PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje o zvucnoj i slusalicama



El Klinjo
16-07-2009, 11:34
Imam SL medusa stereo.
I imam neki stari komp koji ima neku totalno jadnu integriranu zvučnu.
E sad ću uzet novi komp za negdje 2 tjedna, pa me zanima hoće li mi zvuk biti bolji(dobar je i sad).

Imat ću integriranu također, ali mislim uzet ovu Audigy SE.

Na trenutke mi je zvuk u slušalicama bio fenomenalan, jak bas i sve, a inače je to nešto slabije.
Da li je to do zvučne?

Constantine
16-07-2009, 12:09
sa novom zvučnom zvuk ce bit znatno bolji definitivno,jedio ako je ova koju sad imas prilicno dobra u sto sumnjam.

El Klinjo
16-07-2009, 12:17
sa novom zvučnom zvuk ce bit znatno bolji definitivno,jedio ako je ova koju sad imas prilicno dobra u sto sumnjam.

Pretpostavi kolko dobra može biti integrirana zvučna stara 5 godina koja podržava 2.1 zvuk :rotfl:

Iako zvuk nije loš :)

W3DR4N
16-07-2009, 12:19
Današnje ploče imaju zvuk približno jednake kvalitete kao taj Audigy.
Za pravi korak naprijed, morati ćeš kupiti punokrvni X-Fi.

Constantine
16-07-2009, 12:24
Današnje ploče imaju zvuk približno jednake kvalitete kao taj Audigy.
Za pravi korak naprijed, morati ćeš kupiti punokrvni X-Fi.
ili nista.zasto bi kupovao x-fi ako moze samo kupit dobru ploču sa dobrom zvučnom pa nema potrebu trosit dodatne novce.

El Klinjo
16-07-2009, 12:35
To ću za početak i napravit, pa ćemo dalje vidit.
Samo me zanima da li se ta promjena kvalitete zvuka događa zbog zvučne.

marijanovic
16-07-2009, 12:39
Baš sam neki dan čitao usporedbu zvuka iz AC97 (Realtek) , HD Audio (Realtek 880) i Creative Audigy SE.
AC97 nema loš zvuk, ali se razlika od HD Audio i Audigy itekako osjeti.
Razlika HDAudio i Audigy SE se pak jedva osjeti i to samo ako znaš kakve razliek tražiš i stvarno dugo slušaš zvukove da bi mogao raspoznati.

Osobno imam C-Media AC'97 u kompu i Realtek HDAudio u laptopu i razlika se osjeti, pogotovo kad se prikopčaju bolji zvučnici ili slušalice.

El Klinjo
16-07-2009, 13:00
Ja imam trenutno neki SoundMAX integriran na matičnoj.
Bezveze :)

bezimeni
16-07-2009, 13:22
Baš sam neki dan čitao usporedbu zvuka iz AC97 (Realtek) , HD Audio (Realtek 880) i Creative Audigy SE.
AC97 nema loš zvuk, ali se razlika od HD Audio i Audigy itekako osjeti.
Razlika HDAudio i Audigy SE se pak jedva osjeti i to samo ako znaš kakve razliek tražiš i stvarno dugo slušaš zvukove da bi mogao raspoznati.

Osobno imam C-Media AC'97 u kompu i Realtek HDAudio u laptopu i razlika se osjeti, pogotovo kad se prikopčaju bolji zvučnici ili slušalice.


Normalno da se osjeti...od kako sam se navikao na audigy se ni jedna integrirana koju sam do sada probao joj ne može ni prismrditi.Kad ukopčaš klasične pc zvučnike razliku ni ne primjetiš ali kada priključiš i malo bolje slušalice i te kako primjetiš .Također 5.1 zvuk u filmovima mi je daleko bolji nego preko integrirane zvučne.

Don Kihot
16-07-2009, 13:27
Baš sam neki dan čitao usporedbu zvuka iz AC97 (Realtek) , HD Audio (Realtek 880) i Creative Audigy SE.
AC97 nema loš zvuk, ali se razlika od HD Audio i Audigy itekako osjeti.
Razlika HDAudio i Audigy SE se pak jedva osjeti i to samo ako znaš kakve razliek tražiš i stvarno dugo slušaš zvukove da bi mogao raspoznati.

Osobno imam C-Media AC'97 u kompu i Realtek HDAudio u laptopu i razlika se osjeti, pogotovo kad se prikopčaju bolji zvučnici ili slušalice.


Najviše primjetiš kod integrirke VS PCI kartice šumove odnosno greške koje onosi ploča.
Kvaliteta zvuka je podjednaka, ali SE nema šumove.