PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gamepad



Kalhant
04-07-2009, 19:10
Vec sam bio postavio ovo pitanja, ali kada sam isao kupiti chillstream hg-spot nije radio. Sad je proslo vec negdje mjesec dana pa ne znam ima li nesto bolje.

Da ne duljim trebam gamepad do maksimalno 300 kuna
Dvoumim se izmedu ova dva

Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.f399acf631514a7b8182bf0cda72e942 .gamepad_microsoft_xbox_360_controller_for_windows .aspx)
Logitech chillstream (http://www.protis.hr/artiklprozor.aspx?ID=7326)

Koji je bolji i ima li nesto bolje?
Hvala unaprijed

W3DR4N
04-07-2009, 19:21
Saitek Cyborg Rumble Pad for Xbox 360 and PC

Nova verzija ima sve prednosti i značajke GfW-a.

220 kuna, Algoritam.

http://www.saitek.com/uk/prod/p3600v2.htm

na linku dtp fotka
http://www.saitek.com/images/300dpi/PP3 ... %20360.jpg (http://www.saitek.com/images/300dpi/PP34_Cyborg%20Rumble%20Pad%20PC_Xbox%20360.jpg)
http://www.cyberstyle.ru/images2external/misc/Image/news/Gadgets_accessories/041208/CyborgRumblePad.jpg.jpg

Kalhant
04-07-2009, 21:27
Nekako imam najvise povjerenja u microsoft posto je taj tip gamepada ipak njihov. Takoder se radi o games for windows pa bi micosoft trebao pruzit najbolje sto se tice toga. Ili se varam?

U algoritmu prodaju ovu verziju. Ima li nekih znacajnih razlika ili je samo izgled u pitanju?
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41QrrZMIJTL.jpg

Feanor
04-07-2009, 21:30
Ovaj drugi nema punu GfW podršku tako da ti ne podešava automatski tipke već ih sam moraš u igri podesiti.Ovaj W3dranov ti sam podesi tipke u igrama po X360 layoutu.
Znam jer imam ovu stariju seriju. xD

W3DR4N
04-07-2009, 21:47
U Algoritmu imaju obje verzije. Na webu imaju samu tu, no u samim trgovinama prodaju obje. Cijena im je ista ili vrlo slična (20-30 kuna razmaka).

Razlika je u ovome što je rekao Feanor, te starija verzija ima nešto kraći kabel.
Prednosti starije verzije leže u njenim manama zapravo. Pošto se ne konfigurira automatski, moguće ga je daleko bolje podesiti za starije naslove i one bez podrške za gfw kontrolere, a FPS tipka omogućava uporabu kontrolera čak i za upravljanje Windowsima.

U načelu se radi o istom kontroleru, s istom mehanikom, samo je bitno ocijeniti što ti je od navedenih funkcija važnije.


Kako se radi o Microsoftovom firmwareu, svi gfw kontroleri rade u potpunosti jednako kompatibilno. Xbox gamepad će nekima biti bolji samo zbog fantastične anatomije, ali da je bolji tehnički - nije.
Chillstream trenutno predstavlja najgoru investiciju, jer je Logitech generalno poskupio, a sam gamepad ne vrijedi više od 300 kuna koliko trenutno košta. On je prvi neslužbeni gfw kontroler, no možda i najlošije izrade.

bezimeni
04-07-2009, 22:32
Kupi Logitech chillstream . Osim što je fenomenalno izdržljiv jedini nudi i hlađenje dlanova što jako dobro dođe u ove vruče dane .Istina ja sam ga kupio u vrijeme kada je koštao 220 kn dok bi po sadašnjim cijenama dva puta razmislio.Ali u samu kvalitetu ne moraš sumnjati . Odličan gamepad kojeg koristim sve više i više.Trenutno ga koristim za Street Fighter IV , GTA IV , Ghostbusters ,Grid , Fallout 3 ,Godfather 2 ...a odigrao sam do sada brdo igara sa njme i nije pokazao ni najmanju slabost.

CrIsIs FuN
04-07-2009, 22:36
Kupi Logitech chillstream . Osim što je fenomenalno izdržljiv jedini nudi i hlađenje dlanova što jako dobro dođe u ove vruče dane .Istina ja sam ga kupio u vrijeme kada je koštao 220 kn dok bi po sadašnjim cijenama dva puta razmislio.Ali u samu kvalitetu ne moraš sumnjati . Odličan gamepad kojeg koristim sve više i više.Trenutno ga koristim za Street Fighter IV , GTA IV , Ghostbusters ,Grid , Fallout 3 ,Godfather 2 ...a odigrao sam do sada brdo igara sa njme i nije pokazao ni najmanju slabost.
+1 Odličan gamepad. Imam ga i ja. Hlađenje je predobro :D

Luka
04-07-2009, 23:47
Hlađenje kod chillstreama je :pray:

S druge strane, MS-ov gamepad je puuuno ugodniji.

Kalhant
05-07-2009, 00:59
Microsoft- ergonomija
Logitech - hlađenje
Saitek - promjena polozaja tipki

Ma kupujem najpovoljnijieg u najblizoj trgovini. :D
Hvala svima na savjetima

D.O.M.I.
05-07-2009, 08:18
chillstream :thumbs2: kupio i nisam požalio

AjgorR
05-07-2009, 09:06
Microsoft Xbox 360 za windowse,ja ga imam i iz iskustva ti tvrdim nema boljeg na tržištu,imam i RumblePad2 od Logitecha ali ovaj prvi je daleko bolji

Luka
05-07-2009, 11:22
Microsoft Xbox 360 za windowse,ja ga imam i iz iskustva ti tvrdim nema boljeg na tržištu,imam i RumblePad2 od Logitecha ali ovaj prvi je daleko bolji

Da, MSov je definitivno najbolji (najugodniji). No, u ovim mjesecima hlađenje znači puno - zbog toga bih da moram birati uzeo ChillSream

Vedro
05-07-2009, 11:29
Ja imam Chillstream,a vjerovatno ću kupiti i Saiteka uskoro.Kad frend dojde da možemo halati PES i Street Fightera. :D
Imam i Logitech Precision,ali je D-pad počeo zapinjati.

Kalhant
05-07-2009, 23:42
Imam jedno pitanje nevezano za gamepad, a ne bi zelio otvarat novu temu.
Imam roccat taito podlogu i dosta se uprljala. Zanima me kako bi ju mogao ocistiti.
Neki poseban nacin ili mogu sa vodom?

Kalhant
09-07-2009, 11:16
Jedno pitanje o vezi trgovine posto u srijedu idem u ZG po gamepad.
Procitao sam negdje pa me zanima me dali je istina da u protisu treba cekat nakon kupnje da proizvod dovezu iz skladista. Imaju chillstream i microsoftov gamepad, a i relativno su blizu algoritmu gdje bi moga vidjeti saitekov gamepad.

D.O.M.I.
09-07-2009, 11:22
pa me zanima me dali je istina da u protisu treba cekat nakon kupnje da proizvod dovezu iz skladista.

ja sam se prošetao jedan dan do njih kad sam išao kupovat chillstream, naručio i slijedeći dan došao po njega pa je očito uvijek tako :wink:

IGoR_2803
09-07-2009, 12:16
a mozes uvijek unaprijed platiti po ponudi ako si siguran da ćeš uzeti gamepad...

Edi Sm187
15-07-2009, 10:46
Jedno pitanje: imaju li ovi gore navedeni Saitekovi gamepadovi istu/sličnu ergonomiju kao Microsoftovi?

W3DR4N
15-07-2009, 22:55
Jako su slični, samo su malo širih dimenzija.

Kalhant
15-07-2009, 23:38
Kupio sam saitek rumble pad 219kn u algoritmu. Inace ne radi se o gamepadu sa wedranove slike. Sa wedranove slike je ovaj gamepad http://www.saitek.com/uk/prod/p3600v2.htmS,a u algoritmu imaju ovaj http://www.saitek.com/UK/prod/p3200v2.htm
Jako su slicni, jedina je razlika u tome da ovaj ne moze mijenjat polozaj tipki.
Malo sam testiro (trine, pes 2009, street fighter 4) i gamepad je puno precizniji od play station 1 gamepada sto posebno dolazi do izrazaja u street fighteru.
Sto se ergonomije tice dobro lezi u ruci. Nisam previse igrao tako da ne znam kakav je osjecaj u rukama nakon par sati.
GfW savrseno radi i sa tim nema problema.
Sto se tice same izrade p3200 dijeluje crvsto i dosta robusno. Na drskama je oblozen nekakvom gumom da se ne bi sklizao.
sve u svemu 9/10

zamjerke
1. Sa gamepadom ne dobijes drivere vec ih moras skidat neta. Driveri su teski 130MB pa bi nekom ko nema adsl to moglo predstavljat problem.
2. Gore na d-padu treba nesto jace stisnut nego druge tipke. Nije velika razlika, ali se malo osjeti.

Sve u svemu jako sam zadovoljan. Za kojih mjesec dana cu kupit jos jedan gamepad, ovaj put od microsofta pa cu usporedit oba.

W3DR4N
16-07-2009, 00:00
Gamepad koji ima promjenu položaja nema podršku za GfW standard. Ovaj tvoj je samo novija generacija. Odličan odabir btw. :thumbs2:

Aral
20-09-2009, 21:31
Znam da je mali revive teme i pitao sam na jednoj drugoj temi al da ovdje pitam, da budem siguran.

Jel je ovo dobar izbor za kupit, Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (http://www.diskont24.com/product.php?productid=29290).

Ako slucajno taj nema, koji bi iducio bio ok a da je mozda dostupan na lageru u nekom od poznatih ili manje poznatih ducana. Tnx!

Hidraulicar Kreso
20-09-2009, 22:00
taj kontroler je odličan, samo ne znam dali ćeš naći baš takav, ja sam uglavnom vidio chillstream verzije za kupiti, pa uzmi tu ako ti nije preskupa. Hlađenej ruku dobro dođe, kontoler naravno prepoznaju sve live igre i sve one sa xboxa 360. Uglavnom odličan odabri, ja nebi išao na nikakave druge.

W3DR4N
20-09-2009, 22:36
Znam da je mali revive teme i pitao sam na jednoj drugoj temi al da ovdje pitam, da budem siguran.

Jel je ovo dobar izbor za kupit, Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (http://www.diskont24.com/product.php?productid=29290).

Ako slucajno taj nema, koji bi iducio bio ok a da je mozda dostupan na lageru u nekom od poznatih ili manje poznatih ducana. Tnx!

Najbolji izbor, samo što ga je dosta teško nabaviti. Ja sam svoj kupio u Protisu. Kulamasta isto.
Radi se o orginalnom kontroleru, koji od konkurencije ima bolju ergonomiju i oblik, a fantastični vibracijski efekti pridonose atmosferi igre, te su generalno bolji odabir od Chillstreamovog hlađenja.
Tek kad jednom vidiš pravo značenje GfW podrške, drugi kontroleri koje sam trebaš narihtavati će ti postati nepojmljivi, tipa Rumblepad ili Power.
Ja sam na GfW-u igrao i Fallout 3, pošto je bolji nego na tipkovnici i mišu.

Niko Bellic
20-09-2009, 22:41
Znam da je mali revive teme i pitao sam na jednoj drugoj temi al da ovdje pitam, da budem siguran.

Jel je ovo dobar izbor za kupit, Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (http://www.diskont24.com/product.php?productid=29290).

Ako slucajno taj nema, koji bi iducio bio ok a da je mozda dostupan na lageru u nekom od poznatih ili manje poznatih ducana. Tnx!

Ajde PLIZ PLIZ PLIZ javi ako ga kupis. Vec dugo si ga zelim uzet i cuo sam samo pohvale, ali nisam znao da ga kod nas ima za kupit. Istina, Diskont24 web ne posjecujem skoro nikad, ali...

bezimeni
20-09-2009, 22:42
Ja samo moram nadodati da je logitech konačno sredio drivere tako da se na visti 64 na Chillstream-u više ne pali hlađenje po difoltu kod paljenja računala. Fino je sve ugašeno tako dugo dok ručno ne pritisneš gumb i upališ hlađenje .

Aral
20-09-2009, 22:43
Ok, tnx. Vidjet cu kaj imaju pa ono...ili to ili neki logitech, kaj vec bude bilo. A kaj sa Saitekom, jel on kakve dobre gamepadove?

@h3@dhunt3r: Ok, velim, nemam pojma kam da idem i koji tocno da kupim, nemam pojma jel ce ih bit ili ne, mozda na kraju zavrsim i sa rumblepadom2 ili sl, ovisi kak ce koji ducan kaj imat.

bezimeni
20-09-2009, 22:44
kupiti bilo što drugo osim GfW gamepada je teška glupost.

Niko Bellic
20-09-2009, 22:45
Ja samo moram nadodati da je logitech konačno sredio drivere tako da se na visti 64 na Chillstream-u više ne pali hlađenje po difoltu kod paljenja računala. Fino je sve ugašeno tako dugo dok ručno ne pritisneš gumb i upališ hlađenje .Nemoj me dragat da ti se do sada s paljenjem kompa palilo i hladjenje na gamepadu? Isomiki koja ludnica. Da mi je to bilo vidjet... :rotfl:

bezimeni
20-09-2009, 22:46
Nemaš kaj za vidjeti samo čuti.

Aral
20-09-2009, 22:47
kupiti bilo što drugo osim GfW gamepada je teška glupost.
A skocit cu do Protisa pa cu vidjet kaj imaju :D

bezimeni
20-09-2009, 22:51
Ako nemaju niš u protisu ne buš ni sa ovime (http://www.adm.hr/product_info.php?manufacturers_id=5&products_id=4337)Spogriješio.Izdržljiv je i precizan a dobro dođe i hlađenje.

Niko Bellic
20-09-2009, 22:55
Ako nemaju niš u protisu ne buš ni sa ovime (http://www.adm.hr/product_info.php?manufacturers_id=5&products_id=4337)Spogriješio.Izdržljiv je i precizan a dobro dođe i hlađenje.
I kulan izgled je tu. IMHO jedan od najljepsih gamepada... :thumbs2:

Aral
20-09-2009, 22:59
Ok, tnx, znam di je i jedan i drugi ducan. A kaj ak ama bas nis nema, jel ok ovaj Logitech Rumblepad2 il kak se vec zove...? Nema veze sad jel izgleda ovak ili onak, jel se s njim moze normalno igrat?

W3DR4N
20-09-2009, 23:01
A kaj sa Saitekom, jel on kakve dobre gamepadove?

Ako biraš Saiteka, baci oko na Cyborg X360. Isto certificirani GfW kontroler. Nešto je većih dimenzija od ostalih, no jako lijepo leži u rukama. Ujedno je i najrobusnije izrade. Ima ih Algoritam.
Novu generaciju Saiteka možeš prepoznati po tome da u sredini ima Xbox logo. Starija generacija ima FPS u sredini. Ostalo je isto.
http://saitek.com/uk/prod/p3600v2.htm

Sva tri kontrolera su GfW. Koji god odabereš, ne možeš fulati. Fulati možeš jedino ako uzmeš neku zastarjelu glupost koja je još uvijek na tržištu.
Ja sam u šusu kupio sva tri, i po osobnom dojmu su Microsoft>Saitek>Logitech, što ne znači da Logitech nije kvalitetan, već jednostavno malo drugačiji.

edit: vidio tvoj post
S Rumblepadom se može normalno igrati, ali nema triggere koji su must have, nema automatsko podešavanje kontrola, neće raditi GfW vibracijski efekti, a neke igre će digitalno i analogno upravljanje prepoznati kao jedno, što će ograničiti zamišljene kontrole.

Shaka
20-09-2009, 23:19
ako netko hoce chillstream kupit nek se javi na pm...meni nece trebati vise

Aral
20-09-2009, 23:27
Ok, Vedran, jasno mi je sve sad. Tnx na pomoci. Sutra javim ako sam kaj rijesio ;)

Aral
20-09-2009, 23:47
E da, kaj sa driverima?

RIDER32
21-09-2009, 02:54
Ma frend ima Rumblepad i uopce mi se nesviđa. Oni držaci za ruke su previse zaobljeni prema dolje a i plastika izgleda full jeftino i nakaradno. :yuck:

Niko Bellic
21-09-2009, 03:09
Ja koristim Precision™ Gamepad koji owna i nije mi ga zao trgat... :rotfl:

http://www.logitech.com/repository/248/jpg/1637.1.0.jpg

Aral
21-09-2009, 07:21
Ok, al kaj sa driverima, za saiteka ili onog od microsofta. I kaj ak nema za win7, da skidam za vistu ili...?

Constantine
21-09-2009, 08:55
Ok, al kaj sa driverima, za saiteka ili onog od microsofta. I kaj ak nema za win7, da skidam za vistu ili...?
kupi orginalni xbox360 gamepad,ustekaj ga,cekaj malo da se automatski skinu driveri,pokreni igru,igraj,to bi bilo to.

Aral
21-09-2009, 09:27
Evo bio sam sad u Protisu, nemaju ga danas ali sam narucio za sutra fino, uzet cu od Microsofta, onaj kao za xbox. Veli tip da su prosli tjedan imali 5 komada i da su svi otisli xD Tak da fino sutra to cudo ubodem, nadam se da vrijedi.

Aral
22-09-2009, 16:05
Evo danas igrao malo, gamepad je fenomenalan, sve gfwl igre ga automatski prepoznaju i prilagode kontrole, cak se i sucelje promijeni. Uglavnom jako sam zadovoljan :thumbs2:

Niko Bellic
22-09-2009, 16:08
Jel bi ti bio bed da ga meni prodas pa da si uzmes novi da ne moram 2x do PROTIS-a pliz. Budi Čovjek...

Aral
22-09-2009, 16:11
lol al sorry, nije bas ni meni usput da idem dolje :D Uz posao i fax jedva nasao vremena da i to kupim. NHF :friends:

Hm, nije mi prihvatilo edit prije: Htio sam pitat, ima onaj okrugli X na srediti, jedan dio svijetli oko njega i ima brojeve 1, 2, 3, i 4 oko toga, cemu to sluzi. Nisam bas isprobavao u igrama pa ono...?

Niko Bellic
22-09-2009, 16:27
Pogledaj koji review sigurno su bar u jednom to objasnili. Btw. Jel taj gamepad replika iks-boks kontrolera ili?

Aral
22-09-2009, 16:36
Pa nisam nikad drzao xbox kontroler u ruci ali rekao bi da je, posto pise da je i za xbox i za pc. Meni je isti, barem ono kaj sam vidio po slikama.

Niko Bellic
22-09-2009, 16:41
Moraču onda ija daga nabavim. Kol'ko si ga platija i btw. kak doc do tog fakin' PROTISA? Znam da je negdje kod placa blizu, al di je tocno to pojma nemam...

Aral
22-09-2009, 16:52
Ma full ti je lagano, ako dolazis po Zagorskoj odozgora sa Selske prema Tresnjevci, to ti je nekih 100m s desne strane prije krizanja ozaljske i zagorske, ma pljuga za nac. 240kn dodje, za kartice 266kn.

Evo ti screenshot, da pomogne ;)

http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/th_protis.jpg (http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/protis.jpg)S--->klikni me

W3DR4N
22-09-2009, 17:31
Hm, nije mi prihvatilo edit prije: Htio sam pitat, ima onaj okrugli X na srediti, jedan dio svijetli oko njega i ima brojeve 1, 2, 3, i 4 oko toga, cemu to sluzi. Nisam bas isprobavao u igrama pa ono...?

Brojevi su indikator igračevog kontrolera. Ti si jedini igrač, te ti svijetli četvrtina s jedinicom. Svaki sljedeći priključeni kontroler bi imao drugi broj osvjetljen.
Tipka X priziva GfW Home izbornik u igrama.


Pogledaj koji review sigurno su bar u jednom to objasnili. Btw. Jel taj gamepad replika iks-boks kontrolera ili?

Nije replika. To je službeni Microsoftov Xbox kontroler namjenjen Xboxu 360, ali i Windowsima.
Radi se o tome da se na Xbox 360 mogu priključiti bežični i žični kontroleri. Verzije za PC su isti kontroleri, samo u žičnoj varijanti dobiješ dodatni USB adapter, a u bežičnoj IR receiver.

Aral
22-09-2009, 18:17
Da, skuzio dalje. Tnx na objasnjenu. Uglavnom zadovoljan sam i nije mi zao kaj sam bas njega uzeo.

Constantine
22-09-2009, 19:54
taj gamepad je zapravo identična orginalnom xboxevom ali uz dodatak drivera,nego jel ima gdje u hrv. za kup0it bezicnu verziju?

Tele
23-09-2009, 19:34
ja sam nasao samo ovo: http://webshop.sophoslab.hr/?kontroleri ... black/1089 (http://webshop.sophoslab.hr/?kontroleri/33/x360-microsoft-wireless-controller-black/1089)

jedino sta nigdje ne pise GfW ili tako nesto,valjda nema veze

EDIT:sad gledam i kazu ljudi da ako ne pise da je za Windows moras posebno kupiti receiver

W3DR4N
25-09-2009, 09:40
Jesam gore pisao o receiveru i adapteru. Zato ne možeš samo doći i kupiti koji god xbox gamepad želiš.

Inače Aral, sad trebaš razmišljati drugačije, te probati igrati igre koje obično ne bi igrao na kontroleru, kao i igre koje su te odbile zbog loših kontrola.

Recimo, Batman je nakon GfW kontrolera jednostavno neigriv na tipkovnici, a sličan dojam ostavlja i Gears of War.
Fallout 3 ima fantastično složene kontrole, što je zbog sporog tempa igre vrlo iskoristivo.

Pa čak i Crysis, koji je PC ekskluziva, ima potpuno prilagođene kontrole.
GTA IV, Ghostbusters, Last Remanent, Street Fighter, Prototype i razni drugi ovogodišnji naslovi.

Aral
25-09-2009, 11:45
Ne brini, vec sam probao :D Vidio sam da si negdje napisao za F3 i Batmana pa sam prvo njih isao vidjet i istina je da su super prilagodjeni. F3 cak i UI promijeni, mrak. Batman je takodjer super igra. Probao sam jos Grid, Red Faction guerilla, Wolverine, Prototype...

Trebam malo vremena da se priviknem posto bas i nisam nesto puno igrao na gamepadu u svom zivotu al mogu rec samo pozitivne stvari zasad. FPS ovi mi i dalje najbolje leze sa misem, al ovo ostalo ima jako dobar plus kod mene. Danas kasnije cu probat jos GTR evolution i Dirt a sutra prekosutra i Race On. Jos ce mi valjda i neki drugi naslovi past na pamet ;) Uglavnom, jednim dijelom sam se preporodio!

Feanor
25-09-2009, 14:03
Recimo, Batman je nakon GfW kontrolera jednostavno neigriv na tipkovnici, a sličan dojam ostavlja i Gears of War.Fallout 3 ima fantastično složene kontrole, što je zbog sporog tempa igre vrlo iskoristivo.


Jedina igra koja je stvarno bila neigriva sa tipkovnicom je bio Resident Evil 4, jer mislim da vi kad kazete neigriva potpuno imate razliciti pojam neigrivog nego ja...Meni kad netko kaze da je igra neigriva na tipkovnici znači da je igra puuuuno teza za igrat na tipkovnici(što je Resi 4 bio, i to jako puno tezi), a vi recenzenti kad to kazete imam osjecaj da vam to znaci ''duzi je postupak privikavanj igranja na tipkovnici'', jer stvarno ste za masu igara napisali da su neigrive na tipkovnici a ja sam ih odigrao bez pola beda...

W3DR4N
25-09-2009, 15:06
A čuj, u akcijskim avanturama novijeg datuma je prelazak s kontrolera na tipkovnicu jednak kao s motocikla na magarca.
Batman je fino podešen za kontroliranje PC inputima, no uz sve finese fine vibracije kontrolera i cirkularnog izbornika, uvidiš što propuštaš mišonjom.

Meni je recimo žao što toliko malo igrača ima kontroler, a i oni koji kupuju, kupuju najbanalnije neprecizne bezvezarije od smartboxa i sličnih. Za tih 250 kuna, uz dvije-tri godine garancije je Microsoftov ili Saitekov kontroler čisti preporod, tim više što je tek 1/20 cijene čestog odabira konfiguracije od 5000 kuna.

Korisnici često idu na puku snagu računala, ne sluteći da je upravo periferija ključna za veću imerziju i kvalitetnije igranje.

Feanor
25-09-2009, 15:12
Meni je recimo žao što toliko malo igrača ima kontroler, a i oni koji kupuju, kupuju najbanalnije neprecizne bezvezarije od smartboxa i sličnih. Za tih 250 kuna, uz dvije-tri godine garancije je Microsoftov ili Saitekov kontroler čisti preporod, tim više što je tek 1/20 cijene čestog odabira konfiguracije od 5000 kuna.

Korisnici često idu na puku snagu računala, ne sluteći da je upravo periferija ključna za veću imerziju i kvalitetnije igranje.

Imam ja Saitek Cyborg Rumble, ali jedino sto volim s njim odigrat je nogomet i simulacije voznje, i da odigrao sam Prince of Persia originalnu trilogiju s njim i novi nastavak PoP-a iako sam ih prije odigrao i s tipkovnicom....

bezimeni
25-09-2009, 15:26
Trenutno na kompu imam instalirano desetak igara i igram ih i odigrati ću ih na gamepadu sve po redu osim ARMA II i ETW .To su Batman , Shift ,RE 5 , Mirrors edge ,zadnji red fraction ,DMC4 ,X_Men zadnji ,ghoustbusters , Burnout...a u zadnje vrijeme sam odigrao 5-6 naslova na gamepadu .Jedino sam zadnjeg Wolfensteina igrao sa mišem i tipkovnicom.

Konzolaške igre , od kako je zaživio GfW , je daleko bolje igrati sa gamepadom . Udobniji je položaj tijela te je bolja i igrivost .

Niko Bellic
25-09-2009, 15:29
Udobniji je položaj tijela te je bolja i igrivost .
Mogao sam si misliti u čemu je kvaka... :D

W3DR4N
25-09-2009, 15:31
Tv-Out i produžni za USB kontroler. Konzola neograničenih mogućnosti.

bezimeni
25-09-2009, 15:33
Pa da ...ako se igram na monitoru onda sam udobno zavaljen u kožnom naslonjaču a noge na rubu stola poput kauboja...a ako igranje prebacim na telku ležim na bračnom krevetu. Prije mi je komp stajao u dnevnoj sobi ali skužio sam da mi je jednostavnije kada se ujutro probudim , odmah zavaliti u stolicu metar dalje i obrnuto :D .

Niko Bellic
25-09-2009, 15:39
Pa da ...ako se igram na monitoru onda sam udobno zavaljen u kožnom naslonjaču a noge na rubu stola poput kauboja...a ako igranje prebacim na telku ležim na bračnom krevetu. Prije mi je komp stajao u dnevnoj sobi ali skužio sam da mi je jednostavnije kada se ujutro probudim , odmah zavaliti u stolicu metar dalje i obrnuto :D .
Ajde priznaj da si to pokupio od Dine Dvornika... :D

On je imao PlayStation 2 u "bračnoj ložnici" i igrao iz kreveta. Koji car! :pray:

Aral
25-09-2009, 15:42
Zasto onda meni zena govori da u bracnoj sobi nece biti ni truncice tehnike? Damn :D

Niko Bellic
25-09-2009, 15:54
Tipičnoj ženi je jako dosadno u životu. Zato one tračaju, rade frizure, šminkaju se i "brinu" o svemu i svačemu kad treba i kad ne treba. Muški su oduvijek bili gejmeri, ali je prije kontroler bio toljaga ili mač, a svaka igra simulacija bez sejvanja. Sad smo se kultivirali i ljudski život se više cijeni, pa smo prisiljeni igrati se na kompovima ili konzolama.

Ja sam za old school brakove, di žena nema vremena za gluposti delat... :wink:

Constantine
25-09-2009, 19:02
A čuj, u akcijskim avanturama novijeg datuma je prelazak s kontrolera na tipkovnicu jednak kao s motocikla na magarca.
Batman je fino podešen za kontroliranje PC inputima, no uz sve finese fine vibracije kontrolera i cirkularnog izbornika, uvidiš što propuštaš mišonjom.

Meni je recimo žao što toliko malo igrača ima kontroler, a i oni koji kupuju, kupuju najbanalnije neprecizne bezvezarije od smartboxa i sličnih. Za tih 250 kuna, uz dvije-tri godine garancije je Microsoftov ili Saitekov kontroler čisti preporod, tim više što je tek 1/20 cijene čestog odabira konfiguracije od 5000 kuna.

Korisnici često idu na puku snagu računala, ne sluteći da je upravo periferija ključna za veću imerziju i kvalitetnije igranje.
sa ovim se u potpunosti slazem i mislim da je periferija uz prosječan komp ključna za bolji doživljaj.

Aral
25-09-2009, 19:34
Istina, i ja se slazem. Al duboko u dusi smo mi sa nasom tipkovnicom i misem ipak ispred sadasnjih konzola ;) To je kak kome pase, neki preferiraju tip+mis, neki gamepad, neki sve skupa itd! Ja se polako privikavam na gamepad, promijenio mi je misljenje o tome kak se samo moze igrat na tipkovnici ^^

W3DR4N
25-09-2009, 19:58
Mislio sam na kompletnu periferiju.
Kad netko vozi 4870x2 na 17" CRT-u. Katastrofa.
Kad netko fura bijesni i7, i na to priključuje Genius miš za 40 kuna i tipkovnicu za još toliko.

Meni je periferija bitnija, te skuplja od komponenti.

Constantine
25-09-2009, 20:11
Mislio sam na kompletnu periferiju.
Kad netko vozi 4870x2 na 17" CRT-u. Katastrofa.
Kad netko fura bijesni i7, i na to priključuje Genius miš za 40 kuna i tipkovnicu za još toliko.

Meni je periferija bitnija, te skuplja od komponenti.
naravno,treba se obavezno imat kvalitetan monitor,odlican mis,gamepad i mozda i najvažnije zvuk.

RIDER32
25-09-2009, 23:46
Kolkogot bio protiv konzola i gamepada mislim si kupiti jedan takav gamepad (kvalitetan ofc) u dogledno vrjeme.

Ali problem je u tome sto sam ja jos uvjek skolarac sa siromašnim starcima. Promjenio sam pola kompa i periverije stare 3 godine i jos moram onu drugu polovicu koja koci ovu novu polovicu. A ko zna kad ce to biti.
I jedan gamepad od 250kn mene kosta 300 zbog postarine.

Barem ste me napalili na gamepad :P

E. Imam jedan gamepad. Bežićni Logitech za PS2. I imam konverter za USB. E al on meni neradi ni u jednoj igri a nema nikakvih drivera. Jel neko zna kako bi to moglo profunkcionirati?

Arbiter of Change
29-12-2010, 11:19
Revive.

Prošlo je vremena od zadnjeg posta, a Arby je u potrazi za novim gamepadom. Kojeg preporučate s tim da je 360-certified i G4WL spreman?
Također da ne moram naručivati iz vukojebine neke. Slobodno linkujte.

Bartuc
29-12-2010, 12:00
Pa kaj ti ne živiš u vukojebini? Ja bi se na tvom mjestu više brinuo oko dostave u vukojebinu nego naručivanju iz iste :D

Niko Bellic
29-12-2010, 12:10
Ovo mi stoji pod bookmark. Moja iduca kupnja i totalna preporuka!

http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 50.300.066 (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=102010&id_artikl=650.300.066)

Arbiter of Change
29-12-2010, 12:54
Razmišljao sam o tome, ali ne leži mi 360 layout jer sam PlayStation čovjek u duši tako da preferiram taj. Mislim na D-pad i lijevi analog.

@Bartuc
Quiet, you. :)

cham3leon
29-12-2010, 13:15
Ma ne, uzmi Chillstream ako ga još imaju, dođe cca. 160 kuna. Zadovoljan sam totalno. A osim toga ionako je X360 layout bolji u svakom slučaju. Koristit ćeš lijevu gljivu puno češće nego Dpad, a RT i LT su analogni triggeri koji su dušu dali recimo za vožnje. Ne znam na koju foru možeš precizno vozit na PS kontroleru...

I zaboravio sam nadodat da ga kao X360 kontroler prepoznaje jako mnogo novijih igara.

Arbiter of Change
29-12-2010, 13:24
Ma ne, uzmi Chillstream ako ga još imaju, dođe cca. 160 kuna.
ĐE? Ne mogu uopće naći da netko ima, kamo ispod 200kn.

W3DR4N
29-12-2010, 13:24
Razmišljao sam o tome, ali ne leži mi 360 layout jer sam PlayStation čovjek u duši tako da preferiram taj. Mislim na D-pad i lijevi analog.

@Bartuc
Quiet, you. :)

http://www.cyborggaming.com/prod/cyborgpad.htm
http://www.protis.hr/products/details/s ... x360/25648 (http://www.protis.hr/products/details/saitek--cyborg-rumble-pad-pcxbox360/25648)

Možeš promijeniti položaj analoga i digitalnih tipki, bez da gubiš gfw kompatibilnost.

cham3leon
29-12-2010, 13:27
Ma ne, uzmi Chillstream ako ga još imaju, dođe cca. 160 kuna.
ĐE? Ne mogu uopće naći da netko ima, kamo ispod 200kn.

Damn, bilo je u Linksu, tamo sam i ja kupio za 160, ali sad vidim da više nemaju u ponudi.

Arbiter of Change
29-12-2010, 13:31
I mislio sam. :)

@W3DR4N
Toga sam i gledao, ali zanimala me alternativa. Može.

Feanor
29-12-2010, 13:51
I mislio sam. :)

@W3DR4N
Toga sam i gledao, ali zanimala me alternativa. Može.

Imam ga ja, savršen je Gamepad, vjeruj mi nećeš požalit. Zvekno mi je na pod s metra barem 10 puta i radi ko nov, čvrst je i ako imaš malo veće ručerde ko ja onda je savršen, doduše ako imaš manje rukice onda ti i nece biti najudobniji...

Arbiter of Change
29-12-2010, 17:09
Fak, Cyborg nije dobavljiv trenutno.

W3DR4N
29-12-2010, 17:32
Zovi Algoritam.

Bartuc
29-12-2010, 17:44
A kaj onog Chillstreama više nema nigdje za kupiti? Baš sam sa starime pričao da bi to uzeli i naganjali se na telki.

PS: Jel ovaj kojega ste preporučili bolji od Chillstreama?

Wizard
30-12-2010, 01:04
Ovi saitek je odlican, jedino sto ga skoro nijedna igra ne prepoznaje (bar ovu verziju sto ja imam) i sto mi je cimer slomia lijevu gljivu, al puno je udobniji od recimo onog xbox 360 za windowse, tj. ako imate velike ruke, ako ne neznan bas, mozda bolje neki drugi :) .

cham3leon
30-12-2010, 09:27
Chillstreama svaka igra koja ima podršku za X360 gamepadove odmah detektira i namjesti, a i u drugim igrama ga se može koristit, mislim da nisam naišao na igru u kojoj ne radi.

Sickmanno1
31-12-2010, 00:25
Inaci ljudi najeftiniji i najbolji gamepad je trenutacno IMO Hama Black Force. Radi na PCu i na PS3 i cista je kopija Dual Shocka, a kosta svega 99kn.

Ako meni nevjerujete odite pitat tatu...sta je bolje kinesko ili njemacko ^^?

D.O.M.I.
31-12-2010, 00:32
Chillstream je moja topla preporuka, i ja sam prije bio naviknut na PS padove al kupnjom ovog pada otklonio sam sve predrasude, imam ga već godinu i pol i kao što kolega kaže, nema igre koje ga ne prepozna i automatski ne namjesti. Plus, još ljeti imaš i hladne ruke ;)

cham3leon
31-12-2010, 10:10
Makar to hlađenje i nije neki razlog da ga kupiš, nije baš ni jako efektivno, a meni je već oštećen ležaj ventilatora pa vibrira dok ga ne držiš u capama.

Bartuc
31-12-2010, 12:35
Ma to hlađenje me najmanje zanima. Meni je super što ste ga svojedobno nahvalili da ga apsolutno sve novije igre prepoznaju i savršeno surađuju sa njime. To mi je bitno pošto ovaj moj PS2 gamepad više ne valja, davno su prošla doba igara koje su bile optimizirane za njega.

bezimeni
31-12-2010, 13:18
To hlađenje je sasvim ok i fino osuši ruke po ljeti .

D.O.M.I.
31-12-2010, 14:49
Ma to hlađenje me najmanje zanima. Meni je super što ste ga svojedobno nahvalili da ga apsolutno sve novije igre prepoznaju i savršeno surađuju sa njime. To mi je bitno pošto ovaj moj PS2 gamepad više ne valja, davno su prošla doba igara koje su bile optimizirane za njega.


uzmi, vjeruj nećeš se razočarat, ja skroz normalno vrtim i igre s PS1 i PS2 emulatora ;)

W3DR4N
31-12-2010, 17:02
Chillstream je najlošije izrađeni i najneudobniji gfw kontroler. Dobio je popularnost jer je dugo vremena bio jedini gfw kontroler na hrvatskom tržištu.

D.O.M.I.
31-12-2010, 17:10
to ga ne čini manje dobrim, a generaliziranje o udobnosti ne drži vodu :roll:

Bartuc
31-12-2010, 17:42
Chillstream je najlošije izrađeni i najneudobniji gfw kontroler. Dobio je popularnost jer je dugo vremena bio jedini gfw kontroler na hrvatskom tržištu.

Hm, kak se ja sjećam da si ti bio glavni kod aweanja tog gamepada!? :?

W3DR4N
31-12-2010, 18:07
Ne, ergonomija je užasna. Svaki čovjek s rukama to može povrditi.

D.O.M.I.
31-12-2010, 18:10
dosad je svaki potvrdio suprotno- da mu izrazito odgovara

demetrius
31-12-2010, 19:08
moj

http://www.devhardware.com/c/a/Input-De ... lo-Review/ (http://www.devhardware.com/c/a/Input-Devices/Nyko-AirFlo-Review/)

bezimeni
31-12-2010, 20:04
Chillstream ima dobru ergonomiju. Ni jednom nisam pomislio da je neudoban .A u ovih par godina se dokazao i po robusnosti .Ostali gamepadovi u mojim čeličnim rukama jako brzo umru , pogotovo gljive koje ne štedim .

kulamasta
02-01-2011, 19:36
Imo sam taj čilstrim i moram se slozit s wedranom, da mu ergonomija i nije nesto...

Osobno mi je premali... ne lezi mi dobro...

Trenutno imam Xbox fur windows i odlican mi je za neke arkadice i trkalice... Ali mi ne odgovara za PES...

I zato za PES imam Logitech Rumble F510 koji je identican original Rumblepadu samo sto je ovaj kompatibilan s GFW...

...i tak to

hansi
02-01-2011, 19:42
jel zna neko mogu li svoj wireless gamepad za xbox 360, onaj originalni nekako naterat da radi na pisiju?

Niko Bellic
02-01-2011, 21:01
Nemere. :(

Sickmanno1
03-01-2011, 02:14
Imam osjecaj da ovdje nitko nikad nije cuo za Xpadder :(

R@pt0r
03-01-2011, 12:13
jel zna neko mogu li svoj wireless gamepad za xbox 360, onaj originalni nekako naterat da radi na pisiju?
http://www.njuskalo.hr/xbox/xbox-360-wi ... as-2035316 (http://www.njuskalo.hr/xbox/xbox-360-wireless-adapter-spajanje-kontrolera-pc-oglas-2035316)

Baš si mislim kupit bežićni Xbox 360 kontroler jer mi je komp dosta udaljen od LCD TV-a i kauča.
Imaš možda koj za prodat? :D

hansi
03-01-2011, 19:33
imam samo jedan, a taj mi je puno bolji nego chillstream, vidjet cu sto cu :D
al nemam za prodat :(

R@pt0r
03-01-2011, 20:14
E jbg :P
Razmišljao sam si prvo nabavit Rumblepad 2 bežićni, ali mislim da je Xbox 360 gamepad definitivno bolji izbor.
Samo što mi je malo blesavo što za Xbox gamepad moram posebno i taj reciever kupovat, a to bi mi onda došlo preko 500kn novo iz dučana. :(

cham3leon
06-01-2011, 20:57
Zapravo Veksan ima pravo šta se ergonomije tiče. Usisni vent uzima dosta prostora tako da su ti srednji prsti na obje ruke u zgrčenom položaju.