PDA

Pogledaj cijelu verziju : Digitalni prijemnik



la50
03-07-2009, 19:53
Znači dobio sam onaj kupon za kupnju digitalnog prijemnika.I sad koji da uzmem(ja se u ovo niš ne kužim a možda netko zna ovdje) ovaj VIVAX IMAGO DVB-T 120 (http://www.ventex.hr/ProductDetails.aspx?id=0230091&pg=G0300804)Sili NB-4001 T (http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=571)?
Hvala unaprijed na odgovoru.

zoky
03-07-2009, 20:02
Jel ti je hitan prijelaz s analognog na digitalni?? Ako nije pričekaj neka dođe neka konkurencija, neka se malo cijene slegnu i ....

...jer znaš i sam kako to ide :wink:

znam da nije skupo ovo što ti namjeravaš kupiti, ali... pitanje je kako će se taj prijelaz razvijati!

la50
03-07-2009, 20:06
Ma nije mi hitno,a i cijene nisu neke boli glava.Mislim za prvi 100 kn a za ovaj drugi 150 kn dat(pa nije bed,ali kako god).Možeš bar reć koja je razlika između ova dva ako znaš,jer ja se ne kužim u to,pa čak razmišljam da možda te neke prednosti kod jednog neće bit viđene na mom TV pošto mi je frend jedan rekao da se te preformanse mogu dobro "očitavat" kod ovih novih TV(lcd).Sad neznaš šta sam rekao,vjerovatno gluposti,ali nwm.
Bok zoky dugo te nisam vidio,je to zato jer mene dugo nije bilo ili tebe dugo nije bilo?

zoky
03-07-2009, 20:38
U zadnje vrijeme sam slabo na forumu, al trudim se biti kolko god stignem...posao i tak! :D

Kolko vidim skoro pa da su isti... ovaj drugi ima poneku funkciju više...

C
03-07-2009, 20:55
Ja ću uzeti prvi. Drugi ima igre i sl. što mi zaista ne treba, i skuplji je za 50 KN zbog nepotrebnih stvari, a i bolji je, i izgledom i svime.
Piše tamo sve, mislim da će se antene ukinuti sljedeće godine ako nemaš digitalni prijamnim, antenama nećeš baš hvatati dobro. Tako nešto.

cham3leon
03-07-2009, 21:03
Ja ću uzeti prvi. Drugi ima igre i sl. što mi zaista ne treba, i skuplji je za 50 KN zbog nepotrebnih stvari, a i bolji je, i izgledom i svime.
Piše tamo sve, mislim da će se antene ukinuti sljedeće godine ako nemaš digitalni prijamnim, antenama nećeš baš hvatati dobro. Tako nešto.

"Riblja kost" antena bi trebala digitalni signal hvatat sasvim dobro. Postoje one male DVB-T antene, ali to je najobičnija antena samo što je malena jer DVB-T signalu ne treba dobar prijem, pa ne mora biti ogromna kao konvencionalna. Što znači da "riblja kost" vata još bolje. Tako kažu

la50
03-07-2009, 21:04
Da pa zato kažem,frend mi je rekao da će se slijedeće godine ukinuti antene.A vidjet ću,vjerovatno ću isto prvi uzeti.E sad ja imam još jedno pitanje(malo retard),jel će taj digitalni prijemnik hvatat signale(kanale drugih država,a ja mislim da da valjda oće čim piše da može memorirat 1000 programa)?

Niko Bellic
03-07-2009, 21:34
Frend ti laze. Ako si u podrucju dobre pokrivenosti signalom dosta ti je i mala antenica, ali ako si negdje van centra nekog velikog grada bolje si ostavi fishbone da ti fata signal. To sto on prica odnosi se na fasade zgrada u metropoli/ama i nema veze s digitalnim prijamnicima nego s nekim zakonima o antenama/klimama i sl. stvarima koje "nagrdjuju" nasu "predivnu" infrastrukturu...

C
03-07-2009, 22:21
Ja ću uzeti prvi. Drugi ima igre i sl. što mi zaista ne treba, i skuplji je za 50 KN zbog nepotrebnih stvari, a i bolji je, i izgledom i svime.
Piše tamo sve, mislim da će se antene ukinuti sljedeće godine ako nemaš digitalni prijamnim, antenama nećeš baš hvatati dobro. Tako nešto.

"Riblja kost" antena bi trebala digitalni signal hvatat sasvim dobro. Postoje one male DVB-T antene, ali to je najobičnija antena samo što je malena jer DVB-T signalu ne treba dobar prijem, pa ne mora biti ogromna kao konvencionalna. Što znači da "riblja kost" vata još bolje. Tako kažu
Da, ali odašiljači se možda isključe, tako da ćeš s štukom na krovu hvatati jedno veliko ništa. Tako nešto u glavnom. Kužiš?

cham3leon
03-07-2009, 22:35
Da, da, kužim, ali fišboun ti može lovit i digitalni signal, dok god je spojena na DVB-T risiver, zar ne? Mislim da sam na više mjesta pročitao da sve antene koje primaju analogni mogu primati i digitalni signal.

Niko Bellic
03-07-2009, 22:37
Ja ću uzeti prvi. Drugi ima igre i sl. što mi zaista ne treba, i skuplji je za 50 KN zbog nepotrebnih stvari, a i bolji je, i izgledom i svime.
Piše tamo sve, mislim da će se antene ukinuti sljedeće godine ako nemaš digitalni prijamnim, antenama nećeš baš hvatati dobro. Tako nešto.

"Riblja kost" antena bi trebala digitalni signal hvatat sasvim dobro. Postoje one male DVB-T antene, ali to je najobičnija antena samo što je malena jer DVB-T signalu ne treba dobar prijem, pa ne mora biti ogromna kao konvencionalna. Što znači da "riblja kost" vata još bolje. Tako kažu
Da, ali odašiljači se možda isključe, tako da ćeš s štukom na krovu hvatati jedno veliko ništa. Tako nešto u glavnom. Kužiš?
To se nece dogoditi posto cijela hrvatska (tu mislim na bas svako brdo i svaki podrum) ne hvata digitalni signal i samim tim bi ostetio ljude koji placaju TV pretplatu tj. porez na posjedovanje TV ili radio prijemnika...

C
03-07-2009, 22:41
Znam. Znaš da su oni budale.

cham3leon
03-07-2009, 23:05
Ukidat će se analogni tek kad se uvede puna podrška za digitalni, jasno.

Samo nek mi netko upućeniji odgovori jesam li u pravu oko ovoga da obična stara antena prima i DVB-T?

Niko Bellic
03-07-2009, 23:40
Ukidat će se analogni tek kad se uvede puna podrška za digitalni, jasno.

Samo nek mi netko upućeniji odgovori jesam li u pravu oko ovoga da obična stara antena prima i DVB-T?

Da u pravu si. Probao sam sa hibridnom DVB-T/Analog TV karticom. Stvar je u tome sto ti fishbone pomaze samo tamo gdje ona mala ne hvata, a tamo gdje hvata ni ne trebas fishbone, jer digitalnog signala ili ima kak spada ili ga nema/trza...

Ukratko, ako ne uhvatis digitalni signal s onim malim govnetom male su sanse da ces s fishbone uhvatiti nesto (ali ipak postoje), no kvaliteta takvog signala kao i njegova postojanost su upitne i podlozne raspravi...

cham3leon
03-07-2009, 23:43
Da, tako sam i mislio. Nema nikakve veze kakve je kvalitete signal koji se hvata, samo da je.