PDA

Pogledaj cijelu verziju : Toshiba Satellite A300-21C



Gamer ATI
10-07-2009, 15:05
Pozdrav...

Razmisljam kupit ovaj laptop http://shop.netcom.hr/product_info.p...oducts_id=7595
Koristio bih ga za multimediju, rad, i da moze pokrenut pokoju igricu ...
Laptop u sebi ima 2gb rama i ja bi stavio jos 2gb rama i XP ... Posto xp nevidi vise od 3,5gb rama ostalih 512mb rama ide u grafu i ona bi imala 768mb ...
Brzine graficke su:Core Speed * 680 MHz...Shader Speed * 680 MHz...Memory Speed * 800 MHz ... ali na rezoluciji 1280x800 te brzine nemaju nekog utjecaja na brzinu prikaza slika u igri...

E sad mene zanima vase misljenje dal bi laptop radio bezprijekorno u XP-u i dal bi mogao pokrenut igre tima: CoD4 , CoD5 , itd.

I ako mi mozete preporucit Laptop da bude oko 5000kn +- 200kn za gore navedenu svrhu

HVALA

IGoR_2803
10-07-2009, 15:13
ne radi ti link

Gamer ATI
10-07-2009, 15:20
sorry. ovako cemo onda:
* Procesor: Intel Dual-Core T3400 2.16GHz (1MB cache)
* Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800, TruBrite
* Grafički sustav: ATI Radeon™ HD3470 256MB (do 2GB djeljeno)
* Radna memorija: 1x 2GB DDR2 800MHz (proširivo do 8GB)
* Tvrdi disk: 250GB SATA
* Optički uređaj: DVD RW SuperMulti DualLayer
* Operativni sistem: FreeDOS

4,388.62Kn

Gamer ATI
11-07-2009, 10:40
pomoc ?? :cry: :cry:

Gamer ATI
12-07-2009, 12:04
pomoc ?? :cry: :cry:

marijanovic
12-07-2009, 22:58
Pozdrav,

Laptop je solidan za cijenu. Nije za neko pretjerano igranje (za to je minimum neki GF 9600 ili Ati HD 3650), ali ići će.
XP će vjerojatno dobro šljakati, ali moja preporuka za takvu konfiguraciju je Vista s SP2 ili Windows 7. Jednostavno su bolji za noviji hardware.
Vrijeme XP-a prolazi. Sedmica se pokazala kao bolja/brža iako je još u RC fazi.

Gamer ATI
12-07-2009, 23:25
Pozdrav,

Laptop je solidan za cijenu. Nije za neko pretjerano igranje (za to je minimum neki GF 9600 ili Ati HD 3650), ali ići će.
XP će vjerojatno dobro šljakati, ali moja preporuka za takvu konfiguraciju je Vista s SP2 ili Windows 7. Jednostavno su bolji za noviji hardware.
Vrijeme XP-a prolazi. Sedmica se pokazala kao bolja/brža iako je još u RC fazi.

Hvala na odgovoru...
Znam da nije laptop za pretjerano igranje al za mid detalje i 1280x800 bi svaka igra mogla sljakat ...
A da stavim Vistu MORAM stavit jos 2gb rama jer graficka uzima za sebe jos memorije i vista dosta guta...
A za Win 7 nisam siguran koliko guta memorije...


I jos nesto me zanima dal je istina da se jako tesko nadu driver(XP) za Toshibu ???

Sickmanno1
13-07-2009, 07:23
Laptop nije los, tj. tesko da ces naci bolju Toshibu za te pare. Makar ja bi osobno uvijek za te novce uzeo HP-a ili Acera, jer nude puno vise.

Sto se tice XP, ne bi trebao imati problema, jer Laptopi koji dolazi sa FreeDosom, moraju imati podrsku, tj. drivere za sve OSove.

I nesusaj marijanovica. Win XP, je zasigurno najbolji izbor za taj laptop...

Don Kihot
13-07-2009, 08:08
http://www.protis.hr/artiklprozor.aspx?ID=22615

Viđaj ovog.. Nije puno skuplji, ali nudi više...

marijanovic
13-07-2009, 08:33
I nesusaj marijanovica. Win XP, je zasigurno najbolji izbor za taj laptop...

WinXP nikako nije najbolji izbor za računala s višejezgrenim procesorom, 2 ili više GB ram i DX10 grafom.
Radio bi i predobro, ali vrijeme ga je pregazilo. Windowsi nisu vino da budu bolji s godinama.

Sickmanno1
13-07-2009, 08:36
I nesusaj marijanovica. Win XP, je zasigurno najbolji izbor za taj laptop...

WinXP nikako nije najbolji izbor za računala s višejezgrenim procesorom, 2 ili više GB ram i DX10 grafom.
Radio bi i predobro, ali vrijeme ga je pregazilo. Windowsi nisu vino da budu bolji s godinama.

lol, zapravo jesu xD

A onak zanima me zasto je Win XP pregazen? Jel ima koja igra ili program da neradi na XP-u? Dok postoji hrpa starih igara koje ne zele raditi na Visti...

Don Kihot
13-07-2009, 08:40
Dobar je XP, ali neusporedivo lošiji od Win7 i Win 2000 SP4...
Imo

marijanovic
13-07-2009, 08:48
I nesusaj marijanovica. Win XP, je zasigurno najbolji izbor za taj laptop...

WinXP nikako nije najbolji izbor za računala s višejezgrenim procesorom, 2 ili više GB ram i DX10 grafom.
Radio bi i predobro, ali vrijeme ga je pregazilo. Windowsi nisu vino da budu bolji s godinama.

lol, zapravo jesu xD

A onak zanima me zasto je Win XP pregazen? Jel ima koja igra ili program da neradi na XP-u? Dok postoji hrpa starih igara koje ne zele raditi na Visti...

Čuj, pričaj što hoćeš, mene nećeš razuvjeriti. Iz vlastitog iskustva znam razlike XP, Vista, 7.
Za moj stari komp (iz potpisa) najbolje rade Windows 7 pa XP pa Vista (i to samo zbog ram!).
Za laptop mi najbolje šljaka 7 pa Vista sp2 i onda tek XP.
Jedino di mi XP ima prednost je komp iz dnevne (P4 1,7GHz 640MB SDram i Radeon 9000 64MB), ali ni tu 7 ne zaostaje puno. Vista neide uopće.

Porediti XP, Vistu i Win7 je ko porediti Fortron 400W PNF s OCZ SXS 400W i Corsair 400W CX. Eto ti slikovito razlike.
Zadrti XPjaš neće temeljito probati ni Vistu ni 7 jer XP rula :rotfl:

Don Kihot
13-07-2009, 08:56
A winME je onda MS 300W! xD :rotfl:

Sickmanno1
13-07-2009, 09:51
Nazivati nekoga zadrtim XPasom, na osnovu nikakvih dokaza je glupo. Koristim Vistu u uredu svaki dan. Na svom kompu sam imao Vistu i nije mi se svidala. Vratio sam se na XP i evo proslo je skoro godinu dana i uopce nisam radio nikakav reinstall ili nesto slicno. BSOD nisam vidio niti jednom, dok na Visti koju sam koristio mjesec dana sam vidio u par navrata. Win 7 nisam koristio jer nekoristim beta verzije, a i nemjenjam nesto ako funkcijonira. Takoder ja koristim Orginale, a ti ne. Jerbo ti nevjerujem da imas sva 3 OS-a orginalna...

Btw...tvoja usporedba sa napajanjima je glupa u 3pm, jer samo bi idiot promjeno Fortrona 400W sa Corsairom 400W ako mu komp radi i sa Fortronom...

marijanovic
13-07-2009, 10:04
Nazivati nekoga zadrtim XPasom, na osnovu nikakvih dokaza je glupo. Koristim Vistu u uredu svaki dan. Na svom kompu sam imao Vistu i nije mi se svidala. Vratio sam se na XP i evo proslo je skoro godinu dana i uopce nisam radio nikakav reinstall ili nesto slicno. BSOD nisam vidio niti jednom, dok na Visti koju sam koristio mjesec dana sam vidio u par navrata. Win 7 nisam koristio jer nekoristim beta verzije, a i nemjenjam nesto ako funkcijonira. Takoder ja koristim Orginale, a ti ne. Jerbo ti nevjerujem da imas sva 3 OS-a orginalna...

Btw...tvoja usporedba sa napajanjima je glupa u 3pm, jer samo bi idiot promjeno Fortrona 400W sa Corsairom 400W ako mu komp radi i sa Fortronom...

Ta koga sam ja nazvao zadrtim XPasom? Ta rečenica se nije odnosila na tebe već generalno na te XPaše.
Zanimljivo; mora da ti je komp neispravan ili neznaš radit (radiš gluposti) kad ti Vista baca BSODove. Meni se samo jednom pojavio, što je puno rjeđe nego na XP.
Windows 7 već odavno postoji RC, ni ja nisam koristio betu.
Optuživati me da ne koristim originale malo je ne znam što bih rekao. XP je davno izašao, kupio sam ga (Professional, bez SP) jer sam morao zamjeniti nevaljali/neslužbeni Me što su mi stavili tamo di sam kupio komp. Home sam dobio uz Laptop. Vistu sam kupio Home premium, a 7 je legalni besplatni RC s microsoftovih službenih stranica.
Zašto bi bilo čudno imati ih legalne? Ta nisam ih kupio isti dan i odmah kad su izašli; uvijek čekam da cijene malo padnu. I kupit ću i 7.


Btw... Tko nema napajanje i kupuje novo uzeti će Fortrona 400W samo ako nema dovoljno novaca (ili je krivo upućen) za Corsair CX 400W.
I OCZ SXS 400W i Corsair CX 400W bogatiji su konektorima i tehnološki napredniji. CX je i kvalitetniji.

Gamer ATI
13-07-2009, 11:08
Ok... hvala na odgovorima

Al ovo se pretvorilo od pomoci do svade o tome koji je OS najbolji za laptop ... definitivno XP al svatko ima svoje misljenje i iskustva...