PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop do 12000 kn



Antiša10
09-07-2009, 10:28
malo sam kopa po netu i vidio ova dva primjerka koja mi se cine najbolja

http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3175
i
http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=2818

sad pitanje je da li mozda imate neke bolje prijedloge do te cijene? da li se isplati kupovati lenovo(visoka cijena ali valjda se dobije i kvaliteta veca?) ili pak hp? na hpu se memorija moze prosiriti do 8 gb a na lenovu do 4 ali kod lenova radi na 1066 MHz DDR3 a na hpu na 800 DDR2. u cmeu je razlika? Za procesore ne znam koja je razlika, 2,53Ghz oba ali Lenovo t8700 a hp t9400, vidim da t9400 ima 3 mb veci keš, koji ne znam iskreno cemu tocno sluzi? baterija je kod lenova bolja...graficka ista? valjd..:D uglavnom laptop bi koristio za faks (ne znam koliko treba bit zahtjevan komp na feru al mislim da oba to rjesavaju bez pol muke) i za glazebnu produkciju. vazno mi je i da traje laptop jer ne mislim mijenjati svakih godinu dvije nego nek traje do kraja faksa koji ce se nadam se zavrsiti nakon 5 godina XD..

i da, ne planiram nikakve igre igrati na njemu..mozda kad mi je jako dosadno pa upalim minesweeper al mislim da ce to biti najzahtejvnija igra koju cu pokrenuti:D

Don Kihot
09-07-2009, 12:02
Apple prijenosnik ili Dell studio! :D

W3DR4N
09-07-2009, 12:16
Previše ti je dati 12 000 za prijenosnik, kad to možeš komodno podijeliti na 2 x 6000 i svih pet godina ćeš imati moderan prijenosnik pod garancijom.
To ti je moj prvi savjet.

Drugi savjet je da će te samo i jedino MacBook Pro služiti 5 godina, dok je to izvan realnog roka trajanja prosječnog PC prijenosnika. Doduše, najslabiji 15" model nove generacije košta 13 500 kuna.

Od PC prijenosnika, ja bih vjerovao u postojanost računala Dell Latitude E6500
Poslovnjak, jak stroj, pod dugačkom garancijom.
http://www.kodeks.hr/Dell/latitude-e650 ... G-370.aspx (http://www.kodeks.hr/Dell/latitude-e6500,PID-3,P-1756,G-370.aspx)
(na cijenu dodaj PDV)

S obzirom da ti je postojanost bitna, a vi ferovci niste šminkeri, neću ti ni preporučavati VAIO.
Osobno bih ga prvog uzeo za tu lovu.
Na stranu sirova snaga, VAIO ima ogroman 18" ekran, Blu-ray čitač i fantastičnu završnu obradu.
http://svijet-medija.hr/sony_vaio_vgn-a ... 3,154.aspx (http://svijet-medija.hr/sony_vaio_vgn-aw21m_h,18943,154.aspx)

Bartuc
09-07-2009, 12:28
Za potrebe fakulteta si odi na Nabavu, stisni sortiranje prema cijeni i kupi najjeftiniji laptop na koji naiđeš. Laptopi su skupi zbog igara, a ti kažeš da te igre ne zanimaju. I najslabiji laptop na tržištu je dovoljno jak za Office, AutoCad, TargetPCB i sl. programe koje ćeš možda koristiti na faxu. Tako da niti za živu glavu nemoj toliko novaca dati za laptop. Sve iznad 5000 kuna su laptopi koji služe i za igranje, za tvoje potrebe je dovoljan laptop od 4000-4500 kuna kao apsolutni maximum.



Ti si poput mog bratića, apsolutno se ne kuži u kompove i onda me traži da mu složim komp za 30'000 kuna zato što misli da će se na tome igrati bolje nego na kompu od 8'000 kuna :D Nemate predodžbu o cijenama računalne opreme pa onda pretjerate :D

Antiša10
09-07-2009, 12:38
ali napisao sam da mi treba za glazbenu produkciju..to je ipak zahtjevno :)

Macolla
09-07-2009, 12:44
ne toliko koliko ti mislis... ja se slazem sa bartucom ali eto ako bas oces potrositi toliko novca uzmi neki od 5 do 6 k

Bartuc
09-07-2009, 12:46
Što podrazumijevaš pod glazbenu produkciju? :D


Koj laptop ima kvalitetnu zvučnu karticu? Niti jedan. Ne znam o ćemu bi još obrada glazbe ovisila!? Mislim da je i najslabiji dvojezgreni laptop sa 2GB rama dovoljan za bilo kakvo igranje sa glazbom. Mi na faxu radimo digitalnu obradu signala koja se komotno vrti na slabim strojevima, jedina prepreka nam je Excel koji ima samo cca 65'000 redaka tako da nemremo baratati bog zna kakvim obradama :D

Niko Bellic
09-07-2009, 12:50
Ja sam se pronasao u Dell Studio seriji i sad kad gledam novi Dell Studio 1555 New World (http://www.megatrend.com) opet bih uzeo Dell Studio bez puno razmisljanja. Pogledaj malo njihovu ponudu, a ako bas imas 12K viska ja bih isao na Apple bez puno razmisljanja. Eksterna zvucna pod obavezno!

Antiša10
09-07-2009, 12:52
pa zvucna bi ibla eksterna naravno. ne znam o cemu ovisi ali razni vsti pluginovi koliko znam znaju gutati puno memorije i procesora. sad da li je takt memroije vazan isto ko i njena kolicina? posto je lenovo na 1066. a nekak mi je dobar :D nekak sam zargijan za njega..al me nekak kopka da lice bit uopc eppotrebno ic preko 4 gb sljedecih par godina?

Sickmanno1
09-07-2009, 12:53
U potpunosti se slazem sa Wedranom. Jedino Mac moze da izdrzi 5 godina. Ostalo ce zastariti. A posto te igre uopce nezanimaju to je jos jedan razlog zasto bi trebao uzeti Mac.

Ali ako bash zelis potrositi 12 somova na lap onda uzmi VAIO koji ti je Wedran preporucio. Iznimna kvaliteta i ogroman ekran.

Makar da se mene pita, rekao bi ti isto sto i Bartuc. Uzmi bolje neki 17" lap sa 4GB memorije i dvojezgrenim procom za 5-6k kuna i mirna bosna. Ili najbolje Dell Studio 17 i miran si minimalno 3 godine...

Bartuc
09-07-2009, 12:55
Što se memorije tiče, neka te ne zamara frekvencija i sufix. Važna je količina, nije bitno da li radi na 667MHz ili 1066MHz te da li je DDR2 ili DDR3.

Antiša10
09-07-2009, 13:16
alienware? XD sad vidim da i toga ima kod nas... :P

Bartuc
09-07-2009, 13:17
Alienware su igračke.

Antiša10
09-07-2009, 13:25
Alienware su igračke.

molio sma boga da to netko kaze:D fala ti:D

Bartuc
09-07-2009, 13:27
Zašto? Ziher imaš nekog nadobudnog frenda koji hvali Alienware sve u 16 pa ti je trebao ovakav post :D To jesu jaki laptopi, ali plačaš ime i djetinjast dizajn. Rađe uzmeš Della i imaš turbo elegantan laptop kojega te neće biti sram izvaditi pred kolegama. Ja bi se sramio da imam Alienware laptop, mislim da ga nebi nosio van iz kuće xD

Niko Bellic
09-07-2009, 13:35
Imam jedno megaultra vazno pitanje. Hoce li ti faliti ista u zivotu ako pljunes 12K za laptop? Jel taj novac visak, neka ustedjevina ili ce biti 36 rata duga po kartici? Ono sto tebi treba realno kosta 6K, a za duplo vise para neces dobiti duplo bolji laptop, niti ce ti on duplo dulje trajati. Imas li LCD TV ili dobar mobitel? Ako nemas radije si za ostatak para kupi nesto od toga...

Antiša10
09-07-2009, 14:00
mislim da nece nist faliti ne bi trebalo, mobitel star vec dvije godine al šljaka odlicno(n73 :D), tv isto ne trebam novi. uglavnom te sam pare ustedio bas za laptop (sve keš nikakve kartice krediti dugovi bla bla) kojeg si zelim vec jako dugo vremena posto vec vise od 9 godina imam jedan te isti komp kojeg nisam nadogradjivo bog zna sta(dodo 128 mb sdrama). i sad kad kupujem zelim nesto odlicno kupiti i ne zelim stedjeti. a nekako mislim da ima nesto u onoj kolko para tolko muzike...al posto se ne kuzim previse u sve to treba mi pomoc, a mogu rec da mi iz nekog razloga lenovo srcu drag xD al me najvise brine da li bi mogo zastariti(4gb limit? vlajd nece jendog dana trebati vise)

W3DR4N
09-07-2009, 14:57
Alienware je Dellov brand.

Antiša10
09-07-2009, 15:05
je al mi je nekako pretjeran. oni alieni nacrtani..led lampice itd..previse, vise volim da bude jednostavno,robusno i elegantno :D

Bartuc
09-07-2009, 15:45
Alienware je Dellov brand.


Nisam pojma imao, samo znam da su Dell laptopi pre sexy, a Alienware laptopi za klince, poput našeg Karlita :D

Kalhant
09-07-2009, 16:06
Pa u biti novi alienware laptopi su se cak i popravili sto se tice dizajna.

stari
http://www.wired.com/images/article/magazine/1512/wl_alienware_area51.jpg

novi
http://i.dell.com/images/global/products/laptop-alienware/laptop-alienware-highlights/laptop-alienware-m17x-design1.jpg

Jos samo da maknu ove dvije rupe sa svijetlima napred i laptop je po meni vrlo lijep
http://i.dell.com/images/global/products/laptop-alienware/laptop-alienware-highlights/laptop-alienware-m17x-hero-bottom.jpg

Bartuc
09-07-2009, 16:12
I da naprave diskretnijeg svemirca.

Antiša10
09-07-2009, 16:13
nije mi nitko nista konkretno rekao za lenova. da li taj laptop vrijedi te pare? cuo sma da su jako kvalitetni sto se tice izrade i ostalog. da li je istina? jer svi su presubjektivni koga god pitam. pitam vlasnika lenova kakav je..ma odlican najbolji.. onda pitas vlasnika hp-a jel vlaja ..ma odlicno najoblje.. pitas vlasnika acera O_O jel valja.. ma odlicno vrhunsko.. i tako u nedogled. jao boze sto kompliciram XD

Sickmanno1
09-07-2009, 17:16
Kvaliteta:

Dell i VAIO. Poslje njih evenutalno Toshiba i Lenovo, tj. IBM...IMO...

Don Kihot
09-07-2009, 23:18
Asus ftw!

Karlo_from_Bjelovar
10-07-2009, 12:33
Alienware je Dellov brand.
Nisam pojma imao, samo znam da su Dell laptopi pre sexy, a Alienware laptopi za klince, poput našeg Karlita :D
nije bas da me privlaci lightshow... i ovaj jedan LED plavi vent sto imam mi je previse... da nisam ljen skidat kavez od HDDova, przu kavez od 5.25, i kablove (sve to kako bi skinuo prednju masku kucista) vec bi ga prefarbao...

Niko Bellic
11-07-2009, 18:04
nije bas da me privlaci lightshow... i ovaj jedan LED plavi vent sto imam mi je previse... da nisam ljen skidat kavez od HDDova, przu kavez od 5.25, i kablove (sve to kako bi skinuo prednju masku kucista) vec bi ga prefarbao...
Meni je UV rasvjeta zakon. Vidis kad ti je kuciste puno prasine i kad je vrijeme za ciscenje. Ipak, lightshow na laptopu mi je koma...

Shaka
11-07-2009, 18:22
nisam bas citao sve postove ali zasto davati tolike novce za laptop,mislim da nema bas neke prevelike razlike izmedu laptopa za 12k i 6k,zato predlazem uzmi ovako laptop za 6k i stolno racunalo za 6k da se mozes i igrati kako spada...i imas jako dobru kombinaciju.

Niko Bellic
11-07-2009, 18:30
Autor je dugo imao staru ragu od kompa i sad zeli pilu. Imas cash lovu koju je namijenio za laptop i zeli neku HC pilu da uziva i postane jos jedna zrtva dobrog marketinga...

IGoR_2803
11-07-2009, 18:49
...i postane jos jedna zrtva dobrog marketinga...

kaze se lukavogSmarketinga, pridjev dobar implicira da ispravan i pozeljan... :D

Niko Bellic
11-07-2009, 18:56
Ma ionako je nebitno kad smo svi zrtve. Netko na podrucju prehrane, netko ulaganja...

Antiša10
12-07-2009, 19:59
a vi ste svi ovisni o igranju. ne znam. zasto zrtva? zelim kvalitetan laptop a sad da za 6 dobijem isto sto i za 12..sumnjam bas, tolko nemogu varati. al mislim da sam odlucio sto cu uzeti tak da ne treba vise pomoc:)

Niko Bellic
12-07-2009, 20:24
Ma stvar je u tome sto su razlike izmedju tih laptopa koje si naveo i nekog prosjecnog od 6K kuna u nijansama. U brzini memorije nema nekih primjetnih razlika i bitnija je kolicina. Kod brzine procesora razlika je isto premalena da bi opravdala duplo vecu cijenu. Disk ti je takodjer manje bitan, jer ako ti je ovaj u laptopu premalenog kapaciteta uvijek si mozes uzeti mali eksterni disk od 2.5" koji su vec dostigli kapacitet od velikih 640 GB. Rekao si da ne planiras igrati igre tako da grafu nisam ni spominjao, a bolja grafa ujedno ti u vecini slucajeva znaci bitno kraci rok autonomije bez spajanja na punjac i pojacano zagrijavanje cijelog stroja...

Karlo_from_Bjelovar
12-07-2009, 22:37
ja bi ti savjetovao da kupis sad nekakav laptop za ~7k (tipa onaj dell studio - kvalitetna izrada), i onda kroz godinu ipo - dve opet uzmes novi laptop, a ove pare visak sta sad imas sacuvas... nema ti kruha od kupovanja neceg, a POGOTOVO laptopa na vise od 2 godine kojem ce se kroz 2 godine znatno smanjiti vijek trajanja baterije etc, a nove baterije nisu bas isplative...