PDA

Pogledaj cijelu verziju : V-Sync?



xabaras
15-07-2009, 20:28
Ukratko,sta je to?
Pojavljuje se u skoro svakoj igri a ja ne vidim razliku kad ga ukljucim/iskljucim.Da li cu dobiti vise RAM-a tj. manje potrosnje ako je iskljucen?
Trenutno igram Fable The Lost Chapters pa vidio tu opciju.....

Raz
15-07-2009, 20:39
Spriječava "trganje" slike, iako se to stvarno rijetko vidi i bez v-synca. To zavisi i o refresh rateu monitora mislim... nešto takvog.

http://www.nhancer.com/help/images/VSync.jpg

xabaras
15-07-2009, 20:42
To mi se jos nikad,ali bas NIKAD nije desilo otkako igram.

Raz
15-07-2009, 20:45
Ja sam to znao vidjet u CoD 4 i Prey-u, no to trganje slike traje svega dijelić sekunde, a znalo se popravit ako sam smanjio rezu :o .

tigerija
15-07-2009, 20:51
Zašto onda uopšte imat opciju. Mislim zašto nebi to bilo stalno uključeno ? Primjetio sam a sync loka fps na 60.

Raz
15-07-2009, 20:53
Zašto onda uopšte imat opciju. Mislim zašto nebi to bilo stalno uključeno ? Primjetio sam a sync loka fps na 60.
Da, maksimalno je valjda 60 no ne znači da dodatno ne uzima fps. Ako je neka igra zahtjevnija je bolje imat v-sync isključen pa da glatko ide nego da je uključen pa da trza.

xabaras
15-07-2009, 20:58
Iz ovog zakljucujem da bi trebao iskljuciti V Sync na Fable TLC?

Raz
15-07-2009, 21:01
Neznam, probaj. Mislim da sam na starom kompu bez toga igrao i sve je lijepo radilo bez trganja.

cham3leon
15-07-2009, 21:03
Često se na Pro Evolution Socceru može pojaviti takvo nešto, kad se slika lagano presijeca po sredini ekrana. No, kad sam jednom i uključio VSync, iz nekog razloga je igra samo u menijima strahovito usporila :?

croat1gamer
15-07-2009, 21:08
Jer kao sto ime kaze, slika se tada svaki put dodatno obradi tako da se svi pixeli sinhroniziraju, sto vuce jos vise resursa.

xabaras
15-07-2009, 21:12
Vezano za monitor i igre;
jel veci refresh rate ujedno znaci i bolju kvalitetu slike na PC-u i u igrama?
Trenutno mi je na 60 Hertza

zvrk22
15-07-2009, 21:14
60 nije max i nema neki broj kao takav za max. Vsync sinkronizira broj frameova sa refresh rate-om monitora. Znaci svaki put kad je monitor u stanju iscrtati ekran dobije po jednu sliku, frame iz igre. Ako je refresh rate monitora 60 onda dobija 60 slika u sekundi(iako tvoj uber hardver moze izbaciti 200+ fps-a koje i tak i tak nemozes vidjeti jer monitor promjeni sliku npr 60 puta u sekundi).

Na crt monitoru vsznc moze lokat fps na bilo koju vrijednost refresh rate-a na kojoj radi monitor, recimo od 60 do 160.

Osobno ga uvijek drzim iskljucenim osim ako nemam bas problema u igri. Cak, nemogu sad 100% tvrdit ali, mislim da se u nekim igrama problemi tek pojave kad imas vsync ukljucen. Zelim reci ako nije pokvareno ne popravljaj.




Vezano za monitor i igre;
jel veci refresh rate ujedno znaci i bolju kvalitetu slike na PC-u i u igrama?
Trenutno mi je na 60 Hertza

To vrijedi za crt monitore. Buduci da ti je refresh rate na 60 pretpostavljam da imas lcd za koje to pravilo ne vrijedi. Na crt sa 60 bi ti oci iscurile nakon par sati igranja(slikovito receno, uglavnom uzas za igrat).

cham3leon
15-07-2009, 22:27
Jer kao sto ime kaze, slika se tada svaki put dodatno obradi tako da se svi pixeli sinhroniziraju, sto vuce jos vise resursa.

Je, ali u samoj igri ide normalno glatko, ali samo u menijima ide bolesno sporo.

Praetorian
16-07-2009, 09:49
Pozeljno je iskljucavati v-sync pogotovo u novijim igrama, dobije se na performasama i ne primjeti se nikakvo pucanje slike ako je refresh rate dobar. Ja sam v-ysnc iskljucio u driverima od grficke, i u svakoj igri, jednostavno igre bolje rade i brze.

str1k3r
16-07-2009, 09:57
Ako ipak uključiš V-sync, uključi i Triple Buffering u postavkama grafike u driveru.

Deadwalker
16-07-2009, 22:29
Ta funkcija mi je gotovo uvik iskljucena, osim u Pes-u, gdje mi se zna slika vertikalno "kidati". Uzima resurse, a gotovo je bespotrebna.