PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako da rasporedim 2x12V na hard, pržu, grafu i ventilator?



marijanovic
08-07-2009, 11:42
Napajanje mi ima dva 12V konektora.
Codegen 420W s 10A na 12V (ne znam jel na svakom ili skupa).

Prekjučer sam čistio komp i prespajao kablove, maknuo nepotrebni floppy, zamjenio termalnu pastu na procesoru...
Danas sam primjetio problem; kad pokrečem nešto s DVD-a, npr neki film, komp mi se restarta.

Pošto treba više od 2 konektora od 12V koristim one razdjelnike ili kak se to već zove.
Sada mi je spojeno ovako:
Na 1. od 12V spojeni su Hard i pržilica (hard na prvi na kablu, prža na drugi).
Na 2. spojeno grafa i ventilator za stražnji dio kučišta (grafa na prvi, vent iz njega).

Kako bi mi vi savjetovali da to pospajam?
Nisam upoznat s time koji mi je potrošać najveći, a napajanje je šrot no nisam ga u stanju mijenjati (fali zelembača).
Iako rado bi volio nekoh Fortrona 350W minimalno; bolje Corsair CX 400W ili OCZ SXS 500W.

I još jedno pitanje; imam 2 konektora koji se ne koriste.
4 pin, prije je bio u prošloj matičnoj-ova nema i znam za šta je; i neki plosnati s oznakom P14.
Za šta je taj P14?

marijanovic
08-07-2009, 12:32
Oprostite na dvostrukom postu; istekla mi mogučnost uređivanja...

Izgleda da problem nije do napajanja; kad disejblam sve kodeke iz K-Lite i stavim samo one koje GOM player zatraži sve radi.
Sad je problem, kad disejblam u GOM-u interni kodek kako bi mi brže radili HD videi (koje imam u wmv i mkv) ne rade mi uopće.
Treba mi ime kodeka koji mi može zamjeniti taj interni od GoM-a; dobro je radio neki iz K-Lite al nemam pojma koji.

Dakle problem s restartom mi izaziva neki od Codeca iz K-Lite (ili kombinacija istih), ali nemam pojma koji pa sam sve disejblao.

PS: Koji je najbolji paket codeca?

Sickmanno1
08-07-2009, 17:29
K-Lite Mega Codec Pack

Uvijek izaberem full installaciju i nikad nisam imao problema sa tim paketom...

Koristim ga onak jedno ziher 5 godina....ako ne i vise..

marijanovic
08-07-2009, 17:59
K-Lite Mega Codec Pack

Uvijek izaberem full installaciju i nikad nisam imao problema sa tim paketom...

Koristim ga onak jedno ziher 5 godina....ako ne i vise..

I ja ga otprilike toliko koristim, možda i duže. I nikad problema do danas.
Stvarno ne znam što se dogodilo s njim; nisma ništa mjenjao - samo od sebe odjednom...