PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper



baldrick_
13-07-2009, 21:17
znam da malo ko igra avanture, ali da nema teme o novom šerloku..

daklem, nova igra izašla, opet šerlok vs. nekog.. džek trbosek u ovom slučaju. moji utisci sa drugog foruma:

Ja sam prešao juče.

Ok je, ali daleko ispod matorog Rose Tattoo.
Najveći problem mi je što se 80% igre svodi na rešavanje problema koji nemaju nikakve veze sa Trbosekom, čas treba nešto da se nabavi, čas da se popravi... A za samu istragu ostade dvadesetak % gameplaya.
Priča je dobra (nemam nikakvih zamerki na način prikazivanja lika i dela Šerloka), atmosfera takođa, mada bih više voleo da bude neke neizvesnosti, jeze, opasnosti tu i tamo. Ovako više deluje kao čitanje nekog policijskog izveštaja, nego stvarno učestvovanje u događajima.
Konačno su vratili treće lice, što i nije toliki plus jer se najveći deo igre odvija u jednom velikom području po kojem može slobodno da se šetka (u ovom segmentu avantura podseća na mini-rpg), pa je kretanje u prvom licu mnogo lakše. Hvala dizajnerima na mapi koja omogućava trenutno prebacivanje na već otkrivene lokacije (i ovo podseća na rpg, konkretno na Oblivion).
Ima i bugova, ali ništa ozbiljno - najgori je onaj koji onemogućava da trčanje bude uključeno u prvom licu, dok je uključeno u trećem, i obrnuto. Meni se igra kočila dok sam bio na ulicama Whitechapela, nije bilo problema u manjim oblastima.
Na svetloj strani je popričina dužina i standarno dobre zagonetke koje su kombinacija inventarskih i logičkih na maltene identičan način kao one u Draculi Originu... Doduše, ima nekoliko loših (nelogičnih) ali, s obzirom na ukupan broj problema, može im se progledati kroz prste. Izvođenje zaključaka na osnovu poznatih činjenica je možda i najzabavniji deo igre, izuzetno je raznovrstan i sigurno mnogo bolje urađen nego u bilo kojoj Šerlok igri.
Muzika je dobra, čini mi se da je u pitanju ista ona iz Secret of the Silver Earring.

Dakle, iz svega ovoga možemo zaključiti da je igra fina, ali da joj fali ono nešto da bi bila odlična. To nešto se, u ovom slučaju, krije u priči/atmosferi, teško je tačno pokazati prstom na falinku... Recimo da joj fali malo filmičnosti, stila.

ko voli šerloka mora da proba. ko voli detektivske priče, doba u kojem se igra odvija, mračnu atmosferu nek proba. inače igra nije must.

Cthulhu
13-07-2009, 21:21
Zvuči zanimljivo, volim te mračnije avanture.
Vjerojatno ću isprobati.

BINUX
13-07-2009, 22:38
Po meni najbolja avantura u zadnjih 3-4 god.

baldrick_
13-07-2009, 22:52
onda verovatno nisi igrao bog-zna-kolko novih avantura.. od igara mračnije atmosfere, meni su bolje daemonica, overclocked i siniking island, a mnogo njih nisam igrao, al sam bacio oko na neke za koje sam prilično siguran da su bolje da ovog novog šerloka.
a tek da ne pominjem komedije.. ne bih stao. najbolja ovogodišnja mi je ceville.

W3DR4N
13-07-2009, 23:52
O čemu se radi Overclocked? To me zainteresiralo, no nisam ga imao vremena proučiti.

baldrick_
14-07-2009, 01:23
psiholog sa sopstvenim problemima psihotične prirode pokušava da povrati sećanje grupi ljudi koji su se iste pojavili goli, sa amnezijom i totalno puknuti u istom području. igra je triler, vidi se da su autori gledali the bone collector i slične novije trilere.. ali priča u igri nije na tom nivou, zanimljiva je i ima potencijala, koji na kraju nikako ne iskoristi.. pa bih reko da je kvalitet priče duplo manji nego onaj u bone collectoru i ostalim. vidi se da su igru radili amaterski pisci.
zanimljiva igra, gameplay prosek, nema nekih naročito originalnih zagonetki, ali nema ni nešto nelogičnih, sasvim fino. možeš i da propustiš, mada neće da ti škodi da odigraš.
ja sam je igrao pre jedno godinu dana, pa sam malo pozaboravljao, ali ovo su mi neki utisci.

mr.bullseye2
18-08-2009, 18:08
Moram priznati da nisam čuo za tu no igrao sam jednom,jedan nastavak sherlock holmesa .Ipak ne interesira me previše ta igra. :?