PDA

Pogledaj cijelu verziju : Novi laptop



saiyadjin
19-07-2009, 09:15
Pozz svima, trebam malu dilemu riješit.

Vako, sprema se neki gamerski laptop kupit (sad će svi kakit kako laptopi nisu za igre), ali eto stalno sam u pokretu i ne mogu teglit komp za sobom, a recimo da sam prilično ovisan o igrama ;D. Naravno pratim i sve nove igre (prototype, bound in blood itd..)
E sad.. nađoh jedan oke laptop, ne preskup nije ni nešto posebno pa me zanima...
što mislite o ovom kozmičkom:

http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTempl ... ra=1011350 (http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1011350)

meni osobno se ne sviđa spora memorija i disk, grafička bi mogla i bit bolja (9800m GT), a najviše što mi smeta je predinstalirana windows vista. E moje pitanje za vas je, može li se ta vista uklonit, instalirat XP, a sa neta poskidat driveri za pojedine bitne dijelove kompa (wireless, grafičku (ok ovo ima), chipset i ne znam šta sve..) ?
Stvar je u tome da npr... gledam laptope i većina npr ima WLAN Intel 5x00 karticu, a sa intelove stranice možeš skinut drivere za baš tu karticu za notebook, znači li da je taj driver onda univerzalan bez obriza koji je notebook?
Isto to me zanima i za ostale dijelove, vrijedi li takvo pravilo ? Može li se tako onda "prebacit" na winxp?

(Naravno ja bih bio najsretniji kad bi mi starci dali za 11000kn onaj komp iz callidusa sa 9800gt, xpom, 2gb 1066 i 2x2,4ghz procom, i diskom sa 7200 okretaja :D )

eto.. mislim da kužite moju dilemu... thnx na odgovorima unaprijed...
btw...
još jedno pitanje.. može li se u tom qosmiu mijenjat memorija i disk?

W3DR4N
19-07-2009, 11:21
Jesi vidio tu Toshibu? Toliko je svjetlucava i nakaradna da je ne bih uzeo baš da mi se daje. Cijela je takva nova serija.
Prijenosnik nije samo surova snaga, već odabir i raspored komponentni i kvaliteta izrade.

Recimo taj kozmos ima katastrofalan ekran, glossy kućište i općenito loš dojam, unatoč cijeni od 9 000 kuna.

A prijenosnik je lagano kupiti. Samo izbjegavaš smeće tipa Asus, Acer, HP, a kasnije gledaš osobni dojam prije performansi.

Za pitanja, da, možeš napraviti downgrade na XP.
Da, možeš izmjeniti disk.
Memoriju mislim da možeš samo nadodati, no po čemu si zaključio da je ova spora?
Nema nikakve razlike između 800 i 1066 MHz na memoriji.

saiyadjin
19-07-2009, 11:47
nisam je vidio uživo, samo na slikama, ali i na slikama se vidi odbljesak, pa sam pretpostavio da je svjetlucava i "ispolirana" previše :D

da cijela qosmio serija je takva kolko sam skužio..

šta si htio reći rečenicom: "Prijenosnik nije samo surova snaga, već odabir i raspored komponentni i kvaliteta izrade."?
I zbog čega je kozmio smeće? Šta preporučaš ? Nešto sa jačom grafičkom od 9600GT (ili 9650GT)

Kako nema razlike između 800mhz i 1066mhz memorije? Pogotovo ako proc radi na FSBu na 1066, u sinkronom radu sa memorijom od 1066 bi performanse porasle 5-10%