PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kompatibilnost memorije?



Niko Bellic
15-07-2009, 08:49
Zanima me ima li netko od ekipe s foruma Corsair TWIN2X4096-8500C5Skit na Gigabyte GA-MA790X-UD4Sploci i da li mu sve normalno radi? Isto tako, zanima me zasto proizvodjaci ploca preporucuju umetanje memorije u prva dva utora (blize procesoru) i moze li memorija normalno raditi umetnuta u zadnja dva utora. Pod "normalno raditi" mislim da radi u DC modu. Zna li netko?

Don Kihot
15-07-2009, 09:10
Za kompaktibilnost krivi điđibajt... Znam da ne rade dobro sa A-Datom i sa Transcend .
Sa A-Datom još donekle, a sa Transcendom ne želi uopće bootati.

Sa Corsairom bi trebalo raditi ok...

I nema veze u koji slot mećeš, preferiram ova dva udaljenija od procesora, da se ne zagrijavaju dodatno ako ne moraju.

Niko Bellic
15-07-2009, 09:29
Oukej dude. E sad, ima li netko na forumu problema s tom kombinacijom memorije i ploce? Trebao bih iskustva iz prve ruke, a ako me sjecanje ne vara ta ploca i memorija cesto se preporucala ljudima kojima su slagane konfe bas ovdje na forumu.

bezimeni
15-07-2009, 10:42
Odeš na stranicu od svoje ploče i pogledaš listu kompatibilnosti .Ako te memorije nema na listi nitko ti ne može garantirati 100 % stabilnost.Ali šansa za nestabilnost sa kompom na difoltnim vrijednostima je minimalna. Slobodno i malo proguglaš po forumskim bespućima ...sigurno ima nekakvih komentara sa takvom kombinacijom.

Don Kihot
15-07-2009, 11:26
Jednostavno flešni bios na zadnju verziju i moli boga da se stanje popravi...
I podgini napon memorije na 2.1V, to je njeni radni napon...

Niko Bellic
15-07-2009, 13:22
Ma nemam ja taj kit sad u svom kompu. Mozda (u blizoj buducnosti) nabavim Corsair TWIN2X4096-8500C5 ili TWIN2X4096-8500C5D kit pa sam se htio informirati ima li mozda moja ploca problema s njima. Na stranicama proizvodjaca nema bas nekih konkretnih informacija pa se raspitujem di god stignem.