PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa paljenjem računala



Bianconero
13-07-2009, 20:52
Kao što gore piše..
Par puta sam imao problema sa paljenjem kompa.
Naime, sam sebi slažem konfiguracije i nikad nisam imao problema.
U dosadašnje 2 godine mi se 2 ili 3 puta dogodilo to da upalim komp a monitor samo blinka i na ekranu se ništa ne pokazuje.
HD rotira, cooler proca i grafičke rotira. Sve radi samo nema slike.
Onda se strpim par sati i probam ponovo, i onda upali.

Moj komp: Fortron 350W
AMD Athlon 64 X2 4400+
ASUS M2N32 SLI Deluxe
4 GB RAM DDR800 Kinmax
Geforce Leadtek 8600 GTS 256 MB
WD Caviar 250GB
TEAC DVD prža

Ja na sreću nisam imao tolikih problema, ali kad se desi, frustrira i zabrinjava. Moj frend (ja sam mu slagao komp) ima dosta velikih problema jer ne može komp upalit već više tjedana, jednostavno slike nema.
Moja grafulja nema konektor za napajanje ali njegova ima.
Ima puno bolji i noviji komp ali i jače napajanje (mislim da je Chieftec 550 ili Fortron 500).
Čuo sam da problem zna bit u dodatnim molex - to - 6 pin kabelima koji se isporučuju sa grafičkim karticama, jer neka napajanja nemaju direktni 6 - pin konektor za grafulje.

U mome slučaju, kad me to ubijalo, sam pokušao metodu pokušaja i pogrešaka. Zamjenio sve komponente da utvrdim koja je crna ovca. Ništa nisam našao..

Ako imate rješenje ovog problema, veoma sam zahvalan. Pozdrav

marijanovic
14-07-2009, 08:03
Ovu temu trebao si postati u Pomagaj brate! ili pod komponente pošto se Hardware F.A.c.Q. gasi i teme iz njega prebacuju u odgovarajuće kategorije.

Što se konkretno tvog problema tiće, jesi li updejtao bios matične? To bi moglo pomoći.

Bianconero
14-07-2009, 13:08
Ovu temu trebao si postati u Pomagaj brate! ili pod komponente pošto se Hardware F.A.c.Q. gasi i teme iz njega prebacuju u odgovarajuće kategorije.

Što se konkretno tvog problema tiće, jesi li updejtao bios matične? To bi moglo pomoći.

Znam sve o "fizičkim" radnjama na kompovima..
Znam za update, al ne znam kako se radi. Jel jednostavno?
Postoji neki softver?
Možda ima tema di je objašnjeno?

marijanovic
14-07-2009, 13:29
Ovu temu trebao si postati u Pomagaj brate! ili pod komponente pošto se Hardware F.A.c.Q. gasi i teme iz njega prebacuju u odgovarajuće kategorije.

Što se konkretno tvog problema tiće, jesi li updejtao bios matične? To bi moglo pomoći.

Znam sve o "fizičkim" radnjama na kompovima..
Znam za update, al ne znam kako se radi. Jel jednostavno?
Postoji neki softver?
Možda ima tema di je objašnjeno?

Jednostavno je; pronađeš na stranici proizvođaća matične ploču koju imaš i tu pronađeš zadnju verziju biosa.
Vjerojatno ti tu stoje i uputstva kako/što.

Sickmanno1
14-07-2009, 20:11
JEBO GA BOG!!!