PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Secret Of Monkey Island Special Edition



Aral
16-07-2009, 08:26
http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/The_Secret_of_Monkey_Island_artwork.jpg
Official page (http://www.lucasarts.com/games/monkeyisland/)
The Secret of Monkey Island: Special Edition review (http://pc.ign.com/articles/100/1004060p1.html)

Neznam kolko je potrebno ovo predstavljat ili najavljivat, vjerujem da vecina zna o kakvoj je igri rijec. Izasao je remake originalnog Monkey Islanda (iz 1990.), bolja grafika, full voice acting te jos neke sitnice a sve ostale je ostalo isto, odlicna prilika za one mladje koji nisu imali prilike igrati prvi a i drugi dio (kad izadje).

Neke od novina:
* All new re-imagined contemporary art style, hand-drawn to feature animation quality
* Re-mastered music score presented in full orchestrated detail
* Complete voice over using the original Monkey Island™ franchise cast brings the story and characters of the original adventures to life like never before
* Scene-for-scene hot swap allows for seamless transition between special edition and classic modes anywhere and at any time

Pa evo, uzivajte, ja su definitivno ovo igrat.

P.S. Jos da naprave remake Maniac Mansion: Day of the Tentacle :pray:

Raz
16-07-2009, 08:32
Noviji sam pc igrač tako da nisam imao prilike odigrat taj legendarni serijal pa ću počet s ovim te nastavit po redosljedu. :)

Aral
16-07-2009, 09:08
Dobra je stvar sto se mozete bilo kada i bilo gdje u igri prebaciti na stari izgled, odnosno kako je igra izgledala prije gotovo 20godina, pa mozete usporedjivat novi i stari look. A vjerujem da ce mnogima cak i onda stara grafika biti bolja od ove nove...nostalgija ^^

W3DR4N
16-07-2009, 09:17
Nisam sretan.

Animacije su toliko zbrzane i šlampave da dobiješ dojam igre sklepane na brzinu u garaži.
Prijenos u stari je kul, no malo su previše "zabrijali", pa se u starom vizuelnom identitetu isključuje i zvuk, što je jednostavno glup potez.

Teon
16-07-2009, 09:24
Radje cu odigrat(opet) originalni stari neg ovo ... Art style mi uopce ne pase.

Edit: Vidis, mogo bi opet zapocet sa cijelim serijalom pa nastavit na Tales of Monkey Island

Aral
16-07-2009, 09:26
Da, i meni je pomalo cudan, iako su stavili da mozes prec na stari, a tamo opet nema zvuka i niceg; valjda cu zeljeni postic potpuni doživljaj starog.
Al probat cu bez obzira, bas me zanima uzivo kak je, zasad sam sve vidio samo preko videa.

W3DR4N
16-07-2009, 09:37
Šta je najbolje, zagovornici starog izgleda bi prije trebali odabrati staru igru, nego novu sa starim izgledom.

Naime, staru igru je moguće pokrenuti preko ScummVM emulatora, što rezultira Widescreen rezolucijama, filtriranjem, boljim fontovima i kvalitetnijim izbornicima.

Ovo je forsirano staro... i loše.

Budem ulovio usporedbu kad dođem doma.

Aral
16-07-2009, 09:44
Razmisljao sam kako bi izgledao original da ga pokrenem, ipak je igra ohoho stara, ako nista drugo odaberem stari look ako mi se ne svidi ovaj novi.

Cak bi i to zanimario i igrao zbog same igre, davno davno je bilo kad sam to igrao i nekak me veseli da se vratim toj igri i odigram je. Nemoram ni pricat da mi se sad igra i treci dio a bogme i ovaj zadnji najnoviji.

ScorpiuS
16-07-2009, 10:04
Evo kako bi ti izgledalo. Sitan window sa puno šarenih kockica. To treba igrat na starim računalima koja imaju malenu rezoluciju.

Aral
16-07-2009, 10:11
Pretpostavio to ali ipak :D Probat cemo ovo cudo kad se vratim s posla.

Teon
17-07-2009, 13:48
Usporedio "old look" novog SoMI, i SoMI u Scummu. Definitivno je stara/originalna verzija bolja za igranje pomocu ScummVMa nego ovako.
Uglavnom nastavljam reprizirat MI serijal po 'originalno' izdanim igrama a ovaj remake zaobilazim jer mi nikako ne pase novi art style. A onda idem testirat Tales of MI

Lenkota
17-07-2009, 14:06
dobra stvar :boohoo:

Maloki
17-07-2009, 19:52
Pojasni.

Pharun
18-07-2009, 12:52
Šta je najbolje, zagovornici starog izgleda bi prije trebali odabrati staru igru, nego novu sa starim izgledom.

Naime, staru igru je moguće pokrenuti preko ScummVM emulatora, što rezultira Widescreen rezolucijama, filtriranjem, boljim fontovima i kvalitetnijim izbornicima.

Ovo je forsirano staro... i loše.

Budem ulovio usporedbu kad dođem doma.


Ja sam dobio dojam da su to namjerno stavili da ostave dojam originala. Ne znam za vas, ali ja sam se razveselio kad sam vidio one important looking pirate kako se brzo micu ko u jedinici :D.

Ne sviđa mi se guybrushov izgled. Nekako ne paše baš. U originalu je izgledao onako, nekako više djetinjasto i wannabe.

Ali zato je onaj nadobudan glas jos uvijek tu :pray: .

Po meni su napravili odlicnu stvar da priblize avanture novim generacijama, sinkronizjacija glasova, muzika sve je top :D.

Ali svejedno nece nikad uspjeti nadmasiti car originala.

SkunK
18-07-2009, 17:25
Ali svejedno nece nikad uspjeti nadmasiti car originala.

Pa...mislim da im to i nije cilj. Cilj je da donesu recikliranu inačicu stare igre koju hvale stariji gameri i koji će je kupiti radi nostalgije a baš zbog brzog glasa među gamerima, mlađi će htjeti iskusiti ovo što su stariji iskusili devedestih godina prošlog stoljeća. Marketing je to sve...

ScorpiuS
18-07-2009, 18:46
Ma kako to može biti išta lošija verzija igre, kada su iste???

Maloki
18-07-2009, 18:47
Prešao sam ju još prekjučer i meni je super, glasovna sinkronizacija diže ugođaj na novu razinu.

Aral
18-07-2009, 18:53
Prešao sam ju još prekjučer i meni je super, glasovna sinkronizacija diže ugođaj na novu razinu.
Da, definitivno, meni se stvarno svidjelo. Cak je i ona originalna verzija odlicna, prava prilika za igrace koji se ne zele zezati sa scummvm i slicnim glupostima, fino mogu odigrat ovaj naslov i vidjet kako je izlgedao dok su oni pisali u pelene.

Bara
19-07-2009, 10:03
AA!! Dobro, dobro, preć ću je. Danas ću je pokušati instalirati, kada je toliko hvaljena. Gledam po stranicama, neki je stavljaju i za najbolju avanturu ikada.

W3DR4N
19-07-2009, 11:07
Prešao sam ju još prekjučer i meni je super, glasovna sinkronizacija diže ugođaj na novu razinu.
Da, definitivno, meni se stvarno svidjelo. Cak je i ona originalna verzija odlicna, prava prilika za igrace koji se ne zele zezati sa scummvm i slicnim glupostima, fino mogu odigrat ovaj naslov i vidjet kako je izlgedao dok su oni pisali u pelene.

Znaš kako izgleda zezanje sa scummom? Browse>Ok>Ok>Play

Maloki
19-07-2009, 13:03
Da, ne kužim čemu tolika strka oko "zezancije sa scummom", ful je jednostavan. I definitivno se slažem da stara verzija izgleda bolje sa scummom.

Joe_Strummer
19-07-2009, 13:09
Nije scummv kompliciran kao dosbox, iako za dosbox postoji d-fend koji ima i wizard za setup igara, tako da je sve automatski gotovo.

Aral
19-07-2009, 13:12
Ma ne, nisam mislio osobno za sebe, mozda sam krivo napisao ^^ Htio sam rec za ove mladje igrace, koji bi mozda zeljeli to igrat a neznaju kako pokrenut ili kaj ja znam, pa ovdje imaju i stariju i noviju verziju igre. Ma kako kome pase u biti!
I sam sam za to da se takvi naslovi igraju na scummu...mogao bi probat day of the tentacle :D

Maloki
19-07-2009, 13:48
Nije scummv kompliciran kao dosbox, iako za dosbox postoji d-fend koji ima i wizard za setup igara, tako da je sve automatski gotovo.
Ja znam da sam još prije, pred par godina, kada sam igrao po prvi puta SOMI uz pomoć dosboxa imao ogromne probleme sa sejvanjem.

Deadwalker
19-07-2009, 21:34
Tek sam sada skuzil ovaj topic... :oops: Da, cuo sam da je to jedna od legendarnih igara, koju nisam igrao, posto sam ipak "noviji igrac". Odigrat cu avanturu, nisam neki veliki fan zanra, al mislim da ce mi se isplatiti ovo... :)

Bara
20-07-2009, 09:39
Igrao jedan i pol sat, obišao grad na početku, pričao sa svima, igra je stvarno fora, zezancije su odlične, likovi su čudni i ludi, za sada, odlično!

Niko Bellic
25-09-2009, 07:46
Prešao sam ju još prekjučer i meni je super, glasovna sinkronizacija diže ugođaj na novu razinu.
E, a koliko dugo si igrao? Ima li igra dobar replay value? Ja ju planiram nabaviti pošto mi treba nešto da malo igram na laptopu, a originalni Monkey Island sam igrao prije skoro 10 godina dok sam još bio klinac. Nisam ništa tad skužio i skoro se ničeg konkretnog ne sjećam.

Kostolomac
25-09-2009, 09:19
...a originalni Monkey Island sam igrao prije skoro 10 godina dok sam još bio klinac. Nisam ništa tad skužio i skoro se ničeg konkretnog ne sjećam.
Ista stvar kod mene, sjećam se samo nekih sitnica. Zato mi je ovaj SE došao ko naručen :D

Maloki
25-09-2009, 23:28
A gle, igru u principu možeš preći za sat i pol ako ju znaš napamet, koristiš help funkciju u igri ili čitaš walkthrough. :)
Bilo bi još kraće da ne moraš učit insult sword-fighting.
Osobno sam ju prešao za nekih 6 i pol sati. Vjerujem kako bi se odužilo malo više da me pamćenje od zadnjeg prelaska nije služilo.

sanitarium
26-09-2009, 08:36
Jedna od najboljih avantura :rambo:

Nee Joe
21-07-2010, 21:06
Fantastična avantura, zrnci me prođu kada se sjetim stare verzije, ali i ova je odlična.. Najbolji dijalog u cijeloj igri:

Guybrush: Woof, LeChuck?

The Dog: Worf woof woof ruff-ruff... Wor-roof wuf? Ruff arf-arf, bow-ruff...
...Governor Marley! A-OOOOOOO! A-OOOOOOO! (ruff ruff ruff) Bow-roo
wuf rowwf-- --Arrooof-- --LeChuck! GRRRRRRRRR! Arf, oof-oof, Monkey
Island! *sniff* *sniff*

Bara
22-07-2010, 07:19
Hehe, da legendarno je, ali ipak najžešći mi je onaj lik koji reklamira Loom, i ono njegovo Aye, hehe.

Ili kada pitaš onog gusara u Scumm Baru koji ti priča o LeChucku, sa ozlijeđenim okom, pitaš ga što mu se dogodilo s okom, a on počne: "I was just putting my contact lenses when...hey, that is none of your business!" xD

bananac
23-07-2010, 11:30
ono mijenjanje iz nove u staru verziju je genijalno
nazalost zapeo sam u onom zastoru kod voodoo zenske a nisam saveao tak da se krecem ispocetka :P