PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC vs MAC bulšiti



Razzarach
14-07-2009, 20:11
stvarno mi je dosta toga
pun net tih sranja
pc pwna mac
[sad će se sigurno javit vedran... veliki fan apleovih bulšita]

Sickmanno1
14-07-2009, 20:15
lol

IMO Mac je dobar...ono drugaciji je i nema ga smisla usporedivati sa PC. Jedina stvar koja mi se nesvida kod Maca je prevelika cijena. Fakat nevrijedi toliko koliko se cijeni. Ono treba mi 9k kuna za 13" igracku...pffff

Razzarach
14-07-2009, 20:23
lol

IMO Mac je dobar...ono drugaciji je i nema ga smisla usporedivati sa PC. Jedina stvar koja mi se nesvida kod Maca je prevelika cijena. Fakat nevrijedi toliko koliko se cijeni. Ono treba mi 9k kuna za 13" igracku...pffff
pa o tome i ja pričam
se je dobro u nečemu a u nečemu loše

Maloki
14-07-2009, 20:27
Rofl.
Živciraju te PC vs Mac spike i onda odmah pokreneš takvu raspravu sa izjavom "pc pwna mac".
Bistar si.

St. D.
14-07-2009, 20:31
lol

IMO Mac je dobar...ono drugaciji je i nema ga smisla usporedivati sa PC. Jedina stvar koja mi se nesvida kod Maca je prevelika cijena. Fakat nevrijedi toliko koliko se cijeni. Ono treba mi 9k kuna za 13" igracku...pffff
pa o tome i ja pričam
se je dobro u nečemu a u nečemu loše

Mac je skup samo iz razloga što uz kupljeno računalo dobiš predinstaliran sav potreban software, sve spremno za rad odmah out-of-the-box! A to je ogroman plus u usporedbi s klasičnim PC-om.
Kao prvo, sve je legalno... Kao drugo, nemaš problema sa instalacijom OS-a, drivera i ostalih sranjca... Treće, internet je doslovno one-click-away...

Maloki
14-07-2009, 20:33
Dinkec, ja ipak mislim da Mac ima ogromnu cijenu zbog "inovativnog dizajna" kojim se Jobs toliko voli hvaliti kod svakog svojeg proizvoda :)

megalodon
14-07-2009, 20:34
Kako ove teme treba lockat dok se ne nauce pisat.

croat1gamer
14-07-2009, 20:35
Nabrojite mi sto se na PC-u moze raditi a na Macu ne.

Sada mi nabrojite sto se na Macuu moze raditi a na PC-u ne.

Sada recite sto je precjenjenije.

St. D.
14-07-2009, 20:36
Pashkec, imaš i ti donekle pravo. Ali moraš priznat, Mac se uklapa u apsolutno bilo kakav prostor! :D

Sickmanno1
14-07-2009, 20:50
Mac je skup samo iz razloga što uz kupljeno računalo dobiš predinstaliran sav potreban software, sve spremno za rad odmah out-of-the-box! A to je ogroman plus u usporedbi s klasičnim PC-om.
Kao prvo, sve je legalno... Kao drugo, nemaš problema sa instalacijom OS-a, drivera i ostalih sranjca... Treće, internet je doslovno one-click-away...

Krivo.

MacPro kosta i do 20k kuna. Ja za to napravim Hackintosh koji ce raditi isto, a za jos 10k kuna kupim malu milju kvalitetnijeg softwarea...

Maloki
14-07-2009, 20:52
Inovativni dizajn, velim vam ja.

Razzarach
14-07-2009, 20:54
Mac je skup samo iz razloga što uz kupljeno računalo dobiš predinstaliran sav potreban software, sve spremno za rad odmah out-of-the-box! A to je ogroman plus u usporedbi s klasičnim PC-om.
Kao prvo, sve je legalno... Kao drugo, nemaš problema sa instalacijom OS-a, drivera i ostalih sranjca... Treće, internet je doslovno one-click-away...

Krivo.

MacPro kosta i do 20k kuna. Ja za to napravim Hackintosh koji ce raditi isto, a za jos 10k kuna kupim malu milju kvalitetnijeg softwarea...
10k više dat zbog ljenosti [facepalm]

Electromaster
14-07-2009, 21:11
http://www.imagesforme.com/out.php/i592522_20060513.jpg

Neven <R>
15-07-2009, 00:30
Mac = PC

D.E.M.O.
15-07-2009, 06:35
instalirajte si windowse na mac, jer, hej! i to mozete. Sto se mene tice, ako moze to, moze sve sto moze i pc <.<

Horny Devil
15-07-2009, 07:46
Sto dalje to su Mac i obicni PC sve slicniji. Na Mac se danas da instalirati Windowse te se koristi Intel-ova x86 arhitektura, a s druge strane PC-i danas mogu imati vrlo egzotican dizajn(barem kucista ako ne i svega ostalog) poput Apple-ovih proizvoda. Cini se da se sve svodi na koliko love imas i koliko urban i kul zelis biti. :)

W3DR4N
15-07-2009, 08:46
stvarno mi je dosta toga
pun net tih sranja
pc pwna mac
[sad će se sigurno javit vedran... veliki fan apleovih bulšita]

Gle, nije da sam ja fan Applea u toj mjeri koliko sam upoznat s cijelom paletom proizvoda i realno znam što je mac u stanju, pa ne kvocam da je precjenjen i da plaćaš jedino dizajn.

Recimo, računali smo koliko bi koštao PC s konfiguracijom iMaca, te došli do zaključka da mu je cijena možda 1000 kuna manja. U tih 1000 sigurno ne stane vrhunski odrađeno računalo u aluminijskom kućištu monitora, sav softver i poznata macova kompatibilnost.

Kvaliteta Maca leži u perfekcionizmu, u gomili sitnica. Niti jedan PC ili Hackintosh ne može imati karakteristike Appleovog računala. Zašto? Mac se nikada ne gasi. Koristi naprednu tehnologiju Stand Bya te u njemu može izdržati do 18 mjeseci bez punog gašenja. Mac nema registry, te se sve aplikacije jednostavno kopiraju na računalo. Mac ima pločaste baterije, koje mu omogućavaju znatno veću anatomiju rada. Isto tako, puni se preko magneta, pa je nemoguće zapesti o kabel. Nova serija macbookova se radi iz jedne legure aluminija, pa pričamo o savršenoj kvaliteti izrade i robusnost. Mac nema instalaciju i konfiguraciju drivera, već je svaki uređaj dovoljno samo priključiti. Na kraju krajeva, kad bi složio jednaku konfiguraciju, Adobeov programski paket će na OS X-u raditi 40% brže.
Kad je pri pojavi Windowsa Viste njemački računalni medij radio testiranje prijenosnika koji najbolje rade na Visti, pobjedu je uzelo MacBook Pro računalo s oba operativna sustava.

Na Macu ti se neće dogoditi recimo kao pri kupnji recimo Acerovog prijenosnika, da izubiš dva dana da ti Bluetooth priključak proradi jer je mušičav i odbija operativne sustave.

Hackintosh =/= Mac
Mac = PC

Mogu dalje...

The Boz
15-07-2009, 09:11
1. Krivo si računao.
2. Previše si čitao Appleove reklamne booklete.
3. I Windowsi mogu bez problema preživljavati na Stand By po nekoliko mjeseci, ukoliko uložiš jednako sati truda koliko uložiš u Mac, i još k tome mogu više stvari raditi u tom periodu.
4. Magnetni kabel se pri zapinjanju iščupa jedino ako magnetni kabel ulazi u utor potpuno okomito i nastavlja tom putanjom do štekera. Inače ga je jako lako strgati ako zapneš pod krivim kutem, za razliku od robustnijeg kablovinja PCa.
5. Ovo s registryem je potpuno krivo, i često naletim na ljude koji padnu na te "Mac nema registry, registry je koma!1!" spike. Mac ima registry, samo ga ne zove registry nego Preferences List. Funkcionira na gotovo identičan način kao i Windows registry, samo kaj je editor retardiraniji.

W3DR4N
15-07-2009, 09:52
1. Krivo si računao.

Ti si krivo računao. U obzir trebaš uzeti monitor sa S-IPS matricom, jer se isti ugrađuje u iMacove.

megalodon
15-07-2009, 10:24
Mac je PC, da. Mac je no-brain PC, nema podesavanja, zajebavanja sa programima, codecima, bugovima, podesavanjem konekcije itd. Nista lose, naravno. Najcesce ima bolji dizajn od vecina klasicnih PCja, i to je tacno. Sad je naravno na korisniku da procjeni da li zeli uzet dosta bolji PC za iste pare, ili vise cjeni dizajn i lakocu koriscenja Maca.
Licno smatram da je citav Apple jedan ogroman smrdljivi hype, i da osim dizajna (diskutabilno), nemaju realnih prednosti za ogromnu vecinu korisnika, eventualno zbog no-brain koriscenja, sto se eliminise nakon mjeseca koriscenja obicnog PCa. Inace, imao sam iPod koji je bio pokvaren, pa sam ga morao zamjeniti drugim, plavim, posto nisu imali vise sivih. Sad sa ovim imam problema sa baterijom. Takodje, ima dosta ljudi ovdje koji su imali iste probleme. Toliko o tome da su Appleovi proizvodi fail-proof i definicija kvaliteta.

bezimeni
15-07-2009, 10:38
Normalno da ima problema kada su prešli na mass market tržište.Sa proizvodima za takvo tržište ne postoji savršen proizvod lišen problema .Tu Apple nije ništa bolji od ostalih , samo je debelo skuplji . Osobno ga smatram firmom koja proizvodi snobovske proizvode koja prodaje muda pod bubrege.Imati Mac je u većini slučaja stvar prestiža , pogotovo na našim prostorima.Takva računala se u 99% KUĆNIH korisnika koriste za surfanje i čitanje mailova ...Npr. teško je vidjeti u nekoj advokatskoj kancelariji koja "drži do sebe " klasični pc na stolu glavnog odvetnika...tamo obavezno stoji Mac i to tako da prvo vidiš njega pa tek sve ostalo .I naravno koriste ga za čitanje mailova :rotfl: .

Deadwalker
15-07-2009, 10:52
Nemam nekog iskustva niti znanja sa Mac-om, al koliko sam cuo do sada od kolega na faksu koji ga koriste, to su bile vecinom samo pohvale i u biti se slazem s Wedranovom racunicom. Iako za moj pojam, Appleovi proizvodi su nekako precjenjeni i previse kostaju. Znam, imaju sve one silne korisne aplikacije, al mi definitivno ne pada na pamet dati nekoliko tisuca kuna za novi Iphone recimo jer je taj uređaj po meni skroz bespotreban. Sve sto on ima, mogu i na racunalu...Oke, sad sam malo otisao u offtopic, al samo sam htio reci da Apple itekako ima super gadgete te i sam Mac je itekako ekvivalentan PC-u, al za mene je preskup i precijenjen...

Neven <R>
15-07-2009, 10:57
Ja sam trebao raditi za domaćeg distributera Macova prošle godine (razbolio se pa nisam), kad su nam objašnjavali kako prezentirati Mac potencijalnim kupcima rekli su nam da ne zamaramo ljude performansama osim ako pitaju jer Mac u prvom redu prodaje vrstu lifestylea. Tako da se slažem, snobovsko je smeće.

Deadwalker
15-07-2009, 11:00
jer Mac u prvom redu prodaje vrstu lifestylea.

Upravo to. I kako rece bezimeni, stave ih u urede i na njemu citaju mail :roll: . Da imam viska para, možda bi si ga i kupio, al ono, stvarno preskupa i bezpotrebna stvar.

bezimeni
15-07-2009, 11:08
Inače u Voćarskoj ul. ( Zagreb ) u blizini kružnog toka imate Apple servis...mislite li da nemaju posla ? Što će uopće servis ( a to nije jedini ) za nekvarljive i savršene proizvode ? Da znam , "glupi" korisnici su krivi a ne savršeni Apple.

The Boz
15-07-2009, 11:14
1. Krivo si računao.

Ti si krivo računao. U obzir trebaš uzeti monitor sa S-IPS matricom, jer se isti ugrađuje u iMacove.

To je kao da kažeš da svi PCi dolaze sa ugrađenom 9800GTX i da su zato skuplji...

Electromaster
15-07-2009, 11:18
ADMIN COMBAT!!1

Inače, što se tiče Macova, jedino što kod njih lajkam je hrpa kvalitetnih programa koji se s njima dobiju besplatno, poput Garage Banda i slično... Izuzev toga, Macovi su fensi-šmensi crap, kao i većina Appleovih proizvoda. :3

EDIT: E da, just for fun, evo i malo Maddoxa. :3
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=macs_cant

Razzarach
15-07-2009, 13:40
http://www.thebestpageintheuniverse.net/images/stfu2.jpg
maddox pwna

The Boz
15-07-2009, 17:01
Oh, da! Ellen Feis!
GwjjwA3SCzc
:p

Babitz
16-07-2009, 16:52
Imam cimera koji ima iMac i znam neke prednosti, ali i nedostatke osx-a. Vedran, naravno, nije naveo ovo drugo.
Al inače, da. Snobovski kurac.

Constantine
16-07-2009, 17:09
lol

IMO Mac je dobar...ono drugaciji je i nema ga smisla usporedivati sa PC. Jedina stvar koja mi se nesvida kod Maca je prevelika cijena. Fakat nevrijedi toliko koliko se cijeni. Ono treba mi 9k kuna za 13" igracku...pffff
pa o tome i ja pričam
se je dobro u nečemu a u nečemu loše

Mac je skup samo iz razloga što uz kupljeno računalo dobiš predinstaliran sav potreban software, sve spremno za rad odmah out-of-the-box! A to je ogroman plus u usporedbi s klasičnim PC-om.
Kao prvo, sve je legalno... Kao drugo, nemaš problema sa instalacijom OS-a, drivera i ostalih sranjca... Treće, internet je doslovno one-click-away...
odkad je instaliranje OS-a komplicirano.
Ono,to je užitak,kupis komponente,sastavis PC kako hoces,stavis windows 7 gore i nema potrebe za nikakvim driverima,osim ako ne instaliraš xp,a neznam tko bi htio takvo sto.

Inace,Mac računalo nikad,ali nikad nebi kupio,ali zato bi laptop ili jedan od onih 24" ekrana rado kupio,da imam para naravno.
Prije mislim da je mac sto se tice softwarea bio znatno nadmoćniji i jednostavniji od windowsa ali sa izlaskom sedmice to se promijenilo.

Constantine
16-07-2009, 17:14
stvarno mi je dosta toga
pun net tih sranja
pc pwna mac
[sad će se sigurno javit vedran... veliki fan apleovih bulšita]

Kvaliteta Maca leži u perfekcionizmu, u gomili sitnica. Niti jedan PC ili Hackintosh ne može imati karakteristike Appleovog računala. Zašto? Mac se nikada ne gasi. Koristi naprednu tehnologiju Stand Bya te u njemu može izdržati do 18 mjeseci bez punog gašenja.SMac nema registry, te se sve aplikacije jednostavno kopiraju na računalo. Mac ima pločaste baterije, koje mu omogućavaju znatno veću anatomiju rada. Isto tako, puni se preko magneta, pa je nemoguće zapesti o kabel. Nova serija macbookova se radi iz jedne legure aluminija, pa pričamo o savršenoj kvaliteti izrade i robusnost. Mac nema instalaciju i konfiguraciju drivera, već je svaki uređaj dovoljno samo priključiti. Na kraju krajeva, kad bi složio jednaku konfiguraciju, Adobeov programski paket će na OS X-u raditi 40% brže.
Kad je pri pojavi Windowsa Viste njemački računalni medij radio testiranje prijenosnika koji najbolje rade na Visti, pobjedu je uzelo MacBook Pro računalo s oba operativna sustava.
erm,nikad nisi cuo za tu istu opciju na visti i sedmici,samo podesis u BIOS-u onu funkciji i imas isti vrag,boota se u jednoj sekudni na taj nacin.


Da,slažem se što se tiče registrya,to je vjerovatno najveca prednost,ali svejedno mislim da je za jednog prosječnog gamera PC deset puta bolji izbor,dok npr. za nekog tko se bavi profesionalnom obradom videa i radi sa PS-om,Mac je bolji izbor.

W3DR4N
16-07-2009, 18:00
"Prosječnom gameru" nije važna pouzdanost računala, podaci su mu generalno nebitni, te je najvažnija samo surova snaga.
Gledaš da dobiješ bang for buck. Bitno ti je da imaš hrpu igri i da ti fino lete na što većim postavkama.

No, sad kad se pojave Snow Leopard i Windows 7, Boot Camp Macbook računalo će predstavljati doista ultimativan stroj za svaku priliku i zadatak.

Razzarach
16-07-2009, 20:26
on je MS word :o

megalodon
16-07-2009, 21:01
Jel to pišeš sa prvo sa wordom

Razzarach
16-07-2009, 21:02
ofc i ja sam ms word

W3DR4N
16-07-2009, 21:53
on je MS word :o

Ne bi išlo. Ja sam iWork Pages. :(

The Boz
16-07-2009, 22:28
"Prosječnom gameru" nije važna pouzdanost računala, podaci su mu generalno nebitni, te je najvažnija samo surova snaga.
Gledaš da dobiješ bang for buck. Bitno ti je da imaš hrpu igri i da ti fino lete na što većim postavkama.

No, sad kad se pojave Snow Leopard i Windows 7, Boot Camp Macbook računalo će predstavljati doista ultimativan stroj za svaku priliku i zadatak.
Zašto bih to išao raditi?

K4ciga
08-03-2011, 22:07
BUMP, nastavite raspravu.

Ja se slažem sa Bozom :p

Sonic_Moronic
08-03-2011, 22:13
Čemu taj epic revive?

K4ciga
08-03-2011, 22:15
Pa taman sam se uživio u admin battle kad skontam da je kraj teme.

The Boz
08-03-2011, 22:26
U Londonu sam trolao zaposlenika u Apple storeu na tri kata.
"OK, so, tell me why I should buy a Mac instead of a PC"
Nije mi se znao sjetit jednog razloga. Puno je išao "erm", "hmmm" i "umm", i konstantno je ponavljao fraze "it's better" i "it just works, you know", ali nije se znao sjetit jednog jedinog konkretnog razloga.
Eto.

Kid A
08-03-2011, 22:32
Ima jedan dobar Nevenov post gdje je pricao jednom o svojim iskustvima kad je radio nekakvu prezentaciju za Apple (ili seminar, ne znam) i neki lik mu je drzao predavanje kako kod reklamiranja tih proizvoda uopste ne treba stavljati naglasak na specifikacije itd, primarno se prodaje pod etiketom lifestylea i sl...uglavnom, dobro je to opisao ali ne mogu sad da nadjem taj quote da me ubijes

Nee Joe
08-03-2011, 22:34
Nuff said, rekli bi..... Svi znamo kakav je Jobs i kakav je njegov stav prema svjetskim vlasnicima novčanika..... Ima svoje svijetle strane, čak i super u nekim elementima, ali definitivno precijenjen komad računalnog svijeta... I da, Apple uglavnom preživljava zbog tog lifestylea kojeg je Admir spomenuo.... Modni dodatak....

cham3leon
08-03-2011, 23:17
Apple dosta naplaćuje svoj dizajn, a kupovanje dizajna kod uređaja je pogotovo meni jedna od većih gluposti koje možeš raditi u životu. Hardverski su identični PC-ima. Uvjeren sam da je OS X odličan OS i sigurno bolji od Windowsa kad se sve sumira. Bar što se tiče softvera koji je za njega dostupan. Primijetio sam da su alati pisani za Mac obično nešto više user friendly i to. Međutim, da toliko košta nema nikakvog smisla i nema šanse da kupujem dizajn i OS za takvu cijenu.

Imam doduše virtualni Snow Leopard instaliran (i to na AMD platformi, fuck yea), ali nisam se mnogo igrao s njim. Ne radi baš najbolje a nemam ga ni neke potrebe koristiti. U biti pošto sam dosta dignuo svoj computer skill u zadnjih par godina, bio bih superzadovoljan i samo sa Ubuntuom, a Windows imam zato jer bez njega zapravo ne možeš, igre, ostali softver i to.

K4ciga
08-03-2011, 23:45
Najbolje je na sedmicu stavit snow leopard skin, instalirati rocketdock, staviti custom ikone i Mac wallpaper. Problem, Steve?

Nee Joe
08-03-2011, 23:49
Najbolje je na sedmicu stavit snow leopard skin, instalirati rocketdock, staviti custom ikone i Mac wallpaper. Problem, Steve?

THE PERFECT COMPJUTRRR!!!!

Gwin
09-03-2011, 12:05
ja otkako sam radio na imacu 27" mogu samo reć da je toliko dobar da bih si ga najradije odnio doma i instalirao win7 na njega.

još da ima neku normalnu grafu. i da nije intel. i da nije bijel. i da ne košta 5 somova više nego ekvivalentni homebrew pc. i da vedrane, uključujući IPS matricu..

Sickmanno1
09-03-2011, 19:33
Taj Apple ja brijem valja jedino za neku profesionalnu obradu, sto videa, to slike, za ostale stvari je preskup ili prenekoristan.

Mislim zamislite samo mrezu od 50 Apple racunala, koliko otprilike i ima neka malo veca firma. Zapravo neznam kak bi to i izveo bez Windows Servera <_<

Zapravo na koji sistem uopce i funkcionira Apple Server?

:zbunjen:

Mislim ja sam neki dan za firmu slozio kompletan komp sa dvojezgrenim procom, 3gb rama i 19" monitorom za 2500kn. Koliko bi me to doslo da sam kupovao Mac?

I molim bez pametnih spika oko toga da Mac dura 5+ godina dok PC nemoze. Brijem da su onak rijetke firme koje su kupile 2006, kompove i stavile XP, da ce za 3-4 godine ici kupovati 50 licenca sedmice <_<

cham3leon
09-03-2011, 19:53
video i image editiranje se može raditi na svemu, samo je razlika u kvaliteti alata za to, a kao što rekoh, softver za Mac je malo raskošniji nego za Windows i Linux.

bezimeni
09-03-2011, 22:29
Ako si neki odvjetnik , liječnik privatnik , bankar i sl. kupiti ćeš iMac i staviti ga nasred stola da se vidi .Prezentitaraš se u drugačijem svjetlu .Ljudi to puše .Ak si automehaničar biti će dobar i neki PC za 2500 kn na stolu .Bolje ni ne treba . Ja također mrzim snobizam ali jednom im uvijek moram priznati .Imaju najbolji dizajn i to nadaleko .

Gwin
09-03-2011, 23:35
Taj Apple ja brijem valja jedino za neku profesionalnu obradu, sto videa, to slike, za ostale stvari je preskup ili prenekoristan.
taj apple je PC sa macosom.

intel i5/i7 proc na P55 čipsetu
4GB DDR3
radeonka HD5000
ostatak điđa miđa
brutalan monitor sa IPS matricom, ali nisam ga smio otvorit da vidim čija je

tak da ono. jednako je jak, čak i slabiji od homebrew piceka iste cijene. i zaboravi upgrejd. možeš zamijenit samo hard disk

tak da, kak veli chameleon, stvar je softvera

Grim
10-03-2011, 10:11
http://i.imgur.com/xZOke.png

Sickmanno1
10-03-2011, 23:03
taj apple je PC sa macosom.

intel i5/i7 proc na P55 čipsetu
4GB DDR3
radeonka HD5000
ostatak điđa miđa
brutalan monitor sa IPS matricom, ali nisam ga smio otvorit da vidim čija je

tak da ono. jednako je jak, čak i slabiji od homebrew piceka iste cijene. i zaboravi upgrejd. možeš zamijenit samo hard disk

tak da, kak veli chameleon, stvar je softvera

brijem da sam negdje citao da hackintoshi ne rade bash stabilno kao macintosh.

al uglavnom bilo kako bilo, sram te bilo sto mi to pricas ko da sam neki nublet :(

Nee Joe
10-03-2011, 23:06
http://i.imgur.com/xZOke.png

<3

Gwin
10-03-2011, 23:14
brijem da sam negdje citao da hackintoshi ne rade bash stabilno kao macintosh. pa naravno.
kad nemaš support za apsoštrumfno SVAKI komad hardvera.. neki uređaji nemaju drajvere na macosu

Maloki
11-03-2011, 16:04
Ima jedan dobar Nevenov post gdje je pricao jednom o svojim iskustvima kad je radio nekakvu prezentaciju za Apple (ili seminar, ne znam) i neki lik mu je drzao predavanje kako kod reklamiranja tih proizvoda uopste ne treba stavljati naglasak na specifikacije itd, primarno se prodaje pod etiketom lifestylea i sl...uglavnom, dobro je to opisao ali ne mogu sad da nadjem taj quote da me ubijes

Stranica prije (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=1029622#p1029622)S:(

Kid A
11-03-2011, 16:05
A jbt ja pola foruma pretrazio