PDA

Pogledaj cijelu verziju : Astronomija



Mirko L
18-07-2009, 09:29
Ža mi je Fabija šta otvaran ponovo ovu temu.
Izvinjavan se, ali daj joj još jednu šansu.

Ako je budu zaspammali, zaključaj je i neću je više nikad otvarat

Uglavnon, znači imate li teleskop? Koje zvizde najviše volite? Zviježđa? Maglice/skupove? Jeete li viđali komete/meteore?

Nisan moga primjetit jedini normalni post u prošloj istoimenoj temi, onaj Razov...

@Raz- Nemoraš odma nabavit teleskop.Vidit ćeš da je zabavno promatrat i bez njega.
Pogotovo kad naučiš puno zvizda.Ili kada naleti komet ili meteor.

Probaj ;)

Electromaster
18-07-2009, 09:30
Član Astronomske udruge Korčula. Nagledao se svega i svačega, jej.

Fireblade
18-07-2009, 09:37
jedne noci oko ponoci(:D)sam bio sa curom lezo na susjedinoj kuci i reko sam da sam joj priredio iznenadjenje(vidit cete koje)
meteori su poceli padat
onak njoj je bilo kul i na kraju me pitala kako sam znao ja reko procito u enciklopediji xD a bili rekli na dnevnikui :D

inace rodjak mi ima neki jeftini teleskop pa znam nekad uzet pogledat nebo al je previse svjetla pa nevidim ljepo
a volio bi se bavit time

Grim
18-07-2009, 09:37
Zanimljivo mi je gledati nebo negdje na livadi u nekoj sumi barem 50 km udaljene od grada. Nema svjetla, samo lijepo nocno nebo, sve se vidi, prezakon.
Neznam puno o astronomiji, samo ono najosnovnije, teleskop nemam... Ali dosta mi je zanimljivo po noci proucavat nebo, u zvjezdarnici ili na nekoj livadi. :D

Raz
18-07-2009, 09:41
Ajd, da me ima i u ovoj temi, uglavnom ovo što Grim kaže. Predobro nešto kada se u mrklom mraku zagledaš u zvjezdano nebo i uvidiš koliko si zapravo malen i beznačajan. :)

###DK###
18-07-2009, 09:50
Ajd, da me ima i u ovoj temi, uglavnom ovo što Grim kaže. Predobro nešto kada se u mrklom mraku zagledaš u zvjezdano nebo i uvidiš koliko si zapravo malen i beznačajan. :)

Da, stvarno čudan osjećaj. To inače radim na balkonu. :D

Electromaster
18-07-2009, 09:55
To inače radim na balkonu. :D
Oh, insinuacije!
http://thenethernet.com/system/image_assets/0000/0000/0000/0000/awesome_smiley_small.png

Mirko L
18-07-2009, 10:02
Pa da.
Ja najčešće promatran nebo s vrha susjedne zgrade.
Ali svitlo je, pa se ne vidi najbolje.

Najdraže mi je na selu.Vrlo jasno se vidi cili škorpion i maglice i mliječni put.

Nebo je posuto zvizdama...Puno više nego ovo gradsko.

Inače, najviše mi je prirasta srcu arcturus i moja zvizda, crveni superdiv- antares.

Ali dobro, lito je pa kad dođe zima valjda će se to i prominit ;)

Drago mi je i gledat kako se s godišnjin dobima izmjenjuju zvizde.
Ali najveći gušt mi je teleskopon gledat saturn.
Šteta šta će sada doć u poziciju u kojoj mu se neće vidit prstenovi :(

Fireblade
18-07-2009, 10:09
aj malo me uvedi u taj svijet :D

Maja
18-07-2009, 10:11
Volim astronomiju. Bila sam u astronomskoj grupici u osnovnoj.

Kveščn: Gdje mogu naći podatke o kišama meteora, pomrčinama i tako tome? TLTG (too lazy to google)

Babitz
18-07-2009, 12:24
Ovdje. (http://www.wikipedia.org)

Maja
18-07-2009, 12:33
Hvala ti, vrlo si koristan.

Human m0nst3r
18-07-2009, 13:02
Hvala ti, vrlo si koristan.
Pa sta je htio rec? Da se malo i pokrenes i nesto nades, a ne da sve drugi rade dok ti samo sjedis. A i sama si rekla da ti se ne da googlat. Ovo nije google koliko ja vidim.

Babitz
18-07-2009, 13:04
Pa samo upiši neke ključne riječi.

Npr. kiša meteora (http://en.wikipedia.org/wiki/Meteor_shower). Nije problem na wiki naći, neću ja sad tebi svaki link izredat i svaki pojam upisivat. Prva stvar na koju ja idem ako oću neš doznat / naučit je wiki.

Maloki
18-07-2009, 18:44
Koliko košta jedan prosječni teleskop?

Inače obožavam promatrat nebo navečer, pogotovo ljeti.
Kada bih i imao teleskop, ne znam gdje bih ga uopće držao :(

Electromaster
18-07-2009, 20:23
Ček it aut.
http://www.oi-optimus.t-com.hr/

Inače, h0h0h0, link sam našao na zadnjoj stranici časopisa Akademskog astronomskog društva Rijeka, Polaris. ^^
Također primam Čovjek i Svemir, časopis Zagrebačke Zvjezdarnice. *proud*

Regan
21-07-2009, 22:23
Ža mi je Fabija šta otvaran ponovo ovu temu.
Izvinjavan se, ali daj joj još jednu šansu.

Ako je budu zaspammali, zaključaj je i neću je više nikad otvarat

Uglavnon, znači imate li teleskop? Koje zvizde najviše volite? Zviježđa? Maglice/skupove? Jeete li viđali komete/meteore?

Nisan moga primjetit jedini normalni post u prošloj istoimenoj temi, onaj Razov...

@Raz- Nemoraš odma nabavit teleskop.Vidit ćeš da je zabavno promatrat i bez njega.
Pogotovo kad naučiš puno zvizda.Ili kada naleti komet ili meteor.

Probaj ;)

Nemam teleskop, mada mi dečko nešto nabacuje, jer mi je rođendan blizu...S:D

Uglavnom, u osnovnoj školi sam išla na astronomiju... Obožavam astronomiju kao znanost, volim zvijezde, planete....

Prva sam kada se gledaju pomrčine...
Zvijezde koje najviše volim? Bila bi to Vega, u zviježđu lira (prelijepe plave boje), te Regul u zviježđu lava i Altair u zviježđu Orla. Kažu da je sjajnija od Sunca.. :D

Zviježđa koja su mi najdraža su: Andromeda, Perzej, Orion i Orionov lov, Cefejeva kućica, Mali i Veliki medvjed, lav, zmaj (teško ga je naći), Plejade... :D

Od skupova zvijezda volim promatrati Plejade. Meteore promatram redovito svake godine, jer znam točne datume oko kojih padaju tzv. kiše meteora. :D

Electromaster
22-07-2009, 11:50
Ja nevjerujem da se još nitko nije sjetio spomenuti da je ovo svjetska godina astronomije. :(
More info here: http://www.astronomija2009.org/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=46

Fireblade
27-07-2009, 09:11
Ža mi je Fabija šta otvaran ponovo ovu temu.
Izvinjavan se, ali daj joj još jednu šansu.

Ako je budu zaspammali, zaključaj je i neću je više nikad otvarat

Uglavnon, znači imate li teleskop? Koje zvizde najviše volite? Zviježđa? Maglice/skupove? Jeete li viđali komete/meteore?

Nisan moga primjetit jedini normalni post u prošloj istoimenoj temi, onaj Razov...

@Raz- Nemoraš odma nabavit teleskop.Vidit ćeš da je zabavno promatrat i bez njega.
Pogotovo kad naučiš puno zvizda.Ili kada naleti komet ili meteor.

Probaj ;)

Nemam teleskop, mada mi dečko nešto nabacuje, jer mi je rođendan blizu...S:D

Uglavnom, u osnovnoj školi sam išla na astronomiju... Obožavam astronomiju kao znanost, volim zvijezde, planete....

Prva sam kada se gledaju pomrčine...
Zvijezde koje najviše volim? Bila bi to Vega, u zviježđu lira (prelijepe plave boje), te Regul u zviježđu lava i Altair u zviježđu Orla. Kažu da je sjajnija od Sunca.. :D

Zviježđa koja su mi najdraža su: Andromeda, Perzej, Orion i Orionov lov, Cefejeva kućica, Mali i Veliki medvjed, lav, zmaj (teško ga je naći), Plejade... :D

Od skupova zvijezda volim promatrati Plejade. Meteore promatram redovito svake godine, jer znam točne datume oko kojih padaju tzv. kiše meteora. :D

daj spikaj datume kaj cekas

Chappi
27-07-2009, 12:27
Ja volim astronomiju!Gledam mjesec kroz dalekozor.

Mr Vercetti
27-07-2009, 15:07
Meni je tata jednom daavno kupio teleskop. Jedne noći ja izađem van i usmjerim u nebo, u jednu zvijezdu. Meni se učinilo kako vidim njekakvo namršteno oko ( :? ). Pogledam opet ono obična zvijezda.