PDA

Pogledaj cijelu verziju : Darkest of Days



Arbiter of Change
10-07-2009, 03:36
Nova zanimljiva pucaljka u kojoj ćemo putovati kroz vrijeme (za sada poznati događaji su WW2 i Građanski rat u Americi) i spašavati ljude bitne za tok povijesti. Stvar je u tome da se ne misli samo na vitalne povijesne osobe tipa Abraham Lincoln, već na male ljude koji kad-tad imaju neku važnu ulogu za odigrati.

Dobar koncept ili jeftini pokušaj zarade? Vi prosudite.

SLUŽBENA STRANICA (http://www.darkestofdays.com/index.php)
Wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Darkest_of_Days)
Auras & Penalties Walkthrough HD (http://www.gametrailers.com/video/auras-darkest-of/52584)

http://www.imagesforme.com/out.php/i584387_dodscreen08large.jpg

croat1gamer
10-07-2009, 06:35
Sounds interessting.
Samo neka naprave da ce neka djela u proslosti imati usjecaja na buducnost, i onda imamo epic win naslov (u slucaju da je vrlo dobro izraden)

ScorpiuS
10-07-2009, 07:49
Meni to zvuči kao idiotska priča. Ako su ti ljudi iz budućnosti spašavali ljudi iz prošlosti od smrti onda su ujebali cijeli tijek povjesti. Možda su oni spasili Hitlera kad su utapao dok je bio mala beba.

Grim
10-07-2009, 08:18
U principu je nemoguce promijeniti tijek povijesti jer stogod radio ako se nekim nemogucim nacinom prebacis u proslost sve ce biti protiv tebe i nikako neces moci promijenti proslost. To je kao da ides ubit sebe i nemoze se ubit jer ako si se ubio prije rodenja ko te je ubio ako si mrtav....
Ali zanemarimo to, igra ce biti kulna :D

ScorpiuS
10-07-2009, 08:33
To si pročitao u zadnjem PCP!

Raz
10-07-2009, 08:44
Zvuči zanimljivo, radnja će sigurno sucksati kao i u većini time travelling priča ali nije me puno briga. Dobar koncept po meni za kojeg se nadam da ga neće upropastit pa da igra postane samo još jedan jeftini pokušaj zarade. Nekako sumnjam da će djela koja učinimo u prošlosti utjecat na budućnost jer milslim da će priča biti linearna kao i u većini FPS-ova no eto, nadam se najboljem :)

###DK###
10-07-2009, 08:55
Radnja će biti jadna. Za ostalo ne znam. Nadam se najboljem.
Ako bude ostalo dobro, odigrat ću. Vjerojatno. :D

Grim
10-07-2009, 11:20
To si pročitao u zadnjem PCP!
Jesam, iako sam to znao otprije, pa ustvari to svi znaju :D

Deadwalker
10-07-2009, 11:24
Nekako mi se cini lame. Neznam, takve price vecinom ispadnu jako mlake bez ikakve dubine... :| A gameplay i ostalo, vidit cemo, vrime ce sve pokazat

ssalG
10-07-2009, 12:11
Priča mi je teže sranje.
Lik sa strojnicom ide kroz bojište u Američkom građanskom ratu ubijajući stotine ljudi i to nema nikakav utjecaj na povijest, ali ubije li jednog tog posebnog čovjeka odmah se stvori omanja vojska iz budućnosti :thumbs1:

Hidraulicar Kreso
10-07-2009, 12:24
meni se čini sasvim dobro, ali ne znam kak oće sve to uspjeti uskladiti. Niti me baš puno ne zanima, neka ispadne sasvim prosječna pucačina i ja zadovoljan.

ScorpiuS
10-07-2009, 13:26
To si pročitao u zadnjem PCP!
Jesam, iako sam to znao otprije, pa ustvari to svi znaju :D
Pa i ne baš, ako se ideš indirektno ubit. Na primjer ti si u prošlosti stajao spod velikog klavira koji je bio vezan za konop i ti (iz budućnosti) ga prerežeš i nestat ćeš tek kada po tebi padne klavir.

Grim
10-07-2009, 13:42
To si pročitao u zadnjem PCP!
Jesam, iako sam to znao otprije, pa ustvari to svi znaju :D
Pa i ne baš, ako se ideš indirektno ubit. Na primjer ti si u prošlosti stajao spod velikog klavira koji je bio vezan za konop i ti (iz budućnosti) ga prerežeš i nestat ćeš tek kada po tebi padne klavir.
Da ali kako si prerezao spag koji drzi klavir ako te klavir ubio? :D

ScorpiuS
10-07-2009, 14:21
Klavir je ubio tebe iz prošlosti, a ti iz budućnosti si prerezao uže.

Sonic_Moronic
10-07-2009, 14:31
Kako baljezgate, ja ne vjerujem. :(

Zvuči jako zanimljivo.

str1k3r
10-07-2009, 14:32
Da ali kako si prerezao spag koji drzi klavir ako te klavir ubio? :D

Gle, ti tek umireš kad te budu strugali špahtlom sa betona, zato kaj te klavir poklopio. Da bi te klavir poklopio, ti moraš tu špagu prerezati u prošlosti a ne u budućnosti, jer bi time praktički prošao taj događaj i nebi ti ništa bilo, ali kad bi kada bi to napravio u prošlosti ( prerezao špagu)... ne gine ti dženaza frende.

BTW, sviđa mi se igranje vremenom u igri, i mislim da bude ownala, ako sve elemente naprave kako spada, a ne, požure se i dobijemo drek na kraju.

Grim
10-07-2009, 14:36
Uglavnom sto god pricamo o tome ispada vrlo, vrlo zbunjeno :rotfl:

str1k3r
10-07-2009, 14:38
Gle, kak može biti zbunjujuće. Ako nešto napraviš u budućnosti, taj događaj ni pod razno se nemre odraziti u prošlosti, no kad nešto napraviš u prošlosti, taj događaj se odražava u budućnosti. Simple as that. :D
To sve bi vrjedilo da vrijeme nije linearno ofc.

ScorpiuS
10-07-2009, 15:15
Vrijeme je linearno, uvijek prolazi u jednom tempu na isti način. Da vrijeme nebi bilo linearno onda nebi znao jeli kasno navečer ili ranu u jutro.

Hidraulicar Kreso
10-07-2009, 15:17
ovdje će se razviti priča o vremenu, a ne o samoj igri. :D

Raz
10-07-2009, 15:22
Da i meni se čini :)

Ovako, neću pljuvat ni hvalit igru dok ne vidim gameplay trailere. Što se mene tiče ne tražim neku predobru priču, već zabavan shooter koji će dobro iskoristit setting sa time travelom iako nebi bilo na odmet i da naprave posljedice za neke stvari koje napraviš u prošlosti^^

Sonic_Moronic
10-07-2009, 15:57
Najveći umovi današnjice su se okupili na ovom topiku. Let the games begin!

Nodakim
10-07-2009, 15:59
Slažem se Soniče,ovakva maestralna razmišljanja su nezapamćena u historiji ovog planeta.

Hidraulicar Kreso
10-07-2009, 16:10
ovo bi se do izlaska igre moglo pretvoriti u topic o tome kakva je pojava vrijeme, kako teče, te kako ga promijeniti, i naravno dali je moguće vratiti se u prošlost i promijeniti budućnost.

Cthulhu
10-07-2009, 16:17
Što se ne radi već na nekom sličnom naslovu?
E, da, Singularity.

Grim
10-07-2009, 16:30
Što se ne radi već na nekom sličnom naslovu?
E, da, Singularity.
Tamo je nesto drukcije, mislim da tamo protagonist ima neku spravu kojom moze mijenjat vrijeme nad nekim objektom ko npr. covjekom gdje ga pretvori u raspadnuti komad prasine. To ce sigurno biti bolje od ovoga :D

ScorpiuS
10-07-2009, 16:57
Što se ne radi već na nekom sličnom naslovu?
E, da, Singularity.
Tamo je nesto drukcije, mislim da tamo protagonist ima neku spravu kojom moze mijenjat vrijeme nad nekim objektom ko npr. covjekom gdje ga pretvori u raspadnuti komad prasine. To ce sigurno biti bolje od ovoga :D
Ta stvarčica na ruci je ultimativni proizvod za opsesiju žena mladošću. Svaka ga žena mora imati! Ako primjete poru na licu samo puknu jedan tretman sa time i imaju 20 godina, iako su se rodile za vrijeme parnog stroja.

Aral
28-07-2009, 06:56
Evo novog trailera, koji prikazuje oruzja ali i vidimo nivoe i pazite...borit cemo se protiv rimljana, izmedju ostalog :o

http://www.gametrailers.com/video/exclu ... t-of/53409 (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-firearms-darkest-of/53409)

hansi
28-07-2009, 07:18
Već zamišljam Julija Cezara kao boss-a xD

Raz
28-07-2009, 08:21
Izgleda kul, ima humora koliko vidim, AI mi se ne čini ništa posebno doduše... ali koga briga, jedva čekam ovo. ^^

Gothmog
28-07-2009, 08:35
Priča mi je teže sranje.
Lik sa strojnicom ide kroz bojište u Američkom građanskom ratu ubijajući stotine ljudi i to nema nikakav utjecaj na povijest, ali ubije li jednog tog posebnog čovjeka odmah se stvori omanja vojska iz budućnosti :thumbs1:

Ćopio si mi argument iz moje iznimno artikulirane labrnje...

Raz
28-07-2009, 08:57
Za sve koji tražite neku posebnu priču, neznam dali ćete ju baš naći ovdje, pogotovo ako uzmemo u obzir koliko su skoro sve priče sa time travelingom mlake i površne.

Gwin
28-07-2009, 10:11
Vrijeme je linearno, uvijek prolazi u jednom tempu na isti način. Da vrijeme nebi bilo linearno onda nebi znao jeli kasno navečer ili ranu u jutro.
mislim da se kolege Newton, Hofstadter, Einstein i Hawking ne bi složili s tobom.. barem su tak napisali u svojim knjigama..

Aral
28-07-2009, 10:19
Jel netko od vas gleda Star Trek? Kakva linearnost :rotfl:

:D

Nasi pjuni breins nemogu percipirati i shvatiti takve stvari, mogu samo nagadjat. Vidis da se developeri skuzili kak funkcionira stvar, sve je jednostavno :D

Arbiter of Change
11-08-2009, 22:40
Demo je dostupan na Fileplanetu, ako nekog zanima. :)

ScorpiuS
11-08-2009, 22:43
A jeli ima neki izvor kojeg netreba plaćat?

Arbiter of Change
11-08-2009, 22:45
Fileplanet se NE plaća... skidam sad od tamo demo.

Raz
11-08-2009, 23:04
Javi dojmove, baš me zanima na šta liči :)

Arbiter of Change
11-08-2009, 23:51
Čovječe.

Znate koja je zamjerka igri? Što izgleda kao last-gen naslov. Da je ovo bilo napraviti sa recimo CoJ:BiB grafikom rasturalo bi do bola. Demo misija je smještena u Američkom građanskom ratu sa popratnom kremenjačom koja se puni ono, jedno 10 sekundi i stojiš u redu za paljbu je onako... save and rescue srednja žalost, ali imaš priliku isprobati modernu strojnicu u tom vremenu što je OK.

Ali van toga... vjerojatno neće biti puno od igre zbog same prezentacije, i tu ne mislim samo na grafiku (ono, početak kad imaš last stand protiv indijanaca je mogla biti pre-epska stvar, a oni su je prikazali tako da jedva čekaš da završi).

mravojed20
12-08-2009, 12:01
Probao demo, nezanimljivo i loše prezentirano u svakom smislu te riječi.

Deadwalker
12-08-2009, 18:45
Znao sam da ce igra biti losa cim sam vidio naslov. Toliko nemastovito da je to fascinantno... :(

Hidraulicar Kreso
12-08-2009, 23:31
meni je igra nekako previše glupa, totalno nemaštovit naslov, nije mi legla od samog početka. Jedino što mi se svidjelo je ona stvar sa reloadingom oružja, koja je izvedena dobro kao i u GOW. Ostalo me nije baš impresioniralo, a što se grafike tiče, nebi baš mogla proći za jedan FPS. Neka se ugledaju na COJ:BiB

W3DR4N
09-09-2009, 09:27
Izašlo.

Dojmovi?

Aral
09-09-2009, 10:00
Dovoljno mi je bilo vidjeti 2-3 filmica da odustanem. Nista od toga, barem za mene.

Raz
09-09-2009, 10:04
World War I Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/world-war-darkest-of/55651)

Odustao nakon što sam vidio ovo

Aral
10-09-2009, 06:07
Dobra igra, nema sta :rotfl:

http://pc.ign.com/articles/102/1023108p1.html

ScorpiuS
10-09-2009, 07:26
I zašto nesposobni developeri uvijek dobiju najbolje ideje, netko tko zna posao bi trebao kupit prava na igru.

Mirko L
13-09-2009, 14:59
Nisam je osobno igrao, ali sam tatu vidio dok igra.
Likovi u igri se kreću VRLO čudno...pogotovo kada su malo sagnuti.
Ja bih pišao kada bi ih gledao takve dok trče.

Inače je tako cijela u čudnim pokretima i brzim, pomalo me podsjeća na Fuel of War.

Jopax
13-09-2009, 23:18
Ja sam igru u kojoj se vraćaš u prošlost da popraviš nešto uvijek nekako zamišljao kao sneaker tipa Splinter Cell gdje je cilj imati što manji utjecaj u tome vremenu.To ili kao h&s RPG u kojem je zadatak smicati manje vojske sa lica zemlje kako bi se spriječili neki događaji, tipa vratiti se kroz vrijeme u ww2 i na ruskom frontu zbrisati njemački konvoj sa zalihama te time osuditi na propast njemce na istočnom frontu ili nešto slično