PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mobilni internet



guessWhosback
10-07-2009, 11:27
Ovako...prije dva mjeseca sam odlučio uzeti mobilni internet od Vipa...Razlog toj odluci je,iako živim u Zagrebu...Ja ne mogu dobiti ADSL vezu od T-Coma...Prošli mjesec sam dobio račun od 165,87 kn...Imam tarifu od 10gb(to je njima flat-rate)a taj sam mjesec potrošio 3 gigabajta...jer se ne može više potrošiti...ovaj sam mjesec dobio račun od 208,55 kn...za potrošene 2.5 gb...Ta najviša tarifa košta preko Carneta 195 kn...kod nekih ljudi sam vidio da se dobivaju određena ubrzanja od 2 Mbit/s a kod mene je najviše 300 Kb/s...tražim pomoć kako to sve potrošiti...jer sada sam dao sve podatke...veza mi je spora...često i nestabilna...A na Sv.Roku bih garant imao bolju propusnost...

IGoR_2803
10-07-2009, 11:42
nije da sam baš skuzio sto hoces reci, ali ako imas paket od 10 GB, a svaki mjesec placas drugaciju cifru onda je ocigledno da je doslo do neke pogreske i najbolje da se obratis sluzbi za korisnike, ovdje ti nitko ne moze pomoci s tim...

sto se tice brzine, ne kuzim na kakva ubrzanja mislis? 2 Mbit/s odgovara brzini od cca. 250 kB/s odnosno 250 kilobyte-ova u seknudi... mozda brkas bitove i bajtove... ako placas 2 Mbit/s, a skidas 300 kB/s to je u redu...

guessWhosback
10-07-2009, 11:49
Ne...stalno imam vezu od 14-25 Kbit/s...što je jako malo...a iskreno sam već pisao mail Vipu...a oni se prave glupi,kao da ne znaju o čemu pričam...još sam išao u Vip centar...priložio svu dokumentaciju...sve račune...ugovor...čak i isprintane scrrenshotove brzine...oni se opet prave da ništa ne znaju...

CrIsIs FuN
10-07-2009, 12:05
Pa pizde lopovske, neka ti ode otac tamo i riješi problem ili nekako drugačije.

guessWhosback
10-07-2009, 12:10
Pa bili smo...priložio sam čak i isprintane screenshotove kako se kreće brzina...no oni previše seru...

IGoR_2803
10-07-2009, 14:39
Ne...stalno imam vezu od 14-25 Kbit/s...što je jako malo...a iskreno sam već pisao mail Vipu...a oni se prave glupi,kao da ne znaju o čemu pričam...još sam išao u Vip centar...priložio svu dokumentaciju...sve račune...ugovor...čak i isprintane scrrenshotove brzine...oni se opet prave da ništa ne znaju...

opet muljas, prije govoris o 300 kbps sad govoris o 14-25 kbps?! wtf? anyways, brzina ti je premala, to kuzim i nema vip sta muljati, ocito niste bili dovoljno ostri i sigurni u sebe... meni su prosle godine naplacivali prijenos podataka posebno iako sam imao aktivirani paket od 10 MB na mobitelu, pa su mi lijepo uz to sto su mi naplatili paket 20ak kn, jos oderali 100njak kn za prijenos podataka, kao da paket ni nije aktiviran... prvi puta sam bio ljubazan na telefon... drugi dan sam zahtjevao da mi kazu kada ce poslati novi racun... treci dan kad me nisu zvali sam ih spucao prek telefona i kroz tjedan dana mi je dosao novi racun...

guessWhosback
10-07-2009, 21:13
Gle,imam neka ubrzanja i do 300 kb/s...no najčešće mi je 14-25 kb/s...ma svi su oni muljatori...

CrIsIs FuN
10-07-2009, 21:14
Ček, je li to dok skidaš torrente ili što?

guessWhosback
10-07-2009, 21:20
Ne,tako mi je uvijek...jedino dok gledam neki video,onda mi se veza odnosno propusnost povećava do 300 Kbit/s...a kada skidam torrente...onda mi dođe do 200 Bit/s i pukne mi veza...

CrIsIs FuN
10-07-2009, 21:22
Probaj zamjeniti modem, možda ga je grom načeo.

IGoR_2803
10-07-2009, 21:27
čekaj malo, jesi ti actually izmjerio brzinu s nekim speedtestom? ovo što ti puca veza može biti i do lošeg signala...

guessWhosback
10-07-2009, 21:30
Ma kakav grom,ma kakav modem...dobio ja USB STICK!koristim ga za stolno računalo...ma dobiješ nekakav softver koji ti pokaže propusnost...a signal je da bog sačuva...Ej,još živim u Zagrebu...do centra grada ima manje od 15 minuta...

CrIsIs FuN
10-07-2009, 21:31
Aha, ok, jer to je meni bilo i sada je sve ok. Neznam do čega je, probaj odvrtiti speedtest.net pa nam javi

guessWhosback
10-07-2009, 21:36
Ako mi i to bude moglo odvrtit...

bLack_Lady
09-08-2009, 11:59
guessWhosback, ma o cemu ti, kojih 10gb, pa to ni ne postoji, jesi ti pijan hehe? imas 10gb, a mozes potrosit samo 3gb, je li ti cujes sebe sta brbljas hehe?.. dobro su te nasamarili.. max vipov paket mobilnog interneta je 3gb.. ja sam na tele2 mobilnom netu, imam 3gb, 2o5kn mjesecna pretplata, i super mi je, nista mi ne koci, jako brzo se otvara, i nemam ama bas nikakvih problema.. kad ti istekne ta pretplata, prijedi na tele2, ti to je to..btw, mogao bi probat obrisat vipov program, i opet ga instalirat, mozda ti se nesto poremetilo, ali ugl.. vipovci su najveci lopovi, to je davno dokazano.. pozz svima..

Human m0nst3r
09-08-2009, 12:04
Ne znam zasto uopce uzimat taj mobilni net. Moje najjednostavnije rjesenje je naci negdje otkljucan WLAN i na njega se sa mobom spojit.

Ivan_87
09-08-2009, 12:44
Ne znam zasto uopce uzimat taj mobilni net. Moje najjednostavnije rjesenje je naci negdje otkljucan WLAN i na njega se sa mobom spojit.

istina .. uvjek se nađe jedna zgrada ili kuća koja ima otključan WLAN bar u opatiji i rijeci :)
samo je problem što neki mobiteli nemaju wlan

Niko Bellic
09-08-2009, 13:23
Imam Mobile Broadband Flat vezan uz SIM karticu od mobitela i nikad problema. Shvati brate da to nije ADSL nego bezicni pristup internetu i ovisis o pokrivenosti Vip signalom. IMHO, imao si 5 ili 8 dana nakon kupnje da vratis USB stick i raskines ugovor ako nisi bio zadovoljan uslugom. Ja sam i u fakinbladi Bosni i Hercegovini imao dobar signal negdje u 11 mj. prosle godine kad sam se probao spojiti i od tamo. Naravno, ja se spajam preko mobitela, ali kad se spajam s kompom ili laptopom na net povezem ih s mobitelom USB kabelom pa je opet mobitel taj koji prima/odasilje signal. Eventualno probaj u Vip centru stick na nekom od njihovih izlozenih laptopa. Ako i tad bude problema onda je tvoj stick u banani ili ti signal saka es...

Neznanje nije opravdanje i da si bio dovoljno uporan ekipa iz sluzbe za korisnike mogla ti je sve to lijepo prvi dan objasniti. Naravno, da bi dobio prave odgovore moras postaviti i prava pitanja, a sudeci po prvom postu nekako sumnjam da si to u stanju...

:P

Gwin
09-08-2009, 14:24
Ne znam zasto uopce uzimat taj mobilni net. Moje najjednostavnije rjesenje je naci negdje otkljucan WLAN i na njega se sa mobom spojit.S:bravo:

a kad odem na posao na zagrebački žitnjak.. u industrijsku zonu.. ??

i lociran sam 300m od najbližeg ureda i 500m od najbliže obiteljske kuće??

na kaj da se spojim onda??

jel sad znaš zašto???

Niko Bellic
10-08-2009, 07:43
Od tog pogotovo imaju koristi ljudi koji cesto putuju. Umro bi u vlaku od dosade da nemam neta...

Human m0nst3r
10-08-2009, 16:31
Gwin ako radis u nekoj firmi onda ona plati to. A headhunter tebi bas i nije potreban.

Niko Bellic
10-08-2009, 16:56
A h3@dhunt3r tebi bas i nije potreban.Molim? Ja ti putujem oko 12 sati tjedno, a i na poslu se mnogo puno dosadjujem. Da nemam neta na mobitelu umro bi od dosade momentalno. Mobitel najvise i koristim bas za surfanje i da mi nije potreban za to imao bi nesto u stilu Samsung M110 (onaj gumeni) i neki Sony mp3 od 16 GB za mjuzu, a ne bi furao N81 + 5800 XpressMusic...

Ako ikome treba mobitel sa svime onda je to drug h3@dhunt3r. Jea

Gwin
10-08-2009, 18:29
moster.. firme nisu poznate po tome da plaćaju svojim ljudima usluge koje nisu striktno vezane uz posao..

The Jackal
13-08-2009, 06:49
guessWhosback, ma o cemu ti, kojih 10gb, pa to ni ne postoji, jesi ti pijan hehe?

What the fuck? Ja imam taj od VIP-a i to 10GB.. kak ne postoji? :?

Anyway...

@ guessWhosback


Ja eto upravo sad imam skinuto 5.7GB sa tim VIP usb-om (tak da neznam u čemu problem)

e i da... da ti nisi gledao možda slučajno AVERAGE DOWNLOAD SPEED!???!!
Meni je konstantno SIGNAL ili Very Good ili Excellent i prejeben je usb. Bolji od teleta. Da ti nisi malo sa previše zidova zatvoren pa ti guši signal?

Nodakim
13-08-2009, 13:02
Ne znam zasto uopce uzimat taj mobilni net. Moje najjednostavnije rjesenje je naci negdje otkljucan WLAN i na njega se sa mobom spojit.

istina .. uvjek se nađe jedna zgrada ili kuća koja ima otključan WLAN bar u opatiji i rijeci :)
samo je problem što neki mobiteli nemaju wlan


Rijeka ima besplatan net za čitav grad.
:D
@Gwin,a zašto bi netko opće bio na Žitnjaku?

Gwin
13-08-2009, 13:31
zato što radim na osiguranju Robnih Terminala Zagreb, u čijem sklopu je Ministarstva Financija - Carinska Ispostava Žitnjak??

Nodakim
13-08-2009, 13:39
:D
A dobro,ali većina ljudi radi na normalnijim mjestima....na normalnijim poslovima jel.

Gwin
13-08-2009, 13:40
eto.. za nas NEnormalne je izmišljen mobilni internet..

point being.. POSTOJI razlog zašto bi netko uzimao mobilni internet..

Don Kihot
13-08-2009, 13:48
Ne postoji nenormalni korisnik.
Postoji nenormalna država...
Mislim ono, po cjeloj Sloveniji, Austriji, Njemačkoj, gdje god sam bio, imam WiFi slobodnih signala koliko hoću.
U hr je stanje očajno...

Tj mi živimo u nenormalnoj državi jer imamo nesposobne ljude na vlasti.
I tako će biti još 150-200 godina dok ne pocrkaju svi današnji lopovi i njihovi naslijednici.

Nodakim
13-08-2009, 13:50
eto.. za nas NEnormalne je izmišljen mobilni internet..

point being.. POSTOJI razlog zašto bi netko uzimao mobilni internet..



mah,samo nemoj biti osjetiljiv...
fabija je mislio više da ljudi koriste mobilni net,a mogu se spajati na net preko nečijeg routera

Niko Bellic
13-08-2009, 15:18
Ma ovo je fakat retajna rasprava. Onaj tko koristi mobilni internet ZNA ZASTO GA KORISTI i bitni su samo ti njegovi osobni razlozi, a ne misljenje dezurnih kriticara...

Osobno bi radije izbacio jedan obrok dnevno (i napokon skinuo tih par kila viska) nego da odjavim/ugasim mobilni internet...

Spoznaja da mogu na internet gdje god da se nalazio i da su mi uvijek i svugdje dostupne brojne informacije mnogo me usrecuje unatoc cinjenici da me to zadovoljstvo kosta 195 kuna i 50 lipa svaki mjesec...

Od dana kad sam poceo koristiti mobilni internet (a ima vec nekih 15 mjeseci) cekanje vise nije isto i oni glupi trenutci dosade to su prestali biti. Kad zelim nesto saznati ili provjeriti vise ne moram cekati da dodjem negdje gdje to mogu napraviti. Dovoljno je da posegnem rukom u dzep i izvadim mobitel i...

Neke se stvari ne mogu kupiti novcem, ali na svu srecu Mobile Broadband Flat nije jedna od njih...

Jea