PDA

Pogledaj cijelu verziju : Albumi (glazbeni)



MindReader
20-06-2006, 11:25
Evo, ako niste shvatili pitanje, anketa je za provjeru koliko najviše albuma. evo, na primjer, ako imate 4 albuma od Metallice i 3 od SOAD-a , napišite 4 jer se gleda koliko najviše imate od bilo kojeg izvođača...

evo, da počnem, ja imam od RHCP-a :

By the way (nažalost ilegalni)
A Tribute - Studio 99
Live in Hyde Park - 2002. godina - 2 CD-a
What Hits? (punkerski album - ne znam točno koja godina)
Stadium Arcadium - 2006. godina - 2 CD-a

to je, dakle, 5 albuma... budem si još kupio Californication i Greatest Hits (i možda neki punkerski tipa Mothers Milk ili Red Hots)

goGAMERo
20-06-2006, 11:27
y0 kolekcionar, od eminem imam svašta, ali to je većinom downloadao s nnjegovih službenih stranica, nažalost nemam niti jedan orginalni CD od eminema! :cry:

MindReader
20-06-2006, 11:29
y0 kolekcionar, od eminem imam svašta, ali to je većinom downloadao s nnjegovih službenih stranica, nažalost nemam niti jedan orginalni CD od eminema! :cry:
ma može biti i prat. eo, dodah još jedan odgovor, samo za tebe :D

ewok
20-06-2006, 11:31
Imam origigi od Paradise Lost-a Draconian Times i Shades of God....to su im dva najbolja, sad namjeravam kupiti ostale tak da ih sve imam origigi...imam sve od maidena, blind guradiana, dimmu borgira, i jos puno toga ali sve je > kretensko.... :wink:

Rocchiro
20-06-2006, 11:32
Metallica- 3 albuma -St.Anger,Load,Kill `em all

Jerry
20-06-2006, 11:38
Guns N Roses-4 albuma,Iron Maiden-2 albuma,ostalo sve sa neta

olio
20-06-2006, 11:59
guns 'n roses --4 i dva Dvd sa koncertima

Misfits-- 3 nažalost jedan P1r4t

Iron Maiden-- ja mislim dvadeset i dva (nemam zadnji)

Ostalo sve skrpani albumi......

Neven <R>
20-06-2006, 12:16
Pink Floyd - 14 albuma + 4 live (2 službena i dva bootlega) i DVD sa koncerta P.U.L.S.E...

mrs.croft
20-06-2006, 13:53
1. Korn-8
2. Hladno pivo-7
3. Slipknot-5
4. Rammstein-5
5. SOAD-4

Jerry
20-06-2006, 14:08
evo sad mi stari doneo album od slipknota i soada tako da imam po jedan od ta dva izvođađa album od S.O.A.D.A se zove System of a Down jeli dobar album?

Phillip
20-06-2006, 16:04
Bad Religion - 6 ili 7
Green Day - 5

Ostali najviše 2.

Lord Ragnarok
20-06-2006, 16:36
evo sad mi stari doneo album od slipknota i soada tako da imam po jedan od ta dva izvođađa album od S.O.A.D.A se zove System of a Down jeli dobar album?

Super im je album, ali po meni nije najbolji->Hypnotize /S.O.A.D. 4ever
Imam sve njihove albume(5), 3 od Green day, 2 od Linkin Parka, 1 od Deep Purple i 1 od guns 'n' roses

hacker
20-06-2006, 17:06
ufff...moj stari ima preko 30 albuma

ja ih imam 1 :cry: +3 pirat

jeretik
20-06-2006, 18:15
Dovoljno je rec sve od Iron Maidena, pa da se zna za koju sam opciju glaso :)

olio
20-06-2006, 18:17
jeretik koliko Maideni imaju albuma ja mislim 24 nisam siguran..

jeretik
20-06-2006, 18:28
jeretik koliko Maideni imaju albuma ja mislim 24 nisam siguran..


Imaju 13 studijskih albuma:

Iron Maiden
Killers
The Number Of The Beast
Piece Of Mind
Powerslave
Somewhere In Time
Seventh Son Of A Seventh Son
No Prayer For The Dying
Fear Of The Dark
X-Factor
Virtual XI
Brave New World
Dance Of Death

14. album je u pripremi i izace u septembru. Zvace se "A Matter Of Life And Death"

Silventus
20-06-2006, 18:35
A live:
Death On The Road

Rock In Rio

Live After Death

Onda:
A Real Dead One

jeretik
20-06-2006, 18:52
Live me interesuje od samo jedne grupe - Slayera

Uostalom, kad kazes "albumi", pikaju se studijski sa originalnim materijalom, a ne razne kompilacije i koncerti.

W3DR4N
23-06-2006, 22:30
Frank Sinatra - cca 70 albuma
Johnny Cash - cca 40 albuma

Ovo mi je gore bilo malo preskupo za cijelu orginalnu kolekciju, tim više šta je više od dvije trećine gotovo nemoguće nabaviti u lijepoj našoj.
Također, na kraju svakog "preživljenog" tjedna, odem u Profil i nagradim se nekim cedeom na rasprodaji. Prekvalitetna glazba za manje od 50 kuna. Prva i osnovna prednost slušanja rock 'n' rolla, bluesa, jazza i sličnih starijih glazbenih žanrova. Npr. u zadnje su vrijeme pali Jerry Lee Lewis i Bing Crosby. Predobro nešto za sitnu lovu.

v4MP1r3
23-06-2006, 22:40
aa, da vidim....
*osoba otvara svoju galleryju*

deathstars-1
celtic frost-1
judas priests-2
green day-6
helloween-5
marilyn manson-7
metallica-12

^^ ufff,kolko je to loveeee

Worthaur
23-06-2006, 22:45
Cradle Of Filth - 8
Children Of Bodom - 7
System Of A Down - 4
Korn - 2
Slipknot - 3
Godsmack - 3
:(

v4MP1r3
23-06-2006, 22:47
ali nisam nabrojio jos nightwish-2 i hrpu thi koje imam po 1 il 2...sve to skupa oko 50ak original CDa

W3DR4N
23-06-2006, 22:52
Fina mi je ova Storyeva serija glazbenih diskova. Cher, Whitney Houston, Diana Ross, Aretha Franklin... sve prekvalitetni ženski vokali. Uzet ću ponešto s vremena na vrijeme.

Neven <R>
23-06-2006, 22:56
Frank Sinatra - cca 70 albuma

To uključuje raznorazne kompilacije i singlice? Ne vjerujem da je čovjek toliko studijskih albuma napravio, al opet...

W3DR4N
23-06-2006, 23:04
Radio je neke s Rat Packom, neke s Nancy, neke ovako u razno raznim duetima. Ali da, ima tu kompilacija, naravno.

Dj_Morales
12-08-2006, 17:22
ja iman samo 7 cd-ova od peppersa !!! a ostale iman maximalno po 3!!!

sexy peace
12-08-2006, 17:36
Skidan muziku s interneta!!! :fof:

Dreamer Deceiver
12-08-2006, 20:57
ja imam samo orginal od linkin parka : Coliision Course(onaj "duet" s jay-z)
i naravno :pray: :pray: FEAR OF THE DARKS:pray: :pray: od Iron Midena

T.N.T.
12-08-2006, 22:05
imam 18 albuma od 2paca, od postoječih 21...

tu spadaju i razni soundtrackovi i sl...

to je naravno sve sa interneta...


od originala imam samo singl ''365'' od megapopularnih Saše, Tina i Kedže... :D

ja nemam niti jedan CD shop u blizini pa stoga nemam nikakav originalan CD...

iako bi volio imati 2Pacovu kolekciju... :)

Nefarnius
12-08-2006, 22:30
kupil sam

Rocky soundtrack

i novi cd od DMX-a

, a bogme i cd od lordia

Prince of Persia
23-10-2006, 19:33
a ja nemam para za origigi albume koji u mom gradu dodju 130-200kn :-x
soad-5
santana-3
metallica-2
rhcp-1
green day-1
evanescence-2
apocalyptica-3
e, al zato imam plochaS!!! :fof: :fof:

LeftY
25-10-2006, 21:44
4-5, tu negjde...

Valtiel
26-10-2006, 14:42
Ja imam sve od Origa, odnosno Ol'ga Vitalvna Yakovleva, a to je:

Aurora (2005)
Era of Queens (2003)
The Best of Origa (1999)
Eternal (Eien) (1998)
Lira Vetrov (1996)
Aria [Mini-Album]S(1996)
Illusia (1995)
Crystal Winter [Mini-Album]S(1994)
ORIGA (1994)
Olga [Demo]S(1991)

:pray: :pray: :pray:

Takoder imam svaku kompoziciju Hajdn-a, Mozarta, Wagnera, i jos mnogo njih, a i sve albume mojih najdrazih bendova... Ne stedim kada je muzika u pitanju :D 8)

Dreamer Deceiver
26-10-2006, 14:56
orginalč albume koje ja imam su Iron Maiden - Fear of The Dark,Iron MAiden - Brave NEw World,i LP-Collisoun Course

Asai
26-10-2006, 15:16
Jedini original CD koji imam je od Fathera...i planiram i sljedeći album kupit orginal i svaki poslije toga..dečki imaju zakon muziku..zna se Istrijani! hehe :D

Dreamer Deceiver
26-10-2006, 16:05
Jedini original CD koji imam je od Fathera...i planiram i sljedeći album kupit orginal i svaki poslije toga..dečki imaju zakon muziku..zna se Istrijani!Shehe :D

istina istina :)

Armachus
28-10-2006, 10:55
Od Linkin Parka imam: Meteora, Hybrid Theory, Reanimation. I to je najviše što imam od jednog izvođaća. :boohoo:

ARCHNEMESIS
10-04-2007, 13:14
Od Linkin Parka imam: Meteora, Hybrid Theory, Reanimation. I to je najviše što imam od jednog izvođaća. :boohoo:
Ja od Lp 10 albuma , Iron maidena 12 a samo metal mjuze imam 17giga na kompu.
Slipknot rulez

Simon the Dreamer
10-04-2007, 13:29
The Reviver...


Uglavnom, imam 2 od Poguesa - The Ultimate Collection, i isto to Live, pa se to broji ko 2...

THUNDER_DINIX
10-04-2007, 13:36
skoro sve od Maidena, AC/DC-a i sve od Metallice

BlackDCRO
10-04-2007, 13:40
Ja imam cijelu diskografiju od Dimmu Borgira.
U njoj se nalaze slijedeci albumi:

Albums:

1994 - For All Tid (Re-Issue - Remastered)
1996 - Devil's Path
1996 - Stormblast
1997 - Enthrone Darkness Triumphant
1998 - Godless Savage Garden
1999 - Spiritual Black Dimensions
2001 - Puritanical Euphoric Misanthropia
2003 - Death Cult Armageddon
2005 - Stormblast (Remastered)
2007 - In sorte Diaboli

Live:
1998 - Live at Roskilde '98
2000 - Spiritual Darkness - Alive In Europe
2001 - Live In Germany
2002 - Alive In Torment
2002 - Live at Inferno 2002
2002 - Live At Lowlands
2002 - World Misanthropy
2005 - Live at Waldrock

Nazalost ni jedan od ovih nije origigi :(

Fenrir
10-04-2007, 14:36
Od Linkin Parka imam: Meteora, Hybrid Theory, Reanimation. I to je najviše što imam od jednog izvođaća. :boohoo:
Ja od Lp 10 albumaS, Iron maidena 12 a samo metal mjuze imam 17giga na kompu.
Slipknot rulez

Linkin nema 10 albuma :roll:

hacker
10-04-2007, 14:38
Od Linkin Parka imam: Meteora, Hybrid Theory, Reanimation. I to je najviše što imam od jednog izvođaća. :boohoo:
Ja od Lp 10 albumaS, Iron maidena 12 a samo metal mjuze imam 17giga na kompu.
Slipknot rulez

Linkin nema 10 albuma :roll:


ima, kad se zbroji live albumi i remiksevi

THUNDER_DINIX
10-04-2007, 14:40
live se ne ubraja, jer sviraju iste pjesme kao s albuma

hacker
10-04-2007, 14:42
live se ne ubraja, jer sviraju iste pjesme kao s albuma

ali ga prodavaju kao album :roll:

THUNDER_DINIX
10-04-2007, 14:44
od takvih sam jedino vidio Live in Texas (u prodaji mislim).
no dosta o LP, ima tema vec

Valnjes 666
10-04-2007, 15:08
Deep Purple - svi (neki su na pločama)
Led Zeppelin - svi (neki su na pločama)
Metalica - svi
Iron Maiden - svi
AD/DC - svi
Nirvana - svi
Pink Floyd - svi (neki su na pločama)
System Of A Down - svi
The Rolling Stones - svi (neki su na pločama)
u2 - svi
apocalyptica - svi
blind guardian - svi
Cannibal Corpse - svi
Cradle Of Filth - svi
Dimmu Borgir - svi
dornenreich - svi (sviram na albumu "her von welken nächten" iz 2001.)
Finntroll - svi
In Flames - svi
Judas Priest - svi
Korpiklaani - svi (bar se nadam,ne znam dali imam sve demo albume)
Lacuna Coil - svi
Motorhead - svi
Nightwish - svi
Pantera - svi
sepultura - svi
Slayer - svi
sLIPKNOT - svi
Therion - svi
Tristania - svi
Within Temptation - svi (ovaj me zadnji novi album oderao za 19 €,poskupili CD-i)!

Eto,od tih bandova imam SVE,nešto na pločama itd.

Od ostalih imam još puno,ali ne sve...

ARCHNEMESIS
10-04-2007, 19:04
Imaš li novi od Cradle Of Filtha - Thornography - Malo su promjenili stil, ali sve u svemu album je super.
Koliko therion ima albuma ja ih imam 5

Om3G@
10-04-2007, 23:47
Deep Purple - svi (neki su na pločama)
Led Zeppelin - svi (neki su na pločama)
Metalica - svi
Iron Maiden - svi
AD/DC - svi
Nirvana - svi
Pink Floyd - svi (neki su na pločama)
System Of A Down - svi
The Rolling Stones - svi (neki su na pločama)
u2 - svi
apocalyptica - svi
blind guardian - svi
Cannibal Corpse - svi
Cradle Of Filth - svi
Dimmu Borgir - svi
dornenreich - svi (sviram na albumu "her von welken nächten" iz 2001.)
Finntroll - svi
In Flames - svi
Judas Priest - svi
Korpiklaani - svi (bar se nadam,ne znam dali imam sve demo albume)
Lacuna Coil - svi
Motorhead - svi
Nightwish - svi
Pantera - svi
sepultura - svi
Slayer - svi
sLIPKNOT - svi
Therion - svi
Tristania - svi
Within Temptation - svi (ovaj me zadnji novi album oderao za 19 €,poskupili CD-i)!

Eto,od tih bandova imam SVE,nešto na pločama itd.

Od ostalih imam još puno,ali ne sve...

Cek, jel vi to brojite originale samo ili ono sto posjedujete u bilo kojem obliku?

Valnjes 666
11-04-2007, 00:31
Moji su svi originali...

Kopije nisam spominjao u gore navedenim izvođačima,jer kopija imam prilično malo,a to nisu albumi već pojedinačne pjesme i demo izdanja bendova.

@ ARCHNEMESIS - nemam jer nisam imao prilike poslušati kako zvuči,pa ne znam dali će mi se svidjeti.

Po meni je sve od cradlea poslije vampira sve veća komercijala.U Vempire or Dark Fearytales In Phallustein iz 1996 sam najviše uživao od svih njihovih albuma.

Om3G@
11-04-2007, 00:36
Ako govorimo o originalima, imam jedno stotinjak CD-ova, sto od Queena, Dire Straitsa i starog rocka i to neke jeftine dance glazbe sto su moji starci pokupovali.

Valnjes 666
11-04-2007, 00:45
Eh,od Queena imam tako malo,imam samo Made in heaven i Best of Fredy Mercury. :(

Nedozvoljava mi budžet da popunim taj dio kolekcije. :(

Od straitsa isto tako,imam samo Money for Nothing i Alchemy (Live 1996) koji su odlični,i jedan totalno loš album On Every Street koji je tako loš da mi je žao što sam ga kupio... :(

MTF*
11-04-2007, 09:20
zadnji ponudjeni odgovor u anketi....

Valnjes 666
11-04-2007, 10:51
zadnji ponudjeni odgovor u anketi....

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ah e jebiga :D

Jel ti nije ljepše držati originalnu kutijicu u ruci?

Om3G@
11-04-2007, 13:15
A kada pogledas, nemaju svi love za originale... Ja bih isto zelio imati sve originale (a tko ne bi?), samo sto nemam love, a i kada skupim nesto vise love, onda si kupim majicu, hlace, patike ili stogod. Sve originale sto imam mi je stari kupio jer je on stara skola rocka i to mi odgovara.

THUNDER_DINIX
11-04-2007, 13:16
ja isto nemam bas originala, imam par. kao sto kazes, ostale je stari kupio, i ima ih poprilicno puno

McPingvin_v2.0
11-04-2007, 15:30
Orginal?
Californication od Peppersa... dao mi frend jer ih više ne sluša :)

MTF*
11-04-2007, 15:38
zadnji ponudjeni odgovor u anketi....

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ah e jebiga :D

Jel ti nije ljepše držati originalnu kutijicu u ruci?

ljepse je...ali osim sto je ovak jednostavnije, i jeftinije je...
ovak imam sve na kompu rasporedjeno...
a sad, za te pare radje nekaj drugo, vaznije kupim...

BlackDCRO
11-04-2007, 16:27
Aha, znaci tu je o orgijama rijec. Nemam ni jedan origigi album, Jednostavno nemam para za takvo sto, a i neba bas u Rijeci neki cd shop sa albumima manje poznatijih bendova...

Valnjes 666
11-04-2007, 22:42
Glazba je vrijednija od svega,ne postoji zapravo ni jedan pravi original.

Original je kad Steve Morse (http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Morse)Ssvaki put solo odsvira na drugačiji način!

Eh da je tako i s CD-om,da svaki put kad ga poslušaš zvuči drugačije,to bi bilo jebeno!!!

Postoji jedan album koji kad slušam svaki put zvuči drugačije,evo vam link pa pogledajte...

Dornenreich - Her Von Welken Nächten (http://www.metal.de/cdreviews.php4?was=review&id=1316)

(možda zato što i sam sviram u pjesmi trauerbrandung...a možda je to sve u mojoj glavi...)

Moram napraviti recenziju Dornenreich-a i opisati što se sve dešavalo s bandom,kako je moj najbolji frend odustao od metala i posvetio svoj život Bogu (da,zaredio se,premda je bio ateista),i što je na kraju od Dornenreicha ostalo (da,još uvjek sviraju,al nije to više to...).

Simon the Dreamer
12-04-2007, 00:54
Sam malo, ti se zoveš Thomas Stock? Nawikipediji (http://de.wikipedia.org/wiki/Dornenreich)Ssi, čoeće...

I šta to radi jedan nijemac na pcplay forumu, u hrvatskoj?

Ili ti možda nisi Thomas "Valnes" Stock....

Nego, daj nam reci tu svoju priču o tom Dark Metal bendu...

Valnjes 666
12-04-2007, 02:34
Ne,Thomas je moj bivši susjed iz Innsbrucka,inače njegov nick je Dunkelkind,ali mu se svidio Vales pa je i to koristio od trećeg albuma pa nadalje...

Evo,napisati ću vam priču o Dornenreichu...

Dornenreich je na početku bio dječji san od Thomasa i Jochena Stocka,dvojice polubraće koji su živjeli u stanu iznad mene. (polubraća jer imaju istog oca ali drugu majku).

Oduvjek su željeli nešto više od glazbe,na početku su to bile obrade od zeppelina i floyda,kasnije je to preraslo u strast...

S Thomasom sam se družio više manje kao prijatelj,jer je ipak 6 godina stariji od mene,pa sam u to doba za njega bio balavac.
Thomas ima i dvije rođene sestre,a starija (s razlogom ne navodim imena) je teška ovisnica o heroinu.
Teško je bilo živjeti sa patnjama jedne mlade djevojke,i mislim da mu je upravo ta patnja potakla srce da počne s metalom.
U to doba sam mrzio metal,mislio sam kako je to brutalna sotonistička mjuza koju slušaju skinjare.
I tako malo po malo,godine su prolazile i Dornenreich se službeno osnovao. Braća su počeli s metalom sve žešće,farbali su se s uzorom na tadašnje black bandove...

I tako malo po malo to me je počelo privlačiti...
Sve više i više...
Thomasov stari kupuje instrumente Thomasu i Jochenu,Jochen dobija fendera stratokastera a Thomas dugoželjeni korg triton.
E tad me je najviše fascinirao taj zvuk "sintića"jer je imao milijone zvukova!!!

Stalno sam dolazio gore kod njega i svirao s njim (više smetao nego svirao)...

I 1997. snima se DEMO Mein Flügelschlag,koji je snimljen ni više ni manje nego na diktadon sa velikim kazetama (onakve koje idu u kazetofone,takav diktafon često vidite u filmovima pred svjedocima itd).

Kvaliteta snimaka je za to vrijeme bila super,i ripao sam kazetu prije jedno godinu dvije u MP3.

I nedugo nakon toga,Dornenreich potpisuje ugovor sa domaćom izdavačkom kućom ugovor o naknadi novog albuma u 100 primjeraka...

Taj album se zove Nicht um zu sterben iz 1997.,koji izlazi nepunih 6 mjeseci kasnije...

Ja u to vrijeme sve više slušam metal,kupujem si sinth (bontempi GT959,sranje,ali super za učenje)...

Krajem godine dornenreichu se pridružuje Jochenov prijatelj iz srednje škole Moritz Neuner. Tip svira bubnjeve pa su imali sreće što su ga našli,jednostavno je dao novi duh u njihov zvuk,koji je do tada bio sempliran na sinthu (virtualni bubnjevi) i sviran od raznih prijatelja/poznavaoca/bubnjara iz drugih bandova.

Još uvjek sam balonja za njih,jer oni su znali svirati a ja sam bio tek početnik. :(

Početkom 1997. se vraćam u Hrvatsku,ali svejedno svako ljeto putujem u Austriju,ipak sam tako odrastao...

Imao sam dosta problema s jezikom,osobito sa Š i R,jer Njemci imaju drugačiji naglasak i izgovor. :P

Te godine se ne radi baš previše nešto,tetka mi donosi par kazeta s proba,Thomas mi javlja da nisu zadovoljni sa izdavačkom kućom iz Innsbrucka,te prekidaju ugovor.

Snima se još par demo pjesama,ali ništa posebno.

U ljeto 1998. dolazim u Innsbruck,sav nabrijan,već sam usavršio dosta njihovih pjesama na sinth dionicama,i pokazujem svoje ideje Thomasu.

Bio sam sretan kad me je pohvalio,ipak je on na neki način bio moj heroj,jer je izdao album i demo,i bio je onako mračan tip,metalac,cooler itd.

Moritz,bubnjar,odlazi na par mjeseci iz banda jer se nekaj posvađao sa Jochenom oko benda,ne znam točno čega,nikad nije rekao,ali se uskoro vraća i sve 5.

Vrijeme leti ludo,bar se meni sad tako čini,a Moritz povlači veze od nekog fana iz Njemačke,i Dornenreich potpisuje ugovor 1999. sa Prophecy records,s kojim su i dan danas u ugovoru.

Izdaju album Bitter ist's dem Tod zu dienen. Tetka mi ga šalje poštom,i bio sam oduševljen jer je pod Thomas pisalo Vales umjesto dotadašnjeg Dunkelkind [mračno dijete]S(meni se oduvjek sviđalo Dunkelkind,ali Thomasu se očigledno sviđao moj nick Vaes,pa ga je prisvojio,što mi se totalno svidjelo!)

Od tada sam još jače zagrizao u metal i pošto poto želio nešto napraviti da me Thomas primi u band (što sam na kraju uspio,bar sam svirao u jednoj pjesmi :) ).

U ljeto 2000. opet sam na mjetu događaja,sve nekakva nabrijana atmosfera i ja sve češće dolazim na probe i sviram s njima.

Dok su pisali tekstove i glazbu za novi album,meni se totalno svidjela pjesma trauerbrandung,ali mi je zvučila tako prazno,jer je imala odličan ritam ali ne i melodiju.

Sad u priču uskačem i ja sam. Doma skladam melodiju i dolazim na probu s novim materijalom.

Thomasu se nije svidjeloo ni malo,ali Jochenu se melodija svidjela pa smo zajedno poradili na tome,i tako smo na kraju usavršili pjesmu trauerbrandung.

Snimamo je u Innsbrucku u studiju,u ovoj postavi:

Jochen - el gitara i bass gitara i glavni vocal
Thomas - el gitara i sinth i back vocal
Moritz - bubnjevi
Moja malenkost - sinth :)

Snimka je poslana u prophecy na daljnju obradu.
Tokom tog ljeta snimaju dečki još par pjesama bez mene,ali sam bio nazočan snimanju.

Moram spomenuti još dvije osobe koje su si dale mnogo truda oko tog (po meni njihovog najboljeg) albuma.

To su Thomas Riesner (zapamtite ovo ime) i Bianca Riesner,njegova sestra.

T. Riesner je na tom albumu svirao violinu a njegova sestra Cello (Violončelo po domaći).

Bitno je napomenuti da je to zadnji album u kojem svira Moritz,nakon tog albuma on odlazi iz Dornenreicha i postaje profesor glazbe.

I još jedna stvar,nakon toga dornenreich više ne svira black metal,već akustični melodični metal.

I došao je čas,tetka mi javlja da je novi album gotov,proljeće je 2001. i jedva čekam da vidim šta je sve na albumu!

Album se zove Her von welken Nächten,i da,osma pjesma (predzadnja na albumu) je trauerbrandung,i da,verzija je u kojoj ja sviram! :)

I tada slijedi šok,Moritz odlazi i band se neslužbeno raspada,ništ se ne radi....

Thomas upisuje pravni fakultet,dolazi do predzadnje godine,i sve fino i krasno,kad se nakon otprilike 2-3 godine pojavi njegov polubrat s nekim profesorom glazbe koji će s njima svirati bubnjeve (deda odlično svira,bez greške,ali nekako mi je naporan).

Jochen ima novu ideju da ne sviraju više black,nego da naprave nešto novo,instrumentalno i melodično.

S Thomasom se u to doba čujem redovito mailom.

Priča mi o svemu,i odlučio je da odustane od fakulteta (glupa odluka po meni) i da se vrati glazbi.

Obnavljaju ugovor sa prophecy recordsom i bacaju se na posao (inače to je negdje između 2003. i 2004.).

Stvari idu sve ko podmazano,materijala ima,imaju dečki i ideju,pa i novčanu podršku sve veću.

Thomasova starija sestra (već spomenuta ovisnica) je u sve gorem stanju,bude 2-3 mjeseca u komuni,pa pobjegne,pa dođe kući,pa opet u kumunu itd,jednom riječju,horor za Thomasa i svu njegovu obitelj,i za nas,njegove susjede.

2005. napokon izlazi nakon 4 godine Hexenwind,novi album,novi zvuk (drugačiji od svega do sad što sam čuo,al nije to to...).

Da napomenem,njihovi ugovori nisu milijarderski kao u filmovima,to su ugovori u koji dečki plaćaju vrijeme u studiju,a kuća im daje naknadu od 100 CD-a,i ovisno o prodaji,uvjek se mogu naknadno tiskati.

Od jednog prodanog CD-a,Dornenreich dobiva samo 20% zarade (ako je CD 18 €,toliko je koštao zadnji,od svakog CD-a dečki dobivaju 3.60€,što je ništa!!! :-x ).

Naravno,moj primjerak meni uredno šalje tetka,tako da nema beda. :)

I jednog čudnog dana dobijam mail od Thomasa da odalazi u samostan,da snima još jedan album i da odlazi iz banda,je napušta metal (metal je sad za njega grijeh) i predaje se službi Gospodnjoj.

Ono,totalni šok!!! :o

Morao sam zvati tetku da to potvrdi,i nisam mogao vjerovati,to je bila čista istina!

Thomas je navodno imao prometnu nesreću,i spasio ga je tip koji je rođen istog datuma i godine kao i on,a tip je nekakv fratar itd,i njemu se to dojmilo itd itd,i tako odustao od metala... :(

Ali tu nije kraj priče,snima se još onaj obećani album,koji naravno dolazi 2006. godine,imenom Durch den Traum.

Osobno,meni je album ok,ali dodirne točke s metalom su male,ali textovi ukazuju na to da se teži k white metalu.

I Thomas odlazi...pa pa prijatelju...

Čujemo se tu i tamo kad sam u Austriji u posjeti,navrati katkad,ošišao je dugu kosu,udebljao se itd.

Sad radi na novom projektu koje se zove Eyas,zapravo se trebao zvati Eyes,ali mu je zvučalo previše surovo.

Ste zapamtili ono ime gore navedeno?

Yep,Jochen poziva Thomasa Riesnera da se vrati u band,tj da postane novi član.

Sad Dornenreich više nema sinth,ali ima klasičnu gitaru (nema više električne,samo akustika) i violinu i bubnjeve.

Prije jedno 3-4 mjeseca sam se "mailao" s Thomasom,i rekao mi je da mu je buraz obnovio ugovor sa prophecyjem,i da izdaju početkom 2008. novi album,koji će se najverovatnije zvati In Luft Geritzt. (zapamtite ovo,jer ovo je spojler) :P

I šta još reći,Dornenreich je drugačiji nego što je bio,ali još uvjek djeluje.

Ne postoji ni jedan band koji svira nešto slično,jer ovo je jedistveno,i da su imali bolje uvjete,sigurno bi sad bili slavniji od bilo kojeg matal banda!

Thomas sad ne nosi više titulu Dunkelkind,ali sam ja ostao Vales.

Imam svoj band koji se zove Deathlicious (ukusna smrt),naporno radimo,ali na žalost,ne vjerujem u uspjeh zbog činjenice da metal u Hrvatskoj nije cijenjen,i što ti nitko neće dati uvjetan ugovor ako sviraš metal. :(

To je priča o Dornenreichu,jednom bandu koji je napravio mnogo (i još radi) i Thomasu koji mi je pokazao ljepotu glazbe,smisao stvaranja...

Tko zna,možda jednog dana i sam odlučim služiti Bogu ( a takve su šanse 0,001%,ja se ženim,ha ha!) :P


Eh da,još jedna anegdota,Dornenreich je mislim 2000. svirao u Zagrebu zajedno sa još 6-7 drugih Austrijskih bandova,i Thomas je imao djevojku iz Rijeke koju je upoznao na koncert (poslije koncerta).

Eto.. Ovaj post je već odavno predugačak,pa zato,pa pa...

Laku noć ljudi....

T.N.T.
12-04-2007, 10:23
imam samo 4 originalna albuma, a to su:

2Pac - All Eyez On Me
Wu-Tang Clan - Enter The Wu-Tang: 36 Chambers
Wu-Tang Clan - The W
Nas - Hip-Hop Is Dead


edit:

zaboravio sam, imam originalni CD od Ivice Kostelića http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/133.gif

Ivica Kostelić - Užas je naša furka

Maze
13-04-2007, 11:05
Nažalost, sve sam skinuo s Interneta (goGAMERo , for you :)

The Great Duck
19-08-2009, 19:21
Imam samo od Maidena Brave New World,od Judasa Painkiller i British Steel,i od Saxona Lionheart.
EDIT:Zaboravih i nešto LP-ova i singlica na vinilu.
E da,i tek sam sad vidio datum,oprostite na dizanju teme iz mrtvih.

zerica
19-08-2009, 19:30
2 od Eminema.
I 1 od Linkin Parka.