PDA

Pogledaj cijelu verziju : HP 4510s, NA909EA REVIEW



Stoper
17-07-2009, 01:26
Pozdrav,
Evo vec par dana se odlucujem koji laptop da kupim i priznajem da sam se nacitao postova po forumima i polako mi je vec slabo od svog tog citanja o laptopima : ))

I tako sam se odlicio za HP 4510s, NA909EA i odmah cu vam rec da nisam niti malo pogrijesio.

Krenimo od izgleda. Mogao bih rec perfektno dizajniran i izrađen HP me odusevio ... Gornji dio laptopa s glossy podlogom koja se dosta lako zapacka prstima al nista strasno jer u kompletu dobijete krpicu za ciscenje :D . Tipkovnica je izvrsna, prostrana i nisu sve tipke zguzvane i stisnute jedna uz drugu nego izmedu svake tipke ima oko 4mm prostora, ugodno tipkanje i rad + numpad cine tipkovnicu odlicnom 5/5 . Potpuno je crn osim sto ima oznaku na sredini HP ProBook koja je po meni dala tocku na i sto se tice izgleda.
SVAKA CAST

Laptop se inace niti malo ne grije ima jedan ventilator sa lijeve strane i koji dosta dobro hladi i ponekad zna bit bucan u igri al neprimjetno...

Konfiguracija + testovi:
Intel core2duo T6570 + HD 4330 + 2gb rama stvara odlicnu sliku za mid range igre- npr. koliko sam probao igrat... vrti Tom Clancy H.A.W.S i World in Conflict na mid/high + 1336x768 bez problema i bez trzanja ... Alo ako pokusate igrat GTA4, donekle je igriva na 800x600 + sve off i sve na low al nisam jos probavao stavit da graficka ima 1gb memorije a sad ima 512mb pa mozda bude bolje ... Instalirat cu jos Far Cry 2 , Red alert3 , CoD4 , CoD 5 itd. cisto radi testa pa vam javim kako radi : ))

Osobno sam stavio XP jer laptop trenutno ima 2gb rama pa kad stavim jos 2 gb cu se prebacit na vistu.

Na kraju sveukupan dojam:
PReformanse + izgled + cijena = 4/5

Ako raspolazete buđetom oko 5000 kn s ovim laptopom nemozete fulat : ))

SLobodno pitajte ako vas sta zanima : ))

Bravo HP jes jedna odlicno odradena serija :bravo:

marijanovic
17-07-2009, 21:00
Dodaj još malo testova/teksta i skopiraj u Vase recenzije, korisni radovi i tekstovi (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=97&t=17343&start=0).

Preporucam da odvrtis neki 3DMark (Moja preporuka 03), daš rezultate i ako hoćeš npr SuperPI za proc.
Dobro bi bilo i odvrtiti Orthos ili OCCT nekih sat vremena i napisati temperature koje pokazuje npr Speedfan.

Ako ti s da, moze i slike ili validacija od CPU-Z i Gpu-Z.

Al sve u svemu, kratak, sažet i ok review. :thumbs2: