PDA

Pogledaj cijelu verziju : AirLive WT-2000ARM Turbo-G ADSL Router



skora23
09-07-2009, 14:45
evo ovako! kupija sam AirLive WT-2000ARM Turbo-G ADSL 2/2+ Router i Linksys Wireless-G usb.. imam dva kompjutera i sad bi tija da na ovom prvom kompjuteru imam internet preko Lan-a (bridge mode) te da mi taj ruter jos odašilje signal preko wireless-a (isto internet),a da ga mogu uhvatiti preko Linksys Wireless-G na drugom kompjuteru, te da su neovisna jedan od drugoga sta se tice interneta... dali se to može napraviti ili postoji neki drugi nacin? inace meni odašilje ruter wireless signal i ja ga vidim i zastitija sam ga šifrom i spojim se na njega, ali nemam internet! ako ko može pomoći bija bi mu puno zahvalan! unaprid hvala!

shai_hulud
09-07-2009, 20:31
Možda lupetam bedastoće, al ak je jedan komp bridged na router preko kabla, wireless klijenti u mreži nemaju pristup netu po defaultu ? U tom slučaju pristup se filtrira prek MAC adresa, al opet, zakaj router ne bilježi MAC kompa koji imaš spojen na wireless?
Noda, trebalo bi pogledati na routeru (ne znam kakav je interface na AirLive-u), vjerojatno negdje pod Interface Settings, dal je bridged, ako da promijeniti u PPPoE (edit: e da, onda i Encapsulation ide PPPoE LLC). To bi ga trebalo natjerati da se na net spaja kad mu bilo koji klijent spojen na mrežu (bilo LAN, bilo WAN) zada naredbu (odnosno - ako je veza na net always on - da i wireless klijent može na net)