PDA

Pogledaj cijelu verziju : Slušalice ili headset



Constantine
03-07-2009, 09:20
ahahahhha,maloprije sam otvorio istu temu ali sam je izbrisao :rotfl:
enivej,kao sto sam rekao:
http://img189.imageshack.us/img189/7249/43896364.th.jpg (http://img189.imageshack.us/i/43896364.jpg/)

Constantine
03-07-2009, 09:40
kupujem Creative,odlucio sam,valjda budu dobre i za filmove,ma zapravo,sigurno budu dobre,kakve sam dosada imao,prestrašno.

Constantine
03-07-2009, 11:20
Kupio sam Creative Fatal1ty,meh.Udobne jesu,malo su mi male školjke,trebale bi biti vece,zvuk je ok,ali,prije svega trebao bi biti glasniji,zatim,imam veliki problem sa zvukovima,jednostavno se ne reproduciraju dobro,najvise se to vidi u ovom filmicu
hVpgJWVjot0
Sad bi molio nekog ko ima Fatal1ty da detaljno to posluša i kaže jel primjećuje neke cudne zvukove(ono kao pucketanje) i nek neko sa drugim slušalicama to presluša,možda je to do filmića ali sumnjam.

Osim tog jos mi skoro svake minute zvuk na sekundu zastane.
Znaci,zasada,sami problemi.

El Klinjo
03-07-2009, 11:40
Znam par ljudi koji koriste te slušalice, one svakako jesu dobre, ali problem je što nisu jake tj. mogu se lagano strgat pa pripazi na njih :)

Preslušao sam onaj clip sa SL medusa i čuo sam nekakvo pucketanje na početku, ali dalje je ton jasan i čist, osim kad sam preskakivao npr sa 1:10 na 1:20(bezveze).

Constantine
03-07-2009, 11:45
nije mi samo u tom filmicu,svuda :(

El Klinjo
03-07-2009, 11:58
nije mi samo u tom filmicu,svuda :(


ajd probaj stavit neke druge sluške i onda preslušat sa njima.
Možda je do softwarea.

Constantine
03-07-2009, 12:06
nije mi samo u tom filmicu,svuda :(


ajd probaj stavit neke druge sluške i onda preslušat sa njima.
Možda je do softwarea.
nemam niti jedne druge sluške,ove sam i kupio zato što mi je kabel pukao na starima,niti mogu nabavit neke.

El Klinjo
03-07-2009, 13:14
Onda odnesi slušalice kod frenda pa probaj tamo.

Wishmaster
03-07-2009, 19:16
Evo preslušal s Fatality slušalicama i nema nekvog posebnog pucketanja. Možda misliš na ono dok malo glasnije pjeva pa se kao čuje lagano "šištanje" (kak da to vragu nazovem). Jubito filmići su inače relativno lošeg zvuka tak da nije nikakav problem u slušalicama. Ako poslušaš nekaj u CD kvaliteti onda skužiš kak zapravo dobro zvuče. I izvrsno se bas čuje


Osim tog jos mi skoro svake minute zvuk na sekundu zastane
To je do videa jer je i meni tak.

Constantine
03-07-2009, 19:55
ne,bas se cuje lose to,valjda ima problema sa tim nekakvim zvukovima,jeniga,nista,trpit cu to,inace ostalo je sve ok,jedino bi bilo znatno bolje da se malo glsnije čuje.

Niko Bellic
03-07-2009, 20:08
Rekao ti je covjek prije. Ubaci bilo kakav CD u komp (original) i poslusaj pa onda komentiraj...

Bartuc
03-07-2009, 21:59
Sennheiser HD201

Na 1.30, 3.30, 4.50 i 5.20 mi je filmek zatrzao, osim toga, sve totalno kristalan zvuk bez ikakvog pucketanja. Probao sam pojačati sluške do kraja ali nisam izdržao iznad 5/6 pošto su mi bile pre glasne iako je nježna muzika ali i dalje bez pucketanja ili distorzije.



Tako je to sa headsetovima, ne može se kvalitetom mjeriti sa slušalicama za glazbu.



Jedino ne znam što se amd freak našao pljuvati po Sennhaiseru. Prije ovih Sennheiserica sam imao profesionalne slušalice (uglavnom sam ih za gitaru koristio) ali sam ih potrgao, zvuk je bio možda za nijansu bolji od Sennhaisera HD201 ali ništa specijalno. Zvuk mi je i glasan i kristalan, bass mi je taman, a gitare su jebački reske, jedino je humming nešto jači nego na onim slušalicama no nije toliko izražen da bi smetao, a i taj "šum" doprinosi i kvaliteta zvučne kartice, a ne samo kvaliteta slušalica.




I da, meni nije mjera za kvalitetu slušalica njihova glasnoća pošto nisam glup da slušam tutnjanje na kojem niti ne raspoznajem više glazbu, kao što sam radio dok sam bio mlađi :D Već baš ti kristalni zvukovi u solažama i kada gitare grme u pratnji :D Ali opet, sjećam se Logitecha Precision Gaming Headseta, niti na najglasnije nije bilo dovoljno glasno tako da tu fakat pada ocjena i zbog glasnoće slušalica :D

Constantine
03-07-2009, 22:46
Uf,kad bi mogao odma bi ovo mijenjao sa HD201 ili 202,nedovoljno je glasno i kvaliteta zvuka bi mogla bit bolja.
@hedhanter,slušao sam flacove,dobro zvuče,ali svejedno,bartuc cuje tu pjesmu savršeno ja ne.
A i sumnjam da ima neke razlike između HD201/2 i Fataltiya u igrama.
EDIT:@bartuc,meni su stalno pojačane do kraja i uopce nije glasno,neznam,možda sam gluh ali bi mi puno bolje za slušanje muzike odgovarala veća glsnoća.

Bartuc
03-07-2009, 22:52
HD202 nisam kupio samo zato što mi izgledaju pre plastično i imaju izraženiji bass što mi ne odgovara, tako da sam išao prema preporukama većine pošto svi gotovo jednoglasno tvrde kako je HD201 bolji proizvod od HD202.


Ako si slušalice tek kupio i nisi uništio kutiju, imaš rok od 3-7 dana da ih vratiš bez ikakvog posebnog objašnjenja. Rok varira od dućana do dućana, tako da reagiraj brzo ukoliko stvarno nisi zadovoljan. Ne znam da li možeš dobiti povrat novaca ili moraš uzeti nešto za iste novce ili skuplje uz nadoplatu... Pa si razmotri tu opciju.


Ja sam u VeMilu kupio curi neki NoName MP3 player, došao isti dan i rekao da je GOVNO od proizvoda, fino su ga uzeli i dodao sam još 200 kuna za Pioneer MP4 koji je odličan. Samo me frajer pitao sa smješkom što ne valja, kada sam ga popljuvao (proizvod, ne frajera :D), bez dodatnih pitanja mi je izišao u korist.



EDIT:


@Constantine... Gdje uštekavaš slušalice?


Probaj pojačati softwareski zvuk na zvučnoj kartici. Samo pripazi da ti slider nije NIKADA iznad 80-ak % pošto je to softwaresko pojačavanje zvuka koje dovodi do distorzija signala. Uvijek je bolje HW-ski pojačavati zvuk!

Constantine
03-07-2009, 23:00
pa u 3,5 mm jack,zeleni,tam gdje treba,neznam,možda da kupim novu zvučnu,sad imam neku jadnu integriranu,koliko bi bio bolje zbuk ako kupim neku zvučna cijene oko 100-130kn?

Bartuc
03-07-2009, 23:23
Ne znam koliko bi bilo bolje. Vjerojatno bi bilo bolje ali ništa drastično. Ja sam kupio Audigy SE što je najbolje iz te entry level opreme. Zvuk je čistiji nego na integriranoj, ali na zvučnicima, na slušalicama nemam pojma pošto slušalice uštekavam u zvučnike :D A i nisam ih probao na integriranoj...

bezimeni
03-07-2009, 23:25
Taj rok za vračanje jedino pali ako si proizvod kupio preko neta na neviđeno.Ako si ga kupio u dućanu tada vrijedi viđeno_kupljeno i trgovac ti nije dužan vratiti ili zamjeniti ispravan proizvod .Ali neka pokuša...nekada i izađu u susret.


edit. zvuk je na mojima HD 201 daleko jači i bolji preko audigy se nego na integriranoj zvučnoj.

Bartuc
03-07-2009, 23:38
Ja mislim da bez obzira da li je kupljeno preko neta ili u dućanu, da imaš pravo na taj rok ukoliko nisi oštetio kutiju ili proizvod. Siguran sam da je tako u Linksu i Vemilu, za ostale dućane ne znam pošto samo tu kupujem (a od sada i u ADM-u pošto su odlični).



PS: Ja bi trebao probati da li ima kakve razlike kada ukopčam slušalice drito u zvučnu umjesto u zvučnike... Moralo bi biti razlike, ali mi je zvučnik pri ruci.

Niko Bellic
04-07-2009, 00:06
Pise u Linksu na pultu to oko cavranja...

Wishmaster
04-07-2009, 00:16
Ma nemoj mjenjati slušalice... Stvarno su dobre i savršeno udobne, a jačina je vredu pošto su meni napola (niti tolko) pojačane i više nego dosta je.

El Klinjo
04-07-2009, 12:00
Ma nemoj mjenjati slušalice... Stvarno su dobre i savršeno udobne, a jačina je vredu pošto su meni napola (niti tolko) pojačane i više nego dosta je.


A ti možeš govorit da su NJEMU udobne slušalice?

Constantine
04-07-2009, 12:42
Jesu,udobne su ali bi školjke mogle bit vece,budem najvjerovatnije kupio i zvučnu pa sve bude super,topic može pod lock ili sto vec.

Bartuc
04-07-2009, 13:23
Mene su na onom Logiju školjke ubile u pojam, žuljale bi me nakon 20-ak minuta nošenja, a nakon sat vremena bi to bila krvnička bol kada bi ih skidao sa ušiju. Dok ovaj HD201 prekrije čitave uši i sjedne na glavu sa školjkama, malte ne pa i nema nekog kontakta sa ušima. Tako da i nakon par sati korištenja, uši ne bole ali postane vruče pošto nema zraka, no to je normalno za sve takve slušalice.


PS: Tema ostaje, slobodno je bumpaj kada kupiš zvučnu tako da čujemo jel si zadovoljan...

Wishmaster
04-07-2009, 14:54
Ma nemoj mjenjati slušalice... Stvarno su dobre i savršeno udobne, a jačina je vredu pošto su meni napola (niti tolko) pojačane i više nego dosta je.

A ti možeš govorit da su NJEMU udobne slušalice?

Nebrem govoriti da su njemu udobne ali su svakako udobnije od xx broja slušalica s onom kvazi-kožom. Do prije 1 tj. sam imal slušalice vulgaris s tom nekvom sintetičkom kožom (ili kak već) i prava je muka bila nakon nekoliko sati.
Ove su taman da mi prekriju uši (hah) i skoro pa da ih niti ne osjećam.

El Klinjo
04-07-2009, 15:24
Mene su na onom Logiju školjke ubile u pojam, žuljale bi me nakon 20-ak minuta nošenja, a nakon sat vremena bi to bila krvnička bol kada bi ih skidao sa ušiju. Dok ovaj HD201 prekrije čitave uši i sjedne na glavu sa školjkama, malte ne pa i nema nekog kontakta sa ušima. Tako da i nakon par sati korištenja, uši ne bole ali postane vruče pošto nema zraka, no to je normalno za sve takve slušalice.


PS: Tema ostaje, slobodno je bumpaj kada kupiš zvučnu tako da čujemo jel si zadovoljan...


Joj čuo sam o tim logi slušalicama samo najgore :)

Meni isto paše da mi slušalice prekrivaju cijele uši, zato sam i uzeo SL medusa

Constantine
12-07-2009, 17:23
zvučna do 200kn
slušam prijedloge?

marijanovic
12-07-2009, 17:28
zvučna do 200kn
slušam prijedloge?

PCI, PCI-e ili USB?

Constantine
12-07-2009, 17:43
svejedno,koja je najbolja u tom rangu.

marijanovic
12-07-2009, 18:01
PCI:
Creative Labs Audigy SE (149,45Kn ADM, 206,00Kn VeMil)
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_35&products_id=2754
TerraTec SoundSystem Aureon 5.1 PCI (155,00Kn VeMil)
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=3534

USB:
TerraTec Aureon Dual USB, eksterna zvučna kartica (155,00Kn VeMil)
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1710059

Constantine
12-07-2009, 20:00
ok,znaci samo to dvoje,ali koja je bolja od te dve?

marijanovic
12-07-2009, 20:40
ok,znaci samo to dvoje,ali koja je bolja od te dve?

Ma nisu to jedine kartice za te novce (ima i jeftinijih tipa C-Media i sličnih...), no nisam ti htio predlagati neki šrot.
Malu prednost bih dao Creative Audigy SE iako ni TerraTec ne pravi loše proizvode.
Točnije, Audigy-u dajem prednost samo zato što podržava 7.1 dok je TerraTec Aureon 5.1. Uzmi koju mogneš ukoliko nećeš koristiti više od 5.1 zvučnika.
Terratec Aureon dual USB ti ima samo ulaz za mikrofon i slušalice (zvučnike); dakle u njega ne možeš ništa više osim Stereo (Slušalice, headset, 2.0, 2,1).

Constantine
12-07-2009, 20:50
znaci ako me ne zanima 7,1 da uzmem ovu drugu?

marijanovic
12-07-2009, 21:12
znaci ako me ne zanima 7,1 da uzmem ovu drugu?

Slobodno, nećeš pogriješiti.

Constantine
13-07-2009, 14:39
Kupio sam Creative labs Audigy SE,mogu rec samo jedno,prezadovoljan sam,slušalice koje sam kupio uopce nisu loše,odlične su ali je zvuk bio jadan sa integriranom zvučnom koju sam imao na matičnoj,sad je zvuk doslovno duplo glasniji,čišći moćniji i stvarno mnogo mnogo bolji,yay.

marijanovic
13-07-2009, 14:50
Kupio sam Creative labs Audigy SE,mogu rec samo jedno,prezadovoljan sam,slušalice koje sam kupio uopce nisu loše,odlične su ali je zvuk bio jadan sa integriranom zvučnom koju sam imao na matičnoj,sad je zvuk doslovno duplo glasniji,čišći moćniji i stvarno mnogo mnogo bolji,yay.

Eto, čestitam.
Što nije TerraTec?

Odat ću ti jednu tajnu; tu Creative Audigy možeš pretvoriti u Creative X-fi i imati još bolji zvuk.

Jedan od linkova:
http://www.pakgamers.com/forums/hardware-zone/25816-guide-mod-your-sb-audigy-x-fi-xtreme-audio.html

Ostalo potraži na Google. Ne garantiram uspijeh i odričem se svake odgovornosti za moguću štetu.

Constantine
13-07-2009, 14:55
Kupio sam Creative labs Audigy SE,mogu rec samo jedno,prezadovoljan sam,slušalice koje sam kupio uopce nisu loše,odlične su ali je zvuk bio jadan sa integriranom zvučnom koju sam imao na matičnoj,sad je zvuk doslovno duplo glasniji,čišći moćniji i stvarno mnogo mnogo bolji,yay.

Eto, čestitam.
Što nije TerraTec?

Odat ću ti jednu tajnu; tu Creative Audigy možeš pretvoriti u Creative X-fi i imati još bolji zvuk.

Jedan od linkova:
http://www.pakgamers.com/forums/hardware-zone/25816-guide-mod-your-sb-audigy-x-fi-xtreme-audio.html

Ostalo potraži na Google. Ne garantiram uspijeh i odričem se svake odgovornosti za moguću štetu.
zato sto je nije bilo u mom gradu,a i ono,bolje da sam kupio creative,ovako imam creative fatal1ty + creative zvučna.
I proucit cu malo taj link.

Constantine
16-07-2009, 02:26
joj,imam ogroman problem.
Puko mi je kabel,splasio sam se necega i skocio sa strane a slusalice su mi bile na glavi i kabel mi je pukao tocno tamo na onom spoju gdje se grana na 2 dijela,sto da radim,jel postoji nacin da se zamijeni kabel,hoce li slusalice radit ako zalemim kabel tocno kako je bio ili sam bacio 300kn u vjetar?

El Klinjo
16-07-2009, 08:51
Pa trebalo bi radit ako dobro zalemiš.

marijanovic
16-07-2009, 09:13
Dobro zalemi i dobro izoliraj izolirkom. Trebalo bi raditi, al vjerrojatno će biti lošiji zvuk.
Baš imaš peh...

Bartuc
16-07-2009, 09:22
Haha xD Odlične sluške kada kabel pukne samo tako :D

Bojim se da zvuk neće biti dobar ako zalemiš žice pošto to mora biti savršeni spoj. Imati ćeš gubitaka na lemnom mjestu, koliko, nemam pojma. Vidi da li možeš izmuljati što sa garancijom, neka ide stari sa tobom i digne galamu kako žice niš ne valjaju, možda dobiš nove sluške ali nemoj se nadati. Ako ti ponište garanciju (95% sigurno), onda probaj lemiti pošto fakat nemaš drugog izbora.



Što se tiče pretvaranja Audigya SE u X-Fi Extreme Audio, treba ti samo driver i ne postoji šansa za oštećenjem HW-a. Uploadao bi ti drivere ali je to 80MB, tako da se regaj na onaj forum i skini od tamo drivere (mislim da bi to trebala biti v1.04.0079)...

Don Kihot
16-07-2009, 11:02
Ako koristi 0.4mm tinol žicu koja ima kalofonij, neće biti gubitaka..
Samo što svejedno to više nije to.. Hebeš sluške koje puknu.
Moje kreativke preko žice prošao kotačićima od fotelje, i ništa im nije. :D
(naravno sa mojih 87kg)

Constantine
16-07-2009, 12:13
Haha xD Odlične sluške kada kabel pukne samo tako :D

Bojim se da zvuk neće biti dobar ako zalemiš žice pošto to mora biti savršeni spoj. Imati ćeš gubitaka na lemnom mjestu, koliko, nemam pojma. Vidi da li možeš izmuljati što sa garancijom, neka ide stari sa tobom i digne galamu kako žice niš ne valjaju, možda dobiš nove sluške ali nemoj se nadati. Ako ti ponište garanciju (95% sigurno), onda probaj lemiti pošto fakat nemaš drugog izbora.



Što se tiče pretvaranja Audigya SE u X-Fi Extreme Audio, treba ti samo driver i ne postoji šansa za oštećenjem HW-a. Uploadao bi ti drivere ali je to 80MB, tako da se regaj na onaj forum i skini od tamo drivere (mislim da bi to trebala biti v1.04.0079)...
:cry: :cry: :cry:
ma kakvi,bilo kakvi gubici u zvuku su neprihvatljivi,jel se možda može kupit nova takva žici pa da je zamijenim kompletno?

@Don Kihot,pojasni malo,kakva je to zica,ali problem je sto imaju žice 4 boje,bakrena,crvena,zelena i plava,posto je puknula na razdjelu imama jos dvije žice,jedna koja vodi do ulaza za mic,druga za zvuk,u toj za zvuk su žice arkene,plave i crvene ali u onoj za mic nisu zelene :S

El Klinjo
16-07-2009, 12:19
Najbolje je da to odneseš kod nekog tko to stvarno zna radit.

Constantine
16-07-2009, 12:26
neznam takve :(


ma,najvjerovatnije cu dok skupim novce,ponovno,kupit sennheiser HD201 ili možda eki drugi senheiser.

El Klinjo
16-07-2009, 12:39
Onda proguglaj, možda je netko ima sličan slučaj(nebi se čudio).

Don Kihot
16-07-2009, 13:06
@Don Kihot,pojasni malo,kakva je to zica,ali problem je sto imaju žice 4 boje,bakrena,crvena,zelena i plava,posto je puknula na razdjelu imama jos dvije žice,jedna koja vodi do ulaza za mic,druga za zvuk,u toj za zvuk su žice arkene,plave i crvene ali u onoj za mic nisu zelene :S


Mislio sam na TINOL žicu (to sam i napisao)... To je žica s kojom LEMIŠ... :D
(nema je u slušalicama LOL)

Bartuc
16-07-2009, 14:09
@Kihot, može biti perfektan tinol ako napravi "kapljicu" od 5 milimetri na spojnom mijestu :D

Constantine
16-07-2009, 14:29
kad se vratim sa odmora za par tjedana kupujem neke 5,1 sluške za do 600kn.

Bartuc
16-07-2009, 14:31
Lol :(


Znači to je 900 kuna za što si mogao dobiti savršene slušalice sa fenomenalnom zvučnom :|

Lenkota
16-07-2009, 14:32
Ja sam kupio HedSet za 80kn predobro je xD

Constantine
16-07-2009, 14:43
Lol :(


Znači to je 900 kuna za što si mogao dobiti savršene slušalice sa fenomenalnom zvučnom :|
jbga,300kn je otislo u vjetar,sta ces,događa se.

Bartuc
16-07-2009, 14:52
A jooj koliko ja tih kupovina imam što ne mogu prežaliti :(


Recimo ovo:

1) DVD Player = 800 kuna
2) USB Stick = 150 kuna

= 950 kuna

Umjesto da sam uzeo:

1) HDMI kabel 10m = 150 kuna



Mrzim takve kupovine :cry: Kada tek naknadno skužim da mi to zapravo ne treba :(

Constantine
27-07-2009, 14:15
Dakle,do nekih 500-600kn koje su najbolje sluške,mic nije uopce vazan,najvaznija mi je kvaliteta zvuka u filmovima i kvaliteta zvuka kod slusanja glazbe,također je izuzetno vazno da je kabel čvrst,ne želim da budu 3. koje odu tako da pukne kabel,ne mora bit čvrst ako se može izvadit i zamijenit.
Zvucna koju imam je Audigy SE.

El Klinjo
27-07-2009, 14:20
http://www.feniks-kompjutori.hr/index.p ... kateg=0804 (http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?&module=proizvodi_opsirnije&id=50765&kateg=0804)

Ja bi uzeo ovo.
Speed link medusa 5.1, 400 kn, korištene na 1-2 lana, garancija 2 godine.

Može uzet i nekorištene, što te izađe 200 kuna više skoro, ali ovo je super :)

Constantine
27-07-2009, 14:23
nekako mi te medusa izgledaju onako,meh,briga me za igre,tako i tako rijetko igram ista a i bilokoje kvalitetne sluske ce biti dobre za gaming,osim toga,ovaj 5,1 sorround,to mi je stvarno super,ali cisto sumnjam da je dobro izvedeno,neznam možda se varam ali sumnjam da je na razini.

JohnDoe
27-07-2009, 14:45
Sennheiser i nećeš fulat....

El Klinjo
27-07-2009, 14:54
nekako mi te medusa izgledaju onako,meh,briga me za igre,tako i tako rijetko igram ista a i bilokoje kvalitetne sluske ce biti dobre za gaming,osim toga,ovaj 5,1 sorround,to mi je stvarno super,ali cisto sumnjam da je dobro izvedeno,neznam možda se varam ali sumnjam da je na razini.

Nisam vidio ni jedan negativni komentar na njih dosad, ali ako ti neće služit za igru, mislm da nema potrebe za njima

Constantine
27-07-2009, 19:30
Sennheiser i nećeš fulat....
jos da kazes ono koji model,nema ih 2 pobogu
@el klinjo,kao sto sam rekao,filmovi i muzika 90% vremena

nick praskaton
27-07-2009, 19:37
Sennheiser i nećeš fulat....
jos da kazes ono koji model,nema ih 2 pobogu
@el klinjo,kao sto sam rekao,filmovi i muzika 90% vremena



žžžž



pa...u principu, neces ni s jednim modelom pogrijesit...

Sphinx
27-07-2009, 19:45
Sennheiser i nećeš fulat....
jos da kazes ono koji model,nema ih 2 pobogu
@el klinjo,kao sto sam rekao,filmovi i muzika 90% vremena



žžžž



pa...u principu, neces ni s jednim modelom pogrijesit...
Sennheiser ide po načelu skuplje - bolje :D

JohnDoe
27-07-2009, 20:00
jos da kazes ono koji model,nema ih 2 pobogu
@el klinjo,kao sto sam rekao,filmovi i muzika 90% vremena



žžžž



pa...u principu, neces ni s jednim modelom pogrijesit...
Sennheiser ide po načelu skuplje - bolje :D

Pa da, to sam mislio.
Nećeš fulat....

Tsumetai Ryujin
28-07-2009, 17:01
sry sto se ubacijem u temu ali imam crlo kratko pitanje...

Sto mislite o Sharkoon X-Tatic analog (http://www.sharkoon.com/html/produkte/headsets/x-tatic_analog/index_en.html)Sza 570kn??

Trazim neki headset koji stvarno ima 5.1 zvuk i ne spaja se preko USB-a, a bilo bi zgodno vidjeti el mogu jeftinije proci sad dok sam u Hamburgu...

Constantine
29-07-2009, 11:43
koja je razlika između otvorenih i zatvorenih slušalica?

LD
29-07-2009, 11:48
Zatvorene ne dopustaju vanjske smetnje (barem pokusavaju), mislim da je to objasnilo i otvorene.

Yakuzas
29-07-2009, 11:55
U najkraćim crtama, da, ali to isto znači da zatvorene slušalice ne puštaju zvuk prema van, što dovodi do "uže ili zatvorenije" zvučne slike, ne dobiva se osjećaj prostornosti koji otvorene slušalice daju. Iz tog i još nekih razloga su audiofilske slušalice gotovo bez iznimke otvorenog tipa.

RIDER32
29-07-2009, 11:59
joj,imam ogroman problem.
Puko mi je kabel,splasio sam se necega i skocio sa straneSa slusalice su mi bile na glavi i kabel mi je pukao tocno tamo na onom spoju gdje se grana na 2 dijela,sto da radim,jel postoji nacin da se zamijeni kabel,hoce li slusalice radit ako zalemim kabel tocno kako je bio ili sam bacio 300kn u vjetar?
Tako ti je to kada gledas Gay Pr0n :D

Mrzim takve kupovine :cry: Kada tek naknadno skužim da mi to zapravo ne treba :(
A ja opet mrzim kada nesto zakasnem kupiti.
Npr. vidim slusalice za 200kn i dok se ja predomisljam dali one vrjede 200kn i dali ih se isplati kupiti prođe par dana i kad ih napokon odem kupiti shvatim da je posljednji primjerak prodan :cry:

Constantine
17-08-2009, 20:43
U najkraćim crtama, da, ali to isto znači da zatvorene slušalice ne puštaju zvuk prema van, što dovodi do "uže ili zatvorenije" zvučne slike, ne dobiva se osjećaj prostornosti koji otvorene slušalice daju. Iz tog i još nekih razloga su audiofilske slušalice gotovo bez iznimke otvorenog tipa.
potpuno pogresno,imas profesionalne zatvorene i otvorene slusalice,samo im je drukcija namjena,ove zatvorene su obicno za dj-e a otvorene za tih dom.
inace sutra kupujem Sennheiser HD 555 za nesto vise od 110€u vemilu,nadam se da me nece razočarat,puno bolji izbor bi bio AKG K701 ali jbga,nemam 160euara i još pojačalo i vrhunsku zvučnu pa mi se to ne ispalti kupovat.

Yakuzas
17-08-2009, 21:08
U najkraćim crtama, da, ali to isto znači da zatvorene slušalice ne puštaju zvuk prema van, što dovodi do "uže ili zatvorenije" zvučne slike, ne dobiva se osjećaj prostornosti koji otvorene slušalice daju. Iz tog i još nekih razloga su audiofilske slušalice gotovo bez iznimke otvorenog tipa.
potpuno pogresno,imas profesionalne zatvorene i otvorene slusalice,samo im je drukcija namjena,ove zatvorene su obicno za dj-e a otvorene za tih dom.
inace sutra kupujem Sennheiser HD 555 za nesto vise od 110€u vemilu,nadam se da me nece razočarat,puno bolji izbor bi bio AKG K701 ali jbga,nemam 160euara i još pojačalo i vrhunsku zvučnu pa mi se to ne ispalti kupovat.

Krivo ti čitaš, profesionalne nisu isto što i audiofilske, DJ-ske slušalice su zatvorene zato da DJ može čuti neku pjesmu preko buke u klubu, a ne zato da bi imale savršenu reprodukciju zvuka, što je cilj audiofilima. Ako je namjena slušalica slušanje glazbe u tihom okruženju u kojemu nema nekoga kome bi taj zvuk mogao smetati, onda, u istom cjenovnom rangu otvorene slušalice daju bolji zvuk.

Audiofilske slušalice nisu isto što i profesionalne.

Constantine
17-08-2009, 22:05
a gle,neke Denon slušalice su iznimno kvalitetne,zatvorene ali nisu za DJ uporabu,zatvorene obicno imaju vise bassa i kvalitetniji bass tako da su možda bolje za određene vrste muzike dok su za klasičnu muziku i slično npr. grado fantastične.

Yakuzas
17-08-2009, 22:35
Zatvorene slušalice imaju "jači" ali ne i kvalitetniji bas, njihov bas je sporiji i rezonantniji (jednostavnije rečeno, odbija se od slušalica natrag prema ušima), dok otvorene slušalice imaju precizniji i prirodniji bas, naravno, od osobe do osobe ovisi kakav mu bas više paše, ali ako govorimo o točnoj reprodukciji zvuka, bez distorzija, najsličnije onome kako bi zvučao u živo, onda to otvorene slušalice rade bolje od zatvorenih.

mr. Pink
22-08-2009, 16:07
Kupio sam ove (http://shop.npr.org/images/products/6099.jpg)Sdanas za 750kn i modao sam Audigy SE u X-Fi Xtreme Audio i to jos na windowsima 7 x64,cijeli setup sad zvuci fenomenalno i osjeti se razlika između FLAC-a i mp3-a.

http://img401.imageshack.us/img401/3922/capturelat.png


EDIT:ovo mi je backup acc,benan sam zbog slike u smijšne slike topicu.