PDA

Pogledaj cijelu verziju : DVB-T Prijamnik



cham3leon
09-07-2009, 20:18
Pošto je počeo plan digitalizacije tv signala u lijepoj našoj, vjerujem da će još netko imati kakvih poteškoća s DVB-T prijamnicima u skoro vrijeme, pa sam ovu temu otvorio, nek se ovdje pita ubuduće za eventualne probleme vezane uz prijamnike.

Moj konkretni problem je što sam ovaj tjedan bio kod bake i djeda koji su dobili bon i naručili onaj jeftiniji uređaj (VIVAX neznamkoji). Nakon uradi - sam majstorija i peripetija s kabelima i skidanjem postojećeg pojačala signala, skužio sam da njihova prastara telka nema SCART. Kasnije sam došao do zaključka da se prijamnik ni ne može priključiti bez SCARTa.

Postoji li neki način da ga spojim na tog metuzalema, ili ne gine nova televizija? Dakle, telkač ima samo antenski ulaz i ništa više.

shai_hulud
09-07-2009, 20:42
mislim da im ne gine nova telka, ili među-uređaj kao jeftinije rješenje (pogotovo ako gdje imaju stari videorekorder). Znaš ono: s TV antenskog porta u vcr, pa DVB scart u vcr aux (sama antena, pak, ide u dvb). Stvar fura al vcr mora bit upaljen. Ideja je takva kakva je, al eto, palo mi na pamet.

cham3leon
09-07-2009, 20:46
BIlo bi zanimljivo experimentirati s tim, ali nemaju baš ni mjesta za to. Enivej, hvala :)