naše 26 godine života . I platiti si svadbu i namjestiti si stan i kupiti si auto ( istina polovni i dosta star) bez kune kredita ili posudbe sa bilo koje strane.

Sve se može ako se hoće...kakvih 22 godine...sa 18 se kreće .Što prije kreneš to si prije svoj na svome .I ne smatram se ništa posebno...mislim da je to jedan najobićniji i najnormalniji put .Čak se i smatram poprilično razmaženom i lijenom osobom :D .

Niko Bellic
09-08-2009, 13:49
Ocito onda imas jako puno srece. Mnogi ljudi te pare koje si ti mogao stedjeti za svadbu moraju trositi na najam stana ili neke supe gdje ce spavati nocu. Danas ne mozes stedjeti ako nemas uvjeta za to, a ako neka normalna placa jedva pokrije osnovne troskove zivota onda je jasno da nema uvjeta za stednju i svaka ti cast, ali takvih kao ti (kojima se toliko stvari potrefi) je danas jako, jako malo...

Vecina ljudi svaki dan stedi. Stedi na sebi...

bezimeni
09-08-2009, 14:17
Stari ja kada sam počeo raditi 91. godine je prosječna plaća bila 200 dem tj. 100 eura .. .Ne moraš meni pričati o teškim vremenima.Može se ako se hoće...ali ako se živi od danas do sutra sa motom "nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo" uz pijanjčevanje u kasnim dvadesetima po birtijama ili trošenjem svakog viška love , pa makar taj višak bio i 200 kn na nepotrebne stvari , onda normalno da češ uvijek biti praznih džepova.

Ono , nije mi namjera soliti pamet bilo kome...sve se to razlikuje od slučaja do slučaja i možda sam ja i imao nekakve male sreće do sada ( tko zna što sutra nosi ) ali previše vidim neodgovornog ponašanja oko sebe. Npr. u jednom susjednom stanu mangup od 27 godina živi na račun staraca i nema dana staža.Ali nije on kriv, krivi su starci koji mu to toleriraju .Napravili su invalida od njega nesposobnog i nemotiviranog za bilo kakav pokušajSza normalnim životom. Ako te netko gurne u vatru ne znači da ti želi zlo. Ja bi mu svaki dan srao da jede moju hranu i da pije moju vodu i da nosi moju odječu...pa to bi i mrtvaca probudilo i potaknulo barem na nekakav inat koji bi ga trgnuo i motivirao pa makar i mržnjom prema meni.

Niko Bellic
09-08-2009, 20:22
Imam i ja takvog frenda kojeg starci financiraju pa mu nikad dosta para, jer ima previse vremena da ih trosi ili smislja gdje ih potrositi. Od jedne prosjecne place ne mozes platiti stan, hranu i rezije i jos imati novca za ostale troskove. Samo oni s rijesenim stambenim pitanjem mogu donekle normalno zivjeti...

Deadwalker
09-08-2009, 21:17
Npr. u jednom susjednom stanu mangup od 27 godina živi na račun staraca i nema dana staža.Ali nije on kriv, krivi su starci koji mu to toleriraju .Napravili su invalida od njega nesposobnog i nemotiviranog za bilo kakav pokušajSza normalnim životom. Ako te netko gurne u vatru ne znači da ti želi zlo. Ja bi mu svaki dan srao da jede moju hranu i da pije moju vodu i da nosi moju odječu...pa to bi i mrtvaca probudilo i potaknulo barem na nekakav inat koji bi ga trgnuo i motivirao pa makar i mržnjom prema meni.

Ovo je fakat zalosno. Al sto je gore, ima takvih kod nas kolko oces. Recimo moj susjed( :) ), ima 25 godina i nije jos apsolutno nista radio niti zaradio u zivotu niti se trudi uopce. U biti, po cile je dane kod kuce, visi za kompom i jos uvik studira(a moga je vec zavrsit). Ehhh

Hellboy
09-08-2009, 21:23
To me podsjeća na moju hibridnu tetku ili koji mi bog uopće dođe. Počela je studirati krajem devedesetih. Last I heard, još uvijek je bila na faksu samo bog te pitaj na kojem. To je bilo prije par mjeseci.

Medolina
09-08-2009, 21:53
To su ti mamine i tatine maze. Pogotovo ako su jedinci.S:yuck:

Constantine
10-08-2009, 12:44
ja sam jedinac :(
ali se planiram odselit kad/ako završim faks.

Niko Bellic
10-08-2009, 15:19
Propast ce nam drzava otices u kurac! :P

bandit
01-11-2009, 18:23
Ja niam razmažen al oču Bmx pod hitno.

bandit
01-11-2009, 18:25
I ja sam jedinac. :)

Delirium
01-11-2009, 18:33
ajde ti sinko nauci koristit Edit button pa ce se cijeli forum snovcat i kupit tebi BMX kad dodjes do 1000 postova

gothic45
14-11-2009, 21:18
Što se tiče općenito roditelja imam samo majku, oca nisam nikada upoznao ali me te uopće ne žalosti niti išta slično.

Majka mi je prilično zakon osoba i odlično se slažemo, nije mi skoro nijednom u životu udarila, samo mi je odvalila 2-3 šamara zidarska u ranom djetinstvu pa otad nemam tendenciju da radim gluposti i pizdarije :D.

Mogu sa njom popričati o biločemu i uvijek mi da dobar savjet a nije ni prestroga.

loo
15-11-2009, 00:12
Moji su se rastali kad sam bio klinjo. Živim sa starom. Stari mi ovak ne nedostaje, ali kad se sjetim kak bi bilo bolje da je tu...

skilz
16-11-2009, 23:52
Svatko je kovač vlastite sreće... ali ja sam izabrao osamostaljenje već sa 18..istina nije bilo potpuno...nije ni danas 100% s obzirom da preuređujem kuću ( vlastitim novcem ) tj. gotovo gradim iznova od pokojnog djede u koju selim za koju godinicu a živim u stanu koji također nije u mom vlasništvu ali bih da to želim u njemu mogao ostati do smrti...ali hranim se , oblaćim i plaćam vlastite režije od 18 godine.Na posudbu npr. od 100 kn nisam nikada ni pomislio bilo od roditelja koji su odlični i nebih ih mijenjao ili od prijatelja ili od banke. Djevojka (današnja supruga ) i ja smo si sami vjenjčanje platili ...bilo je preko 120 gostiju .Bila je naša želja da si sami platimo.Prije se nismo željeli ni oženiti dok nismo novce zaradili a suma nije bila mala i uspjeli smo sve riješiti do naše 26 godine života . I platiti si svadbu i namjestiti si stan i kupiti si auto ( istina polovni i dosta star) bez kune kredita ili posudbe sa bilo koje strane.

Sve se može ako se hoće...kakvih 22 godine...sa 18 se kreće .Što prije kreneš to si prije svoj na svome .I ne smatram se ništa posebno...mislim da je to jedan najobićniji i najnormalniji put .Čak se i smatram poprilično razmaženom i lijenom osobom :D .


ja imam 17 napunio prije 6 dana znaci ja bi za godinu dana trebo otic od roditelja nac poso i stan a ljen sam i neozbiljan ja neznam ja kad bi oso s 18 ja bi krepo nede na ulici bolna istina :cry: :cry:

loo
17-11-2009, 13:52
Osamostališ se kad si spreman. Ne mora to bit sam točno 18 godina. Znam dosta ljudi koji žive puno dulje sa roditeljima... mene to ne privlači i kad odem na faks se više ne vraćam kuć.

WAR-ELEMENT
18-11-2009, 18:00
Ja sam totalno neozbiljna osoba, planiram uzivat i studirat do 24,25 godine, pa onda se zaposlit,naravno roditelje cijenim i poštujem,iako nam žele sve naljbolje,opet samo mi znamo sto je najbolje za nas, pa cak i kada je to pogrešno.

Chupacabra
25-11-2009, 12:45
Ja sam totalno neozbiljna osoba, planiram uzivat i studirat do 24,25 godine, pa onda se zaposlit,naravno roditelje cijenim i poštujem,iako nam žele sve naljbolje,opet samo mi znamo sto je najbolje za nas, pa cak i kada je to pogrešno.

Kako kad, većinom mi, ali u rijetkim slučajevima oni ipak znaju...

Lord Ragnarok
29-11-2009, 19:23
pročitaj
ostatk
tuđeg
posta
a
ne
samo
jebeni
reply
stisnuti
.


inace ot, planiram cim dodem na faks (slijedece godine) nes skemijati za stan/smjestaj. nije da mi se svida doma i kod roditelja, ali ono treba se malo pomalo osamostaliti. ispocetka ce biti nosenje robi mami na peglanje/pranje (one seky kratke kosuljice :D), ali i to ce malo-pomalo poustati. da ne spominjem ruckove subotom i nedjeljom. svaki vikend doma jesti ko bog :D

Niko Bellic
29-11-2009, 21:06
Da nije pranja i peglanja i da je jeftinija hrana ja bi već davno bio 100% samostalan...

cham3leon
29-11-2009, 21:15
W8, sad nisi?

btw, ja sam htio ić na FOI kad sam bio pri kraju srednje, i to čisto samo zato da probam bit samostalan. Možda je bolje ovako da sam ostao u Rijeci...

la50
29-11-2009, 21:20
Kod mene je slučaj da stariji brat radi,stara isto radi ali za dosta slabu plaću,stari u mirovini(koju on troši bez beda na 6 šteka cigara mjesečno,a ostatak uglavnom zadrži za vlastite "užitke").Tako kad ja budem završio faks(ako uopće budem išao) onda ću ja morat radit,stariji brat će vjerovantno otić od kuće tako da ću ja uz staru "držat" obitelj financijski stabilnu.
Brijem da se nikad neću osamostaliti...

loo
29-11-2009, 21:25
Pa ako ti uzdržavaš obitelj onda si ti valjda samostalan a oni nisu...

Niko Bellic
29-11-2009, 21:30
Jel stari bar dobra osoba, kad si već toliko "gušta" od penzije? Ak nije, onda reci staroj da ga ostavi, picne se malo i upeca nekog bogatuna dok još može...

Mislim da ti buraz sigurno neće otići od kuće osim ako nema neku ekstra plaću, čisto zbog stambenog pitanja... :wink:

la50
29-11-2009, 21:45
@ loo a da imaš pravo...
Hm stari nije baš dobra osoba(blago rečeno),ali taj rastanak ne dolazi u obzir(stara nikad na to nebi pristala).
A brat bi se mogo odselit i živjet sa curom,neznam(a za plaću njegovu,recimo da je dosta dobra kad se ubode prekovremenih sati).

Niko Bellic
29-11-2009, 21:51
Gle, evo ti rješenja. Nabavi neki otrov koji se oslobađa pri izgaranju, natopi starom cigarete u njega i riješio si problem. Cigareta bu ga zela, kad ju ionak previše cucla. Ovak ak niš ne napraviš, sam buš gledal kak problem iz malog postaje sve veći i bu ti to sve postalo normalno. To ti ne bu nikaj lepega, da se razmemo. Buš popizdel i nakraju ga stukel s štekom cigaretlina...

la50
29-11-2009, 21:56
Moš ga jebat,ja neželim bit odgovoran za nečiju smrt.Ako on bude nastavio ovako kako mu sad ide sam sebe će pokopat...
Ma nek se šlepa,šta me briga,je da pojede cjeli frižder bez beda ali moš ga hebat.

loo
29-11-2009, 21:57
Pa nek onda živi samo o svom trošku. Ako mirovinu troši samo na sebe nek si bar sam kupuje hranu i take stvari...

la50
29-11-2009, 22:00
Onda majstor počne sa forama da je stan na njemu i takve pizdarije...ja sam odustao od njega.
Svako nosi svoj križ,pa valjda je on naš.

LPFireDog
29-11-2009, 22:21
tata me je silovao kad sam bio mali
sad je dobar vise me ne dira

Niko Bellic
29-11-2009, 23:03
Onda majstor počne sa forama da je stan na njemu i takve pizdarije...ja sam odustao od njega.
Svako nosi svoj križ,pa valjda je on naš.
Uzmi najveći nož i prikolji ga. Ako ti je bed ima ekipe u Srbiji koja je profi u tome...

Mirko L
30-11-2009, 14:39
Moš ga jebat,ja neželim bit odgovoran za nečiju smrt.Ako on bude nastavio ovako kako mu sad ide sam sebe će pokopat...
Ma nek se šlepa,šta me briga,je da pojede cjeli frižder bez beda ali moš ga hebat.

LOL, nemogu vjerovat da nisi skužio da se lik zeza :P

la50
30-11-2009, 14:51
Hah,jbg malo sam maka...

Delirium
11-12-2009, 21:36
cim napunim 18 idem na fakultet i vracam se samo za blagdane vidit brata...nije da su loši, baš naprotiv super su starci i sve al jebiga ovaj malograđanski život nije za mene

lulix
11-12-2009, 21:44
joooj, ma ja sam već napunio 18, mučim muku sa 4. godinom i neznam ni sam dal bi ošo na faks, uostalom ima puno jaraka za iskopat, a skuplja konfiguracija za ovaj forum mi netreba :thumbs2:

cham3leon
11-12-2009, 21:48
Nema puno jaraka za iskopat. Sigurno. Teško se u ovoj zemlji dobiva posao sa srednjom školom.

Deadwalker
11-12-2009, 21:50
Nema puno jaraka za iskopat. Sigurno. Teško se u ovoj zemlji dobiva posao sa srednjom školom.

S faksom jos teze.

Delirium
11-12-2009, 21:51
meh dok ne uđemo u eu tesko nama koji se želimo više obrazovat

cham3leon
11-12-2009, 21:52
Pa kudikamo je lakše dobit posao sa završenim studijem nego bez. Pogotovo u deficitarnim zanimanjima kao što su tvoje i moje :friends:

Nodakim
11-12-2009, 22:41
Pa kudikamo je lakše dobit posao sa završenim studijem nego bez. Pogotovo u deficitarnim zanimanjima kao što su tvoje i moje :friends:


Ček koji si ti ono zanimanje?"Računalni tehničar"?
I to je kao ono deficitarno zanimanje?
Bwaahaha,ova država fakat nema pojma...

cham3leon
11-12-2009, 22:44
Computer engineer. Što znači da mogu raditi i u administrativnim poslovima i razvoju softvera. Država ima pojma.

Nodakim
11-12-2009, 23:15
Da,jer ipak njih nema na svakome uglu?

McPingvin_v2.0
12-12-2009, 09:01
Nema nas dovoljno :)

Hrpa nas upisuje fakseve, malo nas završava, a kad bi svi završili u roku bilo bi nas još uvijek premalo :)

Niko Bellic
12-12-2009, 09:21
Zato uz dobar falsifikat diplome (koju btw nitko ni ne pregledava) dobiš posel u državnoj firmi i kradeš kak i drugi kradeju, pa čak i boljše...

lulix
12-12-2009, 14:03
i kradeš kak i drugi kradeju, pa čak i boljše...
Ne vidim šta ima loše u tome, pa nekradeš od sirotinje...


Ček koji si ti ono zanimanje?"Računalni tehničar"?
I to je kao ono deficitarno zanimanje?
Bwaahaha,ova država fakat nema pojma...

Ja sam 4. godina istog smjera i 99% sam siguran da kad završim školu neću dobit poso, a pitanje je dal ću imat love za faks!

cham3leon
14-12-2009, 14:30
Da,jer ipak njih nema na svakome uglu?

Hoćeš reći da je svaki student koji završi računarstvo na FER-u nepotreban, i da ih ima stopedeset hiljada?
Sjajan zaključak.

Babitz
16-12-2009, 10:57
Ja sam CNC programer i ne mogu nać posao u struci da ga jebeš. Nigdje nikakve ponude.

Srednja škola je zakurac.

Niko Bellic
16-12-2009, 11:36
Možda nisi dovoljno uporan. Sve koji čekaju da posao "nađe njih" u većini slučajeva nemaju posla. Ako si majstor u svom poslu, uvijek negdje ima netko tko taj posao radi lošije od tebe...

Definitivno najbrutalniji posao za koji sam čuo je posao keramičara. Ako ti se zalomi, pa ti uleti par "boljih gaža", bez beda se opernatiš da boli glava. Najbolja stvar je to što taj posao uopće nije težak, osim ako si teški pehist i šeprtlja...

Arbiter of Change
16-12-2009, 12:00
Kaže osoba koja vjerojatno nikada nije lomila pločice.
Stvar je u tome da postoji jedna astronomska razlika između majstora keramičara i nesposobnog ili osrednjeg. :)

Babitz
16-12-2009, 12:17
Naravno da nisam velemajstor u poslu kad imam tek 20 godina. :tired_smajli_s_hcla: (x10)

A ono, za takav posao treba imati veze ovdje pošto nigdje u Zg i okolici ne traži CNC programera i sigurno nikog tko ima manje od 2 godine iskustva koje nikad u životu neću steći pošto to svi traže. :još jedan tired:

S druge strane, pričao sam jednom s jednim Englezom o poslu, plaći, itd. i nije mogao vjerovati da sam radio za 3200kn. Ko početnik bi u VB imao početnu plaću 13-16 funti na sat i tamo je pronašao dosta oglasa za nekog s mojim karakteristikama. Znam da su veći standardi tamo, ovo ono, al opet držim da se da pristojnije živjeti.

Onda su izdajice i nehrvati oni koji se sele i bježe tamo gdje se zapravo mogu prehraniti i živjeti s više od jednog para obuće. :thumbs2:

Niko Bellic
16-12-2009, 12:55
Kaže osoba koja vjerojatno nikada nije lomila pločice.
Stvar je u tome da postoji jedna astronomska razlika između majstora keramičara i nesposobnog ili osrednjeg. :)Majstor koji je meni postavljao pločice u kupaoni ima takav alat da ti pamet stane i btw tek 3% (čak i manje) pločica treba rezat. Gledao sam tipa kak radi i to je prava umjetnost od posla, ako radiš sa stilom. Kao da slaže puzzle po zidu.

@ Marko Babić

Šta je to točno tvoja struka i gdje se ona može primjeniti, tj. ima li neko mjesto gdje je stalna potreba za tvojim zvanjem ili samo odrađuješ poslove ako se ukaže potreba, pa te onda na kraju fino plate? Zanima me, zanima me, zanima me, jako, jako, jako...

Arbiter of Change
16-12-2009, 12:57
Ništa, seli se ako moraš (možda možeš nešto skombinirati preko firme ako je čemu) osim ako te nešto ne veže uz rodni grad. Naravno, ne kažem da se seliš iz Hrvatske, ali iz grada ako moraš. Tvornice su ti prijatelji kad je CNC u pitanju.

@Talični Tom:
Kako kome. Mojim starcima je majstor trebao custom rezati bar 1/5 pločica.

Niko Bellic
16-12-2009, 13:02
Šta je taj CNC, hoće mi više netko pojasnit?

Electromaster
16-12-2009, 14:27
Šta je taj CNC, hoće mi više netko pojasnit?
Zabrij nešto à la ''3D printer''.

Sickmanno1
16-12-2009, 15:12
Šta je taj CNC, hoće mi više netko pojasnit?

Numericki upravljani strojevi...

Niko Bellic
16-12-2009, 15:39
Šta je taj CNC, hoće mi više netko pojasnit?

Numericki upravljani strojevi...Zvuči dosadno. Kad smo već kod posla, kak ide u Albaniji? Hoće bit uskoro para za novi komp?

Grim
16-12-2009, 15:57
Naravno da nisam velemajstor u poslu kad imam tek 20 godina. :tired_smajli_s_hcla: (x10)

A ono, za takav posao treba imati veze ovdje pošto nigdje u Zg i okolici ne traži CNC programera i sigurno nikog tko ima manje od 2 godine iskustva koje nikad u životu neću steći pošto to svi traže. :još jedan tired:

S druge strane, pričao sam jednom s jednim Englezom o poslu, plaći, itd. i nije mogao vjerovati da sam radio za 3200kn. Ko početnik bi u VB imao početnu plaću 13-16 funti na sat i tamo je pronašao dosta oglasa za nekog s mojim karakteristikama. Znam da su veći standardi tamo, ovo ono, al opet držim da se da pristojnije živjeti.

Onda su izdajice i nehrvati oni koji se sele i bježe tamo gdje se zapravo mogu prehraniti i živjeti s više od jednog para obuće. :thumbs2:
VB <3

Sickmanno1
16-12-2009, 16:16
Zvuči dosadno. Kad smo već kod posla, kak ide u Albaniji? Hoće bit uskoro para za novi komp?

Dobro. Para imam, al masno i trosim...izigravam big bossa stalno...

Laptop ce pasti zasigurno sad za Bozic...

Niko Bellic
16-12-2009, 16:26
Alienware ili?

Sickmanno1
16-12-2009, 16:55
Haha....

Ma neku socijalu za posao....naravno na racun firme :evil:

Niko Bellic
16-12-2009, 17:00
Razoćirao si me... :(

Sickmanno1
16-12-2009, 17:06
Hebiga dude...cuga and picka cost money ^^

McPingvin_v2.0
16-12-2009, 17:15
VB <3
Budeš mi sredio neki poslić ovo ono?

Babitz
18-12-2009, 19:49
[quote="Arbiter of Change":26be95yp]Kaže osoba koja vjerojatno nikada nije lomila pločice.
@ Marko Babić

Šta je to točno tvoja struka i gdje se ona može primjeniti, tj. ima li neko mjesto gdje je stalna potreba za tvojim zvanjem ili samo odrađuješ poslove ako se ukaže potreba, pa te onda na kraju fino plate? Zanima me, zanima me, zanima me, jako, jako, jako...[/quote:26be95yp]
Isprogramiraš rad računalno upravljane tokarilice / glodalice / nećeg trećeg i ovisno o programu / obradi drkaš kurac 5min - 1h. :D

Jako traženo vani gdje je industrija razvijena i bome je jebački plaćeno, no ne i kod nas, naravno.

cham3leon
18-12-2009, 19:54
Onda je stvarno gospodarstvo u prozoru. Nadam se da će jednog dana Slovenija proglasiti rat protiv Hrvatske i aneksirati Gorski Kotar i Kvarner.

Kid A
18-12-2009, 22:37
[quote="Arbiter of Change":3huh3hq6]Kaže osoba koja vjerojatno nikada nije lomila pločice.
@ Marko Babić

Šta je to točno tvoja struka i gdje se ona može primjeniti, tj. ima li neko mjesto gdje je stalna potreba za tvojim zvanjem ili samo odrađuješ poslove ako se ukaže potreba, pa te onda na kraju fino plate? Zanima me, zanima me, zanima me, jako, jako, jako...
Isprogramiraš rad računalno upravljane tokarilice / glodalice / nećeg trećeg i ovisno o programu / obradi drkaš prozor 5min - 1h. :D

Jako traženo vani gdje je industrija razvijena i bome je jebački plaćeno, no ne i kod nas, naravno.[/quote:3huh3hq6]
Trenutno u svojoj firmi trazim 2 radnika s takvom strukom.Aparat je Toshiba CNC.Seli se vamo :)

Niko Bellic
18-12-2009, 23:34
Još mu reci koliko ga plate... :)

Babitz
20-12-2009, 20:51
Koji jezici? :D

Znam sinumerik i heidenhain. Iako su, u biti, svi na isti kalup i daju se brzo savladat.