PDA

Pogledaj cijelu verziju : Age of Conan, dati igri novu šansu



W3DR4N
11-07-2009, 21:03
Prvo je igra izuzetno kasnila.
Zatim je izašla prepuna bugova.
Nakon VIŠE GIGABAJTA patcheva u prvih dva tjedna prodaje, igra je napokon bila igriva.
No, čak i uz moguću igrivost, igra je izašla s gotovo nikakvim sadržajem za igrače na višem levelu.
Unatoč obećanoj grafici, igra je izašla prezahtjevna i bez podrške za DirectX 10 komponentu.


Igrači su prevareni.
Igrači su odustali od igre.
Igrači su otkazali pretplate.


Funcom gubi velike količine novca na održavanje.
Zbog nezainteresiranosti igrača spaja servere, te uvelike smanjuje njihov broj.
Funcom dijeli nekoliko tisuća besplatnih kopija igre.


Nakon više od godine dana, najavljene su impresivne nadogradnje.
Najavljena je bolja, DirectX 10 grafika, stabilnija igra, više sadržaja i brdo drugih stvari.
http://www.gametrailers.com/video/exclu ... onan/52421 (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-second-age-of-conan/52421)
http://www.gametrailers.com/video/impro ... onan/52536 (http://www.gametrailers.com/video/improvements-interview-age-of-conan/52536)


Igra li još tko Conana?
Nakon noža u leđa, treba li Funcomu dati novu šansu?

CrIsIs FuN
11-07-2009, 21:08
Ja sam trenutno u stisci sa parama, ali oko božiča sam planirao da kupim igru.

Arbiter of Change
11-07-2009, 22:02
Stvar je u tome da, ako padate na vizualne stvari i općenito "manje važne", onda AoC nije puno bolji sada nego li što je bio do nedavno. Ukratko, ako vam se originalna igra svidjela konceptualno onda bi vam se SADA mogla stvarno svidjeti jer je ovo, moglo bi se reći, ona igra kakva je trebala na izlasku + nešto dodatnog sadržaja. Spajanje servera je bio jedan od najboljih poteza koje je Funcom ikada napravio jer sada stvarno i ima ljudi na serverima i ne osjećaš da si u pustari nekoj.

Naime, igra je dosta popravljena sa TEHNIČKE strane (stabilnost je sada do jaja), ali stare boljke su i dalje tu:
1.) modeli i teksture opreme su i dalje bolesno mnogo reciklirani (čitaj; izgledati ćeš isto od 10 do 50 levela, uz manje varijacije) unatoč tome što je Funcom dodao gomilu novih culture-specific oklopa i sličnog, ali to su sve end-game stvari koje prosječan igrač neće baš vidjeti
2.) PvP segment igre još uvijek nije dobio svrhu i sve se manje-više svodi na kaotični FFA bez nekakvog višeg cilja... što je naravno problem ako je PvP vaša stvar, posebno nakon ovih izmjena po pitanju štete i kalkulacije healtha, nisam čuo pritužbe od PvE igrača (osim bitchanja zbog redizajna atributa i svega toga pa su sad dungeonsi teži i nemoš' više tako lagano držati na sebi 2-3 moba)

Vjerujem da će kolega Cherry možda imati još nešto za reći, ovo je bilo više generalno. :)

Rang€r
12-07-2009, 00:11
kad rješe ovo drugo, možda igri opet dam priliku, dotad WAR ga previše owna..

sad sam baš bio igro svog novopečenog AMa... koja zabava e, RvR, zajebancija, ma prekrasno :)

Empe Tri
12-07-2009, 13:45
eo ja sam se vratio u aoc odprilike prije manje 30-ak dana i danas ju jose evo igram, a igra je puno al ono bas puno bolja nego na pocetku kakva je bila i sami znate :rotfl:
sad je nesto drukcije ima dosta dodanih stvari al ima i onih koje jos treba popravit a to je po meni ponovni rebalans u pvp-u i nesto novo...

iskreno od igre sam u pocetku sto me je privuklo u igri je borba opcenito, na konju ili mauntu to mi je bilo ono svjetski kad je lik u videu sa konjem odsjekao glavu nekom liku sa jednim potezom....
ali nazalost toga nema u igri i igra se svodi da ti kao npr. Barbarian ili ti ga obicni ratnik sa macem u ruci moras trcat za onima cassterima koji se odmaknu od tebe na kilometar i cim im dodjes blizu pocnu trcat dok ti dragocjeno trosis svoju staminu koja ti treba za kombo-e i uzaludno mases svojim macem za njim dok ti se on smije u facu...
ono sto me je privuklo u igri je bilo da nisam vidio castera ali na (moju) zalost ima ih i previse kad sam 1. put usao u igru i dosao do veceg lvl-a totalno se razocarao jer mi je igra unistena i ona car koja je bila sa svojim likom nekom odsjec glavu bez uzaludnog tranja za njim :P

inace po meni da nema castera close combat bi bio bolji, igra bi imala sve one cari kakve su prikazivali na videima, mount combat bi imao svrhe i po meni barem bilo bi puuno zabavnije za igrat nego do sada...

sve u svemu poslje mog jaukanja igra je nova nije ko u pocetku... za nove igrace ovo bi bila potpuno dobro iskustvo tj. igra bi im se svidjela... ali za stare ovsi sve od onog sta zeli u igri...

po mmeni bi stvarno trebalo dat sansu za jos jedan novi pocetak :friends:

MasaKrisT
12-07-2009, 13:49
ja sam dobio na mail od njih da si aktiviram 14 dana besplatnog igranja,da sad isprobam igru,jer sam igrao od prvog dana i onda stao nakon ta dva mjeseca.Budem probao

Arbiter of Change
13-07-2009, 17:03
@Empe Tri:
Istina na tvoj post, ali ja se ionako (ironično) tamo fokusiram na PvE baš iz tog razloga jer se nemam volje naganjati uokolo sa rangerima i spellcasterima.

Razmišljam da iskoristim ova 2 tjedna.

Worthaur
13-07-2009, 18:13
Kiting ftw

Nodakim
13-07-2009, 20:19
Možda.
Bear Shaman me čeka.

Empe Tri
13-07-2009, 20:25
ja cu vjerovatno rolat na PvE serveru lika bas da onako uzivam u prici itd.. a ne da kad radim questove da moram trckarat za drugim igracima koji me pokusaju genkat itd...

a nadam se da ce ove stvari uskoro popravit na bolje, da sad je vecinom ok al ocu bolje :D
ili ti ga jedan male server bes glupih spellcastera :pray: :pray:

MasaKrisT
15-07-2009, 15:34
Bah,probao na45 min opet. lag,malo ljudi,dosadni kvestovi,sad sam se razocarao drugi put:( ajde imam jos 13 dana valjda skupim volje...

Xero
15-07-2009, 16:29
Kakav lag meni igra ni jednom nije "zalagisala" na kojem si serveru igro ?

DJ Not Nice
15-07-2009, 20:44
Dobio besplatan key od MMORPGa, no na moju žalost nisam našao vremena da probam.

W3DR4N
15-07-2009, 22:12
kad rješe ovo drugo, možda igri opet dam priliku, dotad WAR ga previše owna..

sad sam baš bio igro svog novopečenog AMa... koja zabava e, RvR, zajebancija, ma prekrasno :)

Problem Warhammera jest da je rađen na predosadnom i prepotrošenom settingu.

Conan je trebao biti suroviji, brutalniji i općenito ozbiljniji MMO.

Empe Tri
17-07-2009, 13:40
trenutno on to i je...
btw. brijem da ce mortal online bit puno bolji a i uspjesniji od aoc-a i wara zajedno samo ako ne zajebu sa preranim izlaskom igre tj. da ne bude zbugirana kao aoc u pocetku... po onome sto sam citao ceka nas jebena igra ;)

inace preferiram aoc prije bilo koje druge igra samo radi combat sistema koju posjeduje :P a i puno mi je zanimljivija od drugih mmoa trenutno :D

Lenkota
17-07-2009, 13:42
Age Of Conan je meni dobra igra... tj solidna

TimeLord
17-07-2009, 13:45
ne spominji ime solid uzalud.xD.
Malo sam više očekivao od igre... :(

W3DR4N
17-07-2009, 17:12
Igri sam dao još jednu šansu, pošto su svi igrači s prethodno kupljenom igrom dobili besplatni period.

Bolje da nisam. Ne pričamo tu o promjenama.
Igra je još uvijek teški genkfest gdje se grupice nedojebanih klinaca iživljavaju na ekipi koja bi radila questove u miru.
Nelogični 70 na 5 framedropovi su ostali koliko vidim.

Jedan oveći meh.

ssalG
17-07-2009, 21:50
A što očekivao kada si pošao na FFA server?

MasaKrisT
18-07-2009, 00:09
slazem se sa vedranom, s tolikim gustomsam cekao igru,izgurao razocarano to sto sam platio,sad citam o megapromjenama ovono,na kraju nista fps drop,nista ljudi,genkanje.Ma uzas,cak mi je zao nekom prodat jer bi zajebo covjeka,bar bi se tako osjecao.Nista nek stoji na polici,mozd ju srede za dvije tri godine.

Samael
18-07-2009, 08:51
kako je samo moj frend hajpovao ovu igru, nemogu vjerovat. eto mu na.

lepi
18-07-2009, 10:30
...ljudi ako vam se questa odite na PvE server jer se nećeš puno naigrat na PvP serveru pogotovo na Fury-u gdje je velika populacija,a PvP je na prvom mjestu + tamo ti je većina ljudi ganja ALTove ili su došli iz PvE servera i skupljau PvP xp tako da za nove igrače to izgleda jako frustrirajuće. :rambo:
(tak sam se ja osjećao dok sam glumio PvP igrača,a hito kroz questove vidjet igru)
JA sam na Crom-u (PvE) dok mi se PvPija odem u minigames ili u BK ,a imam i ALt-a na Furyu :friends:

Nodakim
19-07-2009, 20:12
Pve Roleplaying server
Lvl 15 Necromancer
Zasada je ok,lvlam mnogo brže nego prije i ide mi ok,zasada oko poboljšanja neću reći ništa,ali ima malo ljudi kao i na početku

Rang€r
25-07-2009, 12:18
Igri sam dao još jednu šansu, pošto su svi igrači s prethodno kupljenom igrom dobili besplatni period.

Bolje da nisam. Ne pričamo tu o promjenama.
Igra je još uvijek teški genkfest gdje se grupice nedojebanih klinaca iživljavaju na ekipi koja bi radila questove u miru.
Nelogični 70 na 5 framedropovi su ostali koliko vidim.

Jedan oveći meh.

ja čim bi se stvorio izvan tortage bi imo framedrop na 5, začudo se potpuno slažem s tobom, onak odeš npr. u tortage underhalls, ubiju te dok ti se igra loada >.>

Nodakim
25-07-2009, 21:30
Meni sve super s te strane radi-

Empe Tri
27-07-2009, 22:37
eo da ne serem previse ovako :
u pocetku nakon novog iskusenje aoc-a po 3x definitivno kazen ne isprobavat igru... dodali su puno stvari ali ne dovoljno... isprobao sve u mj dana i igrao pvp ko lud i ostalo mi nista ama bas nista osim pk-inga
recimo da su dodali oko 60-80h novog igranja i dalje nemate sta radit na 80om lvlu obecavaju puno toga u novim patchevima ali to treba docekat... ostalo mi jos oko 20 dana igranja i ne vjerujem da cu ih bas dobro iskoristit osim sto cu pomoc ovima u guildu u raidovima i to je sve :P

moja preporuka probat ponovo igru za one koji nisu poslje bozica ili nove ;)

Arbiter of Change
27-07-2009, 22:42
Meni je upravo isteklo 14 povratničkih dana... i moram reći da sam uživao u svakom (levelao Conquerera, hell yeah), ali neću se resubbati na kraju... imam druge igre za odigrati, a i štedim za nadolazeće stvari. Inače bi.

Dr. Kam
31-07-2009, 13:38
Al ste se svi ovdje sad isr... da ne bi rekao. Dobro ne svi, al većina.

Gankaju te?!?! Odi na PvE server, nemoj mi radit lika na PvP serveru i pričat da te gankaju... Da oćeš malo razmislit, skupio bi i ti oko sebe 5 ljudi i gankao nazad, al ljudi su nekad prelijeni pa ono. Ako te ganka netko 10 lvla viši od tebe dobiva murder pointse kojih se dosta teško riješit, a sve ispod toga je fair-play :).

Contenta novog ima što se tiče questova mnogo. Igrao sam igru od Early Access-a i mogu reć da su poboljšanja vidna, t1 i t2 dungeoni se više ne buggaju kao prije (makar još ima tu i tamo koji exploit), meni je čak FPS narastao, tako na DX10-test mi sve vrti u Kheshatti na 35 FPSa (malo updateajte računalo pa probajte), questova od lvla 50 - 70 ima puno i previše dok je prije to područje bilo prazno te si morao grindat da lvliraš.

Nemaš šta radit na lvl 80? Kako nemaš? Možeš PvPat (OPvP ili mini-games), možeš raidat (Vistrix, Kylikki, Yakhmar i 3 krila u t2 BRC), možeš skupljat matse za guild town / BK, možeš zauzimat BKove... Upravo taj guild town i BK-ovi su esencija Conana, čuvaj svoje jer si to mukotrpno zaradio (grindanja po cijele dane, tko je imao high-end GC zna o čemu pričam).

Balans u igri je poprilično dobro napravljen, ali MMO nije tu da se solo igra (ako si rogue klasa, je:D)

Jedina, još uvijek, VELIKA zamjerka koju je malo tko spomenuo (vidim kako se netko potrudio oko end-game contenta...) AoC-u su siegovi. Svaki put je laag u siegovima sve gori i gori i to ne FPS laag, nego baš povećanje latencije na 1000+ ms. Jedan veliki minus na kraju, ali sve u svemu dajem igri prolaznu ocjenu za dosta sati brutalne :D zabave.

BINUX
02-08-2009, 00:19
Ja sam je igrao 6 miseci došao sa barbarom do 80lvla i dojadila mi.Neprivlači me uopče ponovo je igrat.možda jednog dana kad postane F2play počnem ponovo igrat. :)