PDA

Pogledaj cijelu verziju : Complex Evolution - CPU 0/1



C
13-07-2009, 20:26
Znači, problem je sljedeći.
Program po imenu Complex Evolution ne radi na dvojezgrenim, nego samo na jednojezgrenim procesorima.

Kada ga se pokrene na dvojezgrenom, bilo kakav klik, program prestane reagirati, uvijek, te ga se ne može ugasiti, minimizirati i sl., opcije desnog klika od Windowsa na njemu se počnu redati (npr. na tu aplikaciju/proces "end process tree"-ova bude 10 za redom), bilo kroz Task Manager ili s nekim Kill programima namjenjenim gašenju procesa, proces se ne može ugasiti, niti ubiti, te ostaje uvijek kativan na "always on top".
Pri tome, PC se ne može ugasiti/resetirati (potrebno ga je prisilno ugasiti; zbog tog procesa koji se ne može ugasiti, bez obzira što je podešeno na force shutdown, ništa ne pali, do "ištekavanja napajanja").

Postaviti da koristi jedan procesor je vrlo lako. Kada se program pokrene, u Task Manageru nađeš taj proces, desni klik na njega, i klikneš na "Set Affinity...", te u prozorčiću po imenu "Procesor Affinity" ugasiš jedan od procesora, točnije jezgri za taj proces. Od opcija su ponuđene "CPU 0" i "CPU 1". Sve jedno je koji ćeš ugasiti, bitno da taj proces radi samo na jednom procesoru, jer tada radi savršeno.

Sada je moje pitanje, kako podesiti da pri normalnom pokretanju tog programa (Complex Evolution), znači običnim dvoklikom, ja njega pokrenem s jednom jezgrom, jer često koristim taj program, i ne mislim se svaki put bakćati kroz Task Manager da bi mu postavio korištenje jedne jezgre.

Znači da dvoklikom pokrenem taj program s jednom jezgrom, kako da to postignem, jer bilo kakvo pokretanje ičega na dvojezgrenim procesorima, on to automatski pokreće s obje jezgre.